Προς το περιεχόμενο

Πώληση μεταχειρισμένων ρούχων


shelma

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα,

θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος που μπορώ να πουλήσω ρούχα ; Έχω βρεί το remix, έναν διαδικτυακό τόπο, όπου κυρίως αγοράζουν επώνυμα ρούχα. Έχω αρκετά ρούχα από τον παππού μου και δεν θέλω να τα πετάξω στα σκουπίδια. Σε φιλανθρωπικά ρώτησα, σε αυτά που πήρα δεν δέχονται πια μεταχειρισμένα ρούχα. Ευπρόσδεκτες προτάσεις πώλησης και σε δεύτερο χρόνο φιλανθρωπίας / χαρίσματος.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, shelma είπε

Καλημέρα,

θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος που μπορώ να πουλήσω ρούχα ; Έχω βρεί το remix, έναν διαδικτυακό τόπο, όπου κυρίως αγοράζουν επώνυμα ρούχα. Έχω αρκετά ρούχα από τον παππού μου και δεν θέλω να τα πετάξω στα σκουπίδια. Σε φιλανθρωπικά ρώτησα, σε αυτά που πήρα δεν δέχονται πια μεταχειρισμένα ρούχα. Ευπρόσδεκτες προτάσεις πώλησης και σε δεύτερο χρόνο φιλανθρωπίας / χαρίσματος.

Φίλε χάρισε τα... Τι να πουλήσεις.. Του παππού σου ρούχα.. Δώστα κάπου.. Πήγαινε τα σε μια εκκλησία.. Καπου άστα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν είναι κάτι επώνυμο η σούπερ ποιοτικό (κανενα κασμιρένιο παλτό, δέρμα κτλ) κανενας δεν θα μπει στη διαδικασία να τα αγοράσει. Σκεψου ξανά τη δωρεά είτε απευθειας σε κάποιον που ξερεις ότι τα χρειάζεται, σε κάποια ΜΚΟ ή στην εκκλησία που σε αρκετους ναούς υπάρχουν κουτιά που μαζεύουν ρούχα  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, takoulou είπε

Φίλε χάρισε τα... Τι να πουλήσεις.. Του παππού σου ρούχα.. Δώστα κάπου.. Πήγαινε τα σε μια εκκλησία.. Καπου άστα.. 

Σ ευχαριστώ πολυ για τη συμβουλή. Είναι ΠΑΡΑ πολλά και είναι κουστούμια ΤΖΑΝΕΤΟΣ, είναι ντιορ ρούχα, ραλφ λορεν, είναι μαρκες . Θα ήθελα κατα προτεραιότητα να τα πουλήσω για να ανταπεξέλθω σε έξοδα και μετα ο,τι μείνει το χαρίζω, αν και οπως έγραψα, δεν δέχονται πλεον ρουχα τα φιλανθρωπικα.

Δυστυχως είναι ολα μαρκες και γι αυτο και έχω το προβλημα. αλλιως θα τα εβαζα σε καδο ανακυκλωσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, shelma είπε

Σ ευχαριστώ πολυ για τη συμβουλή. Είναι ΠΑΡΑ πολλά και είναι κουστούμια ΤΖΑΝΕΤΟΣ, είναι ντιορ ρούχα, ραλφ λορεν, είναι μαρκες . Θα ήθελα κατα προτεραιότητα να τα πουλήσω για να ανταπεξέλθω σε έξοδα και μετα ο,τι μείνει το χαρίζω, αν και οπως έγραψα, δεν δέχονται πλεον ρουχα τα φιλανθρωπικα.

Α έτσι πες μας... Να βγάλεις χρήματα.. Δύσκολο το βλέπω να τα πουλήσεις..Ποιος θα τα αγοράσει μεταχειρισμένα..Σε καμμία λαϊκή να τα πας...Μήπως κανένας παππούς... 

Τι να σου πούμε.. Σου είπαμε τι θα κάναμε.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, shelma είπε

θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος που μπορώ να πουλήσω ρούχα ;

Car.gr, Facebook marketplace. Θα πρέπει να ασχοληθείς λίγο, να κάτσεις να βγάλεις καλές φωτό, να γράψεις κείμενα με sizes κλπ.

Θα τα βάλεις σε ξεχωριστές αγγελίες το καθένα ή και  bulk, τύπου "κοστούμια ανδρικά διάφορες μάρκες" ή "κοστούμια ανδρικά Τζανέτος" κλπ Kαι ενδεχομένως να βρεθεί κάποιος να πάρει πολλά μαζί αλλά να τα πουλάς και ένα ένα. Το οποίο σημαίνει ότι θα πάρει χρόνο και ανάλογα τις τιμές που θα βάλεις. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, shelma είπε

Καλημέρα,

θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος που μπορώ να πουλήσω ρούχα ; Έχω βρεί το remix, έναν διαδικτυακό τόπο, όπου κυρίως αγοράζουν επώνυμα ρούχα. Έχω αρκετά ρούχα από τον παππού μου και δεν θέλω να τα πετάξω στα σκουπίδια. Σε φιλανθρωπικά ρώτησα, σε αυτά που πήρα δεν δέχονται πια μεταχειρισμένα ρούχα. Ευπρόσδεκτες προτάσεις πώλησης και σε δεύτερο χρόνο φιλανθρωπίας / χαρίσματος.

