Προς το περιεχόμενο

Για τις αρχές του 2025 μετατίθεται πλέον η κυκλοφορία του Nintendo Switch 2


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, Axilleas150 είπε

60€ παιχνιδια🤡

Οι αλλοι τα έχουν 79.99 την πετσοκομένη έκδοση και 99.99 εκείνη με τα DAY ONE DLCs 🤡*️⃣🔟

Επεξ/σία από Volga
  • Like 4
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λογικά θα είμαι εκτός θέματος  με αυτό που θα γράψω. Βγάλε βρε νιτεντο νέο warioland να γίνει χαμός 😍

Επεξ/σία από akumakos
  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι καλύτερο έχει βγάλει η nintendo.

Αυτό που ξεκινάς να παίζεις στην τηλεόραση, κάποιος θέλει να δει τηλεόραση, το βγάζεις από την βάση του για να δει ο άλλος τηλεόραση και εσύ συνεχίζεις κανονικά το παιχνίδι σου στην οθόνη του switch είναι εκπληκτικη καινοτομία και λόγος της επιτυχίας του πιστεύω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/2/2024 στις 11:57 ΜΜ, valkon είπε

Αν το switch 2 αγγίξει hardware σοβαρού επιπέδου και όχι τάμπλετ, θα είναι ο νικητής με διαφορά και η must have κονσόλα. 

Δυστυχώς δεν στοχεύει στο δυνατό HW η Nintendo πλέον, θα έχει όμως DLSS(ίσως και FG μιας και θα φοράει NV chip) και μιας ελαφριάς μορφής RT. Κατά τα άλλα τα γραφικά θα συνεχίσουν να είναι cartoon και όχι ''αληθοφανή''.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, Dj Beast said:

Στοχεύουν να σπάσουν το ρεκόρ πωλήσεων του ps2 πλέον και καλά κάνουν

Αρχίζω να το πιστεύω και εγώ αυτό, διότι θεωρούν σίγουρο ότι άνετα θα κάνουν ακόμα 15 εκατομμύρια πωλήσεις.

Και μετά το μάρκετινγκ θα πάει "Switch 2, η συνέχεια της πιό επιτυχημένης κονσόλας όλων των εποχών!"

Αυτό δίνει boost στις πωλήσεις από μόνο του.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/2/2024 στις 10:36 ΜΜ, poulinos είπε

Respect στην Nintendo, respect στο zelda και στο Mario. Παντα οι κονσολες της nIntendo ηταν οι αγαπημενες μου. Απλα παιχνιδια για μικρα παιδια (Including me)

Μένω στο τελευταίο κομμάτι. "Απλά παιχνίδια". Αυτό είναι ο λόγος που έγινα φαν της Nintendo ενώ δεν ήμουν παλιότερα.

Όσο περνάνε τα χρόνια, δεν έχω ούτε την ίδια όρεξη ούτε την υπομονή να λιώνω τις μεγάλες ΑΑΑ παραγωγές ή γενικά να ψάχνω παιχνίδια με "βάθος", πολλούς gameplay μηχανισμούς, ιστοριάρα κτλ. κτλ.

Θέλω όσο περισσότερο γίνεται παιχνίδια χωρίς πολλά πολλά. Να χαλαρώνω και να περνάω ευχάριστα τον χρόνο μου. Και η Nintendo απλά κυριαρχεί σε αυτό το κομμάτι.

4 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Δυστυχώς δεν στοχεύει στο δυνατό HW η Nintendo πλέον, θα έχει όμως DLSS(ίσως και FG μιας και θα φοράει NV chip) και μιας ελαφριάς μορφής RT. Κατά τα άλλα τα γραφικά θα συνεχίσουν να είναι cartoon και όχι ''αληθοφανή''.

Προσωπικά κανένα πρόβλημα με αυτό. Στην τελική στα παιχνίδια της πάει πιο πολύ το cartoon ύφος. Το Zelda BoTW πχ δε θα μπορούσα να το φανταστώ με αληθοφανή γραφικά.

Εμένα αυτό που με νοιάζει θα ήταν να μπορεί να σηκώσει μεγαλύτερο framerate και το minimum σε ανάλυση να είναι 1080p. Κάτι που δυστυχώς δεν ισχύει αυτήν την στιγμή. Έχω δει frame drops ακόμα και στο Super Mario 3D world και ήμουν σε φάση WTF.

Τώρα τα RT κτλ. θα ήταν καλά bonus.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 minutes ago, BlueBlade said:

Εμένα αυτό που με νοιάζει θα ήταν να μπορεί να σηκώσει μεγαλύτερο framerate και το minimum σε ανάλυση να είναι 1080p. Κάτι που δυστυχώς δεν ισχύει αυτήν την στιγμή. Έχω δει frame drops ακόμα και στο Super Mario 3D world και ήμουν σε φάση WTF.

Τώρα τα RT κτλ. θα ήταν καλά bonus.

Αυτό ακριβώς. 

Ας μας δώσει καθαρό 1080p/60fps στην TV και 720p/60fps στο φορητό και όλα τα άλλα είναι bonus.

