Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Watch S1 NFC 149€ @ Mi Store


PaNtErAz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Kthulhou είπε

Άρα είναι οι "αλλαξοκωλιές" μετοχών που κάνουν οι εταιρείες, όπως η Mibro - Xiaomi κλπ, έχω το 15% σου, πάρε κ συ 10% από μενα κλπ κλπ κ κυκλοφορούν με ονόματα ΧΥΖ όλα μαζί τα brands

 

Ετσι ακριβως. Ολα είναι Xiaomi Group of companies.

Οποτε τα υπολοιπα που λετε ειναι ψιλά γράμματα.

Ο καθενας εχει αλλες αναγκες οποτε δεκτα ολα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Ετσι ακριβως. Ολα είναι Xiaomi Group of companies.

Οποτε τα υπολοιπα που λετε ειναι ψιλά γράμματα.

Ο καθενας εχει αλλες αναγκες οποτε δεκτα ολα.

Διάβασες το link που έστειλα; Ακόμα και όπως τα λες να ήταν, σαν την περίπτωση τηςOppo-Realme-Oneplus που είναι στον ίδιο όμιλο άλλη ποιότητα έχει η μια εταιρεία και άλλη η άλλη. Δεν ξαναπαντάω σχετικά, δεν έχει νόημα η συζήτηση.

image.png.096cea99fff545ba1f2070cb9012fd6f.png

image.png.a586e02e1e47eb1ba6608f644bd24d44.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, PaNtErAz said:

Διάβασες το link που έστειλα; Ακόμα και όπως τα λες να ήταν, σαν την περίπτωση τηςOppo-Realme-Oneplus που είναι στον ίδιο όμιλο άλλη ποιότητα έχει η μια εταιρεία και άλλη η άλλη. Δεν ξαναπαντάω σχετικά, δεν έχει νόημα η συζήτηση.

image.png.096cea99fff545ba1f2070cb9012fd6f.png

image.png.a586e02e1e47eb1ba6608f644bd24d44.png

Προφανώς ισχύουν τα παραπάνω (και δεν είναι η Amazfit θυγατρική της Xiaomi ή κάτι τέτοιο - τουλάχιστον τώρα, στο παρελθόν δεν ξέρω). Αυτό που εγώ έχω καταλάβει είναι ότι παλαιότερα η Xiaomi συνεργαζόταν με την Huami για κάποια από τα ρολόγια / bands της, αξιοποιώντας την εμπειρία και την τεχνογνωσία της Huami (σε software + hardware επίπεδο). Πολλά παλιά fitness watches / bands της Xiaomi τα έφτιαχνε ουσιαστικά η Huami, και η επίσημη εφαρμογή τους ήταν το MiFit της Xiaomi. Τα ρολόγια (bands, κλπ) αυτά, διαφημίζονταν και προωθούνταν (καθόλου τυχαία) ως "Xiaomi Huami AMAZFIT" (όλα αυτά) ή "Xiaomi Amazfit" ή "Huami Amazfit". Προσωπικά είχα το Amazfit Cor που σε όλους μας τότε προωθήθηκε ως Xiaomi Amazfit Cor και είχε το MiFit σαν app. Επίσης, τα επίσημα κανάλια διανομής της Xiaomi σε κάποιες χώρες φέρνουν και τα Amazfit bands / watches από ό,τι φαίνεται

image.png.25b8e349abce2a5a46edbfa8b2be3f76.png

image.png.48c51bd691d6b9e65ed4893c8b4809b3.png

image.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, stark είπε

Προφανώς ισχύουν τα παραπάνω (και δεν είναι η Amazfit θυγατρική της Xiaomi ή κάτι τέτοιο - τουλάχιστον τώρα, στο παρελθόν δεν ξέρω). Αυτό που εγώ έχω καταλάβει είναι ότι παλαιότερα η Xiaomi συνεργαζόταν με την Huami για κάποια από τα ρολόγια / bands της, αξιοποιώντας την εμπειρία και την τεχνογνωσία της Huami (σε software + hardware επίπεδο). Πολλά παλιά fitness watches / bands της Xiaomi τα έφτιαχνε ουσιαστικά η Huami, και η επίσημη εφαρμογή τους ήταν το MiFit της Xiaomi. Τα ρολόγια (bands, κλπ) αυτά, διαφημίζονταν και προωθούνταν (καθόλου τυχαία) ως "Xiaomi Huami AMAZFIT" (όλα αυτά) ή "Xiaomi Amazfit" ή "Huami Amazfit". Προσωπικά είχα το Amazfit Cor που σε όλους μας τότε προωθήθηκε ως Xiaomi Amazfit Cor και είχε το MiFit σαν app. Επίσης, τα επίσημα κανάλια διανομής της Xiaomi σε κάποιες χώρες φέρνουν και τα Amazfit bands / watches από ό,τι φαίνεται

image.png.25b8e349abce2a5a46edbfa8b2be3f76.png

image.png.48c51bd691d6b9e65ed4893c8b4809b3.png

image.png

Βέβαια το Mistore που αναφέρεις φέρνει και κάρτες μνήμης Kingston και μπαταρίες Eurolamp. Δεν λέει κάτι αυτό. Πιθανολογώ ότι τα πουλάει επειδή είναι ο ίδιος εισαγωγέας (infoquest).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, PaNtErAz said:

Βέβαια το Mistore που αναφέρεις φέρνει και κάρτες μνήμης Kingston και μπαταρίες Eurolamp. Δεν λέει κάτι αυτό. Πιθανολογώ ότι τα πουλάει επειδή είναι ο ίδιος εισαγωγέας (infoquest).

Σωστό κι αυτό. 
Σε ό,τι αφορά την προσφορά πάντως, το ρολόι το έχει κανείς να μας πει απόψεις;
Προσωπικά με ψήνει περισσότερο το αρκετά πιο ακριβό OnePlus 2, αν και θέλω να περιμένω να δω σε βάθος χρόνου reviews με την ανάλογη χρήση, τα bugs, κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Xiaomi Watch S1Active παίζει στα 90€, το ίδιο δεν είναι εκτός απο το υλικό;

Επίσης είναι καλύτερο αυτό ή το  Redmi Watch 4?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, theo93 είπε

Το Xiaomi Watch S1Active παίζει στα 90€, το ίδιο δεν είναι εκτός απο το υλικό;

Επίσης είναι καλύτερο αυτό ή το  Redmi Watch 4?

Σε σχέση με το redmi watch 4 σίγουρα το S1. Σε σχέση με το S1 Active, το S1 είναι μεταλλικό ενώ το Active πλαστικό και το S1 έχει 2 λουράκια στην συσκευασία και το πιο σημαντικό στην οθόνη έχει ζαφειρί ενώ το Active όχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 minutes ago, PaNtErAz said:

Σε σχέση με το redmi watch 4 σίγουρα το S1. Σε σχέση με το S1 Active, το S1 είναι μεταλλικό ενώ το Active πλαστικό και το S1 έχει 2 λουράκια στην συσκευασία και το πιο σημαντικό στην οθόνη έχει ζαφειρί ενώ το Active όχι.

Στο duel S1 Active vs Redmi watch 4 ακόμη κερδίζει το  S1 Active?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα δοκιμάσει το S1 Active.

Από updates άστα να πάνε και δυστηχώς είχε μικρό κολλήματα στα πάντα(εντονο σε scrolling) με το καλημέρα. Ούτε καν τραγούδια δεν έπαιρνε ενώ το προηγούμενο Mi Watch έπαιρνε κανονικά.

Μόνο το Xiaomi S2 έχει για μένα προσωπικά νόημα που έχει WearOS. Τα υπόλοιπα της Xiaomi είναι στην ουσία ακριβά Activity trackers που πάνω από 100-130ευρώ δεν πρέπει να έχουν.

Και η εφαρμογή της Xiaomi, κακογραμμένη όπως και το miui.

Γιαυτό οι περισσότεροι προτιμάνε Huawei.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, theo93 είπε

Στο duel S1 Active vs Redmi watch 4 ακόμη κερδίζει το  S1 Active?

Εκεί τώρα έχει να κάνει με το αν θες NFC ή όχι και αν σου αρέσουν τα στρόγγυλα η τα τετράγωνα. Το Redmi Watch 4 πάντως έχει εντυπωσιακή τετράγωνη οθόνη.

3 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ειχα δοκιμάσει το S1 Active.

Από updates άστα να πάνε και δυστηχώς είχε μικρό κολλήματα στα πάντα(εντονο σε scrolling) με το καλημέρα. Ούτε καν τραγούδια δεν έπαιρνε ενώ το προηγούμενο Mi Watch έπαιρνε κανονικά.

Μόνο το Xiaomi S2 έχει για μένα προσωπικά νόημα που έχει WearOS. Τα υπόλοιπα της Xiaomi είναι στην ουσία ακριβά Activity trackers που πάνω από 100-130ευρώ δεν πρέπει να έχουν.

Και η εφαρμογή της Xiaomi, κακογραμμένη όπως και το miui.

Γιαυτό οι περισσότεροι προτιμάνε Huawei.

