Προς το περιεχόμενο

Cinobo - 4€ για 2 μήνες - Λήγει στις 31/3


mogsub

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μικρή διευκρίνιση, είναι 1.99 τον μήνα, για 2 μήνες, δηλαδή 4 ευρώ για δύο μήνες. 

Επίσης όταν ενεργοποιείς την προσφορά λέει ότι "Subscription cancellation removes the offer", άρα η απενεργοποιηση για όποιον δε θέλει να πάει στα 9 ευρώ , πρέπει να το κάνει μετά τη δεύτερη χρέωση

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, skoros είπε

Η μόνη που έχω, χωρίς πλάκα 😎

Γούστα είναι αυτά. Δεν κρίνω. Εγώ γράφω σύμφωνα με τα δικά μου γούστα.:)

Προσωπικά δεν βρήκα, κυριολεκτώ, ούτε μία ταινία που να με ενδιαφέρει να δω. Είναι η μόνη περίπτωση που ενώ είχα 1 μήνα δοκιμαστικής περιόδου (σε παλιότερο promo) διέκοψα σε 5 ημέρες, αφού δεν είχα κανένα λόγο να την κρατήσω.

Βέβαια ξαναγράφω: γούστα είναι αυτά.

Επεξ/σία από Tlykog
  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχει τανίες με πιο σοβαρό ύφος,δεν ειναι netflix

Εμένα που μου αρέσει ο ευρωπαικός κινηματογραφός την προτιμώ

Επεξ/σία από hlt
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξει εχει το κοινο της και αυτο ειναι καλο... Τα ιδια ελεγα και για το ΑΝΤ1 + μεχρι που εβαλε την Μαγισσα 🤣 και το ανανεωσα😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 hours ago, Tlykog said:

Γούστα είναι αυτά. Δεν κρίνω. Εγώ γράφω σύμφωνα με τα δικά μου γούστα.:)

Προσωπικά δεν βρήκα, κυριολεκτώ, ούτε μία ταινία που να με ενδιαφέρει να δω. Είναι η μόνη περίπτωση που ενώ είχα 1 μήνα δοκιμαστικής περιόδου (σε παλιότερο promo) διέκοψα σε 5 ημέρες, αφού δεν είχα κανένα λόγο να την κρατήσω.

Βέβαια ξαναγράφω: γούστα είναι αυτά.

Ακούγεται σαν να μπήκες μέσα σε βιβλιοθήκη και δε βρήκες ούτε ένα βιβλίο ενδιαφέρον. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Cinobo - 4€ για 2 μήνες - Λήγει στις 31/3
  • Moderators
19 ώρες πριν, christos4 είπε

Μικρή διευκρίνιση, είναι 1.99 τον μήνα, για 2 μήνες, δηλαδή 4 ευρώ για δύο μήνες. 

Επίσης όταν ενεργοποιείς την προσφορά λέει ότι "Subscription cancellation removes the offer", άρα η απενεργοποιηση για όποιον δε θέλει να πάει στα 9 ευρώ , πρέπει να το κάνει μετά τη δεύτερη χρέωση

Διορθωθηκε ο λαθος τιτλος με βαση αυτο που αναφερεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και το cinobo pass, μια ταινία να δεις τα έβγαλες τα 2€. 

https://cinobo.com/cinobo-pass

Προσοχή : αν ακυρωσετε τη συνδρομή πριν λήξει ο μήνας για να μη χρεωθείτε, ενώ μπορείτε να δείτε streaming, δεν εκδίδει pass , είναι bug του συστήματος τους. (Δε ξέρω αν το διορθώσαν πια). Οπότε αν τη βάλετε για το pass θέλει λίγο ψάξιμο για την ακύρωση, η απλά βάζετε υπενθύμιση και ακυρώνετε στο τέλος του μήνα / διμήνου. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, tonyduke είπε

Ακούγεται σαν να μπήκες μέσα σε βιβλιοθήκη και δε βρήκες ούτε ένα βιβλίο ενδιαφέρον. 

Ανάλογα τη βιβλιοθήκη. Αν πχ τα ενδιαφέροντα σου είναι η τεχνολογία και μπεις σε βιβλιοθήκη που περιέχει αρχαία κείμενα και μεταφράσεις τους, τότε δε θα βρεις κάτι ενδιαφέρον, όσο κι αν ψάξεις.

