Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέας τηλεόρασης


lp_fan_1
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από jimis_vts,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,πάνε  χρόνια τώρα που ο πατέρας μου είχε αγοράσει μία τηλεόραση hitachi full hd 45 ιντσων 60hz 1080p ανάλυση.Νομίζω ήρθε η δώρα για αγορά νέας τηλεόρασης μια και οι τεχνολογίες έχουν αλλάξει και είναι η μέρα με την νύχτα όσο βαθμό ανάλυσης αλλά και σε ρυθμό ανανέωσης.

 

Διαθέσιμο budget: 1500-1600 ευρώ(ελάχιστο πιο πάνω στην τιμή είμαστε οκ εφόσον αξίζει και μόνο)

 

Απόσταση και γωνία θέασης: οι 2 καναπέδες είναι κοντά στα 2 μέτρα περίπου η γωνία θέασης όμως στα 3 μέτρα ακριβώς.Ο χώρος είναι ενιαίος άρα εκτός από το σαλόνι βλέπει και η κουζίνα άρα μιλάμε για απόσταση πάνω από 10 μέτρα αν κάποιος θέλει να παρακολουθεί και από εκεί.

 

Χρήση και τι μας ενδιαφέρει περισσότερο: ταινίες κυρίως που έχει μεγάλη τρέλα ο πατέρας μου,ντοκιμαντερ,youtube, gaming,ενδεχομένως να χρησιμοποιηθεί μελλοντικά για gaming σκοπό π.χ αγορά ενδεχομένως κάποιας κονσόλας, δεν έχουμε cosmote tv,nova eon,μόνο κανάλια κεραίας για πιο καθημερινή χρήση)

 

προτίμηση σε μέγεθος : Με μία γρήγορη έρευνα που έβλεπα νομίζω 65 inches είναι καλά, έναντι 45 που έχω τώρα

 

Έχουμε κάποιον περιορισμό λόγω πεθεράς/ χώρου/διάταξης/ μεγέθους επίπλων: H τηλεόραση θα μπει επιτοίχια.

 

Μας ενδιαφέρουν κάποια συγκεκριμένα χαρακτηριστικά; ( 3D, smart, ultra HD, HDR κτλ):Δυστυχώς δεν γνωρίζω καλά από αυτές τις τεχνολογίες :D

 

Έχουμε κάποια μοντέλα ήδη στα υπόψιν :Από τι έχω ψάξει και έχω δει,top tier σε ποιότητα ανάλυσης θεωρούνται οι LG,και μερικά reviews που είδα στο youtube,μου άρεσε πολύ η εικόνα!

 

Κατάστημα προτίμησης : Όχι δεν υπάρχει(μένω Χαλκιδική-Θεσσαλονίκη συνεπώς οποιαδήποτε από τις μεγάλες γνωστές αλυσίδες του είδους υπάρχουν στον χώρο μπορεί να γίνει αγορά και από εκεί αλλά και έλεγχος της τηλεόρασης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, CaptainChris είπε

TCL 55C845 ότι καλύτερο 

Δεν βλέπω πολύ καλές κριτικές στο skroutz και η οθόνη είναι 55αρα,πιστεύεις ότι η TCL συναγωνίζεται την LG σε θέμα ποιότητας γενικά?Επίσης κάτι που με προβληματίζει και ξέχασα να το αναφέρω είναι αν θα έπρεπε να προβώ σε αγορά τηλεόρασης σε τεχνολογία OLED ή όχι καθώς έχω δει πολλές κριτικές που αναφέρονται στο θέμα burn in,πραγμα που είναι απαγορευτικό όταν μιλάμε για τηλεοράσεις 1000 ευρώ και πάνω και τουλάχιστον θα έπρεπε να υπάρχει άμεση αντικατάσταση σε περίπτωση burn,γιατί από τι μαθαίνω δεν ΤΟ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΚΑΙ Η ΕΓΓΥΗΣΗ,αν είναι δυνατόν.

Δηλαδή να πετάξεις 1000-1500-2000 ευρώ για μια σοβαρή πιθανότητα burn in στην τηλεόραση ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΧΡΗΣΗΣ. Δηλαδή εμένα που ο πατέρας μου βλέπει το απόγευμα μέχρι το βράδυ ταινίες θα πρέπει να έχω χρονόμετρο στο χέρι και να τρέχω να τον τσεκάρω το βράδυ αν ξεχνάει την τηλεόραση ανοιχτή τα μεσάνυχτα για να μην καουν pixels από την τηλεόραση. Αυτά τα πράγματα είναι απαράδεκτα και αστεία.

