Προς το περιεχόμενο

Tomb Raider I-III Remastered


Armoral

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ανακαλύψτε τις αυθεντικές περιπέτειες της Lara Croft, αποκατεστημένες με αγάπη

Παίξτε τις τρεις αρχικές περιπέτειες του Tomb Raider: Για πρώτη φορά, παίξτε την πλήρη εμπειρία με όλες τις επεκτάσεις και τα μυστικά επίπεδα σε σύγχρονες πλατφόρμες σε αυτή την οριστική συλλογή.

Οι τίτλοι της συλλογής:

  • Tomb Raider I + Unfinished Business
  • Tomb Raider II + Golden Mask
  • Tomb Raider III + The Lost Artifact

Βασικά χαρακτηριστικά

Λύστε αρχαία μυστήρια: Αποκαλύψτε θησαυρούς του αρχαίου κόσμου λύνοντας γρίφους και ξετυλίγοντας μυστήρια που χάθηκαν από τη φθορά του χρόνου.

Περιπέτεια περιπλάνησης σε όλο τον κόσμο: Ακολουθήστε τη Lara Croft σε όλο τον κόσμο και αντιμετωπίστε θανάσιμους εχθρούς και επικίνδυνους μύθους.

To remaster έχει γίνει με πολλή αγάπη: Ζήστε την εμπειρία των κλασικών με αναβαθμισμένα γραφικά, με τη δυνατότητα να μεταβείτε στην αρχική πολυγωνική εμφάνιση ανά πάσα στιγμή.

image.png.5ec7b14d77f9008e793dd90ca3db554f.png

Επίσημη ιστοσελίδα - Aspyr

Steam

Ότι και να πούμε για αυτούς τους τίτλους είναι λίγο. Μην ξεχνάμε άλλωστε ότι αποτελούν το σημείο εκκίνησης του τεράστιου franchise.

Η σημερινή τους κυκλοφορία δίνει στους μεγαλύτερους από εμάς την ευκαιρία να ξαναζήσουμε αναμνήσεις μίας άλλης εποχής και στις νέες γενιές να πάρουν μία γεύση από παιχνίδια ορόσημα βγαλμένα από τις καλύτερες δεκαετίες στην ιστορία των βιντεοπαιχνιδιών, προσαρμοσμένες όμως στο σημερινό hardware και τις δυνατότητες που μας παρέχει για ασύγκριτα καλύτερο  οπτικοακουστικό αποτέλεσμα.

Η Aspyr που είναι το studio που είχε αναλάβει την παραγωγή του τίτλου σεβάστηκε τη σειρά και όπως λένε δεν άλλαξε τίποτα όσον αφορά το σενάριο και την ιστορία των τίτλων.

Δυστυχώς η Crystal Dynamics, σε τυπικό για τη σημεριν΄ ύφος και τόνο, απολύτως αναμενόμενα και υποκριτικά κάνει ότι μπορεί για να μην πουλήσει ο τίτλος χαρακτηρίζοντάς τον ως ρατσιστικό πάνω κάτω, ας μην τους κάνουμε το χατήρι.

Spoiler

Image credit: Crystal Dynamics.

 

Επεξ/σία από Armoral
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Armoral είπε

 

Δυστυχώς η Crystal Dynamics, σε τυπικό για τη σημεριν΄ ύφος και τόνο, απολύτως αναμενόμενα και υποκριτικά κάνει ότι μπορεί για να μην πουλήσει ο τίτλος χαρακτηρίζοντάς τον ως ρατσιστικό πάνω κάτω, ας μην τους κάνουμε το χατήρι.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Image credit: Crystal Dynamics.

 

Σίγουρη αγορά από steam με πολύ τίμια τιμή για όλη την collection.

Ότι το Tomb Raider είχε ρατσιστικές αναφορές πάντως το μαθαίνω σήμερα από την Crystal.

