Προς το περιεχόμενο

Επιλεγμένες τηλεοράσεις άνω των 80 ιντσών με 50% έκπτωση -Έως 18/2/24 - Πλαίσιο [ΤΕΛΟΣ]


Armoral

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, drade είπε

Για τόσο ευαίσθητο προϊόν,  με μεγαλες πτώσεις τιμών λόγω νέων τεχνολογικών εξελίξεων, είναι πάρα πολλά.

Δε θα ξαναπέσει σε αυτή την τιμή μέχρι να αλλάξει μοντέλο. Δεν υπάρχει περίπτωση.

2 λεπτά πριν, WaxOnWaxOff είπε

Σαν καποιος οπου δεν εχει τηλεοραση εδω και 10 χρονια , ετσι απορια - μη με φατε - 

Πως δικαιολογειται το εξωφρενικο κοστος ? Οσο προσφορα και να ειναι , τα 3 χιλιαρικα , παραμενουν 3 χιλιαρικα 

Περα απο τονα "γεμισει" το 100τμ σαλονι - που φανταζομαι οσοι εχουν , θα την επαιρναν στην αρχικη τιμη της ... 

Δεν έχουν όλοι όσοι αγοράζουν τέτοιες τηλεοράσεις 100 τετραγωνικά σαλόνι, έχουν αλλάξει οι εποχές και η τεχνολογία έχει γίνει πιο προσιτή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 hour ago, WaxOnWaxOff said:

Σαν καποιος οπου δεν εχει τηλεοραση εδω και 10 χρονια , ετσι απορια - μη με φατε - 

Πως δικαιολογειται το εξωφρενικο κοστος ? Οσο προσφορα και να ειναι , τα 3 χιλιαρικα , παραμενουν 3 χιλιαρικα 

Περα απο τονα "γεμισει" το 100τμ σαλονι - που φανταζομαι οσοι εχουν , θα την επαιρναν στην αρχικη τιμη της ... 

Είναι/Ήταν πολύ καλή τιμή για το μοντέλο κτλ. Φαντάζομαι το κόστος «δικαιολογείται» με τη χρήση που κάνει ο καθένας. Πχ άμα ξοδεύονται 6+ ώρες τη μέρα στην TV το βάζεις κάτω και βλέπεις άμα αξίζει ή όχι..

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, WaxOnWaxOff είπε

Σαν καποιος οπου δεν εχει τηλεοραση εδω και 10 χρονια , ετσι απορια - μη με φατε - 

Πως δικαιολογειται το εξωφρενικο κοστος ? Οσο προσφορα και να ειναι , τα 3 χιλιαρικα , παραμενουν 3 χιλιαρικα 

Περα απο τονα "γεμισει" το 100τμ σαλονι - που φανταζομαι οσοι εχουν , θα την επαιρναν στην αρχικη τιμη της ... 

Αν εχεις δωσει 500 για xbox, αλλα τοσα για PS5, και λιγα ακομα για media center που να παιζει 4Κ , ε, το δικαιλογεις ...

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, andreaspA είπε

απο διπλα! τι εννοεις? το μεγεθος μετραει! στο σινεμα εχεις 1000 ιντσες μπροστα σου , επανω απο το κεφαλι σου.

 

Καμία σχέση το ένα με το άλλο , στην τηλεόραση έχεις μια οθόνη μπροστά σου με ότι συνεπάγεται αυτο , ενώ στον κινηματογράφο γίνεται προβολή απο μηχανή προβολής πάνω σε πανί. Στην προβολή σε πανί όσο και κοντά να πας δεν κουράζεις μάτια / εγκέφαλο , στην οθόνη όμως δεν ισχυει το όσο μεγαλύτερη τόσο το καλύτερο .Υπάρχουν σχετικά site για την ελάχιστη απόσταση που πρέπει να έχεις βάση μεγέθους όπως και για την βέλτιστη .

Ελπίζω να μην πάρεις καμία 80αρά και να την βάλεις σε κανένα χολ !

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα....