Επομένως όσο και να αξίζει η τεχνολογία OLED που λένε τι να το κάνεις αν υπάρχει πιθανότητα να την πετάξεις σε 1-2 μήνες και 1 χρόνο και μάλιστα να μην σε καλύψει και η εγγύηση.

Επεξ/σία από lp_fan_1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, lp_fan_1 είπε

Δεν βλέπω πολύ καλές κριτικές στο skroutz και η οθόνη είναι 55αρα,πιστεύεις ότι η TCL συναγωνίζεται την LG σε θέμα ποιότητας γενικά?Επίσης κάτι που με προβληματίζει και ξέχασα να το αναφέρω είναι αν θα έπρεπε να προβώ σε αγορά τηλεόρασης σε τεχνολογία OLED ή όχι καθώς έχω δει πολλές κριτικές που αναφέρονται στο θέμα burn in,πραγμα που είναι απαγορευτικό όταν μιλάμε για τηλεοράσεις 1000 ευρώ και πάνω και τουλάχιστον θα έπρεπε να υπάρχει άμεση αντικατάσταση σε περίπτωση burn,γιατί από τι μαθαίνω δεν ΤΟ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΚΑΙ Η ΕΓΓΥΗΣΗ,αν είναι δυνατόν.

Δηλαδή να πετάξεις 1000-1500-2000 ευρώ για μια σοβαρή πιθανότητα burn in στην τηλεόραση ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΧΡΗΣΗΣ. Δηλαδή εμένα που ο πατέρας μου βλέπει το απόγευμα μέχρι το βράδυ ταινίες θα πρέπει να έχω χρονόμετρο στο χέρι και να τρέχω να τον τσεκάρω το βράδυ αν ξεχνάει την τηλεόραση ανοιχτή τα μεσάνυχτα για να μην καουν pixels από την τηλεόραση. Αυτά τα πράγματα είναι απαράδεκτα και αστεία.

Επομένως όσο και να αξίζει η τεχνολογία OLED που λένε τι να το κάνεις αν υπάρχει πιθανότητα να την πετάξεις σε 1-2 μήνες και 1 χρόνο και μάλιστα να μην σε καλύψει και η εγγύηση.

Για αρχή να πούμε οτι καλό θα ήταν να μη στηρίζεσαι αποκλειστικά στις κριτικές του σκρουτζ.

Επίσης όταν διαβάζεις κριτικές θα πρέπει να μάθεις να τις αποκωδικοποιείς.

Η τηλεόραση στο σκρουτζ έχει ναι μεν 2 κακές κριτικές οι οποίες όμως είναι καταψηφισμένες (1/7 & 1/28 τη βρήκαν χρήσιμη).

Στο διαταύτα.

Οι tcl μάλλον δεν είναι πιο ποιοτικές  από τις LG αλλά τι σημαίνει ποιότητα;

Για να πάρεις μια τηλεόραση lg με τα ίδια χαρακτηριστικά της tcl που προτάθηκε, χρειάζεσαι περίπου 1,5 φορές τα χρήματα που κοστίζει η tcl. Μια Lg και μια Tcl με τα ίδια χαρακτηριστικά  δεν έχουν ίδια τιμή. Η Lg το πιθανότερο είναι οτι θα εκμεταλλεύεται και θα αναδεικνύει στο έπακρο τα χαρακτηριστικά της (μιλάω για τον μέσο όρο και τον κανόνα, δε σημαίνει οτι δε γίνεται το αντίστροφο).

Στο θέμα κατασκευής, όντας καμμένος από συγκριτικά ακριβή LG, θα σου πω οτι λίγο πολύ μην περιμένεις ασφάλεια από κανένα. Όλα χαλάνε και η μάρκα από μόνη της δεν παρέχει υποχρεωτικά προστασία. Και στην lg έχεις καλές πιθανότητες να τη "φας" απλά στην Lg θα έχεις πιθανότατα καλύτερο support, κυρίως σε ανταλλακτικά.

