Προς το περιεχόμενο

Ξέρει κανείς εάν αυτό το καλώδιο είναι γνήσιο;


giannakis95

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

...δες την συσκευασία (κ αναζήτησε τις διαφορές με την αυθεντική συσκευασία-αν υπάρχουν).

Μέτρησε το με ένα usb tester για να δείς αν καλύπτει τις προδιαγραφές που δίνει η apple.

Ακόμα κ τα μαϊμού καλώδια πλέον είναι πανομοιότυπα με τα αυθεντικά.

Συνήθως, όταν εμφανίσει βλάβη η συσκευή ή υπάρχει αφύσικη συμπεριφορά κατά την φόρτιση... καταλαβαίνεις ότι την πάτησες.

Στα παραπάνω,  φυσικά θεωρώ ότι ο φορτιστής είναι αυθεντικός ή ποιοτικός και ασφαλής, τουλάχιστον.

Επεξ/σία από TechnoState
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσέκαρε αν γράφει αυτο στο καλώδιο πανω. 

Είναι πολύ αχνό, θέλω να πω πρέπει να το παρατηρήσεις, γιατί δεν φαίνεται εύκολα με την πρώτη ματιά.

eng_pl_Genuine-Cable-Apple-Lightning-USB-C-iPhone-11-12-Pro-Max-Mini-MK0X2ZM-A-58507_3.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, giannakis95 είπε

Παιδιά εάν είναι γνήσιο Apple γιατί υπάρχουν πολλά fake καλώδια και το πήρα μεταχειρισμένο 

Αν δεν ειναι θα σταματαει η φορτιση ή δεν θα ολοκληρωνεται..... Επειδη αυτα τα χρησιμοποιουμε καθε μερα βασικα για να εισαι σιγουρος πας σε αγορα γνησιου αφου το καλωδιο ειναι απαραιτητο σε καθημερινη χρηση. Απο τη συσκευασια (αν υπαρχει) ισως μπορει να δεις αν ειναι original.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, dimkalogiros είπε

Τσέκαρε αν γράφει αυτο στο καλώδιο πανω. 

Είναι πολύ αχνό, θέλω να πω πρέπει να το παρατηρήσεις, γιατί δεν φαίνεται εύκολα με την πρώτη ματιά.

eng_pl_Genuine-Cable-Apple-Lightning-USB-C-iPhone-11-12-Pro-Max-Mini-MK0X2ZM-A-58507_3.jpg

Φίλε μου ναι το γράφει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/3/2024 στις 2:33 ΜΜ, giannakis95 είπε

Φίλε μου ναι το γράφει 

Αν φορτίζει χωρίς διακοπή κατά τη φόρτιση είναι γνήσιο αφού έχει όλα τα χαρακτηριστικά της apple. Αν δεν φορτίζει ή κόβει τη φόρτιση καλύτερα αγόρασε original αφού  είναι κάτι που θα το χρησιμοποιείς καθημερινά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...