Προς το περιεχόμενο

Αγορά κινητού μέχρι 300


Vasilis T 92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι κινητό προτείνετε μέχρι 300 το πολύ?? με ενδιαφέρει κάμερα,οθόνη, και μπαταρία επίσης ενδιαφέρομαι να είναι κάτι σε Samsung ιδανικά θα ήθελα 

Επεξ/σία από Vasilis T 92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Vasilis T 92 είπε

Και ποιο είναι εκείνο που αξίζει ;

εννουσα οτι το a34 στα 400€ που το πουλανε σε πλαισιο/κωτσοβολο κτλ δεν αξιζει σαν καινητο να δωσεις τοσα λεφτα, στα 260€ ειναι οκ τιμη για το a34

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Titos301 είπε

εννουσα οτι το a34 στα 400€ που το πουλανε σε πλαισιο/κωτσοβολο κτλ δεν αξιζει σαν καινητο να δωσεις τοσα λεφτα, στα 260€ ειναι οκ τιμη για το a34

Είναι συνολικά καλύτερο τηλέφωνο από το a52s;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Vasilis T 92 είπε

Είναι συνολικά καλύτερο τηλέφωνο από το a52s;;

οχι σε καμια περιπτωση, απλα το a52s βγηκε τον 8/2021 και παιρνει 4 αναβαθμισεις λογισμικου οποτε κοντευει στο τελος του, https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=11039&idPhone2=12074#diff- στο λινκ ειναι αναλυτικα οι συγκρισεις

γενικα η samsung εβγαλε ενα κινητο καλο τοτε λογω των ιδιαιτερων συνθηκων που υπηρχαν πιστευω, δεν ειχαν αρχισει ακομα οι αυξησεις στην εφοδιαστικη αλυσιδα και δεν τσιγκουνευτηκε specs απο τοτε εχουν αλλαξει πολλα και προσπαθει να αυξησει το κερδος της προσφεροντας τα ιδια αν οχι ελαφρως χειροτερα χαρακτηριστικα, μην ξεχνας οτι το a34 ειναι της σειρας a3x ενω το a52s της σειρας a5x, τον επομενο μηνα βγαινουν τα καινουρια a35 και a55 απο τις διαρροες που εχουμε μεχρι τωρα ειναι ακριβως τα ιδια σε χαρακτηριστικα με τα προηγουμενα αδερφακια τους a34 και a54, οι διαφορες ειναι ελαχιστες, φυσικα θα ερθουν με νεοτερο android 14 αλλα καταλαβαινεις τι εννοω

μετα υπαρχει και το a25 που βγηκε τωρα δεκεμβρη-γεναρη ουσιαστικα εχει τα ιδια χαρακτηριστικα με το a34 απλα ερχεται με νεοτερη εκδοση android οποτε κερδιζεις 1 χρονο στις αναβαθμισεις λογισμικου που θα του κανει η samsung, https://www.gsmarena.com/compare.php3?&idPhone2=12074&idPhone1=12555#diff- εδω η συγκριση τους, το a25 εχει exynos επεξεργαστη που δεν ακους και τα καλυτερα αλλα τη δουλεια του την κανει πιστευω για το μεσο χρηστη, το a34 εχει εναν dimensity στις επιδοσεις ειναι σχεδον ιδιοι το θεμα ειναι με τη διαχειριση μπαταρια,θερμοκρασιας κτλ εκει υστερουν λιγο οι exynos, τα βαζεις κατω και επιλεγεις, το a52s φαντασου ειχε snapdragon επεξεργαστη γι αυτο και μοσχοπουλησε πολυ πετυχημενο κινητο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Titos301 είπε

οχι σε καμια περιπτωση, απλα το a52s βγηκε τον 8/2021 και παιρνει 4 αναβαθμισεις λογισμικου οποτε κοντευει στο τελος του, https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=11039&idPhone2=12074#diff- στο λινκ ειναι αναλυτικα οι συγκρισεις

γενικα η samsung εβγαλε ενα κινητο καλο τοτε λογω των ιδιαιτερων συνθηκων που υπηρχαν πιστευω, δεν ειχαν αρχισει ακομα οι αυξησεις στην εφοδιαστικη αλυσιδα και δεν τσιγκουνευτηκε specs απο τοτε εχουν αλλαξει πολλα και προσπαθει να αυξησει το κερδος της προσφεροντας τα ιδια αν οχι ελαφρως χειροτερα χαρακτηριστικα, μην ξεχνας οτι το a34 ειναι της σειρας a3x ενω το a52s της σειρας a5x, τον επομενο μηνα βγαινουν τα καινουρια a35 και a55 απο τις διαρροες που εχουμε μεχρι τωρα ειναι ακριβως τα ιδια σε χαρακτηριστικα με τα προηγουμενα αδερφακια τους a34 και a54, οι διαφορες ειναι ελαχιστες, φυσικα θα ερθουν με νεοτερο android 14 αλλα καταλαβαινεις τι εννοω