Εδω παω σε κατι σπιτια γνωστων με ενα σαλονακι 20τμ  και ο καναπες ειναι στο 1μιση-2 μετρα απο την οθονη . 

Οι 60αρες γεμιζουν ολοκληρο τοιχο , ασε που απο αυτην την αποσταση , δεν ειναι για να τις κοιτας πολυ ωρα .... 

Μας εφαγαν οι φτηνες τηλεορασεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, panoskatos είπε

Στην προβολή σε πανί όσο και κοντά να πας δεν κουράζεις μάτια / εγκέφαλο

Ενας λογος που εχω σταματησει να πηγαινω κινηματογραφο, ειναι αυτος. Μου ειναι αδυνατον να δω ταινια με το ταβανι επανω μου και τον αυχενα να πηγαινοερχεται, ακομα και στην τελευταια σειρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, WaxOnWaxOff είπε

Μαλιστα....

Εδω παω σε κατι σπιτια γνωστων με ενα σαλονακι 20τμ  και ο καναπες ειναι στο 1μιση-2 μετρα απο την οθονη . 

Οι 60αρες γεμιζουν ολοκληρο τοιχο , ασε που απο αυτην την αποσταση , δεν ειναι για να τις κοιτας πολυ ωρα .... 

Μας εφαγαν οι φτηνες τηλεορασεις 

Είναι κατανοητός ο τρόπος που μιλάς για τις "μεγαλες" τηλεοράσεις καθώς όπως λες νωρίτερα  δεν έχεις δει ταινία ή παίξει παιχνίδι σε κάποια από αυτές με τεχνολογία oled, ή έστω qled τελευταίων χρόνων, και σε 4k ανάλυση. 

Για αρχή το πόσο μεγάλο είναι το σαλόνι γενικά  σε σχέση με την τηλεόραση, και το αν γεμίζει όλο τον τοίχο ή τον μισό είναι ένα υπαρκτό θέμα αισθητικής, αν καποιον τον ενδιαφέρει, αλλά όχι επιχείρημα για το τι τηλεόραση χρειάζεται κάποιος σε συζήτηση εντός τεχνολογικού φόρουμ. Επίσης, δεν υπάρχει θέμα να βλέπεις μια lcd οθόνη από οποιαδήποτε απόσταση. Δεν είμαστε στην εποχή του καθοδικού σωλήνα στα 90s. Θα εξηγήσω και για το διαταύτα που είναι το μέγεθος. 

Optimal TV viewing distance by its size, for DVD, 720p, 1080p and Ultra HD (previously known as 4K) resolutions.

Το παραπάνω είναι ένας μίνι οδηγός που δείχνει λίγο μπακάλικα σε ποιες ίντσες αξίζει η κάθε ανάλυση σε σχέση με την απόσταση. Αν είσαι πιο κοντά από το εύρος δεν έχει νόημα να βλέπεις καθώς δεν υπάρχει στην πράξη διαφορά στην ποιότητα (και πιθανότατα κάνεις και αριστερά δεξιά σαν να βλέπεις τένις, αλλά αυτό είναι και θέμα γούστου πέρα από αστείο) και αν είσαι πιο μακριά χάνεις λεπτομέρεια. Είναι από το site rtings.com η πηγή, πολύ καλό site για να συγκρίνεις και μοντέλα τηλεοράσεων.

Αφού έχεις πάνω από δέκα χρόνια να αγοράσεις τηλεόραση πιθανότατα το μοντέλο που έχεις ή είχες γιατί αυτά υπήρχαν εκείνη την εποχή λογικά ήταν 1080p. Όπως βλέπεις στα 1080p οι 32 ίντσες είναι μια πολύ καλή επιλογή για θέαση στο 1,5 μέτρο, το sweetspot. Αν ήταν να πάρω τηλεόραση σε μια γιαγιά η οποία βλέπει μόνο Μενεγάκη ξέρω γω (συγχωρήστε με αν είμαι outdated έχω δεκαπέντε χρόνια να δω πρωινή ζώνη ελληνικής tv μπορεί και παραπάνω) μπορεί ακόμα και σήμερα να πήγαινα σε αυτόν τον συνδυασμό.

