Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Watch S1 NFC 149€ @ Mi Store


PaNtErAz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρακάτω το ενημερωτικό που ήρθε για το συγκεκριμένο ρολόι στα 149€ από το Official Xiaomi Store. Skroutz από 199€ το μάυρο και 159€ από πολωνία το Silver. Είναι καλή περίπτωση, ποιοτικό με NFC και έχει μέσα 2 λουράκια, ένα δερμάτινο και ένα πλαστικό.

https://www.mistore-greece.gr/Products/Fitness/Mi-Smartwatches/xiaomi-watch-s1-(gray).aspx

https://www.mistore-greece.gr/Products/Fitness/Mi-Smartwatches/xiaomi-watch-s1-(black).aspx

image.png.076c9bf0ea35c04db5cd303f08b17851.png

Από ότι λέει η τιμή είναι έως 10/3 ή μέχρι εξαντλήσεως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το nfc δουλευει κανονικα ελλαδα? 

γενικα ψαχνω κατα καιρους να αντικαταστήσω το watch Gt  και δεν μπορω να βρω κατι να με τραβηξει.. το εχω 4 χρονια σχεδον και ακομη κραταει 10 μερες με ολα ανοιχτα και οθονη μονιμα ανοιχτη.. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, emperor4her said:

Το nfc δουλευει κανονικα ελλαδα? 

γενικα ψαχνω κατα καιρους να αντικαταστήσω το watch Gt  και δεν μπορω να βρω κατι να με τραβηξει.. το εχω 4 χρονια σχεδον και ακομη κραταει 10 μερες με ολα ανοιχτα και οθονη μονιμα ανοιχτη.. 

Same here, περιμένω ένα ρολόι που θα κρατάει η μπαταρία το ίδιο με το Huawei αλλά να έχει και Gpay με NFC.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, emperor4her είπε

Το nfc δουλευει κανονικα ελλαδα? 

γενικα ψαχνω κατα καιρους να αντικαταστήσω το watch Gt  και δεν μπορω να βρω κατι να με τραβηξει.. το εχω 4 χρονια σχεδον και ακομη κραταει 10 μερες με ολα ανοιχτα και οθονη μονιμα ανοιχτη.. 

Δουλεύει μόνο με κάρτες Εθνικής Τράπεζας και Alpha Bank και μόνο Mastercard όχι Visa. Επίσης και με Curve Mastercard. Έχω το S1 Active και έχω βάλει στην Curve την κάρτα της Eurobank και πληρώνω κανονικά. Στην Curve μπορείς να βάλεις ότι κάρτα θες. Μπαταρία πολύ τίμια! 

5 λεπτά πριν, Xvipes είπε

Same here, περιμένω ένα ρολόι που θα κρατάει η μπαταρία το ίδιο με το Huawei αλλά να έχει και Gpay με NFC.

Αυτό είναι κάτι που περιμένουμε όλοι! Wear OS + Gpay και πάνω από 2-3 μέρες δεν θα βρεις πουθενά και σε καμία εταιρεία δυστυχώς. Ήλπιζα η Samsung που έχει ασχοληθεί καιρό με το Wear OS να κάνει κάτι, αλλά δυστυχώς τίποτα ακόμα. Μόλις βγει κάτι τέτοιο με τουλάχιστον 1 βδομάδα μπαταρία θα αλλάξω το Xiaomi S1 Active. Αυτά της Xiaomi με Xiaomi Pay κερδίζεις ακριβώς αυτό, την καλή μπαταρία.

Επεξ/σία από PaNtErAz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, comfuzio είπε

Αυτό παίζει μόνο με android ή και με iOS; 

και με IOS. Τα Wear OS παιζουν μόνο με Android.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, Xvipes είπε

Same here, περιμένω ένα ρολόι που θα κρατάει η μπαταρία το ίδιο με το Huawei αλλά να έχει και Gpay με NFC.

