Προς το περιεχόμενο

Τερματίζει πλήρως τη λειτουργία του ο Yuzu emulator για το Nintendo Switch


Axlmon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν καταλαβαίνω γιατί βιάστηκαν να συμβιβαστούν και δεν ρώτησαν τον μέσο ιθαγενή ιδεολόγο τσαμπατζή να τους τα εξηγήσει λίγο

  • Like 3
  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Οι emulators υπαρχουν για να παιζουμε καποια παιχνιδια ετσι

2020-09-27-23-19.png
 

και οχι ετσι με το σαπιο hardware της nintendo

Screenshot-2.png

 

Texture packs που?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο περιέργεια, μπορείς να πάρεις ένα παιχνίδι του switch, να το ριπάρεις μόνος σου και να το φορτώσεις στον εξομοιωτή ή πρέπει να κάνεις και διαδικασία παράκαμψης κάποιου είδους προστασιας; Την κάνει μήπως ο εξομοιωτης; Εαν καταλαβαίνω σωστά η νίντυ αυτό ισχυρίζεται στην αγωγή, το τελευταίο δηλαδή.

Επεξ/σία από Bigi444444
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Arkin είπε

Οι emulators υπαρχουν για να παιζουμε καποια παιχνιδια ετσι

2020-09-27-23-19.png
 

και οχι ετσι με το σαπιο hardware της nintendo

Screenshot-2.png

 

Την επόμενη φορά ελπίζω να σε ρωτήσει η Nintendo να της φτιάξεις το  business plan και το hardware γιατί το switch δεν πάει καλά από πωλήσεις και κάτι μυαλά και ιδεολογίες τζαμπιλας πάνε χαμένα. 

Χαραμιζεσαι στο insomnia.

Τα γραφικά μόνο δεν κάνουν το παιχνίδι. Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό μερικών που τα θέλουν όλα τζάμπα με state of the art hardware και games designers.

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Confused 4
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, TNT2 said:

Επίσης παιχνιδάρα που έχει πάρει 10/10 στο ign, 10/10 στο gamespot, να του προσάπτεις τέτοια αρνητικά σαν να είναι τρίτης διαλογής το θεωρώ υπερβολικό. Το παιχνίδι τρέχει σε 1080p με ικανοποιητικότατο frame rate. Δεν είναι τα πάντα ένα benchmark.

Αν μπορώ να το τρέξω στο μέτριο λάπτοπ μου καλύτερα από ότι στη κάκιστη κονσόλα της Nintento, τότε λυπάμαι αλλά προφανώς θα επιλέξω τη πιο απολαυστική εμπειρία. Δεν είπα τίποτα κακό για το 10/10 υπερπαιχνίδι.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι όσοι τα παίζετε στον emulator είναι επειδή όλοι οι υπόλοιποι σκάμε τα 70άρια. Χωρίς αυτά τα λεφτά δεδομένα…επένδυση για τέτοια παιχνίδια δεν θα γινόταν ποτέ.

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, lvasilis22 είπε

Όλοι όσοι τα παίζετε στον emulator είναι επειδή όλοι οι υπόλοιποι σκάμε τα 70άρια. Χωρίς αυτά τα λεφτά δεδομένα…επένδυση για τέτοια παιχνίδια δεν θα γινόταν ποτέ.

 

Θα μπορούσατε εσείς οι ιδιοφυΐες που σκάτε 70άρια για να παίξετε παιχνίδια σε κονσόλες που φανερά βγαίνουν σε υποδεέστερη κατάσταση για μεγιστοποίηση του κέρδους, να μην τα αγοράσετε ώστε να γίνει ιδανικά στροφή σε ποιότητα του hardware και κατά συνέπεια να επιλέγει περισσότερος κόσμος να υποστηρίξει την Χ εταιρεία και τον Ψ developer αλλά οκ. Μπορεί να δημιούργησαν ένα έπος αλλά δυστυχώς στο Switch γίνεται short lived.

Επεξ/σία από Torroan
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, TNT2 είπε

Την επόμενη φορά ελπίζω να σε ρωτήσει η Nintendo να της φτιάξεις το  business plan και το hardware γιατί το switch δεν πάει καλά από πωλήσεις και κάτι μυαλά και ιδεολογίες τζαμπιλας πάνε χαμένα. 