Αντίστοιχα στα 2,5 μέτρα, για την ίδια χρήση (ελληνική tv, streaming χαμηλού επιπέδου από site, ελληνικά σάπια αθλητικά συνδρομητικά κανάλια κλπ) μια οθόνη από 40 έως 50 ίντσες είναι μια χαρά για να πεις ότι θα μπει σε ένα σαλόνι και θα την βλέπει πάνω από ένας καναπές, θα δουν 4-5 άτομα σε αυτήν την απόσταση.

 

Από τη στιγμή όμως που έγινε κανόνας το 4k στις τηλεοράσεις, και πλέον και οι υπηρεσίες streaming το δίνουνε ευρέως, και μπορείς και να κατεβάσεις ταινίες, ή να δεις kodi/stremio, εμφανίστηκε η ανάγκη για μεγαλύτερες τηλεοράσεις.

Εγώ, με βάση το ότι ο καναπές μου έχει απόσταση 3.3 μέτρα μαξ, κατέληξα σε τηλεόραση 75 ιντσών (πολύ μεγαλύτερη από τις 60ρες που λες). Αν δεις, είμαι εκτός του chart αυτού οριακά, ήθελα μεγαλύτερη κανονικά για 4k. Όμως η χρήση που κάνω είναι μικτή (βλέπω αρκετές παλιές ταινίες ή και ελληνικό κινηματογράφο σε 1080p αν δεν μπορώ να βρώ 4k πολύ συχνά). Επίσης πραγματικά δεν βλέπω τεράστια διαφορά σε ποιότητα αν πάω 30 εκατοστά πιο κοντά. Ίσως αν είχα μια καλύτερη OLED και όχι qled samsung του 22 να την έβλεπα. Σε κάθε περίπτωση μάλλον με βλέπω να πηγαίνω τον καναπέ πιο κοντά στα 2,8 παρά πιο μακριά

Έχει έρθει κόσμος στο σπίτι που μου λέει ότι είναι μεγάλη, με επιχειρήματα σαν τα δικά σου. Όταν εξηγώ δύο πράγματα, και πιο βασικά όταν δουν μαζί μου 4k πραγματικό επιπέδου kodi συνήθως αλλάζουν γνώμη. Ο αδερφός μου 35 χρονών, είναι πιο επίμονος. Λέει ότι πήρα πολύ μεγάλη τηλεόραση, έπιασε όλο τον τοίχο, του θυμίζω κάτι νεόπλουτους κλπ. Του επισήμανα ότι δεν βλέπουν καν ταινίες με τη νύφη μου και το παιδί σε μια generic 32αρα F&U που έχουν, οπότε είναι πραγματικά άχρηστη. Ότι αντίθετα βλέπει netflix από το κινητό ο ίδιος και η νύφη μου ξεχωριστά. Λόγω της βλακείας που λέει, έχει κόψει τις ταινίες με παρέα ουσιαστικά.

Κάπως ξεκίνησε να παίρνει μπρος όταν του εξήγησα ότι ο πεντάχρονος ανηψιός μου δεν βλέπει τηλεόραση στο δικό του σπίτι, αλλά συνέχεια ζητάει το κινητό και βλέπει yt, που στους ίδιους δεν αρέσει γιατί είναι επικίνδυνο, ενώ στο σπίτι της μάνας μου, που η ίδια F&U είναι δίπλα στο τραπέζι κάθεται και βλέπει με τον παππού του ντοκιμαντέρ, παλιές επιμορφωτικές ταινίες και ένα σωρό ωραία πράγματα. 

Θέλω να καταλήξω λέγοντας, αν σου αρέσει ο κινηματογράφος, ή το gaming από κονσόλες ή οτιδήποτε άλλο βλέπεις σε οθόνη τέλος πάντων, μέτρα την απόσταση θέασης από τον καναπέ σου, συμβουλέψου το chart εδώ ή γράψε για να σε βοηθήσουμε, και πάρε μια ωραία "μεγάλη" τηλεόραση κατάλληλλη για τις ανάγκες σου, ανάλογα με τα λεφτά σου, χωρίς να τσιγκουνευτείς. Είναι μικρή η ζωή, για να μην την κάνουμε καλύτερη ακόμα και με τέτοια μικρά πράγματα.