Αυτο δε μειώνει την αξία της βιβλιοθήκης , ούτε υποβιβάζει το γούστο σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, Tlykog said:

Ανάλογα τη βιβλιοθήκη. Αν πχ τα ενδιαφέροντα σου είναι η τεχνολογία και μπεις σε βιβλιοθήκη που περιέχει αρχαία κείμενα και μεταφράσεις τους, τότε δε θα βρεις κάτι ενδιαφέρον, όσο κι αν ψάξεις.

Αυτο δε μειώνει την αξία της βιβλιοθήκης , ούτε υποβιβάζει το γούστο σου.

Όχι δεν ισχύει το αυτά είναι γούστα.

Υπάρχει ο κινηματογράφος ως τέχνη και ο κινηματογράφος ως απλή διασκέδαση. Προφανώς δεν σου αρέσει ο κινηματογράφος ως τέχνη. Απόλυτα σεβαστό.

Δεν υπάρχει τίποτα μεμπτό στον να μην αρέσει σε κάποιον ο κινηματογράφος ως τέχνη αλλά πχ σε μια συζήτηση για τον κινηματογράφο είναι σχεδον δεδομένο, ότι η άποψη αυτού που βλέπει τον κινηματογράφο μόνο ως entertainment, δεν θα έχει μεγάλη, έως και καθόλου, βαρύτητα στην συζήτηση. Φυσικά δεν θα βρεθεί σχεδόν ποτέ σε αυτή την θέση και οπότε δεν τον απασχολεί κιόλας.

+1 για την προσφορά

Επεξ/σία από prefuse
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, prefuse είπε

Όχι δεν ισχύει το αυτά είναι γούστα.

Υπάρχει ο κινηματογράφος ως τέχνη και ο κινηματογράφος ως απλή διασκέδαση. Προφανώς δεν σου αρέσει ο κινηματογράφος ως τέχνη. Απόλυτα σεβαστό.

Δεν υπάρχει τίποτα μεμπτό στον να μην αρέσει σε κάποιον ο κινηματογράφος ως τέχνη αλλά πχ σε μια συζήτηση για τον κινηματογράφο είναι σχεδον δεδομένο, ότι η άποψη αυτού που βλέπει τον κινηματογράφο μόνο ως entertainment, δεν θα έχει μεγάλη, έως και καθόλου, βαρύτητα στην συζήτηση. Φυσικά δεν θα βρεθεί σχεδόν ποτέ σε αυτή την θέση και οπότε δεν τον απασχολεί κιόλας.

+1 για την προσφορά

Αυτό που μόλις περιέγραψες λέγεται «αυτά είναι γούστα».

Παρολα αυτά δεν είναι αυτό το θέμα μου. Απλά κάποιες ταινίες που με ενδιαφέρουν τις έχω ήδη δει και αυτές που δεν τις έχω δει και τις έχει η συγκεκριμένη πλατφόρμα δε με ενδιαφέρουν. Άρα δεν έχω ούτε μια να δω. Εκτός αυτού έχει και μια πολύ μικρή ποικίλα ταινιών σε σχέση με άλλες πλατφόρμες.

Εδω διακρίνω μια προσπάθεια να υποβιβάσεις το γούστο αυτού που δε συμφωνεί με το δικό σου. Αυτό φίλε μου ΔΕΝ είναι δικαίωμα σου.

Τουλαχιστον όχι σε μια δημοκρατική χώρα. 
Ο κινηματογράφος ειναι τέχνη σε κάθε μορφή του. Το αποτέλεσμα δεν είναι το ίδιο ποιοτικό σε κάθε περίπτωση, αλλά αυτό δεν αλλάζει το γεγονός ότι είναι τέχνη. Όπως και κάθε πίνακας ζωγραφικής δεν είναι το ίδιο καλός σε σχέση με άλλον, όπως και το ότι δεν είναι μόνο ο σουρεαλισμός στη ζωγραφική  τεχνη, έτσι και στον κινηματογράφο δεν είναι τέχνη μόνο πχ ο ευρωπαϊκός κινηματογράφος ή μόνο όσες ταινίες πάνε στις Κάννες…

Επεξ/σία από Tlykog
  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, Tlykog said:

Αυτό που μόλις περιέγραψες λέγεται «αυτά είναι γούστα».

