Προς το περιεχόμενο

Alpha Bank Bonus, 1€ = 100 πόντοι @Κωτσόβολο (24/02 20:00-25/02 23:59) [ΤΕΛΟΣ]


panos-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ καλή προσφορά. Για κάθε 1€ παίρνετε 100 bonus πόντους (αντί για 4) στις ηλεκτρονικές αγορές στο kotsovolos.gr ή στο τηλεφωνικό κέντρο. Όχι σε κατάστημα.

Η προσφορά στο site της Alpha

Ενδεικτικά, 2000 πόντοι είναι 4€ στην Φυσικό αέριο, αν έχετε χρεωστική Aegean 100 πόντοι είναι 50 μίλια, αν έχετε πιστωτική απλή Aegean είναι 100 πόντοι = 100 μίλια και αν έχετε premium πιστωτική Aegean είναι 100 πόντοι = 125 μίλια  

Επεξ/σία από panos-
Διόρθωση αναλογίας σε μίλια
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators

Τρέχουν και προσφορές τηλεοράσεων ίσες με τον ΦΠΑ τους στον Κωτσόβολο (μέχρι 29.2), παίζει να είναι από τα πιο δυνατά combos που έχει βγάλει...

 

Οι πόντοι ισχύουν για 2 χρόνια αν δεν κάνω λάθος κι υπάρχουν 1-2 μέρες το χρόνο που ο Κωτσόβολος βάζει διπλάσια εξαργύρωση με τους ίδιους πόντους. Άρα πχ αντί για 180.000 πόντοι = 360 ευρώ...πάει 720 ευρώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Alpha Bank Bonus - 1€ = 100 πόντοι/μίλια στον Κωτσόβολο (24/02 20:00-25/02 23:59)
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 minutes ago, Georgebek2 said:

Το ποσό των πόντων που κερδίζεται (1€=100 Bonus πόντοι), δεν πολλαπλασιάζεται περαιτέρω.
 

Με αυτο τι εννοουν;

Ότι δε μπορείς να κερδίσεις με κάποια συνδυαστική προσφορά παραπάνω πόντους. Εμένα π.χ μου έστειλαν προσωπική προσφορά 1€=20 πόντοι, μέχρι τις 3 Μαρτίου. Την ημέρα της προσφοράς δε θα πάρω και συνδυαστικά τις 2 προσφορές, δηλαδή 120 πόντους. Ελπίζω όμως να πάρω τους 100, γιατί Κωτσόβολος είναι αυτός...

Επιπλέον κάποια προϊόντα δίνουν από μόνα τους πόντους. Δε θα πάρεις και τους πόντους του προϊόντος και της προσφοράς. Εννοείται ότι αυτό είναι δική μου ερμηνεία, δε το λέει κάπου ξεκάθαρα.

Επίσης κάποιοι είχαν παλιές κάρτες American Express που έδιναν διπλούς πόντους. Δε ξέρω όμως αν ισχύουν ακόμα, καθώς οι American Express έφυγε από την Ελλάδα και οι κάρτες της αντικαταστάθηκαν με Diners Club.

 

Επεξ/σία από ventalias
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ventalias είπε

Επιπλέον κάποια προϊόντα δίνουν από μόνα τους πόντους. Δε θα πάρεις και τους πόντους του προϊόντος και της προσφοράς. Εννοείται ότι αυτό είναι δική μου ερμηνεία, δε το λέει κάπου ξεκάθαρα.

Σωστα τα λες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι εχω την αντιθετη εμπειρια απο αυτο το σεναριο. Οι 100 ποντοι ειναι ποντοι "της συναλλαγης" και τους γραφει κατευθειαν η τραπεζα, οι "επιπλεον ποντοι" που αποδιδονται 1-1,5 μηνα μετα ειναι "ποντοι προϊοντος" και τους "στελνει" ο Κωτσος. Τουλαχιστον σε παλιοτερη προσφορα εγω ειχα παρει και τους μεν και τους δε.

Τωρα σε ο,τι αφορα τα προσωποποιημενα Χ20 που ελαβαν αρκετοι (εγω παντως οχι), επειδη ειναι και τα Χ20 και τα Χ100 "ποντοι συναλλαγης" που ειναι να μπουν αμεσως, οτι θεωρητικα θα μπουν μονο οι Χ100 (θα εχουν "κλειδωσει" πιστευω το "ποντοι ανα ευρω" στο συστημα στο 100 σαν μεγιστο, το ιδιο εγινε και στο cyber monday που εδινε Χ100 και μπηκαν οντως Χ100 και οχι πχ Χ104, που ισως σκεφτοταν καποιος, επειδη πχ η πιστωτικη απο μόνη της ηδη δινει Χ4).