Ποιος έδινε εξάλλου σημασία το 1997 σε τέτοιες ανοησίες, όταν έπαιζες τέτοια παιχνιδάρα και σκότωνες τυραννόσαυρους; 

Η woke culture έχει διαβρώσει τα πάντα πλέον, δεν θα μείνει τίποτα όρθιο...

Σε κάθε περίπτωση δεν θεωρώ ότι στόχος τους είναι να μην πουλήσει το παιχνίδι, αλλά η κίνησή τους υποδεικνύει το έκδηλο άγχος τους να μην τους το σκοτώσουν οι woke zealots.

Εξού και απολογούνται εκ των προτέρων για να μην μπορούν να τους την πέσουν εκ των υστέρων.

Επεξ/σία από Zus
  • Like 5
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Zus είπε

Σίγουρη αγορά από steam με πολύ τίμια τιμή για όλη την collection.

Ότι το Tomb Raider είχε ρατσιστικές αναφορές πάντως το μαθαίνω σήμερα από την Crystal.

Ποιος έδινε εξάλλου σημασία το 1997 σε τέτοιες ανοησίες, όταν έπαιζες τέτοια παιχνιδάρα και σκότωνες τυραννόσαυρους; 

Η woke culture έχει διαβρώσει τα πάντα πλέον, δεν θα μείνει τίποτα όρθιο...

Σε κάθε περίπτωση δεν θεωρώ ότι στόχος τους είναι να μην πουλήσει το παιχνίδι, αλλά η κίνησή τους υποδεικνύει το έκδηλο άγχος τους να μην τους το σκοτώσουν οι woke zealots.

Εξού και απολογούνται εκ των προτέρων για να μην μπορούν να τους την πέσουν εκ των υστέρων.

Θέλουν να προωθήσουν και το δικό τους νέο τίτλο με την κοντόχοντρη Lara Croft που θα γυρίζει τα artifacts πίσω σε αυτούς που τους ανήκουν. Τα video games τους μάραναν και οι ψεύτικες ιστορίες τους, δεν  κοιτάζουν να αλλάξουν τίποτα στον πραγματικό κόσμο.

Στα του τίτλου νομίζω ότι και η τιμή εκκίνησης είναι καλή και για όποιον δε θέλει να διαθέσει το ποσό σύντομα θα είναι σε έκπτωση πιστεύω ως παλιότερος τίτλος.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάποια στιγμή θα σβήσει το wokeness και στο gaming. Η Victoria Secret πήγε να προωθήσει την προπαγάνδα με τα "curvy" μοντέλα και δεν τους βγήκε, αφού είχαν μείωση στις πωλήσεις, και επέστρεψαν στα μοντέλα με την έννοια της λέξης. Οι woke-ηδες δεν είναι πολλοί, απλά φωνάζουν πολύ και ακούγονται. Ότιδήποτε έχει wokeness μέσα (ταινία, game, σειρά, κτλ) πάει άπατο. Ε κάποια στιγμή θα σταματήσουν οι εταιρείες να ασχολούνται.

Επεξ/σία από just_a_dude
  • Like 11
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Κάποια στιγμή θα σβήσει το wokeness και στο gaming. Η Victoria Secret πήγε να προωθήσει την προπαγάνδα με τα "curvy" μοντέλα και δεν τους βγήκε, αφού είχαν μείωση στις πωλήσεις, και επέστραψαν στα μοντέλα με την έννοια της λέξης. Οι woke-ηδες δεν είναι πολλοί, απλά φωνάζουν πολύ και ακούγονται. Ότιδήποτε έχει wokeness μέσα (ταινία, game, σειρά, κτλ) πάει άπατο. Ε κάποια στιγμή θα σταματήσουν οι εταιρείες να ασχολούνται.

Μεγάλη αλήθεια. Όταν τους πονέσει η τσέπη για την επιλογή τους να προωθούν κάθε τί αντισυμβατικό ώς must και mainstream (like who the f cares) τότε θα κάνουν γυριστή και θα επανέλθουν στην κανονικότητα.