Οι oled τηλεοράσεις έχουν τα αρνητικά τους αλλά η ποιότητα εικόνας που δίνουν είναι εκπληκτική και ασύγκριτη. Κάτι δίνεις...κάτι παίρνεις. Διαλέγεις σύμφωνα με τα κριτήρια σου και επιλέγεις οτι κάθετα καλύτερα στα θέλω σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι πράγματι ένα θέμα που απασχολεί όλο τον κόσμο. Πράγματι σε επίπεδο τηλεοράσεων οι εγγυήσεις δεν καλύπτουν πολλά πράγματα συμπεριλμβανομένου και του burn-in. Π.χ. τα κάτωθι (μπορείς να δεις εδώ στο tomshardware εάν και είναι άρθρο του 2021): 

  • Normal wear and tear
  • Cosmetic damage
  • Burn-in or image retention
  • Damages that occurred during shipment (this is handled by the store)
  • Misuse or abuse by the user
  • Power line surge
  • Natural disasters

Από την άλλη διάφορα τεστ δείχνουν ότι υπάρχει πολύ μικρή πιθανότητα να εμφανιστεί το burn-in ακόμα και σε συνθήκες που δεν εφαρμόζεται καμία τεχνική προστασίας (π.χ. μπορείς να δεις εδώ στο techspot ή στο rttings εδώ). 

Θα πεις βέβαια εάν σου τύχει και με τέτοιο κόστος; Εϊναι ένα ερώτημα.

Από την άλλη σιγά σιγά φαίνεται ότι οι εταιρείες αρχίζουν και κατανοούν το θέμα, και έχουν αρχίσει οι εγγυήσεις να καλύπτουν το burn-in τουλάχιστον σε gaming monitors (δες εδώ και εδώ). Μπορεί βέβαια να είναι και το γεγονός ότι πράγματι τα πράγματα έχουν βελτιωθεί και έτσι έχουν αρχίζει να νιώθουν εμπιστοσύνη στη νέα τεχνολογία και άρα να παρέχουν και τις σχετικές εγγυήσεις.

Σε κάθε περίπτωση, από τη στιγμή που το burn-in δεν συμπεριλαμβάνεται στην εγγύηση, έχει το κάποιο ρίσκο. Ζυγίζεις την ανώτερη ποιότητα, το κόστος αλλά και τον όποιο κίνδυνο (μικρή πιθανότητα τουλάχιστον όπως δείχνουν τα διάφορα τεστ αλλά μεγάλη ζημιά εάν το πάθεις). Η απόφαση είναι του καθενός προφανώς.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποφασισα τελικα να μην αγοράσω μέχρι να αλλάξουν τα πραγματα. Τι να την κάνω την ποιοτητα της oled οταν μπορεί να πεταχτεί στα σκουπίδια χωρις support και αντικατασταση. Ολα στον αερα δηλαδή και εσυ να σταξεις τα 1500-2000χιλιαρικα σε αυτούς. Το να συζηταμε για πιθανότητες ειναι αστείο, και 1% πιθανότητα να υπάρχει είναι αρκετός λόγος για να απορριφθεί άμεσα. 

Οσο για το κάτι "δίνεις κατι παίρνεις" ναι σε περίπτωση που καταστραφεί η τηλεόραση εσυ θα πάρεις απο τα 3 το μακρύτερο και οι αλλοι θα κονομησουν και αν τους πεις τίποτα για εγγύηση αλλα λογια να αγαπιόμαστε.Συγνωμη αλλά αυτή είναι μαφιόζικη μεταχείριση. 

Ούτε όλοι μπορούν να παιρνουν καθε τρεις και λίγο τηλεοράσεις με τέτοιο υψηλό κόστος, θα μου πει κάποιος μην κοιτάς τέτοιες τηλεοράσεις τότε. Παλια εδινες όμως ενα χιλιάρικο για τηλεόραση και σου έμενε για πάντα τώρα μετα απο μια 20ετια δεν μπορούν να φτιάξουν αξιόπιστες τηλεοράσεις οπως παλιά? 

  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, lp_fan_1 είπε

Οσο για το κάτι "δίνεις κατι παίρνεις" ναι σε περίπτωση που καταστραφεί η τηλεόραση εσυ θα πάρεις απο τα 3 το μακρύτερο και οι αλλοι θα κονομησουν και αν τους πεις τίποτα για εγγύηση αλλα λογια να αγαπιόμαστε.Συγνωμη αλλά αυτή είναι μαφιόζικη μεταχείριση.

