Προς το περιεχόμενο

ανάκτηση βίντεο από κινητο samsung


Vasilis T 92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

40 λεπτά πριν, koutsis είπε

Αυτα θα ανεβαίνουν όταν συνδεθεις με wifi, δεν ανεβαίνει δηλαδη τη στιγμη που τραβας τη φωτογραφια, αλλα όταν πας σπίτι π.χ.

Τι εννοείς;

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 minutes ago, Vasilis T 92 said:

Τι εννοείς;

Αυτό ακριβώς που γράφω. Αν εισαι κάπου εξω και τραβήξεις μια φωτογραφια δεν θα τη δεις αυτόματα στο google photos, θα πρεπει να συνδεθεις με wi-fi για να ανεβει. Και αν εχεις πολλές φωτογραφίες και video θα χρειαστεί χρόνος για να ανεβουν ολά. Δεν εμφανόζονται δηλαδή κατευθείαν ολα στο google photos.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, koutsis είπε

Αν εισαι κάπου εξω και τραβήξεις μια φωτογραφια δεν θα τη δεις αυτόματα στο google photos, θα πρεπει να συνδεθεις με wi-fi για να ανεβει.

Γιατί??

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, Vasilis T 92 said:

Γιατί??

Τι γιατι βρε ανθρωπε? Γιατι χρειάζεται internet και χρόνος για να ανέβει κατι στο cloud!

Επεξ/σία από koutsis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, koutsis είπε

Τι γιατι βρε ανθρωπε? Γιατι χρειάζεται internet για να ανέβει κατι στο cloud!

Εννοώ ότι άμα είμαι συνδεμένος στο ίντερνετ με το κινητό με τα δεδομένα δεν ανεβαίνουν?? Πρέπει να συνδεθώ Σόνι και καλά στο WiFi του σπιτιού για να αρχίσουν να ανεβαίνουν?? Αυτό εννοώ 

1 λεπτό πριν, Ukforthemoment είπε

τρολαρεις .Δεν μπορεί να σου απαντάει τόσες φορές και εσύ να γράφεις "γιατί" ;

Όχι δεν τρολαρο απλά μπερδεύομαι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Vasilis T 92 είπε

Εννοώ ότι άμα είμαι συνδεμένος στο ίντερνετ με το κινητό με τα δεδομένα δεν ανεβαίνουν?? Πρέπει να συνδεθώ Σόνι και καλά στο WiFi του σπιτιού για να αρχίσουν να ανεβαίνουν?? Αυτό εννοώ 

Οχι με Σονι,έχεις σαμσουνγκ.

"Σώνει και καλά" γράφεται.

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Vasilis T 92 said:

Εννοώ ότι άμα είμαι συνδεμένος στο ίντερνετ με το κινητό με τα δεδομένα δεν ανεβαίνουν?? Πρέπει να συνδεθώ Σόνι και καλά στο WiFi του σπιτιού για να αρχίσουν να ανεβαίνουν?? Αυτό εννοώ 

Όχι δεν τρολαρο απλά μπερδεύομαι 

Σε iphone έχει επιλογή, σε android δεν ξέρω.

IMG_6896.jpeg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει και σε android την επιλογή, απλά αν επιλέξεις το Use mobile data to backup photos/videos και έχεις τραβήξει κανένα βίντεο μεγάλο (πχ 1gb) θα σου φάει 1gb data από τα δεδομένα σου. Αν έχεις απεριόριστα data στο κινητό τότε το επιλέγεις αλλιώς περιμένεις να κάνει backup όταν βρεις wifi.

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, G30RGE είπε

Έχει και σε android την επιλογή, απλά αν επιλέξεις το Use mobile data to backup photos/videos και έχεις τραβήξει κανένα βίντεο μεγάλο (πχ 1gb) θα σου φάει 1gb data από τα δεδομένα σου. Αν έχεις απεριόριστα data στο κινητό τότε το επιλέγεις αλλιώς περιμένεις να κάνει backup όταν βρεις wifi.

 

 

σε  pixel 6 έχει επιλογή για daily limit for backup πχ το ανώτερο είναι 30ΜΒ ,και φυσικά έχει και  unlimited.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, micos000 είπε

Αυτό σημαίνει συγχρονισμός. Αν θέλεις να παραμένει στο cloud θα πρέπει να σταματάς τον συγχρονισμό.

Φυσικά και μπορεί να τα διαγράψει μόνο στην συσκευή. Έχει ξεχωριστή επιλογή delete from device.

Αλλά απ'ότι κατάλαβα τα διέγραψε και στα 2.

Edit: δεν είχε backup στο Google Photos χρησιμοποιεί το Gallery ως default, τώρα κατάλαβα. Μέγα λάθος, εγώ την έχω μόνο για τα AI features.

1 ώρα πριν, koutsis είπε

Λοιπόν, αν ενεργοποιήσεις το συγχρονισμό τωρα θα πάνε στο google photos οτι φωτογραφίες εχεις στο κινητό σου και θα ανεβαίνουν και αυτόματα οτι νέο τραβας. Αυτα θα ανεβαίνουν όταν συνδεθεις με wifi, δεν ανεβαίνει δηλαδη τη στιγμη που τραβας τη φωτογραφια, αλλα όταν πας σπίτι π.χ.

Αν σβήσεις μετά μια φωτογραφία απο τη συλλογή του κινητού ΔΕΝ σβήνεται απο το google photos.

Αν πατήσεις το delete κάτω δεξιά(στο google photos) σβήνονται και στα 2, μετά από 60 μέρες.

Screenshot_20240328_125744_Photos.jpg.3dc7323be9eb991ae49bf0fd4daa4bed.jpg

 

Επεξ/σία από Jts
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...