Προς το περιεχόμενο

Cosmote gigamax unlimited+ extra sim 4sharing


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σε ολους. 

εχω 2 ενεργα συμβολαια κινητης στo cosmote unlimited και στο ενα συμβολαιο εχω ειδη 4 extra sim με απεριοριστα data.

τωρα στο δευτερο συμβολαιο που εχω, δυστυχως δεν προλαβα να βγαλω καμια εξτρα σιμ για δεδομενα

το σταματησε στις 10 του μηνος η κοσμοτε και δεν ξερουν ποτε και εαν επανελθει.

εαν δεν επανελθει θελω να κανω καταγγελεια και διακοπη της συνδεσης χωρις να πληρωσω το πεναλτι .

θα παρω τηλ στην ΕΕΤ απο Δευτερα να δω τι θα μου πουνε.

Ειναι κανεις που να αντιμετοπιζει το ιδιο θεμα οπως εγω???

Περιμε νω απαντησεις σας, ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο συμβόλαιο σου γράφει ότι δικαιούσαι μέχρι και 4 extra sim; Αν ναι τότε ναι μπορείς να κάνεις διακοπή αζημίως μιας και το παραβιάζουν με αυτή την εξέλιξη αλλιώς όχι.

Edit:

Το κοίταξα και εγώ και αναφέρει

Quote

1.1 Ενεργοποίηση Sharing μεταξύ κύριας σύνδεσης ή Σύνδεσης mobile Internet και σύνδεσης Extra Sim

1.1.3 Ο συνδρομητής μπορεί να συνδέσει με ένα Πρόγραμμα έως τέσσερις συνδέσεις Extra SIM.

οπότε ναι μπορείς να κάνεις διακοπή αζημίως εφόσον το συμβόλαιο σου δεν το έκανες πρόσφατα με τους νέους όρους που έχει αντικατασταθεί το παραπάνω απλά μην ξεχάσεις να τους ενημερώσεις ότι η διακοπή γίνεται λόγο μονομερής αλλαγής του συμβολαίου με υπαιτιότητα της Cosmote.

Επεξ/σία από user2163
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, user2163 είπε

Στο συμβόλαιο σου γράφει ότι δικαιούσαι μέχρι και 4 extra sim; Αν ναι τότε ναι μπορείς να κάνεις διακοπή αζημίως μιας και το παραβιάζουν με αυτή την εξέλιξη αλλιώς όχι.

Edit:

Το κοίταξα και εγώ και αναφέρει

οπότε ναι μπορείς να κάνεις διακοπή αζημίως εφόσον το συμβόλαιο σου δεν το έκανες πρόσφατα με τους νέους όρους που έχει αντικατασταθεί το παραπάνω απλά μην ξεχάσεις να τους ενημερώσεις ότι η διακοπή γίνεται λόγο μονομερής αλλαγής του συμβολαίου με υπαιτιότητα της Cosmote.

kαλησπερα και σευχαριστω για την απαντηση

δυστυχως δε βρισκω το εντυπο/συμβολαιο μου. μιλησα με κοσμοτε παλι σημερα και μου ειπαν ειναι κατι προσωρινο

μου απεδοσαν 10% εκτωση (κοροιδια δλδ) αλλα τους ειπα θα περιμενω μια βδομαδα και μετα το μεταφερω σε αλλο παροχο. αυριο θα μιλησω με ΕΕΤ . σιγουρα το αναγραφει δλδ???? γιατι εμενα μου ειπαν και καλα δεν αναγραφει κατι τετοιο κτλπ, πως μπορω να κινηθω τι προτεινεις ???λες θα ταρακουνηθουν αν κανω αιτηση διακοπης???

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ την πάτησα. Και μάλιστα με πρόταση από το 11888 σταμάτησα ένα στικάκι με 7,5€ πάγιο (μόνιμη τιμή) για να βάλω extra sim και σε 3 μέρες είχαν καταργηθεί!!

