Προς το περιεχόμενο

Κάρτα γραφικών μέχρι 100€


Bitbit

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ένα φιλαράκι θέλει να πετάξει μέχρι 100€ σε ένα desktop που έχει, για κάρτα γραφικών. Δε θυμάμαι το σύστημα του αλλά έχει κάποιο i3 (νομιζω 3250) με 8GB RAM.

Τώρα γίνεται χρήση της ενσωματωμένης. Πιστεύετε μια RX550 είναι καλή επιλογή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 minutes ago, micos000 said:

Εγώ θα πρότεινα κάτι σε μεταχειρισμένο π.χ. με 1050ti που την βρίσκεις και κάτω των 100€.

δε θέλει μεταχειρισμένα. Δε τα εμπιστεύεται. Οπότε δε το συζητάμε. Απλά θέλει για 100€ να πάρει το καλύτερο που μπορεί,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Bitbit είπε

δε θέλει μεταχειρισμένα. Δε τα εμπιστεύεται. Οπότε δε το συζητάμε. Απλά θέλει για 100€ να πάρει το καλύτερο που μπορεί,

Σε καινούργια μέχρι 100 ευρώ δεν παίρνεις gpu που να αξίζει τα λεφτά της. Κάτι 550, 1030 είναι στο μπάτζετ που είναι αδύναμες για gaming.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό που λέει ο fotaras. Σε αυτήν την κατηγορία οι κάρτες γραφικών είναι λίγο παραπάνω από το basic και δεν νομίζω να αξίζει να δώσει κάποιος 100€ για να πάρει μια τέτοια κάρτα όταν με 60€ παίρνει από τις αγγελίες μια 1050ti.

Ποιον i3 έχει για να έχουμε καλό ρώτημα;

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Bitbit είπε

ένα φιλαράκι θέλει να πετάξει μέχρι 100€ σε ένα desktop που έχει, για κάρτα γραφικών. Δε θυμάμαι το σύστημα του αλλά έχει κάποιο i3 (νομιζω 3250) με 8GB RAM.

Τώρα γίνεται χρήση της ενσωματωμένης. Πιστεύετε μια RX550 είναι καλή επιλογή;

Όπως το ειπες:

"θέλει να ΠΕΤΆΞΕΙ 100 ευρώ..."

Να του πεις ότι κυριολεκτει.

Μετέφερε του αυτά που σου είπαν τα παιδιά για μεταχειρισμένες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Bitbit είπε

δε θέλει μεταχειρισμένα. Δε τα εμπιστεύεται. Οπότε δε το συζητάμε. Απλά θέλει για 100€ να πάρει το καλύτερο που μπορεί,

Πες του να βαλει αλλο ενα πενηνταρικο να παρει μια 6500ΧΤ,αλλιως να κατσει οπως ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ μια χαρά κάνω τις δουλειές μου με την RX550 2gB, 60€ την πήρα και εφόσον με υπηρετεί πιστά μόνο πεταμένα δεν είναι τα 60€. Βέβαια δεν εργάζομαι στα Marvel Studios και δεν παίζω παιχνίδια. Αν είχα νεότερο σύστημα και καλό PSU δεν θα πήγαινα σε AMD, μάλλον σε κάποια Quadro 4gB.

Όσο για μεταχειρισμένα ό,τι πήρα από Insomnia 9 στις10 ήταν καλό, ό,τι πήρα από άλλα sites 10 στις 10 δεν ήταν όπως περιγραφόταν.

Επεξ/σία από KyrGR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, KyrGR είπε

Εγώ μια χαρά κάνω τις δουλειές μου με την RX550 2gB, 60€ την πήρα και εφόσον με υπηρετεί πιστά μόνο πεταμένα δεν είναι τα 60€. Βέβαια δεν εργάζομαι στα Marvel Studios και δεν παίζω παιχνίδια. Αν είχα νεότερο σύστημα και καλό PSU δεν θα πήγαινα σε AMD, μάλλον σε κάποια Quadro 4gB.

Όσο για μεταχειρισμένα ό,τι πήρα από Insomnia 9 στις10 ήταν καλό, ό,τι πήρα από άλλα sites 10 στις 10 δεν ήταν όπως περιγραφόταν.

Έχει ενσωματωμένα ο υποψήφιος για να κάνει τις δουλειές του. Ρώτησε για κάρτα γραφικών.

Αν προσδιορίσει την χρήση μπορεί και να διαφοροποιηθεί η απάντηση, η οποία ήταν ότι σε αυτά τα λεφτά καλύτερα να πάει σε μεταχειρισμένη. Επίσης αυτή τη στιγμή μια 550 ετοιμοπαράδοτη κάνει κοντά 100 ευρώ, τι να του πούμε, είναι value, πάρτην;   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για 100€ όχι, δεν είχα αντιληφθεί ότι οι τιμές έχουν ανέβει τόσο. Ας δει τις μεταχειρισμένες από κάποιον αξιόπιστο πωλητή. Τα ενσωματωμένα γραφικά είναι απλά προσωρινή λύση ανάγκης.

Επεξ/σία από KyrGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...