Προς το περιεχόμενο

Το TikTok στέλνει ειδοποίηση στους Αμερικανούς χρήστες του προειδοποιώντας τους για ένα νομοσχέδιο που επιδιώκει την κατάργηση του


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, DrFreeman είπε

Πιο πιθανό είναι πως θα ανοίξει το δρόμο για να καλυφθεί το κενό από αντίστοιχη εφαρμογή κάποια αμερικανικής tech startup ή των Facebook/Google, κλπ.

Επαναλληψη του σκηνικου με Huawei. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 minutes ago, dtk-386 said:

ναι μην τυχόν και χάσουν αυτή την αηδία που λέγεται τικ τοκ....

Αηδία η όχι, ο καθένας θα πρέπει να έχει την ελευθερία να κατεβάσει ότι εφαρμογή θέλει. Σήμερα είναι το τικ τοκ, αύριο όμως τι θα είναι;

Επεξ/σία από magictoboggan
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, magictoboggan είπε

Αηδία η όχι, ο καθένας θα πρέπει να έχει την ελευθερία να κατεβάσει ότι εφαρμογή θέλει. Σήμερα είναι το τικ τοκ, αύριο όμως τι θα είναι;

υπάρχει αυτή η ελευθερία στην Κίνα που κουνάει και το δάκτυλο ??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Dimitris_1981 είπε

Και τι θα κάνουν τώρα; Πως θα προωθούν την πορνεία του Only fans;

Μακάρι να κλειστεί και το τοκ τοκ και το instagram και το FB κτλ έχουν χάσει την ουσία τους. Κυρίως είναι προωθητικά  κανάλια   για προϊόντα και «υπηρεσίες».

Αν θες φίλος μην τα χρησιμοποιείς εσύ! Δεν σου τα επέβαλε κανένας 

Επεξ/σία από AlexandrosGnL
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους (και μας) χορεύουν στο ταψί οι Κινέζοι!

Εδω να υπενθυμίσουμε ότι στην Κίνα το ΤικΤοκ δείχνει άλλο περιεχόμενο (ελεγχόμενο/εκπαιδευτικό) και νομίζω οι ανήλικοι μπορούν να βλέπουν μέχρι 45 λεπτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, Dimitris_1981 said:

Και τι θα κάνουν τώρα; Πως θα προωθούν την πορνεία του Only fans;

Μακάρι να κλειστεί και το τοκ τοκ και το instagram και το FB κτλ έχουν χάσει την ουσία τους. Κυρίως είναι προωθητικά  κανάλια   για προϊόντα και «υπηρεσίες».

στα οποια δεν σε υποχρεωνει κανεις να μπεις. ουτε εμενα μαρεσουν και απλα δεν μπαινω.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, dtk-386 said:

υπάρχει αυτή η ελευθερία στην Κίνα που κουνάει και το δάκτυλο ??? 

Τι σημασία έχει τι κάνει η Κίνα; Η Κίνα ζει σε απολυταρχικό καθεστώς εδώ και αρκετά χρόνια. Θα πρέπει να γίνουμε τα ίδια χάλια με την Κίνα και στη Δύση;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, poulinos είπε

στα οποια δεν σε υποχρεωνει κανεις να μπεις. ουτε εμενα μαρεσουν και απλα δεν μπαινω.

Πολύ σωστό αυτό που λες αλλά δυστυχώς όλα αυτά έχουν πάρει την μορφή επιδημίας. Και να μην μπεις εσυ κι εγώ υπάρχουν δις χρήστες και το χειρότερο νομιμοποίηση μιας μορφής πορνειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, magictoboggan είπε

Τι σημασία έχει τι κάνει η Κίνα; Η Κίνα ζει σε απολυταρχικό καθεστώς εδώ και αρκετά χρόνια. Θα πρέπει να γίνουμε τα ίδια χάλια με την Κίνα και στη Δύση;

έχει όταν κουνάει το δάκτυλο στην δύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 minutes ago, Dimitris_1981 said:

Πολύ σωστό αυτό που λες αλλά δυστυχώς όλα αυτά έχουν πάρει την μορφή επιδημίας. Και να μην μπεις εσυ κι εγώ υπάρχουν δις χρήστες και το χειρότερο νομιμοποίηση μιας μορφής πορνειας.

δεν θα πρεπε να σε νοιαζει τι κανουν οι αλλοι εφοσον δεν σε ενοχλουν σε κατι.το ιδιο και το only fans. αν ο αλλος,αλλη  θελει να βγαλει ετσι λεφτα γιατι να  με πειραξει?ουτε δολοφονος ειναι ουτε ναρκωτικα πουλαει. δημοκρατια εχουμε κai ο καθενας αποφασιζει τι θα κανει με τον ευατο του

Επεξ/σία από poulinos
  • Like 5
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, poulinos είπε

δεν θα πρεπε να σε νοιαζει τι κανουν οι αλλοι εφοσον δεν σε ενοχλουν σε κατι.το ιδιο και το only fans. αν ο αλλος,αλλη  θελει να βγαλει ετσι λεφτα γιατι να  με πειραξει?ουτε δολοφονος ειναι ουτε ναρκωτικα πουλαει. δημοκρατια εχουμε κςιψο καθενας αποφασιζει τι θα κανει με τον ευατο του

Όταν αύριο μεθαύριο το 18χρονο που προσελκύει τον κάθε ανώμαλο βρεθεί βιασμένο να μην με νοιάζει πάλι;
Και που θα πάει φυλακή αν τον πιάσουν τι θα αλλάξει;
Επίσης, εγώ δεν έχω δικαίωμα να θεωρώ ότι κάνουν κακό στην κοινωνία;
Όταν αύριο μεθαύριο η δίκη μου/σου κόρη, ανήψια  το δει δεν θα είναι ο εύκολος δρόμος; Και δεν θέλω να αποποιηθεί η ευθύνη από τους γονιούς αλλά σίγουρα και η κοινωνία παίζει το ρόλο της. Έτσι θα εξαλείψουμε τον σεξισμό και θα φέρουμε την ισότητα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...