Παρολα αυτά δεν είναι αυτό το θέμα μου. Απλά κάποιες ταινίες που με ενδιαφέρουν τις έχω ήδη δει και αυτές που δεν τις έχω δει και τις έχει η συγκεκριμένη πλατφόρμα δε με ενδιαφέρουν. Άρα δεν έχω ούτε μια να δω. Εκτός αυτού έχει και μια πολύ μικρή ποικίλα ταινιών σε σχέση με άλλες πλατφόρμες.

Εδω διακρίνω μια προσπάθεια να υποβιβάσεις το γούστο αυτού που δε συμφωνεί με το δικό σου. Αυτό φίλε μου ΔΕΝ είναι δικαίωμα σου.

Τουλαχιστον όχι σε μια δημοκρατική χώρα. 
Ο κινηματογράφος ειναι τέχνη σε κάθε μορφή του. Το αποτέλεσμα δεν είναι το ίδιο ποιοτικό σε κάθε περίπτωση, αλλά αυτό δεν αλλάζει το γεγονός ότι είναι τέχνη. Όπως και κάθε πίνακας ζωγραφικής δεν είναι το ίδιο καλός σε σχέση με άλλον, όπως και το ότι δεν είναι μόνο ο σουρεαλισμός στη ζωγραφική  τεχνη, έτσι και στον κινηματογράφο δεν είναι τέχνη μόνο πχ ο ευρωπαϊκός κινηματογράφος ή μόνο όσες ταινίες πάνε στις Κάννες…

 

3 hours ago, Tlykog said:

Αυτό που μόλις περιέγραψες λέγεται «αυτά είναι γούστα».

Παρολα αυτά δεν είναι αυτό το θέμα μου. Απλά κάποιες ταινίες που με ενδιαφέρουν τις έχω ήδη δει και αυτές που δεν τις έχω δει και τις έχει η συγκεκριμένη πλατφόρμα δε με ενδιαφέρουν. Άρα δεν έχω ούτε μια να δω. Εκτός αυτού έχει και μια πολύ μικρή ποικίλα ταινιών σε σχέση με άλλες πλατφόρμες.

Εδω διακρίνω μια προσπάθεια να υποβιβάσεις το γούστο αυτού που δε συμφωνεί με το δικό σου. Αυτό φίλε μου ΔΕΝ είναι δικαίωμα σου.

Τουλαχιστον όχι σε μια δημοκρατική χώρα. 
Ο κινηματογράφος ειναι τέχνη σε κάθε μορφή του. Το αποτέλεσμα δεν είναι το ίδιο ποιοτικό σε κάθε περίπτωση, αλλά αυτό δεν αλλάζει το γεγονός ότι είναι τέχνη. Όπως και κάθε πίνακας ζωγραφικής δεν είναι το ίδιο καλός σε σχέση με άλλον, όπως και το ότι δεν είναι μόνο ο σουρεαλισμός στη ζωγραφική  τεχνη, έτσι και στον κινηματογράφο δεν είναι τέχνη μόνο πχ ο ευρωπαϊκός κινηματογράφος ή μόνο όσες ταινίες πάνε στις Κάννες…

Αυτό που περιέγραψα είναι άτυπα είδη καθώς δεν υπάρχει σαφης διαχωρισμός μεταξύ τους, καθώς δεν υπάρχουν κάποια συγκεκριμένα μοτίβα, ώστε να θεωρηθούν είδη. Αν και θα μπορούσαμε να πούμε ότι το ένα προσπαθεί να ευχαριστήσει το κοινό, το άλλο να εξερευνήσει.

Το γούστο έγκειται στην προτίμηση κάποιου, σε ένα συγκεκριμένο είδος. Σε κάθε είδος υπάρχει καλό και κακό γούστο, αυτό ορίζεται από το που εστιάζει αυτός ή αυτοί που το κρίνουν.

Κανένας δεν μπορεί να υποβιβασει το γούστο κανενός, παρά μόνο ο ίδιος, ανάλογα τις επιλογές.

Είμαστε εκτός topic, δεν νομίζω ότι έχει νόημα να συνεχίσουμε την συζήτηση.

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορω να αγορασω κανονικη συνδρομη και να βλεπω με εναν φιλο που δεν μενει φυσικα μαζι μου, θα βγαινει με αλλο ρουτερ και διαφορετικη IP απο το δικο του σπιτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...