Προς το περιεχόμενο

Revolut: Ψηφιακή λύση eSIM για προσιτή περιαγωγή δεδομένων σε πάνω από 100 χώρες


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΔΕΝ ειναι esim, αλλα για καποιον που ταξιδευει συχνα σε πολλους προορισμους, το pokefi ειναι αξιολογη επιλογη, 15usd/5gb με ισχυ 2 χρονια. Το χρησιμοποιω αρκετα χρονια και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος

Μειον, η συσκευη (φορητο hotspot) που πρεπει να αγορασεις

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερώτηση για όσους ξέρουν, εφόσον ενεργοποίησω κάποιο πακέτο στην esim (αν είχε το κινητό μου😀) θα μπορώ να έχω κλήσεις volte από το φυσικό μου νούμερο; Γιατί τώρα συνδεόμουν με wifi σε κινητό φίλου που είχε ανοικτά δεδόμενα και μιλούσα κανονικά με Ελλάδα. Μπορώ τώρα να έχω ανοικτά δεδομένα στην esim της revolut και να μιλάω στο κινητό από την άλλη κάρτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Hetfield είπε

Μιλαμε παντα για περιαγωγη κι οχι τι χρησιμοποιεις στη χωρα διαμονης σου. Για δοκιμασε να πας στις ΗΠΑ και να αγορασεις prepaid SIM απο εκει.

https://www.usmobile.com/referrals?referrer=236ec379939a019&name=Panagiotis

 

Τοπικός πάροχος mvno που δίνει esim στο 1/5 της τιμής. Τον χρησιμοποιώ χρόνια.

 Αν κάποιες αγοράσει μέσω του referral link μου παίρνει και έξτρα έκπτωση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλη μια υπηρεσία για να τσεκάρουμε τιμές και προσφορές 😂

Σίγουρα είναι μια εύκολη λύση πάντως, γιατί έχεις την revolut έτσι και αλλιώς στο κινητό σου, και με μερικά tap είσαι έτοιμος. 

Βέβαια, μπορεί να υπάρχουν πιο οικονομικά "tap" εκεί έξω.. Αλλά αν βαριέσαι να ψάξεις... Ή αν οι διαφορές είναι μικρές σε παροχές/τιμή, μπορεί κάποιος να προτιμήσει την ευκολία της revolut, παρά την εγκατάσταση νέας εφαρμογής, νέου λογαριασμού κλπ.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφορα business πελατες που ταξιδευουν συχνα σε διαφορετικές χώρες.

Επειδη το εχω ζήσει εαν εισαι εκτός Ε.Ε. είναι απίστευτα βολικό και πρακτικό να έχεις πάντα δεδομένα στο κινητό σου σε οποια χωρα και να βρίσκεσαι.

Κατεβαίνεις από το αεροπλάνο και απλά ανοίγεις τα δεδομενα με την Revolut ή όποια άλλη global υπηρεσία.

Δεν βολεύει να ψάχνεις να βρίσκεις παρόχους και νεες κάρτες στα διαφορα μερη της γης είδικα για short term διαμονες. 

Για τους Business πελάτες δεν ειναι θεμα τα 40 ευρω όσο η ευκολία και η αμεσότητα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Hetfield είπε

Μιλαμε παντα για περιαγωγη κι οχι τι χρησιμοποιεις στη χωρα διαμονης σου. Για δοκιμασε να πας στις ΗΠΑ και να αγορασεις prepaid SIM απο εκει.

Πριν δυο χρονια ημουν αμερικη και με 50 ευρω ειχα unlimited δεδομενα για ενα μηνα.
Tmobile αν δν κανω λαθος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα τα πακέτα είναι καθαρά για ανθρώπους που ταξιδεύουν συχνά και σε διαφορετικές χώρες. Τώρα αν πάς σε μια χώρα συμφέρει κατά πολύ τα τοπικά πακέτα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ταξιδέψει 2 φορές σε χώρα εκτός ΕΕ, ποτέ δεν χάλασα πάνω από 1 GB για 4 μέρες. Σίγουρα θα με βόλευε η revolut κι ας μπορώ να βρω φθηνότερα, το να δώσω 4€ πχ για μα εχω εύκολα και γρήγορα eSIM, δεν είναι τίποτα μπροστά στα έξοδα του ταξιδιού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 hours ago, flyer said:

Για ποια χώρα?

Για Ελλάδα

1GB / 7 DAYS / 4 €

3 / 30 / 7

5 / 30 /13,5

10 / 30 / 22,5

20 / 30 / 44,5

Έχεις δίκιο, δεν ανέφερα... Για Ελλάδα και Αμερικη ήθελα... Είδα το ποστ... Θενξ ;)

Επεξ/σία από fasmatikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, makaros1 είπε

Μπορεί κάποιος να μ πεί τι τιμές βγάζει για Ελβετία?

Ευχαριστώ

για Ελβετια τοπ ειναι αυτη:

https://digitalrepublic.ch/en/shop/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...