Προς το περιεχόμενο

Τερματίζει πλήρως τη λειτουργία του ο Yuzu emulator για το Nintendo Switch


Axlmon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Choronzoon είπε

αγοραζωντας λοιπον παιχνιδια της νιτεντο συμβαλουμε στη βελτιωση του βιωτικου επιπεδου του μικρομεσαιου και  μεσαιου Ιαπωνα ο οποιος δε διαφερει και πολυ απο μας

τι συνέβη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κατα κάποιο περίεργο τρόπο κονσόλες best seller και σε τεμάχια κονσολών αλλά και παιχνιδιών , όλες είχαν πειρατία ( PlayStation 1 - PlayStation 2 - Ολα τα Nintendo Ds κλπ) Άρα τελικά η πειρατία κάνει ζημιά ή οχι ; 
 

Προς απάντηση πάντως μερικών παραπάνω εγώ που έχω το switch (1 φορά αγορασμένο και μια φορά δώρο) επιτρέπεται να παίζω στο PC για να μην μου βγαίνουν τα μάτια ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Chocobo said:

Κατα κάποιο περίεργο τρόπο κονσόλες best seller και σε τεμάχια κονσολών αλλά και παιχνιδιών , όλες είχαν πειρατία ( PlayStation 1 - PlayStation 2 - Ολα τα Nintendo Ds κλπ) Άρα τελικά η πειρατία κάνει ζημιά ή οχι ; 
 

Προς απάντηση πάντως μερικών παραπάνω εγώ που έχω το switch (1 φορά αγορασμένο και μια φορά δώρο) επιτρέπεται να παίζω στο PC για να μην μου βγαίνουν τα μάτια ; 

Άμα σου βγαίνουν τα μάτια να συνδέσεις το Switch σε μια τηλεόραση ή ένα μόνιτορ. Το ότι εσύ δεν μπορείς να παίζεις σε 8 ίντσες δεν δικαιολογεί την παραβίαση των όρων της εταιρείας 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτον η nintendo δεν έκανε κάτι κακό ίσα ίσα φερθηκε πολυ ηθικά ζητόντας μια τυπική αποζημείωση κυριότερα ως αποτρεπτικό παράγωντα για άλλους αν ήταν καμια apple,microsoft,google θα τους κατέστρεφαν ολοκληρωτικά.

Περι πνευματικής ιδιοκτησίας σας πειράζουν τα πειρατικά αλλά όταν προκειτε για chatgpt και συναφή που χρησιμοποιεί δίχως άδεια και πληρωμη δικαιωμάτων την πνευματική ιδιοκτησία (δωρεαν και μη) χωρίς καν να δίνει credits δεν σας καίγεται καρφί οπότε αν δεν θέλετε να είστε υποκριτές μην χρησιμοποιήσετε τίποτα από αυτά (αυτό περιλαμβάνει και σχεδόν ολες τις ai εφαρμογές)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, TutaKachun είπε

Άμα σου βγαίνουν τα μάτια να συνδέσεις το Switch σε μια τηλεόραση ή ένα μόνιτορ. Το ότι εσύ δεν μπορείς να παίζεις σε 8 ίντσες δεν δικαιολογεί την παραβίαση των όρων της εταιρείας 

Όταν βάζω το switch στη μεγάλη τηλεόραση κυριολεκτικά μπορώ να μετράω τα pixel. Παίξε εσύ έτσι. Εγώ θέλω τουλάχιστον 2Κ και 60fps.

Επίσης για ποια παραβίαση μιλάς έχω πληρώσει για ολα τα προϊόντα απλά παίζω στο PC.

