Προς το περιεχόμενο

Τα μηνύματα κατά της πειρατείας ενθαρρύνουν την ενίσχυσή της -αν είσαι άντρας


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 minutes ago, Dorian said:

Συγνώμη αλλά αν απλώς αρχίσουν να εφαρμόζουν τον νόμο και πέφτουν 5χιλιαρα 10χιλιαρα πρόστιμο για ταινίες θα σταματήσει η πειρατεία . Πόσοι θα ψαχνονταν για vpn και άλλες τεχνολογικές λύσεις ; Νομίζω ελάχιστο κλάσμα οσων κατεβάζουν πειρατικα. θα σου πει ο άλλος ας πληρώσω καμία συνδρομή. Υποθέτω το αφήνουν για βαλβίδα εκτόνωσης του πληθυσμού, δεν βγάζουν λεφτά η μάζα για διακοπές και γούστα , ας τους την πλεμπα  να δουν καμία σειρά να αποβλακωθουν . 

Όσο για την μελέτη θα πρόσθετα αν είσαι άντρας και φτωχός. 

συγνωμη αλλα αν εφαρμοσουν σωστες αρκετα χαμηλοτερες τιμες δεν θα ειχε πειρατεια η θα ηταν μηδαμινη αλλα δεν θελουν .

θελουν και το σκυλο και την πιτα χορτατη για τους ιδιους

πραγματικα τα της πειρατειας ειναι τοσο χαζα που απορω γιατι το συζηταμε χρονια και χρονια.....

το μεγαλυτερο και γνωστοτερο σε ολους προγραμμα που δεν το ενδιαφερει η πειρατεια γιατι ετσι απλα εγινε αναγκη παντου ειναι το windows .

 

Επεξ/σία από kinitos
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επιβεβαιώνω τα αποτελέσματα . Έχω καμιά 15ρια χρόνια να κατεβάσω κάτι πειρατικό, αλλά όταν έβγαινε ο τύπος πριν την έναρξη της ταινίας στο σινεμά και σου έλεγε τους νόμους περι πειρατείας και τις ποινές που προβλέπονται, αν είχα υπολογιστή μπροστά μου θα κατέβαζα το μισό pirate bay 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες οι άνθρωποι να μην καταφεύγουν στην πειρατεία, μάλλον πρέπει να τους δώσεις κίνητρα για να ακολουθήσουν τον νόμιμο τρόπο. 

1) Σωστή και λογική τιμολόγηση

2) Άρτια λειτουργία των μέσων σου.

3) Ευκολία Χρήσης (στο σύνολο). (Αν και αυτό το ψιλο-πετυχαίνουν).

Όσον αφορά το 1, δεν μπορώ να πληρώνω 70+ ευρώ το μήνα για να βλέπω αγαπημένες ταινίες/σειρές. Γιατί τόσο έχουν αν βάλεις 4-5 Services μαζί. Και δεν είναι ακραίο νούμερο το 4-5. Έστω οτι γουστάρω να δω τα:

  • Stranger Things (Netflix)
  • The Boys (Amazon Prime)
  • Silo (Apple TV+)
  • The Mandalorian (Disney+)

Για 4 σειρές χρειάζομαι αμέσως-αμέσως ένα 50αρικάκι ! Βάλε και κανα 2 σειρές ακόμα απο HBO Max, και Hulu και έγινες. ;) 


Όσον αφορά το 2, δεν γίνεται να πληρώνω για 4K όπως ΠΟΛΥ σωστά είπαν φίλοι πιο πάνω, και να μην μπορώ να δω ούτε 1080p σε συγκεκριμένους players. Καλά ξεχνάμε HDR10+, Dolby και DTS και τα λοιπά. Τα περισσότερα Streaming Services προσφέρουν υπερ-συμπιεσμένα σκουπίδια. 
Η να πληρώνω για ένα παιχνίδι κασέρι 80 ευρώ DAY 1, και ο Downloader της Microsoft (ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ SOFTWARE ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ) να δουλεύει ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙ ΑΥΤΟΣ... Μην το συζητήσω για το PlayStation Store που έχει τα μισά παιχνίδια. 

Και να προσθέσω και το πιο ΤΡΕΛΟ. 
Βλέπεις την αγαπημένη σου σειρά. 
Και ξαφνικά, Mid-Season, ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΤΑΙ απο το Streaming Service και δεν μπορείς να δεις άλλο. Η πάει σε ΆΛΛΟ service. Και μετά μπορεί και να ξαναγυρίσει στο ίδιο. 
Η να μην γυρίσει ποτέ... Η να γίνει Cancel. :D Να πω κι άλλα ;

Αν θες να το δω ΝΟΜΙΜΑ, θα πρέπει να μου το κάνεις ευκολότερο απ'το να το δω παράνομα και να έχω μια συνολικά ΚΑΛΥΤΕΡΗ εμπειρία. 
 