Επειδή όπως είπα εδώ και αρκετούς μήνες έχω το S1 Active, δεν έχω παρατηρήσει ούτε 1 κόλλημα. Για τα τραγούδια ισχύει αν δεν θες να κουβαλάς το κινητό μαζί. Κατά τα άλλα είπαμε το Wear OS τα σπάει αλλά μικρή αυτονομία ρε γμτ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, SeNNinhA είπε

Απ ότι καταλαβαίνεις ειναι 80 ωρες στο Essential mode, το οποιο ειναι safe mode.... Απλα μενει ανοιχτο και κρατάει την ώρα....!!  😆🤣

σου δείχνει και ειδοποιήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, PaNtErAz είπε

Επειδή όπως είπα εδώ και αρκετούς μήνες έχω το S1 Active, δεν έχω παρατηρήσει ούτε 1 κόλλημα. Για τα τραγούδια ισχύει αν δεν θες να κουβαλάς το κινητό μαζί. Κατά τα άλλα είπαμε το Wear OS τα σπάει αλλά μικρή αυτονομία ρε γμτ..

Επειδή το έδωσα πέρυσι, δεν ξέρω τι γίνεται από πλευράς updates, αλλά γενικά ήταν τίγκα στο stutter λές και ήταν κλειδωμένο στα 30fps/hz κλειδωμένο, κυρίως στο σκρολαρισμα. Ιδια ακριβώς αίσθηση είχα με το mi band 4 παλιότερα.

Καθόλου smooth. To Huawei GT runner που πήρα στην θέση του για παράδειγμα, η μέρα με την νύχτα.

Και για τα τραγούδια όπως έγραψα, απαράδεκτο μιας και μιλάμε για smartwatch 250ευρώ αρχικής τιμής, και που το προηγούμενο φθηνότερο τους μοντέλο(όπως και ο ανταγωνισμός) το προσφέρει αυτό.

Ωραιο το design και η ποιότητα κατασκευής, αλλά δυστηχώς στα υπόλοιπα το ένιωθες σαν smartband.

Να πούμε επίσης ότι ανακοινώθηκε πριν λίγες ημέρες και το Xiaomi Watch 3 με hyperOS στα 150ευρώ, άρα μιλάμε στην ουσία για ξεστοκάρισμα

https://www.gizmochina.com/2024/02/25/xiaomi-watch-s3-goes-global-with-interchangeable-bezels/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Επειδή το έδωσα πέρυσι, δεν ξέρω τι γίνεται από πλευράς updates, αλλά γενικά ήταν τίγκα στο stutter λές και ήταν κλειδωμένο στα 30fps/hz κλειδωμένο, κυρίως στο σκρολαρισμα. Ιδια ακριβώς αίσθηση είχα με το mi band 4 παλιότερα.

Καθόλου smooth. To Huawei GT runner που πήρα στην θέση του για παράδειγμα, η μέρα με την νύχτα.

Και για τα τραγούδια όπως έγραψα, απαράδεκτο μιας και μιλάμε για smartwatch 250ευρώ αρχικής τιμής, και που το προηγούμενο φθηνότερο τους μοντέλο(όπως και ο ανταγωνισμός) το προσφέρει αυτό.

Ωραιο το design και η ποιότητα κατασκευής, αλλά δυστηχώς στα υπόλοιπα το ένιωθες σαν smartband.

Να πούμε επίσης ότι ανακοινώθηκε πριν λίγες ημέρες και το Xiaomi Watch 3 με hyperOS στα 150ευρώ, άρα μιλάμε στην ουσία για ξεστοκάρισμα

https://www.gizmochina.com/2024/02/25/xiaomi-watch-s3-goes-global-with-interchangeable-bezels/

 

εν το μεταξύ έχει πλάκα η Xiaomi, βγάζει το S3 ενώ δεν έβγαλε ποτέ S2 !!! Έχουν θέμα εκεί με τα ονόματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, PaNtErAz είπε

εν το μεταξύ έχει πλάκα η Xiaomi, βγάζει το S3 ενώ δεν έβγαλε ποτέ S2 !!! Έχουν θέμα εκεί με τα ονόματα...

Και όμως πέρυσι τον Δεκέμβριο ανακοίνωσε το S2 αλλά μόνο για Κίνα

https://www.fonearena.com/blog/380485/xiaomi-watch-s2-price-features.html

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/3/2024 στις 6:22 ΜΜ, Fulgore είπε

Και όμως πέρυσι τον Δεκέμβριο ανακοίνωσε το S2 αλλά μόνο για Κίνα

https://www.fonearena.com/blog/380485/xiaomi-watch-s2-price-features.html

 

Αχα! Δεν το είχα πετύχει πουθενά. Πάντως ότι ναναι όπως και να έχει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...