Προς το περιεχόμενο

Επιλεγμένες τηλεοράσεις άνω των 80 ιντσών με 50% έκπτωση -Έως 18/2/24 - Πλαίσιο [ΤΕΛΟΣ]


Armoral

Προτεινόμενες αναρτήσεις

34 λεπτά πριν, zio10 είπε

Αν δε μπήκαν μέσα με το 50% πόσα βγάζουν με τις κανονικές τιμές;!

Πιθανόν θα έγινε κάποια ειδική συμφωνία με τους προμηθευτές. Γιατί ούτε 50% κέρδος έχουν στις τηλεοράσεις ούτε πιστεύω ότι μπήκαν μέσα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, turbat0s είπε

Από τι απόσταση βλέπεις άνετα μια 85άρα????

65αρα εχω στα 2.5 μετρα και ειναι κομπλε....Μετα οθονη προβολης 120" στα 3.5 μετρα και μετανιωσα που δεν πηρα 150.

2 ώρες πριν, George! είπε

Πιθανόν θα έγινε κάποια ειδική συμφωνία με τους προμηθευτές. Γιατί ούτε 50% κέρδος έχουν στις τηλεοράσεις ούτε πιστεύω ότι μπήκαν μέσα.

Ο προμηθευτης παιζει να εχει 50% κερδος ανα καιρους με συμφωνιες που γινονται απευθειας με τις εταιρειες, ο τελικος πωλητης οχι (οποτε ναι, κατι παιχτηκε η απλα ειναι καιρος που δηλωνουν κερδη και ειχαν πεσει εξω).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 ώρες πριν, WaxOnWaxOff είπε

Η 65 αρα στα 2μετρα  , καλυπτει ολο το οπτικο πεδιο  ? 

Οχι βεβαια. Το πινακακι οταν λεει "optimal" αναφερεται στην αποσταση που η  διακριτικη ικανοτητα του ματιου μπορει ξεχωρισει ή οχι τα πιξελς. Εκει δηλαδη που ΔΕΝ τα ξεχωριζεις, πιο κοντα θα αρχισουν σε ενα τελειο ματι να διακρινονται.

"Ολο το οπτικο πεδιο" θα το καλυψεις με πολυ μεγαλυτερη και μονο με κυρτη οθονη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Δεν μπόρεσα να αποφύγω το εξής προβοκατόρικο σχόλιο...) όποιος έχει σπίτι με δωμάτιο κατάλληλο να εγκαταστήσει τηλεόραση 80 ιντσών κ άνω, είναι τόσο ματσό που η έννοια "προσφορά" δεν τον  αγγίζει καθόλου 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, andreaspA είπε

Ενας λογος που εχω σταματησει να πηγαινω κινηματογραφο, ειναι αυτος. Μου ειναι αδυνατον να δω ταινια με το ταβανι επανω μου και τον αυχενα να πηγαινοερχεται, ακομα και στην τελευταια σειρα.

Καλά το ταβάνι από πάνω μας σε όλους τους χώρους υπάρχει:) 

Να πηγαινοέρχεται ο αυχένας ακόμα και στην τελευταία σειρά μου κάνει υπερβολή .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, panoskatos είπε

Να πηγαινοέρχεται ο αυχένας ακόμα και στην τελευταία σειρά μου κάνει υπερβολή .

για να διαβασεις γραμματα? ευκολα! Η τελευταια φορα που ειχα παει ηταν στο Village του Ρεντη. Αθλια κατάσταση!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Επιλεγμένες τηλεοράσεις άνω των 80 ιντσών με 50% έκπτωση -Έως 18/2/24 - Πλαίσιο [ΤΕΛΟΣ]
2 hours ago, andreaspA said:

για να διαβασεις γραμματα? ευκολα! Η τελευταια φορα που ειχα παει ηταν στο Village του Ρεντη. Αθλια κατάσταση!

 

σε ποια αιθουσα εκατσες τελευται σειρα και επρεπε να κουνας το κεφαλι????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον κοινωνικό μου κύκλο, πάντα έπαιρνα πρώτος τη μεγαλύτερη οθόνη και έδινα σε κάποιο φίλο μου την παλιά μου. Τώρα έχω 86" και στην πρώτη ευκαιρία θα παω στις 98". Ολοι οι φίλοι μου που έχουν τις παλιές μου 55, 65, 75 οθόνες είχαν άγχος αν θα είναι υπερβολή όταν τις πήραν από εμένα. Πλέον, "θα τσακωθούν" ποιος θα πρωτοπάρει την 86 όταν θα την αλλάξω. 