Επεξ/σία από tzavardin
  • Like 6
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πινακάκι πάνε βάση εποχής και όχι λογικής.

Αν πας πίσω στο χρόνο σου έλεγαν αλλά.

Τώρα αν πάρεις 80 ίντσες για παιχνίδι δεν έχω ιδέα σε τι παιχνίδι θα βολέψει

Αν παίξεις flight simulator μπορεί να είναι ωραίο Αν παίζεις φιφα ίσως η κάνα ραλακι

Αν παίζεις φπς πρέπει να κάνεις αριστερά δεξιά το κεφάλι να βρεις εχθρό.

Εκτός αν είσαι σε μεγάλη απόσταση.

Από την άλλη αν πάρεις τεραστια τηλεόραση θα σου φανεί στην αρχή μεγαλη αλλά συνηθίζεις και όλα καλά πάμε για μεγαλύτερη αρκεί να χωράει

 

Και τέλος όταν θέλετε να πάρετε σε τέτοια προσφορά δεν ψάχνετε απλά πατάτε μιας και λίγα κομμάτια...πάρτε πάρτε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, noFEARgr είπε

Τελείως λάθος το πινακάκι 

To rtings δίνει ένα εύρος 20 ως 40 μοίρες γωνία θέασης, και έτσι βγαίνει το πινακάκι που βλέπεις. Οι 30 μοίρες που είναι στη μέση του εύρους που βλέπεις είναι αυτό που προτείνει το  Society of Motion Picture and Television Engineers (μέλη του οργανισμού αυτού είναι οι εταιρείες Sony, Dolby, Google, Paramount το κανάλι FOX, και πολλοί άλλοι μεγάλοι παίχτες, και είναι ένας οργανισμός που έχει υιοθετήσει τα τελευταία χρόνια τις περισσότερες κοινές αλλαγές της βιομηχανίας. Τα μαθηματικά είναι σωστά.

Και ο δικός σου πίνακας βγαίνει σωστός για ένα νούμερο γωνίας θέασης κοντά στις 30 μοίρες, αν κάνεις αναγωγή, δεν βλέπω το πρόβλημά σου. 

Πηγές που αναφέρομαι: https://www.rtings.com/tv/reviews/by-size/size-to-distance-relationship  https://www.smpte.org/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, tzavardin said:

Είναι κατανοητός ο τρόπος που μιλάς για τις "μεγαλες" τηλεοράσεις καθώς όπως λες νωρίτερα  δεν έχεις δει ταινία ή παίξει παιχνίδι σε κάποια από αυτές με τεχνολογία oled, ή έστω qled τελευταίων χρόνων, και σε 4k ανάλυση. 

Για αρχή το πόσο μεγάλο είναι το σαλόνι γενικά  σε σχέση με την τηλεόραση, και το αν γεμίζει όλο τον τοίχο ή τον μισό είναι ένα υπαρκτό θέμα αισθητικής, αν καποιον τον ενδιαφέρει, αλλά όχι επιχείρημα για το τι τηλεόραση χρειάζεται κάποιος σε συζήτηση εντός τεχνολογικού φόρουμ. Επίσης, δεν υπάρχει θέμα να βλέπεις μια lcd οθόνη από οποιαδήποτε απόσταση. Δεν είμαστε στην εποχή του καθοδικού σωλήνα στα 90s. Θα εξηγήσω και για το διαταύτα που είναι το μέγεθος. 

Optimal TV viewing distance by its size, for DVD, 720p, 1080p and Ultra HD (previously known as 4K) resolutions.