Και εγώ εκεί ήμουν, μέχρι που πάτησα την σκανδάλη και πήρα Garmin.

Μετα απο Garmin δεν πάς πουθένα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, sokos1 said:

Και εγώ εκεί ήμουν, μέχρι που πάτησα την σκανδάλη και πήρα Garmin.

Μετα απο Garmin δεν πάς πουθένα :)

Garmin Venu ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, emperor4her είπε

Το nfc δουλευει κανονικα ελλαδα? 

γενικα ψαχνω κατα καιρους να αντικαταστήσω το watch Gt  και δεν μπορω να βρω κατι να με τραβηξει.. το εχω 4 χρονια σχεδον και ακομη κραταει 10 μερες με ολα ανοιχτα και οθονη μονιμα ανοιχτη.. 

Θα σου προτεινα να κρατήσεις αυτό που έχεις και να δεις για απλα για το νεο GT της Huawei.

 

Εχω ακόμη το Xiaomi T-REX Pro και απο μπαταρία ειναι κακό. Τουλάχιστον καμία σχέση με ότι διαφήμιζαν και οι reviewers ελεγαν.

Θεωρητικά επρεπε να έχει max 218 days και heavy use 9 days. Δεν έφτασε ποτέ ούτε να τα κοιτάξει....

Αρχικα το ειχα στείλει πισω να το ελεγξουν. Μου το ξαναστειλαν οτι ήταν μια χαρα!!! Βαρέθηκα να ασχοληθω παραπανω, δεν ημουν και Ελλαδα, το χρησιμοποιώ ως έχει αλλα δεν ξαναγοράζω Xiaomi. Εχει φαει ακυρο στα κινητα και στα ρολόγια.

Με ΟΛΑ κλειστά κρατάει εως οριακά 7 ημέρες (6.5 στην πράξη).

Με βασικα πράγματα ανοιχτά κρατάει γυρώ στις 4.

 

Δεν ξέρω για τα καινουργια της αλλα δεν εχω καμία όρεξη να ασχοληθω. Ενω ειχε και watchfaces free τωρα τα πληρώνεις.

 

Μονο Huawei GT και Garmin. Με τους υπολοιπους θα ξαναχοληθω όταν αποφασίσουν να δωσουν πραγματική αυτονομια στα ρολογια τους.

 

Απο την αλλη ο καθενας αποφασιζει διαφορετικα.

9 λεπτά πριν, sokos1 είπε

Και εγώ εκεί ήμουν, μέχρι που πάτησα την σκανδάλη και πήρα Garmin.

Μετα απο Garmin δεν πάς πουθένα :)

ΣΩΣΤΟΣ

1 λεπτό πριν, Xvipes είπε

Garmin Venu ?

Οποιο και να παρεις ειναι καλύτερα απο τα υπόλοιπα. Εκτος κι αν θελεις τα πολλα μπιχλιμπιδια.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Θα σου προτεινα να κρατήσεις αυτό που έχεις και να δεις για απλα για το νεο GT της Huawei.

 

Εχω ακόμη το Xiaomi T-REX Pro και απο μπαταρία ειναι κακό. Τουλάχιστον καμία σχέση με ότι διαφήμιζαν και οι reviewers ελεγαν.

Θεωρητικά επρεπε να έχει max 218 days και heavy use 9 days. Δεν έφτασε ποτέ ούτε να τα κοιτάξει....

Αρχικα το ειχα στείλει πισω να το ελεγξουν. Μου το ξαναστειλαν οτι ήταν μια χαρα!!! Βαρέθηκα να ασχοληθω παραπανω, δεν ημουν και Ελλαδα, το χρησιμοποιώ ως έχει αλλα δεν ξαναγοράζω Xiaomi. Εχει φαει ακυρο στα κινητα και στα ρολόγια.

Με ΟΛΑ κλειστά κρατάει εως οριακά 7 ημέρες (6.5 στην πράξη).