Θα σου προτεινα εαν εισαι Αθηνα , μπορεις να πας στην Οδο Αχαρνων 246 στον Ελληνόρρυθμο Καθολικό Ναό της Αγίας Τριάδος να τα δωσεις παρε και ρωτα στο 210 86 70 170
Κανουν καλη δουλεια , τα πλενουν σιδερωνουν οι καλογριες και δινου σε οποιον εχει προβλημα χωριε ερωτησεις κλπ κλπ .
Το εχω δει με τα ματια μου πολλες φορες .
Πιανουν ντοπο και θα  "αγαλιασει" η ψυχουλα του παπου σου 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει το vinted στην Ελλάδα; είναι εφαρμογή ειδικά για πώληση μεταχειρισμένων ρούχων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν πιστευεις οτι αυτα τα ρουχα θα ενδιαφερουν εναν συνχρονο ανδρα μπορεις να δοκιμασεις να επικοινωνησεις με το starbags.gr αλλα αυτοι κυριως luxury πουλανε και παιρνουν 50% μολις πωληθει κατι.

Το καλο ειναι οτι κανουν τις φωτο μονοι τους και εχουν καποιο αγοραστικο κοινο.

Κατα τα αλλα εαν εχεις πολλα ποιοτικα κομματια το ebay ειναι μονοδρομος γιατι υπαρχει αγοραστικο κοινο, μεταπωλητες κτλ μπορεις και να προσπαθησεις να κανεις bulk αγγελια για να ξεφορτωθεις ολα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, takoulou είπε

Α έτσι πες μας... Να βγάλεις χρήματα.. Δύσκολο το βλέπω να τα πουλήσεις..Ποιος θα τα αγοράσει μεταχειρισμένα..Σε καμμία λαϊκή να τα πας...Μήπως κανένας παππούς... 

Τι να σου πούμε.. Σου είπαμε τι θα κάναμε.. 

Στον τίτλο το γραφω :) πώληση

5 ώρες πριν, Nabuko είπε

Car.gr, Facebook marketplace. Θα πρέπει να ασχοληθείς λίγο, να κάτσεις να βγάλεις καλές φωτό, να γράψεις κείμενα με sizes κλπ.

Θα τα βάλεις σε ξεχωριστές αγγελίες το καθένα ή και  bulk, τύπου "κοστούμια ανδρικά διάφορες μάρκες" ή "κοστούμια ανδρικά Τζανέτος" κλπ Kαι ενδεχομένως να βρεθεί κάποιος να πάρει πολλά μαζί αλλά να τα πουλάς και ένα ένα. Το οποίο σημαίνει ότι θα πάρει χρόνο και ανάλογα τις τιμές που θα βάλεις. 

Ευχαριστώ πολύ, θα τα κοιτάξω :)

4 ώρες πριν, villasg είπε

Θα σου προτεινα εαν εισαι Αθηνα , μπορεις να πας στην Οδο Αχαρνων 246 στον Ελληνόρρυθμο Καθολικό Ναό της Αγίας Τριάδος να τα δωσεις παρε και ρωτα στο 210 86 70 170
Κανουν καλη δουλεια , τα πλενουν σιδερωνουν οι καλογριες και δινου σε οποιον εχει προβλημα χωριε ερωτησεις κλπ κλπ .
Το εχω δει με τα ματια μου πολλες φορες .
Πιανουν ντοπο και θα  "αγαλιασει" η ψυχουλα του παπου σου 

Ευχαριστώ πάρα πολύ ! τΟ σημείωσα και θα καλέσω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο skroutz έχει ξεκινήσει και το skoop, μια υπηρεσία που οι ιδιώτες μπορουν να πωλούν τα δικά τους πράγματα.

Μιας και απευθύνεται σε ελληνικό κοινο, ίσως είναι καλύτερο από το ebay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Απο την στιγμη που ειναι επωνυμα των οικων που ανεφερες, σιγουρα θα τα πουλησεις και μπορει να κερδισεις και αρκετα χρηματα απο αυτα (αναλογικα βεβαια). 

Προσωπικα θα τα εβαζα στο marketplace ή σε διαφορες ομαδες του Facebook, εκει σιγουρα θα βρεις ατομα που "κυνηγανε" τα second hand/thrift/vintage.

Σχετικοασχετο, εχω καταστημα πωλησης τσαντων (αλλα και επιδιορθωσης τους). Μου εφεραν προχθες μια τσαντα Gucci για επιδιορθωση, που αν την εβλεπα στον δρομο, θα την κλωτσουσα να παει πιο περα (τρυπες παντου κλπ). Η κατοχος την αγορασε 100 ευρω στην κατασταση αυτη, απο αγγελια. Εν τελει επιδιορθωθηκε και μπορει να κρατηθει, αλλα θελω να πω, οταν μιλαμε για προιοντα τετοιων οικων, σιγουρα εχουν τον αγοραστη τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Fir3fly είπε

Στο skroutz έχει ξεκινήσει και το skoop, μια υπηρεσία που οι ιδιώτες μπορουν να πωλούν τα δικά τους πράγματα.

Μιας και απευθύνεται σε ελληνικό κοινο, ίσως είναι καλύτερο από το ebay.

τι προμηθεια κρατανε? και μηπως ειναι σαν το vendora που απαιτουν να στειλεις το προιον και μονο αν ο πελατης το εγκρινει θα πληρωθεις? 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...