Το παραπάνω είναι ένας μίνι οδηγός που δείχνει λίγο μπακάλικα σε ποιες ίντσες αξίζει η κάθε ανάλυση σε σχέση με την απόσταση. Αν είσαι πιο κοντά από το εύρος δεν έχει νόημα να βλέπεις καθώς δεν υπάρχει στην πράξη διαφορά στην ποιότητα (και πιθανότατα κάνεις και αριστερά δεξιά σαν να βλέπεις τένις, αλλά αυτό είναι και θέμα γούστου πέρα από αστείο) και αν είσαι πιο μακριά χάνεις λεπτομέρεια. Είναι από το site rtings.com η πηγή, πολύ καλό site για να συγκρίνεις και μοντέλα τηλεοράσεων.

Αφού έχεις πάνω από δέκα χρόνια να αγοράσεις τηλεόραση πιθανότατα το μοντέλο που έχεις ή είχες γιατί αυτά υπήρχαν εκείνη την εποχή λογικά ήταν 1080p. Όπως βλέπεις στα 1080p οι 32 ίντσες είναι μια πολύ καλή επιλογή για θέαση στο 1,5 μέτρο, το sweetspot. Αν ήταν να πάρω τηλεόραση σε μια γιαγιά η οποία βλέπει μόνο Μενεγάκη ξέρω γω (συγχωρήστε με αν είμαι outdated έχω δεκαπέντε χρόνια να δω πρωινή ζώνη ελληνικής tv μπορεί και παραπάνω) μπορεί ακόμα και σήμερα να πήγαινα σε αυτόν τον συνδυασμό.

Αντίστοιχα στα 2,5 μέτρα, για την ίδια χρήση (ελληνική tv, streaming χαμηλού επιπέδου από site, ελληνικά σάπια αθλητικά συνδρομητικά κανάλια κλπ) μια οθόνη από 40 έως 50 ίντσες είναι μια χαρά για να πεις ότι θα μπει σε ένα σαλόνι και θα την βλέπει πάνω από ένας καναπές, θα δουν 4-5 άτομα σε αυτήν την απόσταση.

 

Από τη στιγμή όμως που έγινε κανόνας το 4k στις τηλεοράσεις, και πλέον και οι υπηρεσίες streaming το δίνουνε ευρέως, και μπορείς και να κατεβάσεις ταινίες, ή να δεις kodi/stremio, εμφανίστηκε η ανάγκη για μεγαλύτερες τηλεοράσεις.

Εγώ, με βάση το ότι ο καναπές μου έχει απόσταση 3.3 μέτρα μαξ, κατέληξα σε τηλεόραση 75 ιντσών (πολύ μεγαλύτερη από τις 60ρες που λες). Αν δεις, είμαι εκτός του chart αυτού οριακά, ήθελα μεγαλύτερη κανονικά για 4k. Όμως η χρήση που κάνω είναι μικτή (βλέπω αρκετές παλιές ταινίες ή και ελληνικό κινηματογράφο σε 1080p αν δεν μπορώ να βρώ 4k πολύ συχνά). Επίσης πραγματικά δεν βλέπω τεράστια διαφορά σε ποιότητα αν πάω 30 εκατοστά πιο κοντά. Ίσως αν είχα μια καλύτερη OLED και όχι qled samsung του 22 να την έβλεπα. Σε κάθε περίπτωση μάλλον με βλέπω να πηγαίνω τον καναπέ πιο κοντά στα 2,8 παρά πιο μακριά

Έχει έρθει κόσμος στο σπίτι που μου λέει ότι είναι μεγάλη, με επιχειρήματα σαν τα δικά σου. Όταν εξηγώ δύο πράγματα, και πιο βασικά όταν δουν μαζί μου 4k πραγματικό επιπέδου kodi συνήθως αλλάζουν γνώμη. Ο αδερφός μου 35 χρονών, είναι πιο επίμονος. Λέει ότι πήρα πολύ μεγάλη τηλεόραση, έπιασε όλο τον τοίχο, του θυμίζω κάτι νεόπλουτους κλπ. Του επισήμανα ότι δεν βλέπουν καν ταινίες με τη νύφη μου και το παιδί σε μια generic 32αρα F&U που έχουν, οπότε είναι πραγματικά άχρηστη. Ότι αντίθετα βλέπει netflix από το κινητό ο ίδιος και η νύφη μου ξεχωριστά. Λόγω της βλακείας που λέει, έχει κόψει τις ταινίες με παρέα ουσιαστικά.

