Προς το περιεχόμενο

Δεν φορτίζει με την πρώτη


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ερώτηση προς έμπειρους μηλαράδες.

Σε iPhone 12 διετίας και κάτι, η φόρτιση δεν ξεκινά με την πρώτη σύνδεση του φορτιστή (original καλώδιο, υπόψιν). Χρειάζεται να το αποσυνδεσω και να το συνδέσω εκ νέου. Τότε φορτίζει κανονικά και απροβλημάτιστα. Το κάνει ΚΑΘΕ φορά. Συνήθως με τη δεύτερη ξεκινάει. Σπάνια έχει χρειαστεί 3η σύνδεση.
 

Καθάρισα την θύρα φόρτισης και την άκρη του φορτιστή από τυχόν σκόνες αλλά δεν αλλάζει κάτι. Το κάνει αρκετό καιρό τώρα και δεν έχω βρει καμία παρόμοια αναφορά online με την ακριβή φύση του προβλήματος. 
 

Τελευταίο update πάντα και φόρτιση από την πρώτη μέρα με το original καλώδιο. Καμία ιδέα;

Επεξ/σία από DrFreeman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, DrFreeman said:

Ερώτηση προς έμπειρους μηλαράδες.

Σε iPhone 12 διετίας και κάτι, η φόρτιση δεν ξεκινά με την πρώτη σύνδεση του φορτιστή (original καλώδιο, υπόψιν). Χρειάζεται να το αποσυνδεσω και να το συνδέσω εκ νέου. Τότε φορτίζει κανονικά και απροβλημάτιστα. Το κάνει ΚΑΘΕ φορά. Συνήθως με τη δεύτερη ξεκινάει. Σπάνια έχει χρειαστεί 3η σύνδεση.
 

Καθάρισα την θύρα φόρτισης και την άκρη του φορτιστή από τυχόν σκόνες αλλά δεν αλλάζει κάτι. Το κάνει αρκετό καιρό τώρα και δεν έχω βρει καμία παρόμοια αναφορά online με την ακριβή φύση του προβλήματος. 
 

Τελευταίο update πάντα και φόρτιση από την πρώτη μέρα με το original καλώδιο. Καμία ιδέα;

Δοκίμασες με άλλο φορτιστή; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 minutes ago, koutsis said:

Δοκίμασες με άλλο φορτιστή; 

Όχι και μάλλον αυτό θα κάνω. Βασικά θα δοκιμάσω άλλο καλώδιο thunderbolt. 
 

Δεν έχω πρόχειρο καθώς το iPad μου έχει USB-C.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...