Προς το περιεχόμενο

OnePlus Nord 3 5G Dual SIM (16GB/256GB)


Marios Rios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους,

έβαλα το Xbox X μου και διάφορα περιφερειακά του για πούλημα (παρακάτω η αγγελία).

Δεν το χρησιμοποιώ και έχω ανάγκη από κινητό άμεσα....

Το OnePlus Nord 3 5G Dual SIM (16GB/256GB) είναι αξιόπιστο? Υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα λεφτά πάνω κάτω?

Αν μπορεί κάποιος που ξέρει από κινητά να με βοηθήσει. Ευχαριστώ θερμά όλους 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Marios Rios είπε

Καλησπέρα σε όλους,

έβαλα το Xbox X μου και διάφορα περιφερειακά του για πούλημα (παρακάτω η αγγελία).

Δεν το χρησιμοποιώ και έχω ανάγκη από κινητό άμεσα....

Το OnePlus Nord 3 5G Dual SIM (16GB/256GB) είναι αξιόπιστο? Υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα λεφτά πάνω κάτω?

Αν μπορεί κάποιος που ξέρει από κινητά να με βοηθήσει. Ευχαριστώ θερμά όλους 

 

Καλησπέρα φίλε. Είναι μια καλή επιλογή αυτό που ψάχνεις αν και στα χρήματα που διαθέτεις, υπάρχουν επιλογές που μπορείς να κοιτάξεις, όπως αυτή του Poco X6 Pro, Redmi Note 13 Pro η Redmi Note 13 Pro Plus, Motorola Edge 40 Neo, Realme 11 Pro Plus, εξαρτάται όμως εσύ τι ζητάς από το κινητό σου, σε θέμα χαρακτηριστικών κυρίως, αν πεις, θα μπορεί να είναι πιο συγκεκριμένες οι επιλογές αλλά τα όσα ανέφερα, θεωρούνται οι πιο ολοκληρωμένες προτάσεις στα χρήματα που διαθέτεις....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, tsimisdel είπε

Καλησπέρα φίλε. Είναι μια καλή επιλογή αυτό που ψάχνεις αν και στα χρήματα που διαθέτεις, υπάρχουν επιλογές που μπορείς να κοιτάξεις, όπως αυτή του Poco X6 Pro, Redmi Note 13 Pro η Redmi Note 13 Pro Plus, Motorola Edge 40 Neo, Realme 11 Pro Plus, εξαρτάται όμως εσύ τι ζητάς από το κινητό σου, σε θέμα χαρακτηριστικών κυρίως, αν πεις, θα μπορεί να είναι πιο συγκεκριμένες οι επιλογές αλλά τα όσα ανέφερα, θεωρούνται οι πιο ολοκληρωμένες προτάσεις στα χρήματα που διαθέτεις....

Σε ευχαριστώ αδερφέ μου για την απάντηση σου! Εγώ αυτό που ζητάω είναι να "τρέχει" γενικότερα το κινητό σφαίρα και να είναι vfm όσο γίνεται... Δε με νοιάζει το gaming.. θέλω να έχει κομπλέ κάμερα όχι σκουπίδι αλλά όχι και εξαιρετική παράδειγμα! Θέλω ένα κινητό που θα μου κρατήσει 3 χρόνια ας πούμε, που θα παίρνει τις ενημερώσεις λογισμικού απροβληματιστα κλπ και που γενικότερα δεν θα έχω προβλήματα συμβατότητας κλπ...