Κάρβουνο καίτε ;

Επεξ/σία από Chocobo
  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Choronzoon είπε

η νιτεντο εκανε μηδεν απολυσειςεν μεσω της παρουσας κρισης  και αυξησε τους μισθους σε ολους τους υπαλληλους της , οι οποιοι παραμενουν κατα 96% στην εταιρια μεχρι να παρουν συνταξη ( υπαρχουν τα αντιστοιχα αρθρα στο ιντερνετ ) . Ο αρχικος μισθος εργαζομενου σε μεγαλη εταιρια στην ιαπωνια ειναι τα 1900 ευρω περιπου με το που βγει απο το πανεπιστημιο και ο μεσος τα 3400 ευρω περιπου. δε τα λες και πολλα με βαση το κοστος ζωης στην Ιαπωνια. αγοραζωντας λοιπον παιχνιδια της νιτεντο συμβαλουμε στη βελτιωση του βιωτικου επιπεδου του μικρομεσαιου και  μεσαιου Ιαπωνα ο οποιος δε διαφερει και πολυ απο μας( ισα ισα μαλλον δουλευει περισσοτερο και με 7 μερες αργεια το χρονο την οποια πολλες φορες δεν περνει ) . ο μιγιαμοτο χεσμενους μας εχει ειτε αγορασουμε ειτε οχι τα εχει επενδυσει αλλου  τα λεφτα του.Με τους μεγαλους θα βγαλουν λεφτα και οι μικροι . Αν θελετε υποστηριξτε αυτο το μοντελο , αν οχι αγοραστε games απο δυτικα στουντιο του κ@#@# για  να τρωτε στη μαπα τη πλυση εγκεφαλου απο τη sweet baby ( οι επιχορηγησεις και το χαμηλο κοστος εχουν και το αντιτιμο τους) το game as   service και τις λοιπες μλκιες

στη χωρα του τζαμπε βεβαια , του μαυρου και αδηλωτου  , του ΄΄εγω σε πληρωνω΄΄, των διακοπων με πιστωτικη, της ρευματοκλοπης ,  του φεσιου παντου ,του '' ωχουύ μωρέ'' τα σχολια  εδω μεσα ειναι απλα υπενθυμιση της πραγματικοτητας .

Συγκινητικό το ενδιαφέρον για τους Ιάπωνες. Βλέπεις εμείς διασωθήκαμε από τα φιλαράκια μας τους ευρωπαίους και γίναμε αχάριστοι ζώντας μεσ' τη χλιδή.

Υπάρχει όμως λύση και για τον ταλαίπωρο λαό της Ιαπωνίας. Η Irdeto προσφέρει την πρακτικά απαραβίαστη προστασία της και για τίτλους του Switch. Ορίστε! Τι περιμένουν; Θα δώσουν κάτι ψίχουλα και θα πάρουν πίσω τρισεκατομμύρια χαμένων πωλήσεων. Όπως η ubisoft που τα πάει περίφημα.

https://irdeto.com/denuvo/nintendo-switch-emulator-protection/

 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, pirmen56 είπε

Συγκινητικό το ενδιαφέρον για τους Ιάπωνες. Βλέπεις εμείς διασωθήκαμε από τα φιλαράκια μας τους ευρωπαίους και γίναμε αχάριστοι ζώντας μεσ' τη χλιδή.

Υπάρχει όμως λύση και για τον ταλαίπωρο λαό της Ιαπωνίας. Η Irdeto προσφέρει την πρακτικά απαραβίαστη προστασία της και για τίτλους του Switch. Ορίστε! Τι περιμένουν; Θα δώσουν κάτι ψίχουλα και θα πάρουν πίσω τρισεκατομμύρια χαμένων πωλήσεων. Όπως η ubisoft που τα πάει περίφημα.

https://irdeto.com/denuvo/nintendo-switch-emulator-protection/

 

 

Για τη δουλειά σου ζητάς λεφτά η δουλεύεις τσάμπα ? 

Χαίρομαι που σε συγκίνησε το ενδιαφέρον μου για τους Ιάπωνες , πήγαινε λοιπόν να αγοράσεις κάνα παιχνίδι της νιτεντο να βγάλεις τον καΐμο σου . 

 

Επεξ/σία από Choronzoon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Choronzoon είπε

Για τη δουλειά σου ζητάς λεφτά η δουλεύεις τσάμπα ? 

