Προς το περιεχόμενο

iPhone 14 pro max ξαφνικές επανεκκινήσεις


G.bar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  Έχει η γυναίκα μου ενα 14 pro max και μια 2-3 φορες τη μέρα κάνει επανεκκίνηση ίσως απο μια έως τρεις φορες συνεχόμενα. Είχε κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα και να το έλυσε ή να έχει να προτείνει κάτι;
Το τηλέφωνο αγοράστηκε μεταχειρισμένο και τον πρώτο μήνα ήταν οκ. Δεν το παθαίνει όταν είναι πολλή ώρα σε χρήση , μπορεί να παίζει βιντεο όλη μέρα και να είναι οκ και μόλις ανοίξει κάτι σε social media να κάνει restart. 
Φυσικά έχω ψάξει αρκετά απο τα γιατροσόφια που αναφέρονται ιντερνετικα αλλα δεν δεν είδα προκοπή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, G.bar said:

  Έχει η γυναίκα μου ενα 14 pro max και μια 2-3 φορες τη μέρα κάνει επανεκκίνηση ίσως απο μια έως τρεις φορες συνεχόμενα. Είχε κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα και να το έλυσε ή να έχει να προτείνει κάτι;
Το τηλέφωνο αγοράστηκε μεταχειρισμένο και τον πρώτο μήνα ήταν οκ. Δεν το παθαίνει όταν είναι πολλή ώρα σε χρήση , μπορεί να παίζει βιντεο όλη μέρα και να είναι οκ και μόλις ανοίξει κάτι σε social media να κάνει restart. 
Φυσικά έχω ψάξει αρκετά απο τα γιατροσόφια που αναφέρονται ιντερνετικα αλλα δεν δεν είδα προκοπή.

Τι προκοπή να δεις;  κατά 99% είναι θέμα hardware. Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων αν δεν έχεις κάνει και αν κάνει τα ίδια μετά, πας service.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, G.bar είπε

  Έχει η γυναίκα μου ενα 14 pro max και μια 2-3 φορες τη μέρα κάνει επανεκκίνηση ίσως απο μια έως τρεις φορες συνεχόμενα. Είχε κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα και να το έλυσε ή να έχει να προτείνει κάτι;
Το τηλέφωνο αγοράστηκε μεταχειρισμένο και τον πρώτο μήνα ήταν οκ. Δεν το παθαίνει όταν είναι πολλή ώρα σε χρήση , μπορεί να παίζει βιντεο όλη μέρα και να είναι οκ και μόλις ανοίξει κάτι σε social media να κάνει restart. 
Φυσικά έχω ψάξει αρκετά απο τα γιατροσόφια που αναφέρονται ιντερνετικα αλλα δεν δεν είδα προκοπή.

Επαναφορά ρυθμίσεων iPhone στις προεπιλογές τους

Αναφορά σε κείμενο

Επαναφορά όλων των ρυθμίσεων: Αφαιρούνται ή επανέρχονται στις προεπιλογές τους όλες οι ρυθμίσεις, συμπεριλαμβανομένων των ρυθμίσεων δικτύου, του λεξικού πληκτρολογίου, των ρυθμίσεων τοποθεσίας, των ρυθμίσεων απορρήτου και των καρτών Apple Pay. Δεν διαγράφονται δεδομένα ή μέσα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είχε ανοιχτεί κάποια στιγμή το κινητό μπορεί να είναι χαλαρή ή πολύ βιδωμένη ή με λάθος βίδα η επαφή της μπαταρίας. Μπορεί και να βλέπεις αδικαιολόγητες διακυμάνσεις στο ποσοστό της. Δεν είναι πάντως συσκευή που θα τολμούσα να ανοίξω μόνος μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πηγαινε settings -privacy -analytics-analytics data [στα ελληνικα δεν θυμαμαι πως τα γραφει]

Αν σου γραφει panic full,ανοιξε το ,και στειλε φωτο να δουμε τι λεει

Αν δεν γραφει κατι δεν ειναι θεμα hardware

Επισης βασικο,να κανεις την τελευταια ενημερωση του κινητου,το ios 17 συνεχεια αναβαθμιζετε γιατι πραγματικα καθε ios που βγαζουν εχει και κατι

Επεξ/σία από SOCRATIS1000
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά κρατεί το πρόβλημα και μετα απο επαναφορά. Θα πάει σερβις και βλεπουμε.

Στις 1/3/2024 στις 5:09 ΜΜ, SOCRATIS1000 είπε

Πηγαινε settings -privacy -analytics-analytics data [στα ελληνικα δεν θυμαμαι πως τα γραφει]

Αν σου γραφει panic full,ανοιξε το ,και στειλε φωτο να δουμε τι λεει

Αν δεν γραφει κατι δεν ειναι θεμα hardware

Επισης βασικο,να κανεις την τελευταια ενημερωση του κινητου,το ios 17 συνεχεια αναβαθμιζετε γιατι πραγματικα καθε ios που βγαζουν εχει και κατι

 

IMG_0658.png

IMG_0657.png

IMG_0656.jpeg

Επεξ/σία από G.bar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγε σερβις σε επίσημο αντιπρόσωπο, επέστρεψε μετα απο restore με τα σουπερ ντουπερ μηχανηματα τους, περασε και απο το διαγνωστικό και δεν εδειξε κανενα προβλημα hardware. Και πάλι κάνει τα ιδια…. Πφφφφφ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, G.bar είπε

Πήγε σερβις σε επίσημο αντιπρόσωπο, επέστρεψε μετα απο restore με τα σουπερ ντουπερ μηχανηματα τους, περασε και απο το διαγνωστικό και δεν εδειξε κανενα προβλημα hardware. Και πάλι κάνει τα ιδια…. Πφφφφφ

δοκιμασε χωρις σιμ.η σε επιλογη πτησης..Μπορει να εχει θεμα η σιμ ειδικα αν ειναι παλια..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...