Προς το περιεχόμενο

ανάκτηση βίντεο από κινητο samsung


Vasilis T 92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Χθές διέγραψα κατά λάθος ένας βίντεο από τα απορρίμματα  υπάρχει τρόπος επαναφοράς τού??

 

Screenshot_20240327_200454_Gallery.jpg

Επεξ/σία από Vasilis T 92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις ενεργό τον συγχρονισμό με το google photos πήγαινε από browser με τα στοιχεία σου και δες μήπως υπάρχει εκεί ή αν μπορείς να κάνεις από εκεί ανάκτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, micos000 είπε

Αν έχεις ενεργό τον συγχρονισμό με το google photos πήγαινε από browser με τα στοιχεία σου και δες μήπως υπάρχει εκεί ή αν μπορείς να κάνεις από εκεί ανάκτηση.

Δεν ξέρω πώς μπορώ να το δώ αυτό? Άνοιξα το google photos για πρώτη φορά και μου το δείχνει έτσι και πάτησα ενεργοποίηση δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας και μου άνοιξε την συλλογή Google και έψαξα αλλά δεν βρήκα το βίντεο που διεγράφη χθες και δοκίμασα να τραβήξω μια φωτογραφία τώρα και μετά την διέγραψα και από το φάκελο της συσκευής και μετά από τα απορρίμματα αλλά μετά δεν φαίνονταν στο Google photos ούτε στο κάδο ανακύκλωσης του google photos γιατί?? Κανονικά δεν θα έπρεπε να φαινόταν εκεί??

20240327_205822.jpg

Screenshot_20240327_211650_Photos.jpg

Επεξ/σία από Vasilis T 92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα δεν έχει ουσία να ενεργοποιήσεις τον συγχρονισμό.

Αν το βίντεο ήταν στην κάρτα μνήμης μπορείς να την βγάλεις, να την συνδέσεις σε έναν card reader και να την σκανάρεις με κάποιο πρόγραμμα ανάκτησης.

Αν είναι στην εσωτερική μνήμη δεν ξέρω πως μπορεί να γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, micos000 είπε

Τώρα δεν έχει ουσία να ενεργοποιήσεις τον συγχρονισμό.

Γιατί? Αν κάνω συγχρονισμό τώρα από εδώ και πέρα ότι διαγράφω από την συσκευή και από τα απορρίμματα δεν θα μπορώ να το βρώ μετά από το google photos?? Άσχετος αν τα έχω διαγράψει από την συσκευή η όχι δεν είναι ανεξάρτητα αυτά τα δύο?? Επίσης εδώ αυτά που φαίνονται τι είναι??

 

Screenshot_20240327_213016_Photos.jpg

Επεξ/σία από Vasilis T 92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι καλά η google διατηρεί τις φωτογραφίες και τα βίντεο για κάποιες μέρες μετά την διαγραφή.

https://guidebooks.google.com/storage/manage-storage-with-google-photos/restore-deleted-photos-from-google-photos

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, micos000 είπε

Αν θυμάμαι καλά η google διατηρεί τις φωτογραφίες και τα βίντεο για κάποιες μέρες μετά την διαγραφή.

https://guidebooks.google.com/storage/manage-storage-with-google-photos/restore-deleted-photos-from-google-photos

Δεν έχω ενεργοποιήσει τον συγχρονισμό λόγο περιορισμένου αποθηκευτικού χώρου 15gb και εγώ έχω στην συσκευή πολλά gb πιασμένα θα το υπερκαλύψει το Google photos. Το θέμα είναι ότι αν ενεργοποιήσω τον συγχρονισμό από εδώ και πέρα και διαγράψω κάτι από την συσκευή το στοιχείο αυτό θα διαγραφεί από την συσκευή και τον λογαριασμό μου? Η μόνο από την συσκευή μου?? Και θα υπάρχει στο Google photos??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, micos000 είπε

Αυτό σημαίνει συγχρονισμός. Αν θέλεις να παραμένει στο cloud θα πρέπει να σταματάς τον συγχρονισμό.

Ε τότε τι μου έλεγες στην αρχή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, micos000 είπε

Έλεγα ότι μπορεί να είχε κρατήσει στον κάδο στο cloud τα διεγραμμένα. Σου δίνει κάποιες μέρες περιθώριο πριν τα διαγράψει τελείως.

Μα εφόσον το διαγράφεις από την συσκευή και διαγράφεται αυτόματα και από το cloud πως είναι δυνατόν να υπάρχει στο κάδο του cloud?? Δεν κατάλαβα..

Επεξ/σία από Vasilis T 92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάει στον κάδο του cloud. Αν καταλαβαίνω καλά αυτά που λέει η google μάλλον ο κάδος δεν συγχρονίζει όπως οι υπόλοιποι φάκελοι και παραμένουν τα διεγραμμενα εκεί για 60 μέρες.

Δεν έχει όμως ουσία να το συζητάμε εκτός αν αποφασίσεις να αγοράσεις χώρο γιατί τα 15gb που δίνει η google δωρεάν δεν φτάνουν ούτε για το καλημέρα.

Αν κάποιος έχει χώρο και συγχρονίζει ας το δοκιμάσει να μας πει αν όντως ισχύει γιατί δεν μπορώ να βρω συγκεκριμένες πληροφορίες αυτήν τη στιγμή.

EDIT

Έβλεπα πριν λίγο τις ρυθμίσεις συγχρονισμού. Το τηλέφωνο συγχρονίζει αυτόματα όταν είναι σε φόρτιση και δύο ώρες μετά που θα πέσει σε αδράνεια. Οπότε, ακόμα και να διαγραφεί κάποια φώτο ή βίντεο κατά λάθος, θα μπορεί να βρεθεί στο cloud αν το αντιληφθεί ο χρήστης εντός της ημέρας.

Edit 2

Επίσης είναι και αυτήν ή επιλογή στον συγχρονισμό που κρατάει τις φωτογραφίες σε χαμηλότερη ανάλυση για εξοικονόμηση χώρου στο cloud. Πολύ χρήσιμο αν δεν θέλουμε να δώσουμε λεφτά.

Screenshot_20240328_093236_com.google.android_apps.photos.jpg.f68dccdbe1f12826a50b723b7e03471e.jpg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, Vasilis T 92 said:

Μα εφόσον το διαγράφεις από την συσκευή και διαγράφεται αυτόματα και από το cloud πως είναι δυνατόν να υπάρχει στο κάδο του cloud?? Δεν κατάλαβα..

Λοιπόν, αν ενεργοποιήσεις το συγχρονισμό τωρα θα πάνε στο google photos οτι φωτογραφίες εχεις στο κινητό σου και θα ανεβαίνουν και αυτόματα οτι νέο τραβας. Αυτα θα ανεβαίνουν όταν συνδεθεις με wifi, δεν ανεβαίνει δηλαδη τη στιγμη που τραβας τη φωτογραφια, αλλα όταν πας σπίτι π.χ.

Αν σβήσεις μετά μια φωτογραφία απο τη συλλογή του κινητού ΔΕΝ σβήνεται απο το google photos.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...