Προς το περιεχόμενο

Αντηλιακες μεμβράνες αυτοκινήτου


dentmilt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα. τι ειδους αντιηλιακές μεμβράνες θα βάζατε στο αυτοκίνητό σας? είμαι ανάμεσα σε xpel hp  και σε solar guard νανοκεραμικη. ενδιαφέρομαι για όλα τα παράθυρα εκτός απο το μπαρμπριζ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xpel εχω βαλει και στα 4 αυτοκινητα που παιζουν στο οικογενειακο περιβαλλον.

Τα 2 απο αυτα τις φορανε 5 χρονια και σταθμευουν εξω,αρα τα βλεπει ηλιος φουλ.

Κανενα παραπονο,ουτε φθορες,ουτε αποχρωματισμοι κτλ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω σκεφτομαι να βαλω τις Xpel XR plus στα τρια μπροστα γιατι πισω εχει σκουρα απο το εργοστασιο . Εχω παρει τιμη 280 με φπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, gbras είπε

Και εγω σκεφτομαι να βαλω τις Xpel XR plus στα τρια μπροστα γιατι πισω εχει σκουρα απο το εργοστασιο . Εχω παρει τιμη 280 με φπα

Τα σκούρα τα εργοστασιακά να ξέρεις ότι δεν προστατεύουν από την αύξηση της θερμοκρασίας, ίσα ίσα που ρουφάνε και περισσότερη θερμοκρασία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, vassar είπε

Τα σκούρα τα εργοστασιακά να ξέρεις ότι δεν προστατεύουν από την αύξηση της θερμοκρασίας, ίσα ίσα που ρουφάνε και περισσότερη θερμοκρασία.

Συνεπώς τί βάζουμε; Διαφανείς ή σκούρες; Με τις διαφανείς θα έχουμε μειωμένη απόδοση και με τις σκούρες λογικά δεν θα βλέπεις τίποτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, atrigane είπε

Συνεπώς τί βάζουμε; Διαφανείς ή σκούρες; Με τις διαφανείς θα έχουμε μειωμένη απόδοση και με τις σκούρες λογικά δεν θα βλέπεις τίποτα;

Εκεί που είναι ήδη φιμε από το εργοστάσιο βάζεις διαφανείς η διαφορά στην απόδοση θα είναι πολύ μικρή, σε σχέση με το οφελος που θα έχεις 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, vassar είπε

Εκεί που είναι ήδη φιμε από το εργοστάσιο βάζεις διαφανείς η διαφορά στην απόδοση θα είναι πολύ μικρή, σε σχέση με το οφελος που θα έχεις 

αν βαλεις διαφανη μεμβρανη στο μπαρμπιρζ μπροστά σε επηρεάζει στην ορατότητα και στις μπροστινές κάμερες και αισθητήρες του αυτοκινητου? και κάτι άλλο. αν φοράς πολωτικά γυαλιά ηλίου και βάλεις και μεμβράνες θα βλέπεις παντού ουράνια τόξα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, dentmilt είπε

αν βαλεις διαφανη μεμβρανη στο μπαρμπιρζ μπροστά σε επηρεάζει στην ορατότητα και στις μπροστινές κάμερες και αισθητήρες του αυτοκινητου? και κάτι άλλο. αν φοράς πολωτικά γυαλιά ηλίου και βάλεις και μεμβράνες θα βλέπεις παντού ουράνια τόξα?

 

Δεν επηρεάζει σε κάτι η μεμβράνη στο παμπριζ, τουλαχιστον η διαφανή της Madico που έχω βάλει, για τα polarized δεν ξέρω να σου πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...