Αν η Λάρα Κροφτ ήταν κοντόχοντρη και άσχημη το 1995 και η αποστολή της ήταν να επιστρέφει κλεμμένα artifacts στους διάφορους πολιτισμούς, δεν θα είχε προλάβει να βγάλει δεύτερο παιχνίδι. Θα είχε φάει τόσο κράξιμο από την gaming κοινότητα εκείνης της εποχής, που δεν θα έβγαιναν ούτε από το σπίτι τους.

Κακό πράγμα το bullying που έφαγαν κάποιοι στην Crystal ως παιδιά, πιθανολογώ, αλλά με τα λεφτά που τους δώσαμε τόσα χρόνια θα μπορούσαν να βρουν 2-3 καλούς ψυχολόγους να τους βοηθήσουν.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί το παιχνίδι να μοιάζει ότι έγινε όλο με AI upscale (κινούμενα κεφάλια και σαγόνια όταν μιλάνε κάνει μπαμ ή πόσο άσχημα είναι τα npc), αλλά είναι 3 παιχνίδια παιδικών χρόνων, και αφού πουλάει ο καπιταλισμός νοσταλγία, νοσταλγία αγοράζουμε. Έτρεχα να πάρω το playstation magazine για να βρω οδηγούς και tips n tricks για να περάσω σημεία. Πάω 24 χρόνια πίσω όταν πήρα το ps1.
Για 11€ που κάνουν και τα 3 μαζί, είναι λουκούμι, όταν παιδί όταν ήμουν έδινα 10-15€/cd από τον "θείο".

 

140900503_.jpg.94dcf02db313adc1b646b5d64618cd57.jpg

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Για 11€ που κάνουν και τα 3 μαζί, είναι λουκούμι, όταν παιδί όταν ήμουν έδινα 10-15€/cd από τον "θείο".

140900503_.jpg.94dcf02db313adc1b646b5d64618cd57.jpg

 

Πού το βρήκες 11€ εσύ; 26,09€ κοστίζει στο steam για 4,30 ώρες ακόμα, μετά ανεβαίνει στα 28,99€.

PS Θυμήθηκα ότι έχεις steam Ινδίας ή κάτι τέτοιο. Όξω ρε! (με φωνή Παπαγιαννόπουλου)

Spoiler

Το disclaimer είναι IN GAME. Δεν σχολιάζουμε ανακοίνωση στην ιστοσελίδα της ή ανάρτηση στο twitter.

Είναι in game προειδοποίηση ότι πρέπει να έχουμε τύψεις που παίζουμε αυτό το κατάπτυστο ρατσιστικό παιχνίδι και ντροπή μας που δώσαμε 26 ευρώ εμείς, 11 ευρώ εσύ, για να το αγοράσουμε και να το παίξουμε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Είπατε για το disclaimer, μείνετε στα υπόλοιπα του παιχνιδιού τώρα για να μην ξεφύγει το θέμα.
Ξέρουμε τι κάνουν πολλές εταιρείες σήμερα. Αν δεν θέλετε να τις υποστηρίξετε, μην το αγοράσετε.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Zus είπε

Πού το βρήκες 11€ εσύ; 26,09€ κοστίζει στο steam για 4,30 ώρες ακόμα, μετά ανεβαίνει στα 28,99€.

PS Θυμήθηκα ότι έχεις steam Ινδίας ή κάτι τέτοιο. Όξω ρε! (με φωνή Παπαγιαννόπουλου)

  Απόκρυψη περιεχομένων

Δεν θέλω να στο χαλάσω αλλά το disclaimer είναι IN GAME. Δεν σχολιάζουμε ανακοίνωση στην ιστοσελίδα της ή ανάρτηση στο twitter.