Λίγο DLSSάκι αν μπορούσε να βάλει θα ήταν σούπερ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, BlueBlade said:

Μένω στο τελευταίο κομμάτι. "Απλά παιχνίδια". Αυτό είναι ο λόγος που έγινα φαν της Nintendo ενώ δεν ήμουν παλιότερα.

Όσο περνάνε τα χρόνια, δεν έχω ούτε την ίδια όρεξη ούτε την υπομονή να λιώνω τις μεγάλες ΑΑΑ παραγωγές ή γενικά να ψάχνω παιχνίδια με "βάθος", πολλούς gameplay μηχανισμούς, ιστοριάρα κτλ. κτλ.

Θέλω όσο περισσότερο γίνεται παιχνίδια χωρίς πολλά πολλά. Να χαλαρώνω και να περνάω ευχάριστα τον χρόνο μου. Και η Nintendo απλά κυριαρχεί σε αυτό το κομμάτι.

 

παροτι πολυ σπανια θα παιξω καποιο παιχνιδι η αληθεια ειναι οτι πλεον θελω κατι απλο.δεν θελω να ριξω 100 ωρες για να μαθω τα controls.δεν θελω να βγαλω μεροκαματο 😛 .θελω να ειναι απλο. πχ στο xbox επαιζα το pang! . ή καποιες φορες σε emulator εβαζα κατι Final fight. δηλαδη κατι να παιξω λιγο να ηρεμησω. οτι βλεπω παιχνιδια να χρησιμοποιεις 23 πληκτρα στο τηλεχειριστηριο δεν ειναι για μενα.

πχ το μαριο,donkey kong country ειναι κατι απλο. τα πρωτα zelda επισης ηταν απλα. και για αυτο μου αρεσαν και τα adventures . simple πραγματα.

κατι ωραιο για μια δυο ωρες και τερμα. οχι να πρεπει να κανω καιαυτο και εκεινο και το αλλο και brainstorming Κτλ

Επεξ/σία από poulinos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, poulinos είπε

παροτι πολυ σπανια θα παιξω καποιο παιχνιδι η αληθεια ειναι οτι πλεον θελω κατι απλο.δεν θελω να ριξω 100 ωρες για να μαθω τα controls.δεν θελω να βγαλω μεροκαματο 😛 .θελω να ειναι απλο. πχ στο xbox επαιζα το pang! . ή καποιες φορες σε emulator εβαζα κατι Final fight. δηλαδη κατι να παιξω λιγο να ηρεμησω. οτι βλεπω παιχνιδια να χρησιμοποιεις 23 πληκτρα στο τηλεχειριστηριο δεν ειναι για μενα.

πχ το μαριο,donkey kong country ειναι κατι απλο. τα πρωτα zelda επισης ηταν απλα. και για αυτο μου αρεσαν και τα adventures . simple πραγματα.

κατι ωραιο για μια δυο ωρες και τερμα. οχι να πρεπει να κανω καιαυτο και εκεινο και το αλλο και brainstorming Κτλ

Η αλήθεια ειναι οτι σε ορισμένα παιχνίδια, τα ξεκινάς και μετά από 1-2 ώρες σκέφτεσαι οτι ίσως θα ήταν καλύτερα να μάθεις απ'εξω τον περιοδικό πίνακα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, poulinos είπε

παροτι πολυ σπανια θα παιξω καποιο παιχνιδι η αληθεια ειναι οτι πλεον θελω κατι απλο.δεν θελω να ριξω 100 ωρες για να μαθω τα controls.δεν θελω να βγαλω μεροκαματο 😛 .θελω να ειναι απλο. πχ στο xbox επαιζα το pang! . ή καποιες φορες σε emulator εβαζα κατι Final fight. δηλαδη κατι να παιξω λιγο να ηρεμησω. οτι βλεπω παιχνιδια να χρησιμοποιεις 23 πληκτρα στο τηλεχειριστηριο δεν ειναι για μενα.

πχ το μαριο,donkey kong country ειναι κατι απλο. τα πρωτα zelda επισης ηταν απλα. και για αυτο μου αρεσαν και τα adventures . simple πραγματα.

κατι ωραιο για μια δυο ωρες και τερμα. οχι να πρεπει να κανω καιαυτο και εκεινο και το αλλο και brainstorming Κτλ

γεράματα το λένε σε καταλαβαίνω τα ίδια θέλω κι εγώ. :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, dtk-386 said:

γεράματα το λένε σε καταλαβαίνω τα ίδια θέλω κι εγώ. :lol:

μπα ποτε δεν ημουν φαν των παιχνιδιων με 100 πληκτρα.πχ μαρεσε το diablo που ηταν απλο και γενικοτερα το 90 % ηταν adventures .μαρεσουν τα πολυπλοκα αλλα οχι σε παιχνιδια. μου αρεσουν σε hobbies κτλ

 

29 minutes ago, Volga said:

Η αλήθεια ειναι οτι σε ορισμένα παιχνίδια, τα ξεκινάς και μετά από 1-2 ώρες σκέφτεσαι οτι ίσως θα ήταν καλύτερα να μάθεις απ'εξω τον περιοδικό πίνακα :D

σε μερικα απλα αστα να πανε

θυμηθηκα και το hero wars.simple μεν αλλα 3000 πραγματα να ανεβασεις.8000 quests και boring.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...