Προς το περιεχόμενο

Αγορά αυτοκινήτου με δόσεις


Siaki999

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλά να σου πω ότι με 10 κ εκκαθαριστικό δύσκολα θα σου εγκρίνουνε δάνειο οι τράπεζες, σίγουρα θα ζητήσουν εγγυητή λογικά κάποιον από τους γονείς η συγγενής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 hours ago, Siaki999 said:

Αυτά τα χρήματα είναι που φαίνονται στο εκκαθαριστικό μου.

Δεν έχω ενοίκιο και τα έξοδα μου είναι σχετικά λίγα.

 

Δεν έχει βγει πόσο ακόμα από τη. Ασφαλιστική αλλά δεν είναι πάνω από 1.000€-1500€.

 

 

Καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο...έως αδύνατο.

Γενικά από ιδιώτη δεν είχα και καλή εμπειρία την προηγούμενη φορά που αγόρασα αυτοκίνητο.

Έχεις να μου προτείνεις κάποια αξιόπιστη μάντρα ως προς την κατάσταση των μεταχειρισμένων αυτοκινήτων της;

 

δεδομενου οτι για ολικη θα παρεις 1000-1500 ευρ απο το παλιο σου αυτοκινητο υποθετω οτι δεν ηταν και τρελης αξιας (αντε 3000 ευρ).

Αν θες απο τη μυγα να βγαλεις ξυγκι μπορεις να πουλησεις επιπλεον ανταλλακτικα αξεσουαρ που μπορει να ειναι αθικτα οπως ραδιο, λαστιχα ζαντες, εξατμιση κτλ. Αν πας σε κεντρο ανακυκλωσης με ενα μικρο φιλοδορημα μπορουν να στα βγαλουν για εσενα. Αν φτασεις τοτε 2000 ευρ και με ενα ποσο που μπορεις να εχεις π.χ 2500 ευρ (συν κανα 800 αρι για ασφαλεια/παραβολα/τελη/μηχανικο) θα σου προτεινα οπως αλλωστε σου εγραψαν ειτε

1)πας σε ιδιωτη και με το μηχανικο το ελεγχεις

2) πας σε μαντρα δινεις κανα 2500 αρι μπροστα και τα αλλα γραμματια (πχ αλλα 2000) και περνεις ενα ιχ να κανεις τη δουλεια σου (και ενδεχομενως κανα ταξιδακι).

Αν στοχευεις σε πολυτελεια/καινουργιο δυστηχως δε παιζει και θα πρεπει κανα δυο χρονια τουλαχιστον να βαζεις στην ακρη και μετα η καλυτερη επιλογη ειναι να πας σε καποια επισημη μαρκα και να παρεις μτχ με εγγυηση (ενα ετος) ή απο καμμια εταιρια leasing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...