Η δουλειά μου δεν είναι να στέλνω συνάλλαγμα στο εξωτερικό γιατί θα το βρω μπροστά μου. Βασικά αυτό πληρώνουμε όλοι σήμερα με την μανία μας να τα εισάγουμε όλα από βορειοευρωπαίους ή τριτοχωρίτες με χαμηλούς ή ανύπαρκτους δασμούς(βλέπε κόντρα Ουκρανίας-Πολωνίας) λόγω πολιτικής της ΕΕ. Αν ήταν ελληνικό το gaming industry "πάει στο διάτανο". Θα στήριζες τον ίδιο σου τον εαυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/3/2024 στις 1:35 ΜΜ, Exodia The Forbidden One είπε

Τι εννοείς τσάμπα το κατέβασα . Επίσης πια είναι η στάση της με άλλους emu riujinx, citra και dolphin.

Σταμάτα! Θα τα κλείσουν όλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 8/3/2024 στις 1:49 ΜΜ, xartemporas είπε

😆

image.jpeg.bbad081ee410ed7fa18f9be12b1e301f.jpeg

Βλαμμένα δεκαπεντάχρονα που νομίζουν ότι είναι developers 🤣

Αν μπορέσουν να γράψουν έστω μια γραμμή κώδικα που να έχει κάποια αξία το συζητάμε.

Έχω δει τι commits έχουν κάνει, μιλάμε για μπετόβλακες.

Βασικά έχουν αρχίσει να ζητάνε πραγματικούς developers να συμμετάσχουν στη παπάρα τους 🤣

Κανένας σοβαρός developer δεν πρόκειται να ασχοληθεί με αυτή τη παπάρα.

Αν υπάρξει fork από κανένα σοβαρό άνθρωπο, θα κάνει όλες τις αλλαγές τοπικά, θα αφαιρέσει όλο το κώδικα που το "συνδέει" με το yuzu και όταν είναι έτοιμος, θα πάρει τουλάχιστον 2-3 μήνες η διαδικασία, τότε θα το ανεβάσει σε κανένα gitlab ή github.

Και κανένας σοβαρός άνθρωπος δεν πρόκειται να εμπλακεί με ένα fork ονόματι suyu (sue you), δεν έχει την όρεξη για παιχνιδάκια με άλλα παιδάκια.

Βέβαια υπάρχουν και χειρότερα σαν το Nuzu όπου μιλάμε για πραγματικό scam με όλη τη σημασία της λέξεως.

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 7/3/2024 στις 5:05 ΜΜ, jmirko15 είπε

Με ρεκόρ εσόδων πολλοί κλάδοι κάνουν σταθερές αυξήσεις για μεγιστοποίηση κερδών.. Οπότε όχι δεν ισχύει αυτό που λες..

Επανέρχομαι μετά από καιρό λόγω ενός πρόσφατος παραδείγματος στην αγορά ρεύματος. Λόγω κάποιων τζαμπατζήδων, πληρώνουμε τα σπασμένα εμείς οι νόμιμοι. Άρα ναι, πιστεύω ότι ισχύει αυτό που λέω...

Καπέλο 500 εκατ. στα τιμολόγια ρεύματος λόγω ρευματοκλοπών | Capital

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 minutes ago, PanagiotisGeo said:

Επανέρχομαι μετά από καιρό λόγω ενός πρόσφατος παραδείγματος στην αγορά ρεύματος. Λόγω κάποιων τζαμπατζήδων, πληρώνουμε τα σπασμένα εμείς οι νόμιμοι. Άρα ναι, πιστεύω ότι ισχύει αυτό που λέω...

Καπέλο 500 εκατ. στα τιμολόγια ρεύματος λόγω ρευματοκλοπών | Capital

Σύγκριση Ελληνικού Δημοσίου με τις εταιρείες εκεί έξω τουλάχιστον άτοπο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, PanagiotisGeo είπε

Επανέρχομαι μετά από καιρό λόγω ενός πρόσφατος παραδείγματος στην αγορά ρεύματος. Λόγω κάποιων τζαμπατζήδων, πληρώνουμε τα σπασμένα εμείς οι νόμιμοι. Άρα ναι, πιστεύω ότι ισχύει αυτό που λέω...

Καπέλο 500 εκατ. στα τιμολόγια ρεύματος λόγω ρευματοκλοπών | Capital

Συγκρίνεις υπηρεσίες κοινής ωφέλειας με videogames;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...