Κάπως ξεκίνησε να παίρνει μπρος όταν του εξήγησα ότι ο πεντάχρονος ανηψιός μου δεν βλέπει τηλεόραση στο δικό του σπίτι, αλλά συνέχεια ζητάει το κινητό και βλέπει yt, που στους ίδιους δεν αρέσει γιατί είναι επικίνδυνο, ενώ στο σπίτι της μάνας μου, που η ίδια F&U είναι δίπλα στο τραπέζι κάθεται και βλέπει με τον παππού του ντοκιμαντέρ, παλιές επιμορφωτικές ταινίες και ένα σωρό ωραία πράγματα. 

Θέλω να καταλήξω λέγοντας, αν σου αρέσει ο κινηματογράφος, ή το gaming από κονσόλες ή οτιδήποτε άλλο βλέπεις σε οθόνη τέλος πάντων, μέτρα την απόσταση θέασης από τον καναπέ σου, συμβουλέψου το chart εδώ ή γράψε για να σε βοηθήσουμε, και πάρε μια ωραία "μεγάλη" τηλεόραση κατάλληλλη για τις ανάγκες σου, ανάλογα με τα λεφτά σου, χωρίς να τσιγκουνευτείς. Είναι μικρή η ζωή, για να μην την κάνουμε καλύτερη ακόμα και με τέτοια μικρά πράγματα.

Και εμένα τα ίδια μου λέγανε για την απόσταση αλλά και το ύψος, μέχρι που τους βάζω κάτω να δούνε τίπτα γιατί κουράστηκα να εξηγώ πράγματα.. 65άρα oled στα 2m περίπου.. Έπρεπε να πάρω μεγαλύτερη, απλά τότε ξέφευγε πολύ η τιμή..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, WaxOnWaxOff είπε

Σαν καποιος οπου δεν εχει τηλεοραση εδω και 10 χρονια , ετσι απορια - μη με φατε - 

Πως δικαιολογειται το εξωφρενικο κοστος ? Οσο προσφορα και να ειναι , τα 3 χιλιαρικα , παραμενουν 3 χιλιαρικα 

Περα απο τονα "γεμισει" το 100τμ σαλονι - που φανταζομαι οσοι εχουν , θα την επαιρναν στην αρχικη τιμη της ... 

Φίλε μου για τα περί διαστάσεων κλπ σου απάντησαν άλλοι. Η ιστορία είναι και λίγο υποκειμενική τυπου "περί ορεξεως κολοκυθόπιτα". Επί προσωπικού, είμαι στις 55'' και μακαρι να μπορούσα να ανέβω παραπάνω (καθώς έχω απόσταση θέασης πάνω από 3,5 μέτρα), αλλά δεν το επιτρεπει η υπάρχουσα χωροταξία του σαλονιού. Πίστεψέ με πως πλέον οι 55'' μου φαίνονται λίγες.

Ως προς το άλλο σκέλος, δηλαδή το οικονομικό, εδώ κι αν είναι υποκειμενικο. Διότι πέραν των εχόντων, που δεν τους είναι και κάτι να σκάσουν ενα τριχιλιαρο για μια συσκευή, υπάρχουν και αυτοί που απλά έχουν ένα εισόδημα, αλλα θα βάλουν 48 άτοκες επειδή τους αρέσει μια καλή τηλεόραση. Ως γνωστόν, ο καθένας έχει τις δικές του προτεραιότητες. Άλλος ξοδεύει τα χρήματα του σε επώνυμα ρούχα και κυκλοφορεί με αυτοκίνητο 30ετιας. Άλλος έχει αμαξαρα, αλλά μένει στο νοίκι. Άλλος πάει σούπερ διακοπές κάθε καλοκαιρι, αλλά δεν έχει φράγκο στην άκρη. Με λίγα λογια, όλα είναι θέμα προτεραιοτήτων...

Επεξ/σία από nk9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...