Προς το περιεχόμενο

Video Games Catalogue Database


Cacciatore

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα στην παρέα. 

Χρησιμοποιεί κάποιος, καποιου είδους πρόγραμμα, ως κατάλογο, βάση δεδομένων, για να οργανώνει την συλλογή απο τα games του;

Με τόσα store, consoles, mobiles κλπ, σίγουρα υπάρχουν πολλοί που έχουν πράγματα διάσπαρτα, σε διάφορετικές πλατφόρμες, πχ κάποια steam, άλλα gog, κάποια άλλα epic, αλλά στο xbox, άλλα physical, άλλα στο playstation, άλλα σε android κλπ, που κάποια μπορεί να τα έχει και σε διαφορετικές πλατφόρμες. 

Πως τα διαχειρίζεστε σαν οργάνωση;

Εγώ πχ έχω ένα υπολογιστικό φύλλο, που σημειώνω όποτε το θυμάμαι τον τίτλο και την πλατφόρμα κάθε παιχνιδιού (α ρε epic αχχαχα) αλλά σίγουρα θα προτιμούσα κάτι πιο λειτουργικό και καλαίσθητο, πχ κάποιο πρόγραμμα που θα μπορείς να κάνεις εύκολα αναζήτηση και να σου λέει πχ το GTA τό εχεις epic και playstation, να σου εμφανίζει εικονες και πληροφορίες κλπ. 

Κάτι καλό και δοκιμασμένο υπάρχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα φίλε, pricecharting & gameye μέσω app σε smartphone, ειδικά το gameye τα έχει ωραία περιποιημένα , χρησιμοποιώ την εφαρμογή κυρίως για ό,τι έχω από games σε physical μορφή κυρίως, κονσόλες κ.α.

Επεξ/σία από koboloy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν κάποια χρόνια έψαχνα και εγώ κάτι τέτοιο και αφού δοκίμασα μερικά με βόλεψε το https://www.completionator.com/.

Είναι απλό σε χρήση και έχει νομίζω όλα τα παιχνίδια και πλατφόρμες.

Κάποια άλλα ήταν καλύτερα, αλλά είτε περίπλοκα, είτε επί πληρωμής, οπότε κράτησα αυτό και το χρησιμοποιώ χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ρίξω σίγουρα μια ματιά στις προτάσεις που αναφέρθηκαν, κάποιες είναι πολύ ενδιαφέρουσες, βέβαια δεν βλέπω να έχει κάποια λειτουργία export 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Cacciatore είπε

Θα ρίξω σίγουρα μια ματιά στις προτάσεις που αναφέρθηκαν, κάποιες είναι πολύ ενδιαφέρουσες, βέβαια δεν βλέπω να έχει κάποια λειτουργία export 

Στο Completionator έχεις τη δυνατότητα να κάνεις export σε excel ή csv.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, kiko33gr είπε

Στο Completionator έχεις τη δυνατότητα να κάνεις export σε excel ή csv.

Κρίμα να μην έχει ένα mobile app. Απ ότι κατάλαβα έχει φτιαχτεί μόνο από ένα άτομο. Φοβερή δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...