Προς το περιεχόμενο

Ερωτηση για Word 2016


Exodia The Forbidden One

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλήμερα παιδιά θέλω να ρωτήσω αν ξέρεις κάποιος πως γίνετε μέσα σε ένα πίνακα να μην μετακινείτε το κείμενο , δηλαδή πχ έχω ένα πινάκα στην γραμμή όνομα στην άλλη επίθετο όταν πάω να βάλω το όνομα μετακινείτε το επίθετο.

Ξέρει κανείς να βοηθήσει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, micos000 είπε

Δώσε screenshot ή ανέβασε το word αρχείο να δούμε τι εννοείς.

OK

Ανεβάζω ένα βιντεο να δεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μεταξύ του "Ο παραλήπτης" και του "Διεύθυνση" πάτα από το πληκτρολόγιο Control+TAB αντί κενών (σβήσε τα κενά) και από τον οριζόντιο χάρακα όρισε πού ακριβώς θα "πάει" το TAB (κάνε κλικ πάνω στον χάρακα εκεί που θέλεις να πάει το "Διεύθυνση").
Αν δεν φαίνεται ο οριζόντιος χάρακας πήγαινε στο Προβολή και τσέκαρε το Χάρακας.
Για να βλέπεις τους κρυφούς χαρακτήρες (και τα κενά που έχεις βάλει) πάτα μαζί Control+Shift+8.

Επεξ/σία από accipio
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, accipio είπε

Μεταξύ του "Ο παραλήπτης" και του "Διεύθυνση" πάτα από το πληκτρολόγιο Control+TAB αντί κενών (σβήσε τα κενά) και από τον οριζόντιο χάρακα όρισε πού ακριβώς θα "πάει" το TAB (κάνε κλικ πάνω στον χάρακα εκεί που θέλεις να πάει το "Διεύθυνση").
Αν δεν φαίνεται ο οριζόντιος χάρακας πήγαινε στο Προβολή και τσέκαρε το Χάρακας.
Για να βλέπεις τους κρυφούς χαρακτήρες (και τα κενά που έχεις βάλει) πάτα μαζί Control+Shift+8.

ok σε ευχαριστω πολυ , να σε ρωτησω και κατι αλλο αν ξερεις , μπορουμε στο word να βαλουμε αναδυομενο μενου δηλαδη να πατω και να μου βγαζει προσυμπληρωμενες επιλογες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ή αυτό που λέει ο accipio ή κάνε έναν πίνακα στο πάνω μέρος με δύο κελιά και χωρίς περίγραμμα, κάνε το δεξιό πιο μικρό και βάλε  το "Διεύθυνση" στο δεξί κελί. Αν είναι ήδη ένα κελί χώρισε το στα δύο.

 

58 λεπτά πριν, Exodia The Forbidden One είπε

ok σε ευχαριστω πολυ , να σε ρωτησω και κατι αλλο αν ξερεις , μπορουμε στο word να βαλουμε αναδυομενο μενου δηλαδη να πατω και να μου βγαζει προσυμπληρωμενες επιλογες ?

https://pcmagazino.gr/word-2013/pos-na-prosthesete-mia-anaptyssomeni-lista-se-ena-engrafo-tou-word/

Επεξ/σία από micos000
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/3/2024 στις 11:42 ΠΜ, micos000 είπε

Ή αυτό που λέει ο accipio ή κάνε έναν πίνακα στο πάνω μέρος με δύο κελιά και χωρίς περίγραμμα, κάνε το δεξιό πιο μικρό και βάλε  το "Διεύθυνση" στο δεξί κελί. Αν είναι ήδη ένα κελί χώρισε το στα δύο.

 

https://pcmagazino.gr/word-2013/pos-na-prosthesete-mia-anaptyssomeni-lista-se-ena-engrafo-tou-word/

Thanks🙏

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...