Προς το περιεχόμενο

2,5 δισ. ευρώ θα δαπανήσει η Ολλανδία προκειμένου να διατηρήσει στο έδαφός της την ASML


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 minute ago, JimGer said:

OK. Νομίζω το ίδιο είναι. Θυμάμαι recruiters μου έλεγαν για ta benefit για μια 5ετια. Άρα το. Μειώνουν. Κρίμα αν σκεφτόμουν να πάω Ολλανδία (αλλά πιο δίκαιο λογικά) 

H "Ολλανδια" που πηρε την αποφαση του αρθρου ειναι η προηγουμενη τετραπληγικη κυβερνηση που κανει "φασεις" οσο προσπαθει να σχηματισει κυβερνηση ο ακροδεξιος νικητης των εκλογων (Νοεμβριου 2023) σε συνεργασια με αλλα κομματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 hours ago, dbrillis said:

Σε βλεπω πολυ φανατικο. Πηγαινε Ολλανδια και σε 5 χρονια μπορεις να γινεις Ολλανδος, ολλανδικα δεν χρειαζονται.

Δεν χρειάζεται, έχω γεννηθεί Γερμανία και έχω 2 διαβατήρια. 
Εδώ μόνο καλούς βουλευτές βγάζει και υπουργούς. 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, dbrillis said:

H "Ολλανδια" που πηρε την αποφαση του αρθρου ειναι η προηγουμενη τετραπληγικη κυβερνηση που κανει "φασεις" οσο προσπαθει να σχηματισει κυβερνηση ο ακροδεξιος νικητης των εκλογων (Νοεμβριου 2023) σε συνεργασια με αλλα κομματα. 

Θυμάμαι ότι έβγαλαν έναν ακροδεξιό, αλλά η αλήθεια είναι δεν έχω ιδέα για το τι παίζει στη χώρα. Μόνο για το πρόβλημα ανεύρεσης στέγης... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, JimGer είπε

30% στους νέους εργαζόμενους από εξωτερικό στην Ολλανδία? Φοροελφρυνση? Ή άλλο πράγμα? 

Μπήκε και φετος το step by step reduction οπότε ούτε 30% ειναι πρακτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, ideal09 said:

Μπήκε και φετος το step by step reduction οπότε ούτε 30% ειναι πρακτικά.

Ναι αυτό είχα ρωτήσει. Που αφορούσε το 30%...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/3/2024 στις 6:54 ΜΜ, dbrillis είπε

Έτος 2007: 
"H Nokia θα ειναι παντα πρωτοπορος"
a few years later .... 

Η Nokia ειναι κλασσικο παραδειγμα εταιριας που δε προσαρμοστηκε στον καιρο της και τον ανταγωνισμο, εμεινε κολλημενη σε αυτα που ηξερε και τελικα καταστραφηκε. Το ιδιο η Blackberry, η Kodak, η Xerox κλπ. Μηπως βλεπεις καποια εταιρια που ειναι πιο μπροστα απο την ASML και μπορει να την εξαφανισει σημερα; Εστω καποια που μπορει να κανει τα επομενα χρονια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...