μετα υπαρχει και το a25 που βγηκε τωρα δεκεμβρη-γεναρη ουσιαστικα εχει τα ιδια χαρακτηριστικα με το a34 απλα ερχεται με νεοτερη εκδοση android οποτε κερδιζεις 1 χρονο στις αναβαθμισεις λογισμικου που θα του κανει η samsung, https://www.gsmarena.com/compare.php3?&idPhone2=12074&idPhone1=12555#diff- εδω η συγκριση τους, το a25 εχει exynos επεξεργαστη που δεν ακους και τα καλυτερα αλλα τη δουλεια του την κανει πιστευω για το μεσο χρηστη, το a34 εχει εναν dimensity στις επιδοσεις ειναι σχεδον ιδιοι το θεμα ειναι με τη διαχειριση μπαταρια,θερμοκρασιας κτλ εκει υστερουν λιγο οι exynos, τα βαζεις κατω και επιλεγεις, το a52s φαντασου ειχε snapdragon επεξεργαστη γι αυτο και μοσχοπουλησε πολυ πετυχημενο κινητο

Και τι προτείνεις να κάνω; Έχω το a52s αλλά έχω θέμα με την μπαταρία έχει καταναλώσει το φορτίζω 3-4 φορές την ημέρα και γενικά σαν τηλέφωνο δεν έχω μίνι ευχαριστημένος γιατί από την ημέρα που το πήρα μου κολάει συνέχεια το έχω ένα χρόνο τώρα επίσης η κάμερα του δεν μου αρέσει καθόλου είναι άθλια κατά εμέ ιδικά στο βίντεο χαλί μαύρο τεσπά και χρειάζομαι ένα δεύτερο κινητό άμεσα για να το έχω για ρεζέρβα για να πάω το a52s στο σέρβις να δω τι θα μου πούνε ότι θέλει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτή την τιμή, πολύ φοβάμαι ότι δεν θα βρεις κάτι αξιόλογο, ειδικά σε Samsung. Το Α52, όντως σε αυτά τα χρήματα άξιζε, στην τωρινή γκάμα όμως της Samsung, δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι το οποίο είναι αντάξιο σε αυτά τα χρήματα. Και επίσης, εφόσον είπες ότι δεν έμεινες ικανοποιημένος από Samsung, γιατί δεν ψάχνεις κάτι άλλο; Κι εγώ με ένα midrange Samsung που είχα πάρει, δεν είχα μείνει ικανοποιημένος, είχα θεματακια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Vasilis T 92 είπε

Και τι προτείνεις να κάνω; Έχω το a52s αλλά έχω θέμα με την μπαταρία έχει καταναλώσει το φορτίζω 3-4 φορές την ημέρα και γενικά σαν τηλέφωνο δεν έχω μίνι ευχαριστημένος γιατί από την ημέρα που το πήρα μου κολάει συνέχεια το έχω ένα χρόνο τώρα επίσης η κάμερα του δεν μου αρέσει καθόλου είναι άθλια κατά εμέ ιδικά στο βίντεο χαλί μαύρο τεσπά και χρειάζομαι ένα δεύτερο κινητό άμεσα για να το έχω για ρεζέρβα για να πάω το a52s στο σέρβις να δω τι θα μου πούνε ότι θέλει 

τοσο μεγαλη φθορα της μπαταριας; μου κανει εντυπωση, μπορεις να κατεβασεις καποια εφαρμογη του στυλ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.digibites.accubattery και αυτο μεσα σε μια βδομαδα θα σου βγαλει την υγεια της μπαταριας σε ποσοστο πχ οταν το αγορασες ειχες πραγματικη χωρητικοτητα 4500mah και τωρα λογω χρησης κτλ εχει πεσει πχ στα 3900mah τωρα αν κολλαει κτλ το ξερεις εσυ καλυτερα που το χρησιμοποιεις, ισως να πρεπει να πας τοτε στο  α54 αφου σε ενδιαφερει και το βιντεο γυρω στα 320€ στο σκρουτζ
αλλιως και αυτο που προτεινει ο συνφορουμιτης απο πανω ειναι μια επιλογη..

Επεξ/σία από Titos301
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsimisdel είπε

Και επίσης, εφόσον είπες ότι δεν έμεινες ικανοποιημένος από Samsung, γιατί δεν ψάχνεις κάτι άλλο;

Σαν τι; Πριν από το a52s είχα το Xiaomi Mi 10T που και με αυτό είχα θέμα μου χανόντουσαν τα αρχεία μου και δεν θυμάμαι τι άλλο μου γινόταν τουλάχιστον αυτό δεν το έιχα μέχρι τώρα με τα Samsung ποτέ επίσης και το Xiaomi αν θυμάμαι σωστά δεν μου κράτησε χρόνο γιατί ξαφνικά έπαθε boot loop και δεν άνοιγε με τίποτα και έχασα όλα τα αρχεία μου που είχα μέσα και δεν είχα Μπακ απ' γενικά με το Xiaomi έιχα  χάσει πολλά αρχεία με αυτά και με εκείνα τεσπά και επίσης δεν μου αρέσει καθόλου το λογισμικό τον Xiaomi κλτπ προτιμώ τον Samsung 

