Προς το περιεχόμενο

Επισκευή αυτοκινήτου - Opel Corsa 2004


Paranonymus1993

Προτεινόμενες αναρτήσεις

34 λεπτά πριν, Paranonymus1993 είπε

Αυτό το συμπέρασμα από πού προέκυψε; 

Μια χαρά αυτοκίνητο είχα. Μέχρι που ένας ρομά μου έπεσε επάνω, και πήρα κάμποσες τούμπες και βγήκα σε ένα χωράφι. 

Λόγω οικονομικών, δεν μπορούσα να έχω άλλο αμάξι. Βρήκαμε ένα σασί στην Αθήνα, και του βάλαμε τη μηχανή του αμαξιού που βγήκε οφ. Η μηχανή ήταν λειτουργική.  

Το νέο σασί λοιπόν, είναι αυτό το "παρατημένο". Η μηχανή έχει 160.000 χλμ και το σασί 406.000χλμ. και αυτός που το είχε ανάθεμα κι αν του έκανε ποτέ σέρβις. 

Αφού μπήκαν σε σειρά κάποια θέματα υγείας κυρίως, είπα πλέον να φτιάξω σιγά σιγά το αυτοκίνητο, μπας και μου βγάλει αλλά 4-5 χρονάκια, αφού να αγοράσω καινούργιο δεν παίζει. 

Τα συμπεράσματα αυτά , καλό είναι να μη βγαίνουν τόσο γρήγορα, πόσο μάλλον εάν δεν έχει προηγηθεί κάποια ερώτηση, εξήγηση ή υποτυπώδης συνομιλία. 

Η αλλαγή είναι δηλωμένη;

Αν και δεν ξέρω πόσο νόμιμο είναι όλο αυτό και αν δηλώνεται.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Paranonymus1993 είπε

Αυτό το συμπέρασμα από πού προέκυψε; 

Μια χαρά αυτοκίνητο είχα. Μέχρι που ένας ρομά μου έπεσε επάνω, και πήρα κάμποσες τούμπες και βγήκα σε ένα χωράφι. 

Λόγω οικονομικών, δεν μπορούσα να έχω άλλο αμάξι. Βρήκαμε ένα σασί στην Αθήνα, και του βάλαμε τη μηχανή του αμαξιού που βγήκε οφ. Η μηχανή ήταν λειτουργική.  

Το νέο σασί λοιπόν, είναι αυτό το "παρατημένο". Η μηχανή έχει 160.000 χλμ και το σασί 406.000χλμ. και αυτός που το είχε ανάθεμα κι αν του έκανε ποτέ σέρβις. 

Αφού μπήκαν σε σειρά κάποια θέματα υγείας κυρίως, είπα πλέον να φτιάξω σιγά σιγά το αυτοκίνητο, μπας και μου βγάλει αλλά 4-5 χρονάκια, αφού να αγοράσω καινούργιο δεν παίζει. 

Τα συμπεράσματα αυτά , καλό είναι να μη βγαίνουν τόσο γρήγορα, πόσο μάλλον εάν δεν έχει προηγηθεί κάποια ερώτηση, εξήγηση ή υποτυπώδης συνομιλία. 

Το ιδανικό σενάριο είναι εάν έχεις κρατήσει το προηγούμενο κουφάρι να πάρεις τα ήδη καλά ανταλλακτικά όπως εγκέφαλο abs, κομπρεσέρ air condition κι ότι άλλο χρειάζεσαι .

Διαφορετικά σιγά σιγά, ιεραρχωντας τα προβλήματα αρχίζεις κ τα λύνεις σε βάθος χρόνου.

3 ώρες πριν, Paranonymus1993 είπε

Αυτό το συμπέρασμα από πού προέκυψε; 

Μια χαρά αυτοκίνητο είχα. Μέχρι που ένας ρομά μου έπεσε επάνω, και πήρα κάμποσες τούμπες και βγήκα σε ένα χωράφι. 

Λόγω οικονομικών, δεν μπορούσα να έχω άλλο αμάξι. Βρήκαμε ένα σασί στην Αθήνα, και του βάλαμε τη μηχανή του αμαξιού που βγήκε οφ. Η μηχανή ήταν λειτουργική.  

Το νέο σασί λοιπόν, είναι αυτό το "παρατημένο". Η μηχανή έχει 160.000 χλμ και το σασί 406.000χλμ. και αυτός που το είχε ανάθεμα κι αν του έκανε ποτέ σέρβις. 

Αφού μπήκαν σε σειρά κάποια θέματα υγείας κυρίως, είπα πλέον να φτιάξω σιγά σιγά το αυτοκίνητο, μπας και μου βγάλει αλλά 4-5 χρονάκια, αφού να αγοράσω καινούργιο δεν παίζει. 

Τα συμπεράσματα αυτά , καλό είναι να μη βγαίνουν τόσο γρήγορα, πόσο μάλλον εάν δεν έχει προηγηθεί κάποια ερώτηση, εξήγηση ή υποτυπώδης συνομιλία. 

 

Επεξ/σία από bill999r
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...