Δεν ξέρω τι θα κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ratsas είπε

Κι εγώ την πάτησα. Και μάλιστα με πρόταση από το 11888 σταμάτησα ένα στικάκι με 7,5€ πάγιο (μόνιμη τιμή) για να βάλω extra sim και σε 3 μέρες είχαν καταργηθεί!!

Δεν ξέρω τι θα κάνω.

εγώ υπαναχώρησα και στα δυο συμβόλαια και έφυγα ξανά vodafone ευτυχώς ένας συγγενής μου μου έδωσε μια extra sim που είχε και κάνω την δουλεία μου, όχι τίποτα έχω σκάσει 500 ευρώ για 5g router.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου μενει ακομη ενας χρονος ακριβως να ληξει το συμβολαιο και μου ζητανε 95ε πεναλτι.θα παρουν τα @@@@ μου. τους εδωσα διορια το πολυ ενα μηνα, αλλιως προσφευγω σε καταγγελεια μεσω ΕΕΤΤ . επισης μιλησα με νοβα δε δινει εξτρα σιμ. και η βοντα στις εξτρα σιμ βαζει κοφτη .η καλυτερη λυση ηταν η κοσμοτε μεχρι πριν λιγες μερες, ας ελπσουμε να το επαναφερει και ας αυξησει λιγο την τιμη λογο πληθωρισμου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Σήμερα πήγα και εγώ στο κατάστημα χωρίς να το έχει πάρει το μάτι μου ότι καταργήθηκε, μου είπαν θα βρουν νεα πακέτα που θα αντικαταστήσουν τις extra sim (πιθανώς εντός του μήνα), ωστόσο δεν είχαν περισσότερες λεπτομέρειες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω κατι . η θπηρεσια multi sim δεν κανει το ιδιο πανω κατω; η δεν γινετε ταυτοχρονη χρηση ιντερνετ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, gzaf21 είπε

να ρωτησω κατι . η θπηρεσια multi sim δεν κανει το ιδιο πανω κατω; η δεν γινετε ταυτοχρονη χρηση ιντερνετ ;

Κάνει ταυτόχρονη χρήση Ίντερνετ ναι, ωστόσο σε συμβόλαια unlimited από 5 ευρώ έχει πάει 25 ευρώ το κόστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω το Vodafone Unlimited σε ομιλία, sms και internet στο κινητο μου και η Internet 4 Sharing  κάρτα έχει διάρκεια 12 μήνες, δηλαδή λήγει 15-05-2024.

Μετα αν την ανανεώσω, θα μπει κόφτης 300 GB το μήνα, βάσει Ευρωπαϊκού Κανονισμού.

Αποφάσισα να κάνω αίτηση φορητότητας του κινητού μου στην Cosmote, λόγω καλύτερου σήματος, αλλά δεν πρόλαβα την extra sim.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, dandri είπε

Εγώ έχω το Vodafone Unlimited σε ομιλία, sms και internet στο κινητο μου και η Internet 4 Sharing  κάρτα έχει διάρκεια 12 μήνες, δηλαδή λήγει 15-05-2024.

Μετα αν την ανανεώσω, θα μπει κόφτης 300 GB το μήνα, βάσει Ευρωπαϊκού Κανονισμού.

Αποφάσισα να κάνω αίτηση φορητότητας του κινητού μου στην Cosmote, λόγω καλύτερου σήματος, αλλά δεν πρόλαβα την extra sim.

Κόφτης που θα μπει; Σε όλα τα unlimited προγράμματα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 minutes ago, dandri said:

image.png.4d8d63c6293b49c91f610e5e8c9f8f92.png

 

Μάλιστα, σε ευχαριστώ. Και αυτό θα ισχύει για όλες τις εταιρείες;

Γιατί όταν ρωτούμε «πραγματικά απεριόριστα», απαντούν καταφατικά, όμως αποκρύπτουν ότι μετά από ένα όριο μπαίνει "κόφτης" στην ταχύτητα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...