Νομιζω παντως οτι σε κανα 24ωρο θα γινουμε λιγο σοφοτεροι ως προς αυτο (το 100 + 20).

Επισης @panos- εχει η Aegean χρυση πιστωτικη με 100=120?? Εγω εκτος των δυο που ανεφερες πριν ηξερα μονο για την "premium" με 100=125.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ευκαιρία για starlink που έφερε ο κωτσόβολος ή PS5 που έχει και έκπτωση μέχρι 29/2

και δωροεπιταγή για αγορές άνω των 150 ευρώ 🥳

Είδες η ΔΕΗ!

Επεξ/σία από atrias
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, giorginho είπε

εχει η Aegean χρυση πιστωτικη με 100=120?? Εγω εκτος των δυο που ανεφερες πριν ηξερα μονο για την "premium" με 100=125.

Την premium εννοώ. 4 πόντοι bonus είναι 5 μίλια άρα όντως 125. 
Επίσης στις κάρτες Aegean τρέχει προσφορά που δίνει 20% επιπλέον μίλια όταν κανεις μετατροπή, άρα η αναλογία είναι για την χρυσή 100=150. Τα έξτρα μίλια τα παίρνεις τον Απρίλη νομίζω 

 

Όροι προσφοράς με 20% επιπλέον μίλια στις κάρτες (δε μπορούσα να βρω link)

Spoiler

Η προσφορά των επιπλέον μιλίων ισχύει για μετατροπές Bonus πόντων σε μίλια εξαργύρωσης μόνο μέσω του aegeanair.com ή του AEGEAN app.

H προσφορά των επιπλέον μιλίων ισχύει για μετατροπές Bonus πόντων σε μίλια εξαργύρωσης, που θα πραγματοποιηθούν από 01.02.2024 (10:00, ώρα Ελλάδας) έως και 29.02.2024 (23:59, ώρα Ελλάδας).

Η μετατροπή Bonus πόντων σε μίλια εξαργύρωσης αφορά μόνο τους Bonus πόντους που έχουν συγκεντρωθεί από όλες τις συναλλαγές με την κάρτα Aegean Bonus Visa Debit/Aegean Bonus Visa Standard & Aegean Bonus Visa Premium, καθώς και με την παλιά πιστωτική κάρτα Aegean Bonus Visa.

Η μετατροπή Bonus πόντων σε μίλια εξαργύρωσης πραγματοποιείται με τη χρήση της κύριας Aegean Bonus Visa κάρτας.

Οι κάτοχοι των καρτών Aegean Bonus Visa, έχουν τη δυνατότητα μετατροπής των Bonus πόντων που έχουν συλλεχθεί με χρήση της κάρτας τους σε μίλια, σε αναλογία 4 προς 5 (4 Bonus πόντοι = 5 Μίλια) για την πιστωτική κάρτα Aegean Bonus Visa Premium, σε αναλογία 4 προς 4 (4 Bonus πόντοι = 4 Μίλια) για την πιστωτική κάρτα Aegean Bonus Visa Standard, σε αναλογία 4 προς 3 (4 Bonus πόντοι = 3 Μίλια) για την παλιά πιστωτική κάρτα Aegean Bonus Visa, και σε αναλογία 4 προς 2 (4 Bonus πόντοι = 2 Μίλια) για την χρεωστική κάρτα Aegean Bonus Visa Debit.

Ο ελάχιστος αριθμός Bonus πόντων προς μετατροπή είναι 4 πόντοι.

Ο επιτρεπτός αριθμός των Bonus πόντων προς μετατροπή σε μίλια εξαργύρωσης είναι μόνο σε πολλαπλάσια του 4.

To μέλος κερδίζει επιπλέον 20% στο σύνολο των μιλίων που έχει μετατρέψει.

Τα επιπλέον μίλια της προσφοράς αφορούν μόνο σε μίλια εξαργύρωσης, τα οποία βάσει των Όρων του προγράμματος δεν υπόκεινται σε ημερομηνία λήξης.

Η καταχώρηση των επιπλέον μιλίων εξαργύρωσης στον Miles+Bonus λογαριασμό των μελών θα γίνει έως και 15 εργάσιμες ημέρες μετά τη λήξη της προσφοράς.

 

Επεξ/σία από panos-
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, Georgebek2 είπε

Το ποσό των πόντων που κερδίζεται (1€=100 Bonus πόντοι), δεν πολλαπλασιάζεται περαιτέρω.
 

