Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση σχετικά με όχημα μου


Bitbit

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρατήρησα ότι στο app gov εμφανίζονται και τα οχήματα. Τα περνάω λοιπόν και σε ένα όχημα μου που είχε αγοραστεί καινούργιο το 2015 (και το εμφανίζει σαν ημερομηνία χορήγησης άδειας) μου εμφανίζει σαν τελευταία ενέργεια ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ, με ημερομηνία 2017. Εγώ δεν έχω κάνει καμία μεταβολή στο όχημα. Τι είναι αυτο το ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ.

Αντιθέτως σε άλλο μου όχημα γράφει σαν τελευταία ενέργεια ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΗ. Εκεί όντως είχε γίνει μεταβίβαση σε εμένα.

Ρωτάω καθαρά από περιέργεια. τι μπορεί να δηλώνει το ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ;

Επεξ/σία από Bitbit
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Bitbit είπε

Παρατήρησα ότι στο app gov εμφανίζονται και τα οχήματα. Τα περνάω λοιπόν και σε ένα όχημα μου που είχε αγοραστεί καινούργιο το 2015 (και το εμφανίζει σαν ημερομηνία χορήγησης άδειας) μου εμφανίζει σαν τελευταία ενέργεια ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ, με ημερομηνία 2017. Εγώ δεν έχω κάνει καμία μεταβολή στο όχημα. Τι είναι αυτο το ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ.

Αντιθέτως σε άλλο μου όχημα γράφει σαν τελευταία ενέργεια ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΗ. Εκεί όντως είχε γίνει μεταβίβαση σε εμένα.

Ρωτάω καθαρά από περιέργεια. τι μπορεί να δηλώνει το ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ;

Δεν κατάλαβα σου εμφανίζει ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ τελικά ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνήθως αυτό σημαίνει οτι είχες κάνει καποια μεταβολή τοτε αν στειλεις ενα μηνημα στο support θα μαθεις περισσότερα πιστεύω (οχι γενικό ερώτημα αλλα για σένα συγκεκριμένα θα κανεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλος με yamaha tricity 125 αγορά καινούργιο το 2018 , μπήκε απο περιέργεια στο gov.gr  και εβαλε τον αριθμό της  πινακίδας του  .τα στοιχεία που εβγαλε το gov.gr ,ειναι σωστό σε χρώμα (μαύρο) - τέλη πληρωμένα  (ναι) -ασφαλισμένο (ναι ) ,στα στοιχεία ομως της μοτο γράφει μόνο MBK MW 125 ( ουτε yamaha ουτε tricity μόνο 125 ) γιατί ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έβγαλα άκρη. Τώρα το θυμήθηκα και το τσέκαρα.

Δε ξέρω για ποιο λόγο αλλά όταν πήρα το όχημα και την άδεια στα χέρια είχα πάρει ένα χαρτί Α4 που έγραφε Υπηρεσιακό αντίγραφο αδειας κυκλοφορίας.

Το 2017 πήγα και πήρα την κανονική άδεια στο πράσινο χαρτί. Τώρα γιατί το άφησα 2 χρόνια έτσι; Ίσως βαριόμουν, ίσως το είχα ξεχάσει...

Πιθανόν να μην είχαν χαρτιά τότε για να εκτυπώσουν τις άδειες και μου δώσανε αυτό το μπακαλόχαρτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, kostis444t said:

φίλος με yamaha tricity 125 αγορά καινούργιο το 2018 , μπήκε απο περιέργεια στο gov.gr  και εβαλε τον αριθμό της  πινακίδας του  .τα στοιχεία που εβγαλε το gov.gr ,ειναι σωστό σε χρώμα (μαύρο) - τέλη πληρωμένα  (ναι) -ασφαλισμένο (ναι ) ,στα στοιχεία ομως της μοτο γράφει μόνο MBK MW 125 ( ουτε yamaha ουτε tricity μόνο 125 ) γιατί ?

Είναι το γαλλικό εργοστάσιο της Yamaha. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...