Μα είναι αυτό σοβαρό επιχείρημα;

Η τηλεόραση έχει συγκεκριμένη τεχνολογία η οποία έχει γνωστά και συγκεκριμένα προτερήματα-μειονεκτήματα. Κανείς δε σε υποχρεώνει με πιστόλι να αγοράσεις.

Αν θεωρείς οτι δε μπορείς να συμβιβαστείς με αυτή τη τεχνολογία τότε ψάχνεις για εναλλακτικές που υπάρχουν.

Αν θεωρείς οτι δεν αξίζει η αγορά άλλης τηλεόρασης γενικά τότε πάσο.

Η τεχνολογία και τα ηλεκτρονικά προχώρησαν.

Ναι παλιά κρατούσαν περισσότερο οι τηλεοράσεις....και;

Τώρα φέρουν ένα σωρό smart δυνατότητες, προσφέρουν μεγάλη και καλύτερη εικόνα ενώ οι τιμές γενικά είναι συγκριτικά χαμηλές.

Κάποτε στα λεφτά που συζητάς αγόραζες κουτί 28" και ήθελες άλλα τόσα για να βρεις έπιπλο να την βάλεις, χάνοντας σημαντικό χώρο από το οίκημά σου.

Και ξαναγυρίζουμε στο κάτι δίνεις - κάτι παίρνεις. Αγοράζεις περισσότερες ίντσες, με καλύτερη ποιότητα εικόνας, με πολλές smart δυνατότητες σε συγκριτικά λίγα χρήματα και δυστυχώς χάνεις σε διάρκει.

Ήθελες να έχεις ακριβές crt 28" με σήμα 480p και να αντέχουν περισσότερο στο χρόνο;

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, nickol-us είπε

Μα είναι αυτό σοβαρό επιχείρημα;

Η τηλεόραση έχει συγκεκριμένη τεχνολογία η οποία έχει γνωστά και συγκεκριμένα προτερήματα-μειονεκτήματα. Κανείς δε σε υποχρεώνει με πιστόλι να αγοράσεις.

Αν θεωρείς οτι δε μπορείς να συμβιβαστείς με αυτή τη τεχνολογία τότε ψάχνεις για εναλλακτικές που υπάρχουν.

Αν θεωρείς οτι δεν αξίζει η αγορά άλλης τηλεόρασης γενικά τότε πάσο.

Η τεχνολογία και τα ηλεκτρονικά προχώρησαν.

Ναι παλιά κρατούσαν περισσότερο οι τηλεοράσεις....και;

Τώρα φέρουν ένα σωρό smart δυνατότητες, προσφέρουν μεγάλη και καλύτερη εικόνα ενώ οι τιμές γενικά είναι συγκριτικά χαμηλές.

Κάποτε στα λεφτά που συζητάς αγόραζες κουτί 28" και ήθελες άλλα τόσα για να βρεις έπιπλο να την βάλεις, χάνοντας σημαντικό χώρο από το οίκημά σου.

Και ξαναγυρίζουμε στο κάτι δίνεις - κάτι παίρνεις. Αγοράζεις περισσότερες ίντσες, με καλύτερη ποιότητα εικόνας, με πολλές smart δυνατότητες σε συγκριτικά λίγα χρήματα και δυστυχώς χάνεις σε διάρκει.

Ήθελες να έχεις ακριβές crt 28" με σήμα 480p και να αντέχουν περισσότερο στο χρόνο;

 

Τι να τις κάνεις τις καινούργιες τεχνολογίες οταν το προϊόν είναι εν δυνάμει ελαττωματικό?Καλα ολα αυτα που αναφέρεις αλλα και η αντοχή στον χρόνο είναι ενα σοβαρο κριτήριο για την αγορά ενος προϊόντος, μην σου πω το πιο σημαντικό από όλα. 

  • Like 2
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, lp_fan_1 said:

Τι να τις κάνεις τις καινούργιες τεχνολογίες οταν το προϊόν είναι εν δυνάμει ελαττωματικό?Καλα ολα αυτα που αναφέρεις αλλα και η αντοχή στον χρόνο είναι ενα σοβαρο κριτήριο για την αγορά ενος προϊόντος, μην σου πω το πιο σημαντικό από όλα. 

Ή αποδέχεσαι την πραγματικότητα στη τεχνολογική εξέλιξη των τηλεοράσεων ή αλλάζεις πλανήτη. Αλλιώς μείνε με την hitachi μέχρι να πεθάνει τελείως και αναγκαστικά να πάρεις άλλη.

