Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές Για Αγορά Μεταχειρισμένου Αυτοκινήτου


lejohn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα , είμαι στο ψάξιμο για το πρώτο μου προσωπικό αυτοκίνητο και με βάση του budget που θέλω να διαθέσω (8000Є) (προσωπικό + μικρό δάνειο), είμαι ανάμεσα στα παρακάτω. 

Alfa Romeo Mito, Ford Fiesta , Opel Corsa , Seat Leon ή Ibiza , Peugeot 208.

Θα ήθελα την άποψη σας και τις εμπειριές σας τόσο για το ποιό θεορείτε καλύτερο αξιόπιστο και fun to drive , όσο και για την αγορά μεταχειρισμένου γενικότερα τι να προσέξω και τι όχι κλπ.

ΥΓ: Για να γελιτώσω οποιοδήποτε απο τον κόπο να το γράψει  "μάζεψε κάτι παραπάνω και πάρε το τάδε ή κάτι καινούργιο " δεν έχω αυτό το σκοπό , παρακαλώ να βασιστούμε στα παραπάνω δεδομένα budget αυστιρά και τη λογική των επιλογών τόσο σε στίλ όσο και σε χρονολογία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με προτίμηση απο το πρώτο με σειρά Ford fiesta Opel corsa peugeot 208 θα κοίταγα και για clio. Οτι πάρεις τουλάχιστον να είναι  από το 2014 και μετά και με λιγότερο από 70.000χλμ.  πραγματικά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εάν πρόκειται για 10ετίας, κοιτάς τι κυκλοφορεί πιο πολύ γιατί μάλλον είναι και το πιο αξιόπιστο. πιο fun to drive λογικά είναι η mito αλλά από θέμα αξιοπιστίας μάλλον είναι χειρότερο από τα όσα αναφέρεις. Ibiza & Leon συνήθως πάνε σε λίγο γκαζιάρηδες. το fiesta είναι μάλλον το καλύτερο από τα 3 που μένουν (208, corsa, fiesta) κατά την γνώμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, lejohn είπε

Καλησπέρα , είμαι στο ψάξιμο για το πρώτο μου προσωπικό αυτοκίνητο και με βάση του budget που θέλω να διαθέσω (8000Є) (προσωπικό + μικρό δάνειο), είμαι ανάμεσα στα παρακάτω. 

Alfa Romeo Mito, Ford Fiesta , Opel Corsa , Seat Leon ή Ibiza , Peugeot 208.

Θα ήθελα την άποψη σας και τις εμπειριές σας τόσο για το ποιό θεορείτε καλύτερο αξιόπιστο και fun to drive , όσο και για την αγορά μεταχειρισμένου γενικότερα τι να προσέξω και τι όχι κλπ.

ΥΓ: Για να γελιτώσω οποιοδήποτε απο τον κόπο να το γράψει  "μάζεψε κάτι παραπάνω και πάρε το τάδε ή κάτι καινούργιο " δεν έχω αυτό το σκοπό , παρακαλώ να βασιστούμε στα παραπάνω δεδομένα budget αυστιρά και τη λογική των επιλογών τόσο σε στίλ όσο και σε χρονολογία. 

Εάν κοιτάς και diesel Peugeot 208 & Opel Corsa και συγκεκριμένα τη γενιά F είναι στόν ομιλο PSA Group και φοράνε παρόμοια μοτέρ . Αλλά δε θυμάμαι πιο βγάζει τη ζημιά - βασικά σχεδιαστικό λάθος με τη αντλία AdBlue . 

Δες και το Clio εάν ενδιαφέρεσαι για Diesel με 90 άλογα , αλλά έχει κυκλοφορήσει πολύ σε Leasing με οτι συνεπάγεται , θέλει υπομονή και ψάξιμο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πρότεινα να δεις και το Citroen C3 2018, είναι οριακά λίγο πάνω από το budget σου, αλλά είναι πολύ καλό αμάξι, σε βενζίνη πάντα. Αμάξι το οποίο θα το κρατήσεις πολλά χρόνια, μιας και είναι αρκετά πρόσφατο (οριακά 6 χρονών), και αρκετά άνετο. Είναι στο πάνω όριο του χώρου αποσκευών, με το Leon να έχει τον μεγαλύτερο, αλλά είναι πολύ άνετο σε ταξίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...