Προς το περιεχόμενο

Τα επτά κινητά με τις μεγαλύτερες πωλήσεις πέρυσι ήταν όλα iPhone


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 hours ago, lomvardo said:


Τα «κορόιδα» δίνουν ίδια χρήματα με κάποιον που αγοράζει Samsung, Huawei ή ακόμα και ακριβό Xiaomi μη σου πω και αγοράζουν ένα κινητό με την μακράν κορυφαία υποστήριξη και μεταπώληση. 

Αλλά τι κάθομαι και απαντάω  τωρα κι εγώ;

ΕΙΝΑΙ κορόιδο όποιος παίρνει κινητό άνω των 300-400 για να χρησιμοποιεί Viber-Messenger-Instagram-Tiktok-Facebook-Gmail και τίποτα άλλο (ήτοι το 80-90% των χρηστών), είτε S24 είτε 15 Pro

Επεξ/σία από Hacker?pcs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, basilis_k6 είπε

απολύτως λογικο. το value for money της apple δεν υπαρχει σε αλλες συσκευες. οι υπολοιποι ζητανε το ίδιο "money" πλεον αλλα δεν εχουν ουτε το value ουτε την μεταπώληση ουτε τη φημη της εφοσον μιλαμε και για usa. 

Καλά δεν το λες τον ορισμό του vfm... Μπορεί να υπάρχουν ναυαρχιδες android με την ίδια τιμή ΑΛΛΑ υπάρχουν προσιτά αντροιντ που είναι πολύ αξιολογα, η απλ δεν σου δίνει αυτήν την δυνατότητα... Ή πρωτιά της απλ ωφειλεται κυρίως στις επιδοτήσεις των συσκευών που δίνουν έξω... 

Επεξ/σία από eko13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 minutes ago, MarioGr said:

Πέρασε απο τα χέρια μου 11 Pro Max το οποίο πήγαινε μπάλα για 4 μήνες που το είχα , καθώς και Iphone XS της γυναίκας το οποίο φόρτωνε γρηγορότερα παιχνίδια όπως Call Of Duty Mobile in game  που παίζω με το γιό μου, σε σχέση με το s22U με Snapdragon 8Gen1 που φόραγε, οπότε θα παρακαλούσα να λείπουν χαρακτηρισμοί τέτοιου τύπου προς εμένα φίλτατε εξυπνόπουλε , όντως πηγαίνουν πολύ καλά παρόλα τα χρόνια τους και αυτό φαίνεται και απο τα Scores που έχουν ακόμα και σήμερα τα SOC τους ,αλλά και απο προσωπική εμπειρία.

Οι χαρακτηρισμοί δεν πηγαίνουν σε εσένα, αλλά ο γραπτός λόγος αυτά έχει. Ειδικά σε μία εποχή κιόλας που όλοι έχουν γίνει ευαισθητούληδες.

Call of duty τρέχουν και συσκευές των 400€. Οποιαδήποτε συσκευή ίδιας κατηγορίας με το XS το τρέχει. Δεν μου λέει κάτι αυτό. Αντίθετα επιβεβαιώνει αυτό που γράφω πάνω, για απλή καθημερινή χρήση που κάνουν όλοι. Με τι ρυθμίσεις το τρέχεις όμως το COD στο XS; Όλα full σε γραφικά; Και το XS σε πόση ώρα παιχνιδιού ρίχνει στα Τάρταρα φωτεινότητες, επιδόσεις, αρχίζουν τα stutters, αρχίζει η συσκευή να ζεματάει και στο τέλος να διακόπτει το παιχνίδι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Waiss είπε

Οι χαρακτηρισμοί δεν πηγαίνουν σε εσένα, αλλά ο γραπτός λόγος αυτά έχει. Ειδικά σε μία εποχή κιόλας που όλοι έχουν γίνει ευαισθητούληδες.

Call of duty τρέχουν και συσκευές των 400€. Οποιαδήποτε συσκευή ίδιας κατηγορίας με το XS το τρέχει. Δεν μου λέει κάτι αυτό. Αντίθετα επιβεβαιώνει αυτό που γράφω πάνω, για απλή καθημερινή χρήση που κάνουν όλοι. Με τι ρυθμίσεις το τρέχεις όμως το COD στο XS; Όλα full σε γραφικά; Και το XS σε πόση ώρα παιχνιδιού ρίχνει στα Τάρταρα φωτεινότητες, επιδόσεις, αρχίζουν τα stutters, αρχίζει η συσκευή να ζεματάει και στο τέλος να διακόπτει το παιχνίδι;

Προσωπικά ποτέ, ούτε κόλλησε ούτε lagare, θερμοκρασία εννοείται πως σήκωσε.

