Προς το περιεχόμενο

Σε ποια λωρίδα πρέπει να βρίσκομαι για να πάω ευθεία;


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Στο σημείο της φωτογραφίας παρακάτω πάντα σχηματίζονται άτυπα δύο λωρίδες πριν το φανάρι, χωρίς να είναι διακεκριμένες και χωρίς να υπάρχει σηματοδότηση με βελάκια στην άσφαλτο. Τυχαίνει κάποιοι που βρίσκονται στην αριστερή λωρίδα να στρίβουν δεξιά και κάποιοι που βρίσκονται στην δεξιά λωρίδα, γενικά επικρατεί ένα χάος στο συγκεκριμένο σημείο.

Αν θέλω να διασχίσω την Κηφισίας και να περάσω απέναντι, σε ποια λωρίδα είναι πιο σωστό να βρίσκομαι, στην αριστερή ή τη δεξιά;

image.png.5d89ee0b4180d93a797968e6117ebe6b.png

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από τα ωραιότερα σημεία κατάλληλα για τρακαρίσματα. εντάξει έχουμε πολλά τέτοια σαν χώρα αλλά αυτό κατέχει ειδική θέση στην καρδιά μου. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθομαι δεξιά εγώ επίσης. Πάντα με απασχολεί η "πύλη" με τα δέντρα που διασχίζουμε εκεί. Στο μυαλό μου, θα ήταν καλύτερο να υπήρχε μια νησίδα εκεί και να υπήρχε διαγράμμιση προς τα αριστερά μετά τα δέντρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αν παρεις την δεξια κινδυνευεις να σε κλεισει κανας αφηρημενος που θα θελησει να στριψει δεξια αρα καλυτερα την μεσαια

Επεξ/σία από georgiouu
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, georgiouu είπε

αρα καλυτερα την μεσαια

Τι εννοείς μεσαία? Ο δρόμος καταρχήν είναι διπλής και αν και δεν έχει διαγράμμιση είμαι σχεδόν σίγουρος ότι έχει μια λωρίδα εκατέρωθεν. Απλά επειδή η λωρίδα είναι πιο πλατιά μπαίνουν 2 σειρές με αυτοκίνητα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στην μεσαία. Μη κοιτάς που χουν σβηστεί οι γραμμές. Αυτός που στρίβει δεξιά κάθεται στην δεξιά αυτός που στρίβει αριστερά μπροστά από το περίπτερο αριστερά και εσύ στην μέση. Δεν είναι άτυπα δύο λωρίδες απλά δεν φαίνονται. Συγνώμη κιόλας αλλά εκεί χωράνε και τρεις νταλίκες η μια δίπλα στην αλλη

Επεξ/σία από alexvi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε όποια και να κάτσεις εισαι οκ, ΑΜΑ δεν υπάρχει κάποιος βλάκας να πάει από την αριστερή δεξιά και το ανάποδο. Και νομικά/ΚΟΚ δεν φαίνεται κάτω κάποιο βελάκι που να λεει που να κάτσεις για ευθεία.

Επεξ/σία από nick_souvlaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, alexvi είπε

Στην μεσαία. Μη κοιτάς που χουν σβηστεί οι γραμμές. Αυτός που στρίβει δεξιά κάθεται στην δεξιά αυτός που στρίβει αριστερά μπροστά από το περίπτερο αριστερά και εσύ στην μέση. Δεν είναι άτυπα δύο λωρίδες απλά δεν φαίνονται. Συγνώμη κιόλας αλλά εκεί χωράνε και τρεις νταλίκες η μια δίπλα στην αλλη

🤔

Screenshot_20240219_162850_Maps.jpg.a5f359762a44c7f039fb32d0ad38fc5a.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...