Είναι in game προειδοποίηση ότι πρέπει να έχουμε τύψεις που παίζουμε αυτό το κατάπτυστο ρατσιστικό παιχνίδι και ντροπή μας που δώσαμε 26 ευρώ εμείς, 11 ευρώ εσύ, για να το αγοράσουμε και να το παίξουμε. 

 

Τόσο κάνει ναι στην Ινδία, πράφιτ!

Spoiler

Δε μου χαλάς τίποτα. Το ξέρω ότι είναι ingame, το παιχνίδι όμως δεν έχει τίποτα, είναι πραγματικά ένα disclaimer. Προχωρήστε τη ζωή σας και μη ξεφτιλίζε(σ)τε (σ)το φόρουμ.
Το λογικό άλμα που κάνεις στο μυαλό σου, είναι πέρα κάθε φαντασίας να το ξέρεις.
Και αν πραγματικά νιώθεις τύψεις ΑΠΟ ΕΝΑ DISCLAIMER μάντεψε...
Επίσης, όλα τα AC έχουν παρόμοιο disclaimer ξέρω γω, πιο συγκεκριμένα ότι φτιάχτηκε από studio με διάφορες θρησκείες, πεποιθήσεις, πιστεύω,κτλ.
Στην τελική μην αγοράσετε τίποτα ξανά που σας χαλάει, να κοιμάστε ήρεμοι.
Παρακαλώ όμως, μη χαλάτε τα θέματα άλλο με αυτό.

 

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, xtrmsnpr είπε

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

Δε μου χαλάς τίποτα. Το ξέρω ότι είναι ingame, το παιχνίδι όμως δεν έχει τίποτα, είναι πραγματικά ένα disclaimer. Προχωρήστε τη ζωή σας και μη ξεφτιλίζε(σ)τε (σ)το φόρουμ.
Το λογικό άλμα που κάνεις στο μυαλό σου, είναι πέρα κάθε φαντασίας να το ξέρεις.
Και αν πραγματικά νιώθεις τύψεις μάντεψε...
Επίσης, όλα τα AC έχουν παρόμοιο disclaimer ξέρω γω, πιο συγκεκριμένα ότι φτιάχτηκε από studio με διάφορες θρησκείες, πεποιθήσεις, πιστεύω,κτλ.

 

Spoiler

Τελευταία αναφορά στο συγκεκριμένο ζήτημα για να μείνουμε στα του παιχνιδιού, καθαρά: Κανένα φόρουμ δεν ξεφτιλίζουμε, αυτή είναι καθαρά προσωπική σου άποψη και μάλιστα αυθαίρετη. Να μιλήσουμε οριακά για off topic να το δεχτώ, ότι ξεφτιλίζουμε το forum επειδή σχολιάζουμε την ανόητη προσέγγιση της εταιρείας που το δημιούργησε, σοβαρά τώρα ;

Τα AC δεν λένε το ίδιο, έχουν απλά ένα disclaimer που ενημερώνει τους τρελούς να μην αποτρελαθούν, όπως στις ταινίες και τις σειρές που προειδοποιούν ότι το παρόν σενάριο αποτελεί αποκύημα φαντασίας και ουδεμία σχέση έχει με καταστάσεις ή χαρακτήρες που συμπτωματικά μοιάζουν με καταστάσεις και χαρακτήρες στον πραγματικό κόσμο. 

Τέλος εγώ να νιώθω τύψεις; Πόθεν προκύπτει αυτό; Απλά περιγράφω αυτό που νιώθω ότι θέλει να κάνει η δημιουργός εταιρεία  στο προϊόν της, να το υποβαθμίσει δηλαδή, για να μπορέσει να δώσει ώθηση στην ανοησία που ετοιμάζει. Over και Out από εμένα σε αυτό το θέμα.