Με αυτο τι εννοουν;

Μπορεί να εννοούν πχ. Σε visa θα πάρεις 100 πόντους, όχι 4χ100 γιατί ο Κωτσόβολος είναι μεγάλος συνεργάτης. Όπως και η Diners δεν θα πάρεις 8χ100 αλλά μόνο 100 πόντους και εδώ.

Όπως είπε ο συμφορουμιτης @ventalias παραπάνω. Εγώ έχω Diners και ισχύει κανονικά 8χ  για τους μεγάλους συνεργάτες.

Επεξ/σία από viman
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, ventalias είπε

Ότι δε μπορείς να κερδίσεις με κάποια συνδυαστική προσφορά παραπάνω πόντους. Εμένα π.χ μου έστειλαν προσωπική προσφορά 1€=20 πόντοι, μέχρι τις 3 Μαρτίου. Την ημέρα της προσφοράς δε θα πάρω και συνδυαστικά τις 2 προσφορές, δηλαδή 120 πόντους. Ελπίζω όμως να πάρω τους 100, γιατί Κωτσόβολος είναι αυτός...

Επιπλέον κάποια προϊόντα δίνουν από μόνα τους πόντους. Δε θα πάρεις και τους πόντους του προϊόντος και της προσφοράς. Εννοείται ότι αυτό είναι δική μου ερμηνεία, δε το λέει κάπου ξεκάθαρα.

Επίσης κάποιοι είχαν παλιές κάρτες American Express που έδιναν διπλούς πόντους. Δε ξέρω όμως αν ισχύουν ακόμα, καθώς οι American Express έφυγε από την Ελλάδα και οι κάρτες της αντικαταστάθηκαν με Diners Club.

 

εμενα απο amex δεν μου εδωσε diners, εδωσε Mastercard . 

ισως και να την ειχε επιλογη δεν θυμαμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, giorginho είπε

Εγω παλι εχω την αντιθετη εμπειρια απο αυτο το σεναριο. Οι 100 ποντοι ειναι ποντοι "της συναλλαγης" και τους γραφει κατευθειαν η τραπεζα, οι "επιπλεον ποντοι" που αποδιδονται 1-1,5 μηνα μετα ειναι "ποντοι προϊοντος" και τους "στελνει" ο Κωτσος. Τουλαχιστον σε παλιοτερη προσφορα εγω ειχα παρει και τους μεν και τους δε..

Και για του λογου το αληθες...

image.png.8a9252f23d643e9e04429797f33414f4.png

και...

image.png.d419e55cc00f0a8e8095ab18e8770228.png

Εδω προφανως ισχυει ο συνδιασμος, γιατι οι "επιπλεον ποντοι" αποδιδονται στις 15 Απριλιου, τους "στελνει" οπως ελεγα ο Κωτσοβολος, ενω τους σημερινοαυριανους Χ100 τους περναει κατευθειαν η αλφα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, atrias said:

ευκαιρία για starlink που έφερε ο κωτσόβολος ή PS5 που έχει και έκπτωση μέχρι 29/2

και δωροεπιταγή για αγορές άνω των 150 ευρώ 🥳

Είδες η ΔΕΗ!

Επειδή μπλέχτηκα λίγο, ποσό βγαίνει το PS5 ? Ξέρω ότι δίνει δωροεπιταγή από το τουμπανειρο ντιλ 30€ που την εξαργυρώνεις τον επόμενο μήνα για άγορες από 60€ και άνω. Πέρα από αυτό πόσους πόντους παίρνεις, πως, και πως τους εξαργυρώνεις ;!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Errik το PS5 δίνει 47400 πόντους. Αυτοί είναι 92€ εξαργύρωση στον Κωτσόβολο, ή 86€ στο φυσικό αέριο εταιρία ενέργειας (συχνά όμως βγάζουν προσφορά οπότε μπορεί να γίνει 172€), ή 2 εισιτήρια με επιστροφή Aegean εντός Ελλάδας ή 90€ σε κουπόνια Aegean, ή 90€ στα Attica. Όλες οι επιλογές εξαργύρωσης είναι εδω

Αν αγοράσεις με κάρτα Aegean, τότε οι πόντοι γίνονται μίλια με την αναλογία της κάθε κάρτας (4 πόντοι = 2 μίλια για την χρεωστική, 4=4 για την απλή πιστωτική και 4=5 για την premium) συν 20% επιπλέον αν κανεις μετατροπή τα μίλια μέχρι τέλος του μήνα. 

Επεξ/σία από panos-
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...