Ποιο πιστεύεις πως θα έπαιρνες με κλειστά μάτια εσύ? 400 με 500 ευρώ μπάτζετ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να απαντήσω στο ερώτημα σου, επειδή τα είχα ψάξει όλα αυτά τα κινητά που σου προτείνω, κατέληξα στο Redmi Note 13 Pro Plus καθώς, συγκριτικά με όλα τα υπόλοιπα, είναι η πιο ολοκληρωμένη πρόταση, δεν υπάρχει κάτι στο οποίο να υστερεί συγκριτικά ενώ όλα τα υπόλοιπα, θα υστερούν σε κάτι. Σε θέμα επιδόσεων, δεν έχω εντοπίσει κάποιο θέμα μέχρι στιγμής, είναι γρήγορο αν και σε ότι έχει να κάνει με τις προδιαγραφές, τα κινητά που είναι πύραυλοι σε επιδόσεις, είναι τα Nord 3 & Poco X6 Pro, το δεύτερο λίγο περισσότερο.

Όλα αυτά τα κινητά είναι καινούργια και κατά τα λεγόμενα του κατασκευαστή τους, έχουν αναβαθμίσεις για 3 χρόνια, το Poco όμως, είναι ίσως πιο futureproof επειδή ευθύς εξαρχής φοράει το Android 14 ενώ όλα τα υπόλοιπα, έχουν Android 13 και μελλοντικά θα αναβαθμιστούν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, tsimisdel είπε

Για να απαντήσω στο ερώτημα σου, επειδή τα είχα ψάξει όλα αυτά τα κινητά που σου προτείνω, κατέληξα στο Redmi Note 13 Pro Plus καθώς, συγκριτικά με όλα τα υπόλοιπα, είναι η πιο ολοκληρωμένη πρόταση, δεν υπάρχει κάτι στο οποίο να υστερεί συγκριτικά ενώ όλα τα υπόλοιπα, θα υστερούν σε κάτι. Σε θέμα επιδόσεων, δεν έχω εντοπίσει κάποιο θέμα μέχρι στιγμής, είναι γρήγορο αν και σε ότι έχει να κάνει με τις προδιαγραφές, τα κινητά που είναι πύραυλοι σε επιδόσεις, είναι τα Nord 3 & Poco X6 Pro, το δεύτερο λίγο περισσότερο.

Όλα αυτά τα κινητά είναι καινούργια και κατά τα λεγόμενα του κατασκευαστή τους, έχουν αναβαθμίσεις για 3 χρόνια, το Poco όμως, είναι ίσως πιο futureproof επειδή ευθύς εξαρχής φοράει το Android 14 ενώ όλα τα υπόλοιπα, έχουν Android 13 και μελλοντικά θα αναβαθμιστούν....

Χίλια ευχαριστώ για τον χρόνο σου αδερφέ το σέβομαι πάρα πολύ που με βοηθάς!

Να σε ρωτήσω... Γιατί το poco είναι πιο γρήγορο εφόσον το nord εχει 16αρα ram?

Επίσης διαβάζω για τη πολύ κακη κάμερα του poco 😕 αλλά με ενδιαφέρει πολύ που έρχεται με android 14 έτοιμο..

Δε ξέρω μπερδεύτηκα...

 

Edit: Κοίταζα τώρα και το Note και ομολογώ ότι με ελκύει περισσότερο από όλα... Είναι και του 24... Έχει και 200αρα κάμερα..

Προέρχομαι από mi 10 lite και εμπιστεύομαι Xiaomi η αλήθεια είναι

Παραμενω αρκετά μπερδεμένος χαχαχαχ

Επεξ/σία από Marios Rios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Poco είναι πιο γρήγορο κυρίως λόγω επεξεργαστή, είναι ο ταχύτερος αυτή τη στιγμή στην κατηγορία. 

Και το Poco ειναι του 2024 αλλά αν σε αποθαρρύνει η κάμερα του, οδεύεις προς Note μεριά. Το Nord 3 σε κάμερα δεν ξέρω σε τι επίπεδο βρίσκεται, νομίζω έχει αισθητήρα από την περσινή ναυαρχίδα της εταιρείας, συγκριτικά με το Redmi δεν ξέρω σε τι επίπεδο βρίσκεται....

