Προς το περιεχόμενο

Αγορά 125cc


Kolias52

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ένα παπί 10 χρόνια με 60.000χλμ λέω να το πουλήσω να πάρω κάτι καινούριο τι προτείνετε honda astrea 110 ή pcx 125 ή κάτι αλλο τελοσπαντων.Θελω να κρατήσει όσο τον δυνατόν περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Ποσα εισαι διατεθιμενος να ξοδεψεις 
2.ποια ειναι η χρηση και μ.ο χιλιομετρων μηνιαιως .

Παπι σταθερη αξια , δεν κανει για αυτοκινητοδρομους ( αττικη οδο , εθνικη κλπ ) μικρο κοστος συντηρησης 
Σκουτερ μεγαλο κοστος συντηρησης 

Για μενα μια καλη επιλογη ειναι το SYM VF 125 καλος κινητηρας , φτηνη συντηρηση , καλη αντιπροσωπεια .
Επισης σκυλι ειναι το daytona ( velos / DY125 ) τα εχουν λιωσει στα delivery και δεν μασανε μια .

Εαν τωρα εχεις χρημα το HONDA SUPΕR CUB ειναι κ@υλα και honda

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, villasg είπε

1.Ποσα εισαι διατεθιμενος να ξοδεψεις 
2.ποια ειναι η χρηση και μ.ο χιλιομετρων μηνιαιως .

Παπι σταθερη αξια , δεν κανει για αυτοκινητοδρομους ( αττικη οδο , εθνικη κλπ ) μικρο κοστος συντηρησης 
Σκουτερ μεγαλο κοστος συντηρησης 

Για μενα μια καλη επιλογη ειναι το SYM VF 125 καλος κινητηρας , φτηνη συντηρηση , καλη αντιπροσωπεια .
Επισης σκυλι ειναι το daytona ( velos / DY125 ) τα εχουν λιωσει στα delivery και δεν μασανε μια .

Εαν τωρα εχεις χρημα το HONDA SUPΕR CUB ειναι κ@υλα και honda

1.Μέχρι 3000

2.Μηνιαίος 600-700 km

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αφου 10 χρονια με παπι , εχεις συνηθίσει στη χρηση και τα κοστη παρε ενα Honda SUPRA X 125 ή σε πιο φτηνο παρε ενα SYN VF125 και ξεμπερδεψες  

Επεξ/σία από villasg
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, phanispal είπε

Ποιο έχεις τώρα και σε ποιες περιοχές θα κινείσαι;

Honda wave έχω, στο Μενίδι κυκλοφορώ,20km τη μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, phanispal είπε

Σου βγάζει ζημιές;

Γιατί θέλεις να το αλλάξεις;

Αρκετά πλαστικά θέλουν αλλαγή με τα χρόνια έχουν φθορά θέλω σίγουρα ένα 250αρι να το αλλάξω και με τους καλους δρόμους του Μενιδίου βλέπω να πέφτει καμία μάσκα στο δρομο.Σιγά σιγά θα ζητάει μηχανικά πραγματα.Μεχρι στιγμης με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο.Λάδια, μπουζια αλλάζω μόνος.Βαλβιδες κλπ μηχανικός.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πω, εγώ στο δικό μου έψαξα και βρήκα σχεδόν όλα τα πλαστικά (δύσκολο χρώμα και ούτως ή άλλως δύσκολα τα βρίσκεις) και δεν ακούγεται τίποτα.

Αν το προσέχεις σε προσέχει που λέει ο λόγος.

Δε θα το άλλαζα για άλλο, ειδικά για καινούργιο και να δώσω τόσα χρήματα, χωρίς να έχουν έστω ABS. 

Έχουν αμελητέα εξέλιξη τις τελευταίες δεκαετίες τα παπιά, 3.000€ δε νομίζω ότι τα αξίζουν. Αυτό που παραδέχομαι είναι ότι κάποια πλέον ακούγονται ελάχιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Kolias52 είπε

Έχω ένα παπί 10 χρόνια με 60.000χλμ λέω να το πουλήσω να πάρω κάτι καινούριο τι προτείνετε honda astrea 110 ή pcx 125 ή κάτι αλλο τελοσπαντων.Θελω να κρατήσει όσο τον δυνατόν περισσότερο.

τα αξίζει τα έξτρα 490 ευρώ.

screenshot-330.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, phanispal είπε

Τι να σου πω, εγώ στο δικό μου έψαξα και βρήκα σχεδόν όλα τα πλαστικά (δύσκολο χρώμα και ούτως ή άλλως δύσκολα τα βρίσκεις) και δεν ακούγεται τίποτα.

Αν το προσέχεις σε προσέχει που λέει ο λόγος.

Δε θα το άλλαζα για άλλο, ειδικά για καινούργιο και να δώσω τόσα χρήματα, χωρίς να έχουν έστω ABS. 

Έχουν αμελητέα εξέλιξη τις τελευταίες δεκαετίες τα παπιά, 3.000€ δε νομίζω ότι τα αξίζουν. Αυτό που παραδέχομαι είναι ότι κάποια πλέον ακούγονται ελάχιστα.

Συμφωνώ σε ολα.Εγώ το είχα αγοράσει προ 10ετιας 1800 ευρώ σίγουρα τα πουλούν πανάκριβα,σχεδόν διπλάσια τιμή και όπως ανέφερες χωρίς καμία απολυτως εξέλιξη ,ούτε καν ένα δισκόφρενο πίσω.Επενδυση των εταιριών, υπάρχει πλέον μόνο στα σκούτερ.Για αυτό κ έχει γεμίσει ο κόσμος.

Πλαστικά πάντως προσπάθησα να βρω γνήσια δε τα βρήκα όλα.Ειχα πάρει ιμιτασιον κουστούμι γύρω στα 200€ μετά από 3 χρόνια το χρώμα ξεφτυσε και τα έβαψα με σπρει και αρκετά σπασαν.

14 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

τα αξίζει τα έξτρα 490 ευρώ.

screenshot-330.png

Σίγουρα τα αξίζει έχω βαρεθεί να το βλέπω στο δρόμο.Εχε κάνεις να μας πει τι πληρώνει από σέρβις?

Επεξ/σία από Kolias52
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...