Προς το περιεχόμενο

Κεραία Σήματος κινητής 4G - Ενισχυτής


Thesoundmakergr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους,

Χρειάζομαι την βοήθεια σας για την κατάλληλη επιλογή εξοπλισμού ενίσχυσης σήματος 4g/4g+ σε υπόγειο.

Παραθέτω:
Ένας πελάτης μου, μου ζήτησε σαν εξυπηρέτηση να τον βοηθήσω σχετικά με μια λύση για καλύτερο σήμα στο υπόγειο το οποίο βρίσκεται η επιχείρηση του.

Ο χώρος ειναι συνολικά 50 περίπου τετραγωνικά χωρίς δωμάτια, απλα με ενα χώρισμα στην μέση με γυψοσανίδα.

Οι λύση που σκεφτόμουν και συζήτησα με τον τεχνικό του καταστήματος ειναι μια αντίστοιχη συσκευή σαν και αυτή, με περίπου 35-40 μέτρα καλώδιο το οποίο θα ξεκινάει απο την ταράτσα και θα φτάνει στο υπόγειο.Έπειδη ειναι κέντρο Αθήνας και έχει κοντά κεραία, η απώλεια που θα έχει λόγω καλωδίου δεν θεωρώ οτι μας επηρεάζει τόσο.

Πρόσφατα έπεσε το μάτι μου βέβαια και στα εξωτερικά 4g routers μαζί με κεραία, τα οποία είδα οτι κάνουν ανάλογη δουλειά με SIM και UTP POE για τροφοδοσία αντι της πρίζας.

Θα ήθελα να με κατατοπίσετε λοιπόν είτε εαν γνωρίζετε ή λόγω δικής σας εγκατάστασης ως προς τι απο τα 2 να προτιμήσω, οικονομικό αλλα κυρίως να δουλεύει.

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς σαν εταιρία που είχαμε αντίστοιχο πρόβλημα πριν αρκετά χρόνια (wind), ο πάροχος έβαλε κάτι σαν και αυτό που έβαλες δωρεάν. Τώρα βέβαια έχουν περάσει χρόνια, το σήμα πιθανόν να έχει βελτιωθεί , υπάρχει και το volte, οπότε πιθανόν σαν σύστημα είναι παρωχημένο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, VasKag said:

Εμείς σαν εταιρία που είχαμε αντίστοιχο πρόβλημα πριν αρκετά χρόνια (wind), ο πάροχος έβαλε κάτι σαν και αυτό που έβαλες δωρεάν. Τώρα βέβαια έχουν περάσει χρόνια, το σήμα πιθανόν να έχει βελτιωθεί , υπάρχει και το volte, οπότε πιθανόν σαν σύστημα είναι παρωχημένο 

Μάλλον εννοείς το vowifi.

Το volte είναι οι κλήσεις στο δίκτυο 4g όποτε θέλει καλό σήμα 4g 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...