Επίσης, σχετικά με το αν αξίζει η δαπάνη κάθε φορά, είναι θέμα οικονομικής διαχείρισης και χρήσης του καθενός. Εγω πχ δεν έχω καν κεραία tv, αλλά η tv είναι ανοικτή μόνιμα στο σπίτι ως media center, έστω και ως background εικόνα. Οι συνήθειες, οι προτεραιότητες και η τσέπη του καθενός μπορεί να έχουν πολύ μεγάλες διαφορές από άνθρωπο σε άνθρωπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, mariosdemigod είπε

Στον κοινωνικό μου κύκλο, πάντα έπαιρνα πρώτος τη μεγαλύτερη οθόνη και έδινα σε κάποιο φίλο μου την παλιά μου. Τώρα έχω 86" και στην πρώτη ευκαιρία θα παω στις 98". Ολοι οι φίλοι μου που έχουν τις παλιές μου 55, 65, 75 οθόνες είχαν άγχος αν θα είναι υπερβολή όταν τις πήραν από εμένα. Πλέον, "θα τσακωθούν" ποιος θα πρωτοπάρει την 86 όταν θα την αλλάξω. 

Επίσης, σχετικά με το αν αξίζει η δαπάνη κάθε φορά, είναι θέμα οικονομικής διαχείρισης και χρήσης του καθενός. Εγω πχ δεν έχω καν κεραία tv, αλλά η tv είναι ανοικτή μόνιμα στο σπίτι ως media center, έστω και ως background εικόνα. Οι συνήθειες, οι προτεραιότητες και η τσέπη του καθενός μπορεί να έχουν πολύ μεγάλες διαφορές από άνθρωπο σε άνθρωπο.

Χωρίς κάποια αντίρρηση σε αυτά που γράφεις, 2 απορίες.

Δεν είναι υπερβολική η φωτεινή ενέργεια μιας 86αρας σε ένα συνηθισμένο δωμάτιο;

Και 2ο, δεν καίει πολύ ρεύμα όντας συνέχεια ανοιχτή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Doubt είπε

Χωρίς κάποια αντίρρηση σε αυτά που γράφεις, 2 απορίες.

Δεν είναι υπερβολική η φωτεινή ενέργεια μιας 86αρας σε ένα συνηθισμένο δωμάτιο;

Και 2ο, δεν καίει πολύ ρεύμα όντας συνέχεια ανοιχτή;

Εδω σου λέει αλλάζει συχνά και ανεβαίνει σε inches πόσο καίει το ρεύμα λες να μετράει? 😝

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, andreaspA είπε

για να διαβασεις γραμματα? ευκολα! Η τελευταια φορα που ειχα παει ηταν στο Village του Ρεντη. Αθλια κατάσταση!

 

Αδερφέ μεταξύ σοβαρού και αστείου πρέπει να πας να σε κοιτάξει νευρολόγος αν έχεις τέτοιο θέμα . Αντί να γυρνάνε τα μάτια σου ,γυρνάει ο αυχένας σου !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Doubt είπε

Χωρίς κάποια αντίρρηση σε αυτά που γράφεις, 2 απορίες.

Δεν είναι υπερβολική η φωτεινή ενέργεια μιας 86αρας σε ένα συνηθισμένο δωμάτιο;

Και 2ο, δεν καίει πολύ ρεύμα όντας συνέχεια ανοιχτή;

Το συγκεκριμένο μοντέλο της LG που έχω κάνει πολύ καλή διαχείριση του auto brightness χωρίς να επηρεάζει αρνητικά την ποιότητα εικόνας. Ρυθμίζει πολύ καλά την ένταση της με βάση την ένταση του φωτός που υπάρχει στο χώρο. Βέβαια, αυτό ειναι και θέμα συνήθειας.

Σχετικά με την κατανάλωση, γεγονός είναι ότι δεν έχω κάνει κάποια μέτρηση ούτε με έχει απασχολήσει ως δαπάνη. Είναι αυτή που είναι. Υποθέτω αμελητέα ως κατανάλωση μέσα στο σύνολο του ρεύματος που καταναλώνει το σπίτι μου. Δεν είμαι και πολλές ώρες στο σπίτι βέβαια (εκτός ύπνου), max 6 ώρες ημερισίως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/2/2024 στις 9:41 ΜΜ, turbat0s είπε

Από τι απόσταση βλέπεις άνετα μια 85άρα????

με 85  στα 3,50μ  απολαμβάνεις

Επεξ/σία από sharke
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...