Προς το περιεχόμενο

Βραδινή Εργασία


KostasKoja

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας,

Οι καιροί είναι δύσκολοι και για αυτό τον λόγο έχω αρχίσει να ψάχνω για μια δεύτερη δουλεία.

Ξέρει κανείς σε ποιον τομέα μπορώ να απευθυνθώ για βραδινή εργασία;

Θα εκτιμήσω οποιαδήποτε συμβουλή, ευχαριστώ εκ' των προτέρων!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν υπαρχει ηδη 1η 40ωρη εργασια δυσκολο να γινει και 2η εστω και 4ωρη προσληψη πλεον με τις ψηφιακες καρτες εργασιας που μπαινουν αυριο μεθαυριο.

απο εκει και περα βραδυνες δουλειες σε security υποθετω, logistics, 24ωρα βενζιναδικα, περιπτερα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, KostasKoja είπε

Γεια σας,

Οι καιροί είναι δύσκολοι και για αυτό τον λόγο έχω αρχίσει να ψάχνω για μια δεύτερη δουλεία.

Ξέρει κανείς σε ποιον τομέα μπορώ να απευθυνθώ για βραδινή εργασία;

Θα εκτιμήσω οποιαδήποτε συμβουλή, ευχαριστώ εκ' των προτέρων!

 

ποσο χρονων εισαι? αντρας? γυναικα? ποια ειναι η πρωινη σου δουλεια? οικογενειακη κατασταση ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

1 ώρα πριν, andreaspA είπε

ποσο χρονων εισαι? αντρας? γυναικα? ποια ειναι η πρωινη σου δουλεια? οικογενειακη κατασταση ?

 

Είμαι 22 χρονών άντρας και άγαμος. Δουλεύω σε μια μεταφορική 11:30 με 19:30.

Επεξ/σία από KostasKoja
Έγραψα κάτι δύο φορές.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, KostasKoja είπε

Ναι έχω και αμάξι.

προχωρα για προμοσιον. Και λεφτα θα βγαλεις, και ευκολη δουλεια ειναι, και γνωριμιες καλες θα κανεις

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, andreaspA είπε

προχωρα για προμοσιον. Και λεφτα θα βγαλεις, και ευκολη δουλεια ειναι, και γνωριμιες καλες θα κανεις

 

Καλά μην νομίζεις πως παίρνεις και τίποτα τα λεφτά. Στην αποθήκη δουλεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυτερα να βρεις αλλη εργασια. Τι αντοχες θα εχεις για δευτερη δουλεια αφου δουλευεις σε μεταφορικη? Να ησουν φυλακας να πω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Nabuko είπε

8ωρο 5μερο ή 6μερο? Μόνο για μαύρη εργασία σε βλέπω

5ήμερο είναι κανονικά αλλά δουλεύουμε και Σάββατο πρωί 6:30 με 14:30 οπότε μια με δύο φορές τον μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα νιάτα μου (18-25) που δεν με κούραζε τίποτα, είχα καργάρει όλες μου τις ωφέλιμες ώρες του 24ώρου με σπουδές+δουλειά βραδυνή και αργότερα με 2 σταθερές δουλειές + ad hoc απασχόληση. Δεν καταλάβαινα τίποτα από κούραση αφού ήθελα να κάνω μια γερή αρχή, τόσο οικονομική όσο εργασιακή. Τα νυκτερινά μου λοιπόν είχαν πολύ καλά χρήματα και ήταν από σερβιτοριλίκια βραδυνά, νυκτερινή βάρδια σε εργοστάσιο εντύπων/βιβλίων/περιοδικών/εφημερίδων, μετά σε μεταφορική εταιρεία (φορτηγά) διανομή νυκτερινή. Αργότερα (μετά τα 25) πάλι είχα σταθερή δουλειά καθώς και δεύτερη (πρωινή & απογευματινή) αλλά έκοψα τελείως τα νυκτερινά και ήταν ποιό ήπια τα πράγματα.  