Είχα Netflix ΧΡΟΟΟΟΝΙΑ τώρα με αδιάκοπη συνδρομή. Fuck that shit. 2 μήνες πριν το έκοψα και ησύχασα. 
Άσε που το Netflix στην Ελλάδα έχει περίπου 3000 τίτλους ταινιών (https://surfshark.com/best-rated-netflix-shows-and-movies) απο τις οποίες οι 2000 είναι σκουπίδια. 
Εγώ στον προσωπικό μου Media Server έχω 3300+ τίτλους, με ο,τι υπάρχει Top σε Charts, να είναι διαθέσιμο. 

image.png.169d73bc576623ae5baa450af039c026.png

Ρούφα τον Νέτφλις.

ΥΓ. Προτιμώ (και το κάνω) να σκάσω ένα δεκαρικάκι, να πάω σινεμά να δω μια σοβαρή ταινία σαν άνθρωπος, παρά να πληρώνω τα μαλλιά της κεφαλής μου κάθε μήνα για να βλέπω τα κονσερβαρισμένα woke σκουπίδια των Streaming Services. 

  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 minutes ago, TrialKid said:

Αντί να βάλεις την Angelina από την ταινία hackers 

μου έβαλες τον geek… 

 

 

ηταν η πρωτη σχεδον που βγηκε.δεν μου βγαλε την angelina .μου βγαλε και τον zero cool

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 hours ago, Pitoo said:

Κέιτ Γουίτμαν. "Από εξελικτική σκοπιά, οι άντρες εκδηλώνουν ισχυρότερη αντίδραση στις απειλές σε βάρος της ελευθερίας τους, και επομένως κάνουν το ακριβώς αντίθετο".

Αποκλείεται, δεν το πιστεύω, μόνο δυο παγκόσμιους πολέμους έχουμε κάνει και κατι χιλιάδες πιο πριν!!

Τι λέει η τύπισσα? Ότι διαφέρουν οι άνδρες από τις γυναίκες? Μα καλά, δεν μας λένε τελευταία ότι είμαστε ίδιοι και οι διαφορές είναι αποτέλεσμα της κοινωνίας και της εκπαίδευσης στα παιδιά? Τι εξελικτικα πετάει αυτή τώρα?

Επεξ/σία από mike299
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bonamin είπε

Αν θες οι άνθρωποι να μην καταφεύγουν στην πειρατεία, μάλλον πρέπει να τους δώσεις κίνητρα για να ακολουθήσουν τον νόμιμο τρόπο. 

1) Σωστή και λογική τιμολόγηση

2) Άρτια λειτουργία των μέσων σου.

3) Ευκολία Χρήσης (στο σύνολο). (Αν και αυτό το ψιλο-πετυχαίνουν).

Όσον αφορά το 1, δεν μπορώ να πληρώνω 70+ ευρώ το μήνα για να βλέπω αγαπημένες ταινίες/σειρές. Γιατί τόσο έχουν αν βάλεις 4-5 Services μαζί. Και δεν είναι ακραίο νούμερο το 4-5. Έστω οτι γουστάρω να δω τα:

  • Stranger Things (Netflix)
  • The Boys (Amazon Prime)
  • Silo (Apple TV+)
  • The Mandalorian (Disney+)

Για 4 σειρές χρειάζομαι αμέσως-αμέσως ένα 50αρικάκι ! Βάλε και κανα 2 σειρές ακόμα απο HBO Max, και Hulu και έγινες. ;) 


Όσον αφορά το 2, δεν γίνεται να πληρώνω για 4K όπως ΠΟΛΥ σωστά είπαν φίλοι πιο πάνω, και να μην μπορώ να δω ούτε 1080p σε συγκεκριμένους players. Καλά ξεχνάμε HDR10+, Dolby και DTS και τα λοιπά. Τα περισσότερα Streaming Services προσφέρουν υπερ-συμπιεσμένα σκουπίδια. 
Η να πληρώνω για ένα παιχνίδι κασέρι 80 ευρώ DAY 1, και ο Downloader της Microsoft (ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ SOFTWARE ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ) να δουλεύει ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙ ΑΥΤΟΣ... Μην το συζητήσω για το PlayStation Store που έχει τα μισά παιχνίδια. 

