Προς το περιεχόμενο

OBD 2 iphone 13 pro max


teogalaxys2
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Ukforthemoment,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας, αγόρασα απο το temu ένα διαγνωστικό obd 2 και συγκεκριμένα αυτό https://www.temu.com/goods_snapshot.html?goods_id=601099534803869&title=Details&_x_sessn_id=9pd9zhvm62&refer_page_name=goods&refer_page_id=10032_1710192641701_20cl52vhk2&refer_page_sn=10032. Προσπαθώ να το συνδέσω με το κινητό μέσω bluetooth και ενώ προσπαθεί να συνδεθεί και δοκιμάζει όλα τα προτόκολα δεν συνδέεται. Έχω δοκιμάσει με το car scanner, το eobd facile και γενικά με όποιο πρόγραμμα δοκιμάζω δεν συνδέεται. Είναι θέμα ασυμβατότητας των iphone με obd θύρες ή απλά δεν είναι συμβατος ο αντάπτορας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, teogalaxys2 είπε

Καταλαβα...Γενικά δεν υπάρχει κάποιο θέμα ασυμβατότητας των iphone με obd 2 θύρες;

Δεν το ξέρω,καλό ειναι να ψάξεις σε φόρουμ που αφορούν το αμάξι σου τι χρησιμοποιούν άλλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω πάνω από δεκαετία ένα ίδιο εμφανισιακά (πιθανόν όμως να έχει διαφορετική έκδοση chip τόσα χρόνια μετά).
Δουλεύει απροβλημάτιστα με όποιο κινητό android το έχω δοκιμάσει. Πρόσφατα το δάνεισα σε φίλο που έχει iPhone. Δεν κατάφερε να συνδεθεί με τίποτα.
Τελικά, αγόρασε κάποιο εξίσου οικονομικό OBD reader, το οποίο όμως συνδέεται με το κινητό μέσω WiFi και όχι μέσω bluetooth. Αυτό του έπαιξε μια χαρά.
Ίσως να προτιμούσες κι εσύ κάποιο με WiFi.

Επεξ/σία από Vista32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 11/3/2024 στις 11:46 ΜΜ, teogalaxys2 είπε

Καταλαβα...Γενικά δεν υπάρχει κάποιο θέμα ασυμβατότητας των iphone με obd 2 θύρες;

Όχι είναι το πρόβλημα του obd. Έχω παρόμοιο πρόβλημα δεν έχω καταφέρει να το συνδέσω. Σε Android λειτουργεί κανονικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...