Προς το περιεχόμενο

Αγορα απο Αγγλια


NiaUuu

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια. 

Θέλω να κανω μια online αγορα εως 150€ απο Αγγλια, δεν συμπεριλαμβανεται VAT, που σημαινει οτι θα πληρωσω τελωνειο.

Στελνουν με Royal Mail και DHL. Θελω να ρωτησω αν υπαρχει τροπος μεσω καποιας μεταφορικης οπως παλια ειχα δει για planet express απο Αμερικη, κατι τετοιο αν θυμαμαι σωστα. 

Υπάρχει καποιος τροπος να γλιτωσω το τελωνειο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NiaUuu είπε

Καλησπερα παιδια. 

Θέλω να κανω μια online αγορα εως 150€ απο Αγγλια, δεν συμπεριλαμβανεται VAT, που σημαινει οτι θα πληρωσω τελωνειο.

Στελνουν με Royal Mail και DHL. Θελω να ρωτησω αν υπαρχει τροπος μεσω καποιας μεταφορικης οπως παλια ειχα δει για planet express απο Αμερικη, κατι τετοιο αν θυμαμαι σωστα. 

Υπάρχει καποιος τροπος να γλιτωσω το τελωνειο?

VAT ειναι ο ΦΠΑ ,το τελωνείο ειναι άλλη χρέωση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

VAT ειναι ο ΦΠΑ ,το τελωνείο ειναι άλλη χρέωση.

 

Σωστα, αλλά καθε φορα που λεει "VAT Included" και σου δειχνει ποσο παει πριν την πληρωμη δεν πληρωνω ποτε τελωνειο ειτε απο Αμερικη, ειτε απο Αγγλια, Κινα κλπ. Οποτε δεν το λεει αυτο τοτε σταματαει παντα και με χρεωνουν στο τελωνειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια λιγο σας παρακαλω την προσοχη σας!!!!! Καλημερα εχω παραγγειλει απο U.K. απο startfitness.uk την ακολουθη παραγγελια: 

Subtotal

€19,90

Shipping

€7,95

Taxes

€0,00

Total

€27,85 EUR

Shipping method

Standard Delivery

 

Υπαρχει καποιος που εχει παραγγειλει απο το συγκεκριμενο και μπορει να μου πει με βεβαιοτητα οτι απαλλασσομαι απο Φορους Εκτελωνισμου ή αλλες εξτρα χρεωσεις απο το παραπανω ποσο? 

Σας ευχαριστω θερμα!

Επεξ/σία από PedroG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, PedroG είπε

Υπαρχει καποιος που εχει παραγγειλει απο το συγκεκριμενο και μπορει να μου πει με βεβαιοτητα οτι απαλλασσομαι απο Φορους Εκτελωνισμου ή αλλες εξτρα χρεωσεις απο το παραπανω ποσο? 

Δεν έχω παραγγείλει απο το κατάστημα, αλλά από αυτά που διαβάζω στο site τους (https://startfitness.co.uk/pages/delivery-information), καμία απαλλαγή δεν υπάρχει. Αντίθετα, είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα πληρώσεις ΦΠΑ + έξοδα εκτελωνισμού.

Αναφορά σε κείμενο

Please Note: Shipments sent to the European Union are sold exclusive of VAT and may be subject to local import duties and taxes.

All applicable customs and import duties and any other charges are the responsibility of the customer.

 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, ioankav είπε

Δεν έχω παραγγείλει απο το κατάστημα, αλλά από αυτά που διαβάζω στο site τους (https://startfitness.co.uk/pages/delivery-information), καμία απαλλαγή δεν υπάρχει. Αντίθετα, είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα πληρώσεις ΦΠΑ + έξοδα εκτελωνισμού.

 

Μπορεί να υπολογίσει κάποιος περίπου το κόστος;;; Αν διπλασιαστεί το ποσό για 10 ζευγάρια κάλτσες καλύτερα να ακυρωθεί η παραγγελία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, PedroG είπε

Μπορεί να υπολογίσει κάποιος περίπου το κόστος;;;

Αν στο στείλουν με Royal Mail υπολόγισε κάνα 10ευρώ. 5 ευρώ ο εκτελωνισμός και 5 παρα κάτι ο φπα

2021-07-22-13_54_01-14.4_2--Google.jpg.616bffa12ccd07f35bb5afa49f4107c2.jpg

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά περιμένω δεματακι αξίας 19€ από UK και μου έρχεται αυτή η ειδοποίηση: ΕΛΤΑ:Το πακέτο σας έχει κολλήσει στην αποθήκη, https://eltafaild.org

Μπαίνω στο σύνδεσμο και μου ζητάει πληρωμή με χρέωση... 

Άρα είμαι οκ;;;; 

Τι λέτε έχω να παραγγείλω πριν από Brexit από UK...

......."Μετάδοση πακέτου UΡS#490171...

Βάρος: 1,7 kg

Ποσότητα: 1

€ 2,84......"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/3/2024 στις 5:24 ΠΜ, PedroG είπε

Παιδιά περιμένω δεματακι αξίας 19€ από UK και μου έρχεται αυτή η ειδοποίηση: ΕΛΤΑ:Το πακέτο σας έχει κολλήσει στην αποθήκη, https://eltafaild.org

Μπαίνω στο σύνδεσμο και μου ζητάει πληρωμή με χρέωση... 

Άρα είμαι οκ;;;; 

Τι λέτε έχω να παραγγείλω πριν από Brexit από UK...

......."Μετάδοση πακέτου UΡS#490171...

Βάρος: 1,7 kg

Ποσότητα: 1

€ 2,84......"

απατη είναι το μηνυμα που έλαβες και ελπιζω να μην εδωσες στοιχεία καρτας!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/2/2024 στις 2:19 ΜΜ, Nabuko είπε

Αν στο στείλουν με Royal Mail υπολόγισε κάνα 10ευρώ. 5 ευρώ ο εκτελωνισμός και 5 παρα κάτι ο φπα

2021-07-22-13_54_01-14.4_2--Google.jpg.616bffa12ccd07f35bb5afa49f4107c2.jpg

 

 

Λοιπον κοστος παραγγελιας 19 ευρω 

7 ευρω μου χρεωσε μεταφορικα 

και μολις ηρθε ειδοποιηση με χαρτι απο ΕΛΤΑ με 6,5 ευρω

Συνολο 19 ευρω κοστος αγορα + 12,5 ευρω λοιπα εξοδα Συνολο 32 ευρω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ηρθε μνμα απο τα ΕΛΤΑ οτι ειναι  να πληρωσω 29,28€ για δεμα 2 κιλα και αξιας 130€ απο Αγγλια. Κανονικα δεν ειναι 15€ ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...