Χαραμιζεσαι στο insomnia.

Τα γραφικά μόνο δεν κάνουν το παιχνίδι. Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό μερικών που τα θέλουν όλα τζάμπα με state of the art hardware και games designers.

Κοίτα έχοντας 1200 παιχνίδια αγορασμένα κάπου 20 χιλιάρικα όλα σίγουρα δεν με λες τζαμπατζη. Εγώ θέλω και γραφικά για αυτό πλήρωσα 1000 ευρώ την GPU μου το switch είναι η αθλιότητα η ίδια στα 20fps 540p ανάλυση. 

1 ώρα πριν, forgotten είπε

Texture packs που?

Δεν θέλει. Upscaling σε 8Κ και δείχνει κόσμημα. Παίζει άνετα 100fps και δείχνει 100000 φορές καλύτερο από το τραγικό switch. 

1 ώρα πριν, The__Blade είπε

ερώτηση αυτοί (yuzu ) από που είχαν έσοδα;

Patreon κάπου 30 χιλιάδες το μήνα έβγαζαν. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, forgotten είπε

Texture packs που?

Μόνο με το FSR Upscaling παιζει πανέμορφα. Παιζω την Pokemon Violet στο ROG Ally ενώ έχω switch γιατί στην κονσόλα το παιχνίδι ήταν σκουπίδι. Το ίδιο και με το BOTW. Το πήρα περιμένοντας το αριστούργημα που όλοι λεγανε και κόντεψα να ανεβάσω μυωπια

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Arkin είπε

Κοίτα έχοντας 1200 παιχνίδια αγορασμένα κάπου 20 χιλιάρικα όλα σίγουρα δεν με λες τζαμπατζη. Εγώ θέλω και γραφικά για αυτό πλήρωσα 1000 ευρώ την GPU μου το switch είναι η αθλιότητα η ίδια στα 20fps 540p ανάλυση. 

Σε λεω, no matter what. Δηλαδή εσύ είσαι ο μάγκας, ο έξυπνος,που θες να παίξεις τζαμπαουιτα τον κόπο, χρόνο μεράκι και προσωπική προσπάθεια όλων αυτών που χρειάστηκαν τόσες ώρες για να δημιουργήσουν ένα παιχνίδι επειδή εσύ έδωσες 1000€ για GPU. Καμία λογική κ τρικυμία εν κρανίο. 

Είναι σαν να λέμε εγώ πλήρωσα τέλη κυκλοφορίας, οπότε θα αράζω όπου γουσταρω, σε διαβάσεις, σε εισόδους πυλωτων και θέσεις ΑΜΕΑ, γιατί πλήρωσα τα τέλη μου και πήρα αμάξι 50.000€. 

Δηλαδή οι τύποι του emulator, που θησαυριζανε εις βάρος της Nintendo και τους κυνήγησε για τα νόμιμα συμφέροντα της, έκανε λάθος γιατί το switch είναι σάπιο. Ελπίζω να καταλαβαίνεις το παραλογο κ ουτοπικό σε όλο αυτό που λες.

Δεν μπορείς να είσαι win-win εις βάρος κάποιου άλλου.

Από κει κ πέρα σου εύχομαι να τα φτάσεις κ 5000 τα παιχνίδια και το switch νομίζω είναι svideo 240p με 256χρωματα. 

Kisses.

 

1 ώρα πριν, mayrhKaltsa είπε

Αν μπορώ να το τρέξω στο μέτριο λάπτοπ μου καλύτερα από ότι στη κάκιστη κονσόλα της Nintento, τότε λυπάμαι αλλά προφανώς θα επιλέξω τη πιο απολαυστική εμπειρία. Δεν είπα τίποτα κακό για το 10/10 υπερπαιχνίδι.

Πλήρωσε το παιχνίδι τότε αλάνι μου. Δεν είναι η Nintendo άγιος Παντελεήμονας, να θες να χαίρεσαι την δουλειά άλλου free. 

Απορώ πραγματικά τι δουλειές κάνετε όλοι εσείς με αυτό το ανώριμο, κουτοπόνηρο σκεπτικό. 