Μίλησα για συσκευές τις οποίες έχω δεί/χρησιμοποιήσει και συγκεκριμένα για XS και άνω, και πέρα από την απρόσκοπτη λειτουργία του λογισμικού εν γένη, ακόμα κρατάνε σε φωτογραφία σε πολύ καλά επίπεδα , ενώ σε video ρίχνουν ακόμα και σε πολύ φρέσκες ναυαρχίδες android.

Όσο για το ευαισθητούληδες , άν εσένα αναφέρει κάποιος ότι η άποψη σου είναι: μούφες και είναι απόψεις ανθρώπων που δεν έχουν επαφή με το αντικείμενο, δεν ξέρουν καν τι είναι iOS και Android πες του και ευχαριστώ 😉

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
6 ώρες πριν, chester1908 είπε

 Η τσακιση δεν με πειράζει καθόλου, δεν το λεω σα fanboy. Δινει μια αισθηση στην οθονη σα να ειναι 3d, ετσι το νιώθω. Αυτο που λες να προσέχω πως το διπλώνω, μπορείς να το εξηγήσεις σε παρακαλώ? Ειναι καποιο πρόβλημα που πρέπει να προσέχω?

Είναι εκτεθειμένη πολύ περισσότερο από ότι στις υπόλοιπες συσκευές μιας και έχει απλά ένα φιλμ προστασίας και όχι κανονικό γυαλί. Άρα ακόμη και ένας σκληρός κόκκος άμμου κλπ μπορεί να σου δημιουργήσει μόνιμο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 22/2/2024 στις 6:39 ΜΜ, Fulgore είπε

Συμφορουμίτη, δεν μιλάμε για το παρελθόν, αλλά για το σήμερα.

Και μιας και αναφέρθηκες στην Samsung, από το 2020 ξεκίνησε να ανεβάζει την υποστήριξη

https://www.tomsguide.com/news/samsung-galaxy-note-20-will-get-three-years-of-android-updates-but-theres-a-catch

https://news.samsung.com/us/samsung-galaxy-os-upgrade-one-ui-android-unpacked-2022/

Δεν έγραψα κάπου ότι όλα στο Android/Samsung είναι τέλεια/καλύτερα γενικά και αόριστα.

Το ότι είναι αστείο να μιλάνε ορισμένοι για value for money ακόμα και στα φθηνότερα μοντέλα όπως το iphone 13 εγώ σχολίασα το 2024, που σιγά το φοβερό hardware που έχουν.

Ας γράφανε οι υπόλοιποι ότι το Iphone 15 pro max πχ είναι στις τοπ πωλήσεις γιατί είναι ακριβό μεν, αλλά κινητάρα δε, και κανείς δεν θα έλεγε τίποτα.

Εγώ με moto edge 30 ultra Νοε2022 (900€) αντροιντ 12 έγινε αναβάθμιση 13 τώρα 14 θα πάρει και 15. + Ένα χρόνο ακόμη security updates. Που τα είδανε βαριά 2 αναβαθμίσεις? Ας βγαλουνε τις παρωπιδες που δεν βλέπουν τίποτα άλλο πέρα από μηλαρακια. Hello Moto!!!!!!!

Επεξ/σία από GSLI
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/2/2024 στις 5:04 ΜΜ, filip123go είπε

Από εκεί που το iphone το είχαν λίγοι και ξεχωριστοί, τώρα ο καθένας μπορεί να το πάρει από τον κότσο με 500 δώσεις των 20€. 

Μπράβο στην Apple, έχει πολύ καλά κινητά και της αξίζει αυτή η θέση. Άντε να δούμε μπας και ξυπνήσουν από android μεριά (η δούμε καμία έκπληξη από ms πάλι) μήπως και βγάλουν καμία συσκευή της προκοπής.

Με αυτά τα λεφτά αγοράζεις μετοχές της Apple, όχι iphone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...