Προς το περιεχόμενο

Tomb Raider I-III Remastered


Armoral

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, chrisde είπε

Θα κάνω το δικηγόρο του διαβόλου: Καταρχάς είναι 3 παιχνίδια, όχι 1, παμπάλαια μεν αλλά με αρκετή χρονική διάρκεια δε αθροιστικά. Δεν είναι remakes, αλλά άμα ήταν θα χρέωναν full price το καθένα. Απ' ότι είδα σε βιντεάκια για remasters μια χαρά δουλειά έχουν ρίξει οπότε τα λεφτά που ζητάνε για αρχή δεν είναι καθόλου παράλογα. Φυσικά με την πάροδο του χρόνου, η τιμή θα πέσει, όποιος θέλει περιμένει, δεν είναι ανάγκη να αγοράζουμε day one, πόσο μάλλον σε παλιά παιχνίδια που πιθανόν να έχουμε παίξει ήδη.

ναι όντως είναι 3 δεν το σκέφτηκα. Άρα λίγο κάτω από 10 ευρώ το καθένα. Καλά είναι. Και βλέπω σε επίσημα μαγαζιά έχει 23.

Επεξ/σία από just_a_dude
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Armoral είπε

Remake δε θέτε, Remaster δε θέτε, νέα παιχνίδια δε θέτε, τέλος πάντων τι θέτε;

Σοβαρά πάντως, προσωπικά θέλω νέα IPs ή έστω το Witcher 4 :P 

Επεξ/σία από just_a_dude
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Armoral είπε

Remake δε θέτε, Remaster δε θέτε, νέα παιχνίδια δε θέτε, τέλος πάντων τι θέτε;

Hdr και rtx remix σε όλα :P

Το πρώτο γίνεται, το δεύτερο παλεύεται οπότε όλα καλά, δεν έχω παράπονο προσωπικά. 

Αυτό που βασικά θέλω είναι χρόνος να τα παίξω όλα αυτά. Πέτσινε, ξηγησου κάπως, με ai δεν ξέρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, chrisde είπε

Hdr και rtx remix σε όλα :P

Το πρώτο γίνεται, το δεύτερο παλεύεται οπότε όλα καλά, δεν έχω παράπονο προσωπικά. 

Αυτό που βασικά θέλω είναι χρόνος να τα παίξω όλα αυτά. Πέτσινε, ξηγησου κάπως, με ai δεν ξέρω. 

Ότι θα έφτανες να μιλάς σε πρώτο ενικό στον πέτσινο και να του ζητάς πράγματα κιόλας έτοιμος να ξηγηθείς χιλιαρικάκι ούτε που το φανταζόμουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχει παίξει κανείς? Έχω κολλήσει στις αρχές του 5ου επιπέδου(st francis folly) και είναι αδύνατον να πιαστεί στην πρώτη κολώνα, και με τα tank controls και με τα modern. Έχω δει και κάποια βίντεο και το κάνω όπως σ' αυτά αλλά κάθε φορα χτυπάει στην κολώνα αντί να πιαστεί και πέφτει. Μήπως είναι κάποιο bug της remastered?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ εκεί δυσκολεύτηκα στο πρώτο secret με τις ράμπες. Στις κολώνες δεν είχα πρόβλημα. Και παίζω εναλλάξ με tank και modern..... 

Και μάλλον θα πρέπει να το ξαναρχίσω γιατί έχασα το 2ο secret....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε φαίνεται να έχει κάποια δυσκολία σαν πήδημα, γι' αυτό λέω μην είναι κάποιο bug. Απ' ότι είδα και στα βίντεο απλά πρέπει να σταθείς στην άκρη και να πηδήξεις με κρατημένο το πλήκτρο για περπάτημα και μετά να πηδήξεις πατώντας το πλήκτρο action για να πιαστείς στην πρώτη κολώνα. Ενώ όμως στα βίντεο πιάνεται άνετα, σε μένα πάντα πηδάει πιο χαμηλά και χτυπάει στην κολώνα, δε φτάνει δηλαδή στην άκρη της για να πιαστεί. Το δοκίμασα και με τρέξιμο, αλλά και πάλι δεν πάει ψηλότερα. Το έχω δοκιμάσει πάρα πολλές φορές και δε βλέπω να μπορώ να κάνω κάτι άλλο. Στην original έκδοση πάντως που είχα παίξει πριν αρκετά χρόνια δεν υπήρχε τέτοιο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω πιάσει ακόμη το 2 αλλά σε φόρουμ αναφέρεται ότι βγαίνει με "jump+left/right arroW". Αυτό βέβαια με τα modern controls μάλλον δε θα γίνεται μιας και χρειάζεται να έχεις τα όπλα έξω για πηδήματα δεξιά/αριστερά όπως αναφέρεται εδώ:

https://support.aspyr.com/hc/en-us/articles/23948827137549-Modern-Controls-Overview-Tomb-Raider-I-III-Remastered?auth_token=eyJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJhY2NvdW50X2lkIjoxMDMwODUsInVzZXJfaWQiOm51bGwsInRpY2tldF9pZCI6MjEzNjE1LCJkZWZsZWN0aW9uX2lkIjoyNDEyMjU3MDk3MTkxNywiYXJ0aWNsZXMiOlszNjAwMzQwMjIyNTIsMjM5NDg4MjcxMzc1NDksMjQwNjMyMTA2NTMxOTddLCJ0b2tlbiI6bnVsbCwiZXhwIjoxNzEwNTI4MzE2fQ.-WvaoAWZ-wnnhRNE6j8DDJFmRpoopjEdHb2O5Opmsqc

Οπότε το δοκιμάζεις κι αν δε γίνεται αλλάζεις σε tank controls.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, dancer_69 είπε

Δεν το έχω πιάσει ακόμη το 2 αλλά σε φόρουμ αναφέρεται ότι βγαίνει με "jump+left/right arroW". Αυτό βέβαια με τα modern controls μάλλον δε θα γίνεται μιας και χρειάζεται να έχεις τα όπλα έξω για πηδήματα δεξιά/αριστερά όπως αναφέρεται εδώ:

https://support.aspyr.com/hc/en-us/articles/23948827137549-Modern-Controls-Overview-Tomb-Raider-I-III-Remastered?auth_token=eyJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJhY2NvdW50X2lkIjoxMDMwODUsInVzZXJfaWQiOm51bGwsInRpY2tldF9pZCI6MjEzNjE1LCJkZWZsZWN0aW9uX2lkIjoyNDEyMjU3MDk3MTkxNywiYXJ0aWNsZXMiOlszNjAwMzQwMjIyNTIsMjM5NDg4MjcxMzc1NDksMjQwNjMyMTA2NTMxOTddLCJ0b2tlbiI6bnVsbCwiZXhwIjoxNzEwNTI4MzE2fQ.-WvaoAWZ-wnnhRNE6j8DDJFmRpoopjEdHb2O5Opmsqc

Οπότε το δοκιμάζεις κι αν δε γίνεται αλλάζεις σε tank controls.

Το εχω δοκιμασει αλλα δεν ....

 

edit: Γυρισα σε Tank control και βγηκε 

thnx

Επεξ/σία από dream21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...