Ηταν μια περίοδος η οποία μου έφερε πολύ χρήμα αλλά έκανα και πάρα μα πάρα πολλά πράγματα. Ηταν η περίοδος της ζωής μου που πίστευα ότι με την πολλή δουλειά μπορώ να καταφέρω τα πάντα (και σε κάποιο βαθμό έτσι ήταν)  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, costas_ είπε

Στα νιάτα μου (18-25) που δεν με κούραζε τίποτα, είχα καργάρει όλες μου τις ωφέλιμες ώρες του 24ώρου με σπουδές+δουλειά βραδυνή και αργότερα με 2 σταθερές δουλειές + ad hoc απασχόληση. Δεν καταλάβαινα τίποτα από κούραση αφού ήθελα να κάνω μια γερή αρχή, τόσο οικονομική όσο εργασιακή. Τα νυκτερινά μου λοιπόν είχαν πολύ καλά χρήματα και ήταν από σερβιτοριλίκια βραδυνά, νυκτερινή βάρδια σε εργοστάσιο εντύπων/βιβλίων/περιοδικών/εφημερίδων, μετά σε μεταφορική εταιρεία (φορτηγά) διανομή νυκτερινή. Αργότερα (μετά τα 25) πάλι είχα σταθερή δουλειά καθώς και δεύτερη (πρωινή & απογευματινή) αλλά έκοψα τελείως τα νυκτερινά και ήταν ποιό ήπια τα πράγματα.  

Ηταν μια περίοδος η οποία μου έφερε πολύ χρήμα αλλά έκανα και πάρα μα πάρα πολλά πράγματα. Ηταν η περίοδος της ζωής μου που πίστευα ότι με την πολλή δουλειά μπορώ να καταφέρω τα πάντα (και σε κάποιο βαθμό έτσι ήταν)  

Κάτι τέτοιο προσπαθώ να επιτύχω. Βέβαια δεν είναι τόσο εύκολα τα πράγματα για εμένα. Βιοτεχνίες και γραμμές παραγωγής όπου έστειλα βιογραφικό για βραδινή εργασία μου απάντησαν πως το ωράριο τους είναι μόνο κυλιόμενο. Security χρειάζεται άδεια και για να κάνω τον διανομέα θέλει δίπλωμα και μηχανάκι. Όποτε εν τέλει δεν ξέρω καν τι να κάνω και πως να κινηθώ.

7 ώρες πριν, gbras είπε

Καλυτερα να βρεις αλλη εργασια. Τι αντοχες θα εχεις για δευτερη δουλεια αφου δουλευεις σε μεταφορικη? Να ησουν φυλακας να πω..

Κοίταξε. Ενώ έχεις ένα δίκαιο για την κούραση οι βραδινές εργασίες συνήθως δεν απαιτούν όσοι σωματική εργασία με το να στήνεις παλέτες με 20 κιλά δέματα, να τρέχεις να βγάλεις εκκρεμότητες, να κάνεις το τηλεφωνικό κέντρο και να εξυπηρετείς πελάτες Για παράδειγμα 24ωρα βενζινάδικα, ίντερνετ καφέ, διανομέας ντελίβερη, οδηγός τα έχω στο μυαλό μου σαν ποια χαλαρά επαγγέλματα.

8 ώρες πριν, andreaspA είπε

gΓια το promotion μιλαω.

 

Καλά τα λες εσύ αλλά τι promotion θα πάρω; Αν είναι να μιλάμε ότι από τα 670 θα πάω στα 700 δεν θα με κάλυπτε. Ψάχνω δύο δουλείες με μέλημα να παίρνω βασικό μισθό x 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, KostasKoja είπε

Καλά τα λες εσύ αλλά τι promotion θα πάρω; Αν είναι να μιλάμε ότι από τα 670 θα πάω στα 700 δεν θα με κάλυπτε. Ψάχνω δύο δουλείες με μέλημα να παίρνω βασικό μισθό x 2.

λεβεντη μου ... για 2η δουλεια μιλαω. Συντονισου λιγο. Για να δουλεψεις προμοσιον το βραδυ λεω σαν δευτερη δουλεια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...