@xtrmsnpr αν αγοράσεις κάτι από steam Ινδίας μπορείς να το στείλεις σε account Ελλάδας ως gift ;

12 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Είπατε για το disclaimer, μείνετε στα υπόλοιπα του παιχνιδιού τώρα για να μην ξεφύγει το θέμα.
Ξέρουμε τι κάνουν πολλές εταιρείες σήμερα. Αν δεν θέλετε να τις υποστηρίξετε, μην το αγοράσετε.

Εσύ πρέπει να παίρνεις ποσοστά από την Crystal Dynamics. 😝 Θα το αγοράσουμε για να τους τη σπάσουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως στα του game σαν το παλιό είναι που βγήκε πριν 40 χρόνια απλά με texture και lighting mod. Εγώ όταν άκουσα remastered νόμιζα θα είναι σε φάση όπως έκαναν τα resident evil. Τόσο αφελής; :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο 1996  ειναι 28 με το 3 να το αγοραζω στο ps1 τελος του 1998 . Παππους εισαι και φαινεσαι :D ps το twitter να παει να wokeθει ναι στη ζουγκλα ειχε μαυρους και ναι η lara ειχε βυζαρες  ποιος χ@στηκε η ειδε τα πολυγωνα :P

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Zus είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Τελευταία αναφορά στο συγκεκριμένο ζήτημα για να μείνουμε στα του παιχνιδιού, καθαρά: Κανένα φόρουμ δεν ξεφτιλίζουμε, αυτή είναι καθαρά προσωπική σου άποψη και μάλιστα αυθαίρετη. Να μιλήσουμε οριακά για off topic να το δεχτώ, ότι ξεφτιλίζουμε το forum επειδή σχολιάζουμε την ανόητη προσέγγιση της εταιρείας που το δημιούργησε, σοβαρά τώρα ;

Τα AC δεν λένε το ίδιο, έχουν απλά ένα disclaimer που ενημερώνει τους τρελούς να μην αποτρελαθούν, όπως στις ταινίες και τις σειρές που προειδοποιούν ότι το παρόν σενάριο αποτελεί αποκύημα φαντασίας και ουδεμία σχέση έχει με καταστάσεις ή χαρακτήρες που συμπτωματικά μοιάζουν με καταστάσεις και χαρακτήρες στον πραγματικό κόσμο. 

Τέλος εγώ να νιώθω τύψεις; Πόθεν προκύπτει αυτό; Απλά περιγράφω αυτό που νιώθω ότι θέλει να κάνει η δημιουργός εταιρεία  στο προϊόν της, να το υποβαθμίσει δηλαδή, για να μπορέσει να δώσει ώθηση στην ανοησία που ετοιμάζει. Over και Out από εμένα σε αυτό το θέμα.

@xtrmsnpr αν αγοράσεις κάτι από steam Ινδίας μπορείς να το στείλεις σε account Ελλάδας ως gift ;

 

Οχι. Πρέπει να είναι ίδιο region τα accounts. Με τη παρέα μου εχουμε πάει όλοι Ινδία, για να μπορούμε να στέλνουμε ο ένας στον άλλον 😅. Αν σου στείλω κάτι, θα έρθει αλλά δε θα μπορεί να ενεργοποιηθεί, θα σου βγάλει το ίδιο μήνυμα που βγάζει και εμένα όταν πάω να giftαρω, για το region. 

1 ώρα πριν, just_a_dude είπε

Πάντως στα του game σαν το παλιό είναι που βγήκε πριν 40 χρόνια απλά με texture και lighting mod. Εγώ όταν άκουσα remastered νόμιζα θα είναι σε φάση όπως έκαναν τα resident evil. Τόσο αφελής; :P 

Είναι λίγο πιο όμορφο από το σάπιο remaster των gta που έκαναν😅.

Άνετα τα λες mobile εκδόσεις.

Δεν έχει καν ρυθμίσεις γραφικών, ανοίγεις κ παίζεις. Και παίζει smooth καρφί 144hz.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...