Προς το περιεχόμενο

Αποθήκευση φωτογραφιών στο google photos


Dimitris_pali

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάθε φορά που βγάζω μια φωτογραφία αποθηκεύεται και στο google photos. Επειδή γενικά βγάζω αρκετές φωτογραφίες, μου έχει στείλει μήνυμα οτι ο χώρος εξαντλείται και δεν θα μπορώ να λαμβάνω ούτε emails(εχω ήδη γεμίσει 10GB απο τα 15GB) . Εγώ θέλω οι φωτογραφίες να αποθηκεύεται ΜΟΝΟ στην μνήμη του κινητού μου και όχι στο google photos. (Έχω απενεργοποιησει και την δημιουργία αντιγράφων). Τι μπορώ να κάνω; (χωρίς να χάσω τον συγχρονισμό των επαφών κλπ)

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν απενεργοποιήσεις την δημιουργία αντιγράφων δεν θα ανεβαίνουν, η συγχρονισμός επαφών δεν έχει καμία σχέση με τις φωτογραφίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 minutes ago, Dimitris_pali said:

Κάθε φορά που βγάζω μια φωτογραφία αποθηκεύεται και στο google photos. Επειδή γενικά βγάζω αρκετές φωτογραφίες, μου έχει στείλει μήνυμα οτι ο χώρος εξαντλείται και δεν θα μπορώ να λαμβάνω ούτε emails(εχω ήδη γεμίσει 10GB απο τα 15GB) . Εγώ θέλω οι φωτογραφίες να αποθηκεύεται ΜΟΝΟ στην μνήμη του κινητού μου και όχι στο google photos. (Έχω απενεργοποιησει και την δημιουργία αντιγράφων). Τι μπορώ να κάνω; (χωρίς να χάσω τον συγχρονισμό των επαφών κλπ)

Ευχαριστώ.

Απενεργοποιησε αυτό το διακόπτη από τις ρυθμίσεις του Google photos 

IMG_6891.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το είχα ήδη απενεργοποιημενο. 

Αν εννοείς αυτό που έστειλα:

(όμως έχω το ίδιο θέμα, τα αποθηκεύει πάλι)Screenshot_20240327_220358_Photos.jpg.bead4e37b9d4f55c6214e1090066007d.jpg

3 ώρες πριν, chios είπε

Αν απενεργοποιήσεις την δημιουργία αντιγράφων δεν θα ανεβαίνουν, η συγχρονισμός επαφών δεν έχει καμία σχέση με τις φωτογραφίες.

Κι ομως πάλι ανεβαίνουν ενώ την έχω απενεργοποιημενη. (Δες το σκρινσοτ που έστειλα πιο κάτω)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 minutes ago, Dimitris_pali said:

Αυτό το είχα ήδη απενεργοποιημενο. 

Αν εννοείς αυτό που έστειλα:

(όμως έχω το ίδιο θέμα, τα αποθηκεύει πάλι)Screenshot_20240327_220358_Photos.jpg.bead4e37b9d4f55c6214e1090066007d.jpg

Κι ομως πάλι ανεβαίνουν ενώ την έχω απενεργοποιημενη. (Δες το σκρινσοτ που έστειλα πιο κάτω)

 

Αν το έχεις κλειστό δεν γίνεται να αποθηκευονται.. Αυτό το screenshot είναι από το Google photos?

Επεξ/σία από koutsis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, koutsis είπε

Αν το έχεις κλειστό δεν γίνεται να αποθηκευονται.. Αυτό το screenshot είναι από το Google photos?

Ναι από εκεί είναι. Το έχω κλειστό πολύ καιρό αλλά συνεχιζουν να αποθηκευονται και να μου κρατάνε χώρο. Εγώ θέλω απλά να αποθηκεύονται μόνο στην μνήμη του κινητού...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, Dimitris_pali said:

Ναι από εκεί είναι. Το έχω κλειστό πολύ καιρό αλλά συνεχιζουν να αποθηκευονται και να μου κρατάνε χώρο. Εγώ θέλω απλά να αποθηκεύονται μόνο στην μνήμη του κινητού...

Γιατί δεν βγάζεις την εφαρμογή; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, koutsis είπε

Ε ναι

Screenshot_20240327_225403_Gmail.jpg.7a401992378b97c6468717df3c727f99.jpgΤην διεγραψα την εφαρμογη αλλα παλι το ιδιο θεμα εχω....

Δεν πιστευω να ισχυει αυτο... κατι αλλο παιζει να ειναι

Μόλις τώρα, stark είπε

Ποια συσκευή έχεις και ποιο OS version; 

Samsung Galaxy A52s τώρα το άλλο το OS version  one UI 6.0 έκδοση 14

7 λεπτά πριν, chios είπε

Δεν γίνεται να το έχεις κλείσει και να τις ανεβάζει, το έχεις τσεκαρει από υπολογιστή και τις έχει ανεβάσει;

Ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 minutes ago, Dimitris_pali said:

Screenshot_20240327_225403_Gmail.jpg.7a401992378b97c6468717df3c727f99.jpgΤην διεγραψα την εφαρμογη αλλα παλι το ιδιο θεμα εχω....

Δεν πιστευω να ισχυει αυτο... κατι αλλο παιζει να ειναι

Samsung Galaxy A52s τώρα το άλλο το OS version  one UI 6.0 έκδοση 14

Ναι

Κάπου μπερδεύεσαι. Αν έχεις βγάλει την εφαρμογή πως ανεβαίνουν οι καινούργιες φωτογραφίες από το κινητό σου;  το θέμα σου είναι να μην ανεβαίνουν καινούργιες φωτογραφίες ή να σβήσεις και αυτές που έχουν ανέβει ήδη; έχω μπερδευτεί!

Επεξ/σία από koutsis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, koutsis είπε

Κάπου μπερδεύεσαι. Αν έχεις βγάλει την εφαρμογή πως ανεβαίνουν οι καινούργιες φωτογραφίες από το κινητό σου;  το θέμα σου είναι να μην ανεβαίνουν καινούργιες φωτογραφίες ή να σβήσεις και αυτές που έχουν ανέβει ήδη; έχω μπερδευτεί!

Θέλω να σταματήσουν κάθε φορά που βγάζω φωτογραφίες να ανεβαίνουν και στο google photos. Θέλω να αποθηκευονται ΜΟΝΟ στην μνήμη του κινητού μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...