Με βασικα πράγματα ανοιχτά κρατάει γυρώ στις 4.

 

Δεν ξέρω για τα καινουργια της αλλα δεν εχω καμία όρεξη να ασχοληθω. Ενω ειχε και watchfaces free τωρα τα πληρώνεις.

 

Μονο Huawei GT και Garmin. Με τους υπολοιπους θα ξαναχοληθω όταν αποφασίσουν να δωσουν πραγματική αυτονομια στα ρολογια τους.

 

Απο την αλλη ο καθενας αποφασιζει διαφορετικα.

ΣΩΣΤΟΣ

Οποιο και να παρεις ειναι καλύτερα απο τα υπόλοιπα. Εκτος κι αν θελεις τα πολλα μπιχλιμπιδια.

Sorry που στο χαλάω αλλά η Amazfit είναι τελείως διαφορετική εταιρεία από την Xiaomi. https://www.amazfit.com/ . To ότι κάποιοι Skroytzάδες κτλ κολλάνε δίπλα το όνομα Xiaomi δεν σημαίνει ότι είναι κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, PaNtErAz είπε

Δουλεύει μόνο με κάρτες Εθνικής Τράπεζας και Alpha Bank και μόνο Mastercard όχι Visa. Επίσης και με Curve Mastercard. Έχω το S1 Active και έχω βάλει στην Curve την κάρτα της Eurobank και πληρώνω κανονικά. Στην Curve μπορείς να βάλεις ότι κάρτα θες. Μπαταρία πολύ τίμια! 

Αυτό είναι κάτι που περιμένουμε όλοι! Wear OS + Gpay και πάνω από 2-3 μέρες δεν θα βρεις πουθενά και σε καμία εταιρεία δυστυχώς. Ήλπιζα η Samsung που έχει ασχοληθεί καιρό με το Wear OS να κάνει κάτι, αλλά δυστυχώς τίποτα ακόμα. Μόλις βγει κάτι τέτοιο με τουλάχιστον 1 βδομάδα μπαταρία θα αλλάξω το Xiaomi S1 Active. Αυτά της Xiaomi με Xiaomi Pay κερδίζεις ακριβώς αυτό, την καλή μπαταρία.

https://www.oneplus.com/global/oneplus-watch-2

100 ώρες δηλαδή λιγο παραπάνω από 4 ημέρες 
τιμή 300 ευρώ

και 

https://www.mobvoi.com/eu/pages/ticwatchpro5
αυτό λέει 3 ημέρες και παλι τιμη στα 300


και τα 2 είναι υβριδικά 

το oneplus εχει 2 επεξεργαστές ενα απλό για όταν δεν κάνει πχ γυμναστική και ένα snapdragon 

ενω το ticwatch έχει 2 οθόνες μια τυπου e-ink για τα απλά και μια amoled για τα "συνθετα" 
 

1 λεπτό πριν, sokos1 είπε

Και εγώ εκεί ήμουν, μέχρι που πάτησα την σκανδάλη και πήρα Garmin.

Μετα απο Garmin δεν πάς πουθένα :)


apple watch τα έχει όλα και καλή διάρκεια και όλα τα features 
και μετά Garmin είδικα τα νεώτερα έχουν και πολύ καλή αναβάθμιση λογισμικού
και μετά wearOS smartwatches θα δούμε τώρα το oneplus2 τι θα κάνει 

 

 

4 λεπτά πριν, Xvipes είπε

Garmin Venu ?

 Venu 3 πραγματικά αξίζει αλλά 500ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, PaNtErAz είπε

Sorry που στο χαλάω αλλά η Amazfit είναι τελείως διαφορετική εταιρεία από την Xiaomi. https://www.amazfit.com/ . To ότι κάποιοι Skroytzάδες κτλ κολλάνε δίπλα το όνομα Xiaomi δεν σημαίνει ότι είναι κιόλας.

