Προς το περιεχόμενο

[Gaming Laptop] Lenovo LOQ 3 16''2K+, Ryzen 7 7840HS, RTX 4060 ,16GB DDR5, QWERTZ DE -1125€ @amazon.de


plr77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.amazon.de/-/en/Lenovo-Gaming-Display-GeForce-Premium/dp/B0CDXSTJ3Q

https://www.lenovo.com/gr/el/laptops/laptops-loq/lenovo-loq-laptops/Lenovo-LOQ-16APH8/p/LEN101Q0003 Αναλυτικα ολα τα χαρακτηριστηκα του μοντελου απο το επισημο site

Αρκετα καλη τιμη και για την συγκεκριμενη περιοδο πολυ καλη.

CPU Ryzen 7 7840HS

GPU RTX 4060 8GB DDR6 115W 2370Mhz boost clock  -Πολυ γρηγορη

RAM DDR5 16 GB 5600Mhz Max 32GB

Display 16″ WQXGA (2560 x 1600) IPS; 16:10 (165Hz VRR, 5ms / 3ms response time, 90% AAR, 100% sRGB, 350 nits, NVIDIA® G-Sync®, AMD FreeSync™ Premium, hardware low blue light)

1TB SSD PCIe Gen 4

Windows 11 Home

Θυρες D.P 1.4, HDMI 2.1 , 2 x USB-A 3.2 Gen 2 (10Gbps)

 

 

Screenshot 2024-03-01 145311.png

Επεξ/σία από plr77
  • Like 2
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, georgepapas95 είπε

Κατι από ελλάδα έχουμε αξίζει το συγκεκριμένο λέτε;

Από Ελλάδα όταν έχει "προσφορά" το αμαζον δεν υπάρχει λόγος να αγοράσεις. Τώρα αν αξίζει αυτό εξαρτάται από τη χρήση που θα κάνεις και αν το έχεις πραγματική ανάγκη. Ως μηχάνημα είναι εξαιρετικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, georgepapas95 είπε

Από ποιότητα κατασκευής γνωρίζει κανεις ? αυτό που αναφέρουν για τη θύρα type c με φορτίση 140W γνωρίζει κάποιος κάτι ?

 

Το δικο μου το εχω βαλει να φορτισει κανονικα απο τυ θυρα type c απλα φυσικα πρεπει να εχεις αναλογο φορτιστη.Εμενα νομζιω μεχρι 100 παει 100w ειναι ο φορτιστης μου αλλα και το λαπτοπ δε ξερω αν απο τη θυρα πιανει αλλο.Αν το lenovo λεει 140 οκ απλα πρεπει να αγορασεις αναλογο για ν τα παισει ςαυτα.

!Βασικα μολις το τσεκαρα το δικο μου εως 100W πιανεις.ΓΛιτωνεις αρκετο βαρος αν θες μετακινηση και εργασια με το πολυ βαρυ φοπρτιοστη που εχει

Επεξ/σία από plr77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, georgepapas95 είπε

η οθόνη είναι ips?

το γραφω ειναι.Επισης εχω τον συνδεσμο της lenovo με αυτο το μοντελο να δεις οτι αλλο θελεις

Αν το παρεις απλα αργοτερα θα δωσεις ενα 100€ να βαλεις 32αρα μνημη αυτο ισχυει για οαλ τα 16gb gaming laptop.Προς το παρον εισαι καλα αν βαλεις κατι αβαταρ και ιστοριες κλεισε οσο το δυνατον περισσοτερα προγραμματα .Με το 95% των παιχνιδιων εισαι καλα με 16gb τωρα.Σε ενα χρονο να βαλεις 100 ευρω δεν εγινε κατι

Επεξ/σία από plr77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γνωρίζεις αν το πληκτρολόγιο απο qwertz μπορεί να γίνει qwerty δλδ στη θεση του ζ οταν πληκτρολογεις να πατάει Υ ή θα χρειαστεί κάποια άλλη αλλαγή ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, georgepapas95 είπε

γνωρίζεις αν το πληκτρολόγιο απο qwertz μπορεί να γίνει qwerty δλδ στη θεση του ζ οταν πληκτρολογεις να πατάει Υ ή θα χρειαστεί κάποια άλλη αλλαγή ?

δε το γνωριζω αυτο.Γενικα δεν ξερω αν συνδεσεις αλλο πληκτρολογιο τι γινεται.Εγω εχω αλλο πλητρκολογιο δε χρησιμοποιω του λαπτοπ εκτος αν το παρω 1 στο τοσο καπου και δε θελω να κουβαλαω εξτρα πραγματα αλλα gaming μονο κατα στρατηγικη τετοια με το πληκτρολογιο του λαπτοπ μη χωσεις κανα τεκκεν χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 04/03/2024 at 02:01, georgepapas95 said:

γνωρίζεις αν το πληκτρολόγιο απο qwertz μπορεί να γίνει qwerty δλδ στη θεση του ζ οταν πληκτρολογεις να πατάει Υ ή θα χρειαστεί κάποια άλλη αλλαγή ?

Ναι, εννοείται ότι μπορεί να γίνει! Ρύθμιση μέσα από τα windows είναι. Και με πολύ προσοχή (ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΉ) , ξεκουμπωνουν και τα κουμπάκια και κουμπωνουν στις αντίστοιχες θέσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

παρελαβα το λαπτοπακι εχθες πολύ τίμιο και κομσο εννοειται. Οθόνη καλύτερη από την 2κ Dell που έχω για τον σταθερό με us πληκτρολόγιο κατευθείαν  αλλάζει το qwertz σε qwerty χωρίς πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, georgepapas95 είπε

παρελαβα το λαπτοπακι εχθες πολύ τίμιο και κομσο εννοειται. Οθόνη καλύτερη από την 2κ Dell που έχω για τον σταθερό με us πληκτρολόγιο κατευθείαν  αλλάζει το qwertz σε qwerty χωρίς πρόβλημα.

Ωραιος φιλαρακι να το χαρεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...