1 ώρα πριν, Titos301 είπε

ισως να πρεπει να πας τοτε στο  α54 αφου σε ενδιαφερει και το βιντεο γυρω στα 320€ στο σκρουτζ

στα πλαισιο/κωτσοββολο κτλ εχει 400 όμως γιατί;; Τόσο πολύ χειρότερο είναι το a34 από το a52s;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Vasilis T 92 είπε

Σαν τι; Πριν από το a52s είχα το Xiaomi Mi 10T που και με αυτό είχα θέμα μου χανόντουσαν τα αρχεία μου και δεν θυμάμαι τι άλλο μου γινόταν τουλάχιστον αυτό δεν το έιχα μέχρι τώρα με τα Samsung ποτέ επίσης και το Xiaomi αν θυμάμαι σωστά δεν μου κράτησε χρόνο γιατί ξαφνικά έπαθε boot loop και δεν άνοιγε με τίποτα και έχασα όλα τα αρχεία μου που είχα μέσα και δεν είχα Μπακ απ' γενικά με το Xiaomi έιχα  χάσει πολλά αρχεία με αυτά και με εκείνα τεσπά και επίσης δεν μου αρέσει καθόλου το λογισμικό τον Xiaomi κλτπ προτιμώ τον Samsung 

στα πλαισιο/κωτσοββολο κτλ εχει 400 όμως γιατί;; Τόσο πολύ χειρότερο είναι το a34 από το a52s;;

ε ναι γιατι ειναι μια κατηγορια κατω ουτως η αλλιως πχ το a52s εχει wifi 6 ενω το a34 wifi 5, το a52s εχει καλυτερες καμερες απο το a34 τουλαχιστον στα χαρτια (δες λινκ συγκρισης παραπανω) ο επεξεργαστης του a52s ειναι 12% καλυτερος απο του a34, γενικα δεν βρισκω λογο να φυγεις απο το a52s και να πας σε κατι του στυλ a34 a54 αν νιωθεις οτι δεν σε καλυπτει ισως πρεπει να κοιταξεις ή αλλη εταιρια ή ακριβοτερο μοντελο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή έτυχε να πάω απο A52s σε Α34 θα το αναλύσω και εγώ. Αρχικά να τονίσω ότι πήγα καθαρά λόγω προσφοράς φοιτητικού καρτοσυμβολαίου σε τιμή αρκετά χώμα (50€) και πούλησα το A52s σε φίλο μου που το χρησιμοποιεί και δεν έχει κανένα παράπονο.

Η σύντομη εκδοχή είναι ότι A34: Ελαφρώς χειρότερη κάμερα και απόδοση επεξεργαστή αλλά πολύ ανώτερη μπαταρία. Σε όλα τα υπόλοιπα μου φαίνονται ίδια και δεν θα με έλεγα τον πιο μέσο χρήστη.

Είναι ένα πολύ αξιόλογο κινητό που δεν φτάνει τις επιδόσεις του A52s. Απλά γιατί μέχρι και σήμερα το A52s έιναι ίσως το ανώτερο midrange μοντέλο που έβγαλε ποτέ η Samsung με διαφορά. Η πρόταση μου είναι να κοιτάξεις για μία αλλαγή μπαταρίας στη Smartec.

Σε όλα τα παραπάνω αν προσθέσουμε ότι δεν είσαι ικανοποιημένος απο τη samsung γενικά ίσως ήρθε ώρα για στροφή σε άλλες εταιρείες ή/και κάτι ακριβότερο, ανάλογα με το τι έχεις σαν προτεραιότητα (μπαταρία, κάμερα, λογισμικό κτλ).

Επεξ/σία από Kag1ante
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/2/2024 στις 8:36 ΜΜ, Kag1ante είπε

Σε όλα τα παραπάνω αν προσθέσουμε ότι δεν είσαι ικανοποιημένος απο τη samsung γενικά ίσως ήρθε ώρα για στροφή σε άλλες εταιρείες ή/και κάτι ακριβότερο, ανάλογα με το τι έχεις σαν προτεραιότητα (μπαταρία, κάμερα, λογισμικό κτλ).

Καλημέρα. Τι γνώμη έχετε για το iPhone 15 pro max;; σαν προτεραιότητα έχω κάμερα και μπαταρία, λογισμικό κτλπ και να μην κολλάει καθόλου το τηλέφωνο σε ότι και αν κάνω και για όση ώρα χρειαστεί να το κάνω και να μην ζόριζετε καθόλου το τηλέφωνο και να μην υπερθερμαίνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/2/2024 στις 2:41 ΠΜ, Vasilis T 92 είπε

Τι κινητό προτείνετε μέχρι 300 το πολύ?? με ενδιαφέρει κάμερα,οθόνη, και μπαταρία επίσης ενδιαφέρομαι να είναι κάτι σε Samsung ιδανικά θα ήθελα 

335 κανει το poco x6 pro 8/256 απο σκρουτζ

κατι αναλογο σε samsung ειναι το s23 των 550

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...