Και να προσθέσω και το πιο ΤΡΕΛΟ. 
Βλέπεις την αγαπημένη σου σειρά. 
Και ξαφνικά, Mid-Season, ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΤΑΙ απο το Streaming Service και δεν μπορείς να δεις άλλο. Η πάει σε ΆΛΛΟ service. Και μετά μπορεί και να ξαναγυρίσει στο ίδιο. 
Η να μην γυρίσει ποτέ... Η να γίνει Cancel. :D Να πω κι άλλα ;

Αν θες να το δω ΝΟΜΙΜΑ, θα πρέπει να μου το κάνεις ευκολότερο απ'το να το δω παράνομα και να έχω μια συνολικά ΚΑΛΥΤΕΡΗ εμπειρία. 
 

Είχα Netflix ΧΡΟΟΟΟΝΙΑ τώρα με αδιάκοπη συνδρομή. Fuck that shit. 2 μήνες πριν το έκοψα και ησύχασα. 
Άσε που το Netflix στην Ελλάδα έχει περίπου 3000 τίτλους ταινιών (https://surfshark.com/best-rated-netflix-shows-and-movies) απο τις οποίες οι 2000 είναι σκουπίδια. 
Εγώ στον προσωπικό μου Media Server έχω 3300+ τίτλους, με ο,τι υπάρχει Top σε Charts, να είναι διαθέσιμο. 

image.png.169d73bc576623ae5baa450af039c026.png

Ρούφα τον Νέτφλις.

ΥΓ. Προτιμώ (και το κάνω) να σκάσω ένα δεκαρικάκι, να πάω σινεμά να δω μια σοβαρή ταινία σαν άνθρωπος, παρά να πληρώνω τα μαλλιά της κεφαλής μου κάθε μήνα για να βλέπω τα κονσερβαρισμένα woke σκουπίδια των Streaming Services. 

Πωωω. Στο πλεξ ειναι αυτο? ποσα τβ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, mike299 είπε

Τι λέει ο τύπος? Ότι διαφέρουν οι άνδρες από τις γυναίκες? Μα καλά, δεν μας λένε τελευταία ότι είμαστε ίδιοι και οι διαφορές είναι αποτέλεσμα της κοινωνίας και της εκπαίδευσης στα παιδιά? Τι εξελικτικα πετάει αυτός τώρα?

Ναι γιατί έχεις δει πουθενά να γράφει ότι η ελευθερία είναι κάπου αποτυπωμένη στο DNA?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, AtiX said:

Ναι γιατί έχεις δει πουθενά να γράφει ότι η ελευθερία είναι κάπου αποτυπωμένη στο DNA?

Οι μαγικές λέξεις είναι "εκδηλώνουν ισχυρότερη αντίδραση στις απειλές". όχι η ελευθερία.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, johnzach είπε

Πωωω. Στο πλεξ ειναι αυτο? ποσα τβ?

Το Emby χρησιμοποιώ εγώ, αλλά για πολύ συγκεκριμένους λόγους. Δυστυχώς μου λείπουν κάποια features του Plex αλλά τι να κάνουμε. 

Η βιβλιοθήκη μου αποτελείται απο περίπου 3300 ξενόγλωσσες ταινίες, 127 σειρές αποτελούμενες απο περίπου 3700 επισόδεια, και περίπου 750 Ελληνικές ταινίες τόσο παλαιού όσο και νέου Ελληνικού κινηματογράφου. 
Όλα μαζί, περίπου 40 Terabytes. 

( ΕΚΤΟΣ των Ελληνικών (προφανώς) όλες οι υπόλοιπες είναι είτε 1080p είτε 4K όσες αξίζουν για 4K. Οι σειρές είναι 1080p. Καμία 4K.) 

Πάρε και μια ιδέα απο το μέγεθος, σου έκανα ένα Screen Recording:
 

 

Επεξ/σία από bonamin
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ποιο φορουμ ειμαι ? 

α, στο  υνσωμηα .

δεν θελω να βαλω λινκ εδω απο προσωπα που λενε σε αλλα θρεντ "οι πειρατες εχουν νοητικη στερηση , και καλοπληρωτες ειναι πανεξυπνοι , και το νιετφλιξ πρεπει να ανεβασει την συνδρομη σε διπλασια τιμη" .

και ολα αυτα απο καμια δεκαρια ατομα που bombaroyn καθε θρεντ  σχετικο ,

σε βαθμο που αναρωτιεμαι αν ειναι πραγματικα προσωπα ή Τ.Ν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, mike299 είπε

Οι μαγικές λέξεις είναι "εκδηλώνουν ισχυρότερη αντίδραση στις απειλές". όχι η ελευθερία.

Αυτό είναι ένστικτο που μεταφράζεται όμως σύμφωνα με την δομή μιας κοινωνία… πχ εδώ, δεν είναι ένστικτο το να κλέψεις… 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...