Προς το περιεχόμενο

Αποθήκευση φωτογραφιών στο google photos


Dimitris_pali

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, chios είπε

ή κλείνεις τον συγχρονισμό από το Google photo ή διαγράφεις την εφαρμογή, απλά πράγματα είναι. 

Την εφαρμογή που την διέγραψα, συνέχισε να τις αποθηκεύει εκεί. Τον συγχρονισμό πως τον κλείνεις?

 

Την δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας την έχω απενεργποιημενη.*

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά το ίδιο συμβαίνει και σε μένα. Ενώ έχω απενεργοποιησει την δημιουργία αντιγράφων, έβγαλα φωτογραφία και την ανέβασε στο Google Photos....

Πολύ περίεργο, δεν ξέρω τι συμβαίνει.

Μήπως είναι μαρκετιστικο να σε αναγκασει να αγοράσεις χώρο στο Google;

Επεξ/σία από nhzt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, nhzt είπε

Παιδιά το ίδιο συμβαίνει και σε μένα. Ενώ έχω απενεργοποιησει την δημιουργία αντιγράφων, έβγαλα φωτογραφία και την ανέβασε στο Google Photos....

Πολύ περίεργο, δεν ξέρω τι συμβαίνει.

Άμα βρεις λύση πες και σε εμένα. Μου έστειλαν email πριν καιρό και μου ελεγαν ότι αν δεν αδειάσει ο χώρος αποθήκευσης δεν θα μπορείς να λαμβάνεις emails. Εκεί αναγκαστικά πέρασα φωτογραφίες σε ένα φλασακι(επειδή αυτές έπιαναν όλο τον χώρο) και μετά τις διέγραψα αναγκαστικά και έφυγαν και απο το κινητο. Τώρα πάλι τα ίδια... δεν ξέρω πραγματικά...

 

Αν ισχύει να είναι μαρκετινγκ τι να τους πω... έστω να είναι αυτό το πρόβλημα, μην κάθομαι και το ψαχνω άλλο. Στην τελική απλά αν γίνεται αλλάζεις το email σου και έχεις ξανά 15 gb ελεύθερα. Δεν βρίσκω αλλη λύση...

Επεξ/σία από Dimitris_pali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Dimitris_pali είπε

Αυτό το είχα ήδη απενεργοποιημενο. 

Αν εννοείς αυτό που έστειλα:

(όμως έχω το ίδιο θέμα, τα αποθηκεύει πάλι)Screenshot_20240327_220358_Photos.jpg.bead4e37b9d4f55c6214e1090066007d.jpg

Κι ομως πάλι ανεβαίνουν ενώ την έχω απενεργοποιημενη. (Δες το σκρινσοτ που έστειλα πιο κάτω)

 

Είσαι σε λάθος σημείο, στο google account backup πρέπει να το κάνεις αυτό, αυτό είναι από το Google One. Επίσης να είναι όλα σου τα apps up to date.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Screenshot_20240328_072850_GooglePlayservices.jpg.119755a1e77f68aee595843e61979966.jpg

6 ώρες πριν, Tronis20 είπε

Είσαι σε λάθος σημείο, στο google account backup πρέπει να το κάνεις αυτό, αυτό είναι από το Google One. Επίσης να είναι όλα σου τα apps up to date.

Τι πρέπει να πατήσω στο google one?

 Αν εννοείς αυτό που έστειλα screenshot το έχω ξετσεκαρει αρκετό καιρό παλιά*

Επεξ/σία από Dimitris_pali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ. Απενεργοποίησα την αποθήκευση φωτογραφιών και από το google photos και από το Google account και συνεχίζει να αποθηκεύει ακάθεκτα. Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/3/2024 στις 9:25 ΠΜ, jonchris είπε

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ. Απενεργοποίησα την αποθήκευση φωτογραφιών και από το google photos και από το Google account και συνεχίζει να αποθηκεύει ακάθεκτα. Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση;

Άμα μάθει κανείς ας μου πει και εμένα. Ακόμα να βρω λύση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο ερωτήσεις:

1) Αν πάτε https://photos.google.com/ φαίνονται νέες φωτογραφίες που τραβάτε;

2) Έχετε απεγκαταστήσει το google photos και συνεχίζουν να ανεβαίνουν φωτό;

Κάντε την εξής δοκιμή μέσα από το google photos app, πηγαίνετε manage your Google account και έπειτα manage accounts on this device και αφαιρέστε τον λογαριασμό σας. Δείτε αν συνεχίζει το πρόβλημα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/4/2024 στις 9:16 ΠΜ, dkmaster είπε

Δύο ερωτήσεις:

1) Αν πάτε https://photos.google.com/ φαίνονται νέες φωτογραφίες που τραβάτε;

2) Έχετε απεγκαταστήσει το google photos και συνεχίζουν να ανεβαίνουν φωτό;

Κάντε την εξής δοκιμή μέσα από το google photos app, πηγαίνετε manage your Google account και έπειτα manage accounts on this device και αφαιρέστε τον λογαριασμό σας. Δείτε αν συνεχίζει το πρόβλημα. 

1) Ναι συνεχίζουν και φαίνονται

2)Ναι το έχω απεγκαταστησει και πάλι τις ανεβάζει στο google photos

Άμα κάνω αφαίρεση λογαριασμού μου λέει ότι θα διαγραφούν όλες οι επαφές μου γιατί τις έχω συγχρονίσει με το συγκερκινενο email στο τηλέφωνο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 hours ago, Dimitris_pali said:

1) Ναι συνεχίζουν και φαίνονται

2)Ναι το έχω απεγκαταστησει και πάλι τις ανεβάζει στο google photos

Άμα κάνω αφαίρεση λογαριασμού μου λέει ότι θα διαγραφούν όλες οι επαφές μου γιατί τις έχω συγχρονίσει με το συγκερκινενο email στο τηλέφωνο μου.

Κάνε πάλι εγκατάσταση το google photos και αφαίρεση λογαριασμού από το google photos, όχι από το accounts μέσα από τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου. Δε γίνεται να διαγραφούν επαφές αν κάνεις αφαίρεση λογαριασμού μέσα από το google photos. Μπορείς να τραβήξεις και ένα backup τις επαφές αν θες να είσαι σίγουρος. 

Άκυρο το από πάνω, πλέον το έχουν ενωποιήσει έχεις δίκαιο. Δεν μπορείς να αφαιρέσεις τον λογαριασμό. 

Επίσης ο λογαριασμός με τον οποίο σχετίζεται το google photos είναι περασμένος και σε άλλη συσκευή (κινητό, ταμπλετ) που έχει google photos;

Δύο σενάρια υπάρχουν πλέον μόνο, είτε ο λογαριασμός αυτός είναι συνδεδεμένος και με άλλη συσκευή που έχει ενεργό το backup και έτσι αγνοεί τις ρυθμίσεις στο κινητό, είτε δεν έγινε απεγκατάσταση της εφαρμογής αλλά απλά διαγραφή του εικονιδίου της, εφόσον βλέπεις 100% τις νέες φωτογραφίες και από σύνδεση στο google photos μέσω υπολογιστή.

Επεξ/σία από dkmaster
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...