 

  • Like 2
  • Confused 3
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 hours ago, Torroan said:

Θα μπορούσατε εσείς οι ιδιοφυΐες που σκάτε 70άρια για να παίξετε παιχνίδια σε κονσόλες που φανερά βγαίνουν σε υποδεέστερη κατάσταση για μεγιστοποίηση του κέρδου,, να μην τα αγοράσετε ώστε να γίνει ιδανικά στροφή σε ποιότητα του hardware και κατά συνέπεια να επιλέγει περισσότερος κόσμος να υποστηρίξει την Χ εταιρεία και τον Ψ developer αλλά οκ. Μπορεί να δημιουργήσαν ένα έπος αλλά δυστυχώς στο Switch γίνεται short lived.

Ξαναδιάβασε αυτό που έγραψα μήπως και το εμπεδώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, mayrhKaltsa said:

Αν μπορώ να το τρέξω στο μέτριο λάπτοπ μου καλύτερα από ότι στη κάκιστη κονσόλα της Nintento, τότε λυπάμαι αλλά προφανώς θα επιλέξω τη πιο απολαυστική εμπειρία. Δεν είπα τίποτα κακό για το 10/10 υπερπαιχνίδι.

Αγόρασε το game φίλε και μετά παιξ το όπου θέλεις 🙃 . Και εγώ έχω πολλά παιχνίδια, και switch, αλλά τα έχω περάσει στο steam deck, για να μην κουβαλάω 2 κονσόλες.

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, TNT2 είπε

Σε λεω, no matter what. Δηλαδή εσύ είσαι ο μάγκας, ο έξυπνος,που θες να παίξεις τζαμπαουιτα τον κόπο, χρόνο μεράκι και προσωπική προσπάθεια όλων αυτών που χρειάστηκαν τόσες ώρες για να δημιουργήσουν ένα παιχνίδι επειδή εσύ έδωσες 1000€ για GPU. Καμία λογική κ τρικυμία εν κρανίο. 

Είναι σαν να λέμε εγώ πλήρωσα τέλη κυκλοφορίας, οπότε θα αράζω όπου γουσταρω, σε διαβάσεις, σε εισόδους πυλωτων και θέσεις ΑΜΕΑ, γιατί πλήρωσα τα τέλη μου και πήρα αμάξι 50.000€. 

Δηλαδή οι τύποι του emulator, που θησαυριζανε εις βάρος της Nintendo και τους κυνήγησε για τα νόμιμα συμφέροντα της, έκανε λάθος γιατί το switch είναι σάπιο. Ελπίζω να καταλαβαίνεις το παραλογο κ ουτοπικό σε όλο αυτό που λες.

Δεν μπορείς να είσαι win-win εις βάρος κάποιου άλλου.

Από κει κ πέρα σου εύχομαι να τα φτάσεις κ 5000 τα παιχνίδια και το switch νομίζω είναι svideo 240p με 256χρωματα. 

Kisses.

Ο γενικός κανόνας είναι πως αν κάποιος τσιμπήσει κάτι πειρατικό, δεν σκόπευε ποτέ να το αγοράσει. Υπό αυτή την έννοια, δεν είναι καθόλου το ίδιο πράγμα με το να στερείς θέση ΑΜΕΑ σε κάποιον, γιατί κανείς δεν έχασε το Switch του επειδή κάποιος άλλος κάνει emulate.

Ο προσωπικός κόπος και προσπάθεια όσων έφτιαξαν το παιχνίδι ανταμείβεται με χρήματα, αλλιώς θα τους στέλναμε συγχαρητήρια και δυο φερέρο ροσέ και θα μας έδιναν τα παιχνίδια δωρεάν.

Οι τύποι που πήγαν να κερδοσκοπήσουν από αυτό, καλά έκαναν και την έφαγαν και η Nintendo έχει ακριβώς όσα χρήματα θα είχε και χωρίς να κυκλοφορούν emulators. Μπορώ να το αποδείξω; Όχι. Μπορείς να αποδείξεις εσύ ότι εγώ θα αγόραζα Switch για να παίξω Donkey Kong αλλά δε το έκανα επειδή προτίμησα το emulation;

  • Like 9
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...