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το OnePlus Nord 3 φίλε είναι εξαιρετική συσκευή για τα χρήματα που ζητάει. Η κάμερα είναι κορυφαία Sony IMX890 σε συνδυασμό με το πολύ καλό λογισμικό της OnePlus βγάζει εκπληκτικά αποτελέσματα. Ο επεξεργαστής είναι πολύ καλός και η συσκευή δεν κολλάει πουθενά. Διάβασε κριτικές στο GSM Arena.

Όσο για τα Xiaomi και Poco μπορεί να έχουν πολύ καλά χαρακτηριστικά αλλά τα κατά καιρούς προβλήματα ειδικά στο λογισμικό είναι αποτρεπτικός παράγοντας, εκτός αν είσαι εξοικειωμένος και δεν έχεις πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το nord 3 έχω και δεν έχω κάποιο θέμα μέχρι στιγμής.Εκτός ίσως από την μπαταρία αλλά έχει γρήγορη φόρτιση.Ποιοτητα κατασκευής εξαιρετική αλλά θέλει θήκη γιατί γλιστράει λόγω gorilla glass στην πλάτη.Τουλάχιστον το ανοιχτό πράσινο που έχω γιατί από βίντεο το μαύρο μοιάζει να είναι ματ η πλάτη.Η κάμερα είναι πάρα πολύ καλή(μόνο το Samsung A54 σε αυτά τα λεφτά το κοντράρει σε κάμερα αλλά έχει άθλιο επεξεργαστή).Και σε θέμα ενημερώσεων χθες πήρε Android 14.Ο επεξεργαστής είναι ναυαρχίδας(λίγο καλύτερος του Snapdragon 8.1)και το oxygenOS είναι σαν στοκ android χωρίς ενοχλητικές προεγκατεστημένες εφαρμογές.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μπαταρία δηλαδή περίπου πόσο βγαζει σε διάρκεια και θα μπορούσε να είναι και καλύτερη; Το έχουν αναφέρει και άλλοι το συγκεκριμένο ζήτημα και ήταν και ένας από τους λόγους με αποθάρρυνε απο την αγορά της εν λόγω συσκευής. Προφανώς και με τις επιδόσεις που έχει, θα έχει και περισσότερη κατανάλωση ενέργειας, λογικό και αναμενόμενο θα έλεγα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσα είναι επίσημης εισαγωγής, καλύπτονται από το σέρβις της εταιρείας και μας καλύπτει το σέρβις της Πολωνίας. Δεν ξέρω αν τα σκρουτζομάγαζα τα φέρνουν από αλλού η από την ίδια τη OnePlus, σίγουρα είναι αρκετά ακριβό από Κωτσόβολο αν το πάρεις. Η εταιρεία πάντως προσφέρει εγγύηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsimisdel είπε

Η μπαταρία δηλαδή περίπου πόσο βγαζει σε διάρκεια και θα μπορούσε να είναι και καλύτερη; Το έχουν αναφέρει και άλλοι το συγκεκριμένο ζήτημα και ήταν και ένας από τους λόγους με αποθάρρυνε απο την αγορά της εν λόγω συσκευής. Προφανώς και με τις επιδόσεις που έχει, θα έχει και περισσότερη κατανάλωση ενέργειας, λογικό και αναμενόμενο θα έλεγα....

Εγω χωρις να παιζω παιχνιδια μεσα στην μερα ηθελα 10 λεπτα και το ειχα 2 μηνες και το εδωσα γιατι λεω τι θα γινει σε ενα χρονο για αυτο

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως, αν δεν κάνεις και τόσο απαιτητική χρήση, δεν είναι νορμάλ μέσα στη μέρα να φορτίσεις, λογικό μου φαίνεται να σε ανησυχήσει, θα έλεγα ότι ίσως πρόκειται για ελαττωματικό κομμάτι αλλά, έχουν σταθεί και άλλοι στα της μπαταρίας, χρήστες και δοκιμαστές. Τουλάχιστον, ξέφυγες από την έννοια της μπαταρίας, αυτό είναι το καλό, λογικό να σε ανησυχήσει πάντως....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...