Διαφορετική εταιρεια ειναι μεν (Huami) αλλα ανήκει στην Xiaomi και εφτιαχνε τα ρολογια της αρχικά μόνο αυτη (μεταξύ αλλων προιοντων).

Οπως και εκατονταδες αλλα προιοντα Xiaomi κατασκευαζονται απο τριτες δικες της εταιρειες.

Προσωπική πάντα άποψη. Εαν δεν δω πραγματικές εμπειριες αγοραστών να επιβεβαιώνουν το battery life δεν θα ασχοληθω καν. 

12 λεπτά πριν, st2 είπε


https://www.mobvoi.com/eu/pages/ticwatchpro5
αυτό λέει 3 ημέρες και παλι τιμη στα 300

 

80 ώρες *

TicWatch Pro 5 delivers an astonishing 80-hour battery life*

* Under Smart Essential Mode, during the scheduled time slot, your TicWatch will only switch to Essential Mode if you wear it to sleep or leave it off your wrist for more than 30 minutes.

Απ ότι καταλαβαίνεις ειναι 80 ωρες στο Essential mode, το οποιο ειναι safe mode.... Απλα μενει ανοιχτο και κρατάει την ώρα....!!  😆🤣

Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Διαφορετική εταιρεια ειναι μεν (Huami) αλλα ανήκει στην Xiaomi και εφτιαχνε τα ρολογια της αρχικά μόνο αυτη (μεταξύ αλλων προιοντων).

Οπως και εκατονταδες αλλα προιοντα Xiaomi κατασκευαζονται απο τριτες δικες της εταιρειες.

Προσωπική πάντα άποψη. Εαν δεν δω πραγματικές εμπειριες αγοραστών να επιβεβαιώνουν το battery life δεν θα ασχοληθω καν. 

Έχει κάπου στοιχεία ότι ανήκει στην Xiaomi; Κάποιο Link; Κάποια στιγμή ίσως να έκανε rebrand προιόντας της σε Xiaomi αλλά δεν νομίζω να έχουν καμία σχέση πλέον.

Με μια απλή αναζήτηση βρήκα αυτό:

https://eloutput.com/en/noticias/tecnologia/xiaomi-amazfit-relacion-diferencias/

Επεξ/σία από PaNtErAz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, PaNtErAz είπε

Έχει κάπου στοιχεία ότι ανήκει στην Xiaomi; Κάποιο Link; Κάποια στιγμή ίσως να έκανε rebrand προιόντας της σε Xiaomi αλλά δεν νομίζω να έχουν καμία σχέση πλέον.

Δεν με ενδιαφερει να σε πεισω αλλα:

"Xiaomi was one of Huami's earliest investors, and currently owns 14.5% of the company, according to Huami's latest annual report."

 

Ακόμη και εαν σημερα δεν εχουν σχεση ή τα Xiaomi Watches τα φτιάχνει αλλο εργοστασιο, όταν πουλούσαν το T-REX ηταν ρολόι "Xiaomi" group. Το θεμα ειναι απλα η ελλειψη εμπιστοσύνης. Δικο μου θεμα. Δεν θελω να πεισω κανέναν.

Huawei GT + Garmin μονο

Τα υπολοιπα θα τα δω οταν μεγαλώσουν και γίνουν σοβαρα. Δεν μπορω να εχω και το ρολοι να ασχολουμαι για φορτιση.

Το ίδιο ισχύει και για τα Apple για εμενα. Ισως το καλύτερο σε σενσορες αλλα απο μπαταρια.... Οποτε αν και μπορω να το αγορασω απλα δεν...

 

Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα είναι οι "αλλαξοκωλιές" μετοχών που κάνουν οι εταιρείες, όπως η Mibro - Xiaomi κλπ, έχω το 15% σου, πάρε κ συ 10% από μενα κλπ κλπ κ κυκλοφορούν με ονόματα ΧΥΖ όλα μαζί τα brands

 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...