  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω σ εχω! Και με αποθηκευτικο χώρο απο πάνω! Και αθάνατη! Και τζάμπα!

Και με δικό της δωμάτιο δώρο για τοποθέτηση! Και με γερανάκι δωρεάν για την μεταφορά!

Και με γειά!

LG-Flatron-29-CRT-Colour-TV-ModelRF-RT-29FA33RQ.webp.71fe5ae95fd91ec37291d9f3abb2bb71.webp

  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εσείς το βρίσκετε φυσιολογικό να δίνει κανείς 1500-2000 ευρώ για τηλεόραση και να καίγονται pixels επειδή βλέπεις τηλεόραση δεν είναι δικό μου πρόβλημα, στην τελική αν δεν ήταν σίγουροι ας έβαζαν και ένα χρονόμετρο να κλείνει αυτόματα την τηλεόραση για να ξέρουμε πότε να βλέπουμε και πότε όχι.

Ναι μεν αλλάζει η τεχνολογία και προφανώς προς το καλύτερο? Αλλά με περισσότερα προβλήματα, δόλο και κουτοπονηριά(βλέπε εγγύηση)! Η εκτός αν η αγορά της τηλεόρασης έχει γίνει πλέον χόμπι για κάποιους και αλλάζουν κάθε χρόνο.

Η τηλεόραση ναι μεν είναι διασκέδαση αλλά ποτέ δεν ήταν εφήμερη η αγορά της, ο περισσότερος κόσμος δεν έχει χρήματα  να πετάει σε τηλεοράσεις, με μία εικονική εγγύηση που σου δίνουνε και δεν σε καλύπτει για κάτι που να έχει να κάνει καθαρά με αυτό το ελαττωματικό προιόν-τεχνολογία.

  • Like 3
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περα απο την πλάκα, οντως πλέον ολα είναι ψευτικά αλλά τεχνολογικά ανώτερα και πιο απολαυστικά..

Κι εγω της αποψης να πάρω κάτι πιο φθηνό είμαι κι αν χαλάσει γρήγορα να μην κλαίω πολλά χρήματα.

Αναλόγως όμως και το τι χρήστης είναι ο καθένας..

Εγω που είμαι απλός χρήστης και δεν θέλω φαμφάρες και τελευταία λέξη της τεχνολογίας αλλά βολευομαι με πιο απλή εκδοση τηλεορασης κτλ, παίρνω arielli. Και οντως εχω πάρει δεν το λεω σαν παράδειγμα.

42αρα μπήκε στον 8ο χρόνο στα 220 ευρω . Και 32αρα στον τεταρτο χρόνο κι αλλες για γνωστούς και μόνο η μια χάλασε στα 3 χρόνια..

Το εγραψα και σε παραδίπλα νήμα πριν λίγο. Θέλει και τύχη πλέον σε ολα.. Αμάξι παίρνεις  καινούργιο πλέον και σε 3 μήνες βαράει μηχανή ή ολα τα ηλεκτρολογικά ξέρω γω.. Βοήθειά μας..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση
6 ώρες πριν, lp_fan_1 είπε

Καλησπέρα,πάνε  χρόνια τώρα που ο πατέρας μου είχε αγοράσει μία τηλεόραση hitachi full hd 45 ιντσων 60hz 1080p ανάλυση.Νομίζω ήρθε η δώρα για αγορά νέας τηλεόρασης μια και οι τεχνολογίες έχουν αλλάξει και είναι η μέρα με την νύχτα όσο βαθμό ανάλυσης αλλά και σε ρυθμό ανανέωσης.

 

Διαθέσιμο budget: 1500-1600 ευρώ(ελάχιστο πιο πάνω στην τιμή είμαστε οκ εφόσον αξίζει και μόνο)

 

Απόσταση και γωνία θέασης: οι 2 καναπέδες είναι κοντά στα 2 μέτρα περίπου η γωνία θέασης όμως στα 3 μέτρα ακριβώς.Ο χώρος είναι ενιαίος άρα εκτός από το σαλόνι βλέπει και η κουζίνα άρα μιλάμε για απόσταση πάνω από 10 μέτρα αν κάποιος θέλει να παρακολουθεί και από εκεί.

 

Χρήση και τι μας ενδιαφέρει περισσότερο: ταινίες κυρίως που έχει μεγάλη τρέλα ο πατέρας μου,ντοκιμαντερ,youtube, gaming,ενδεχομένως να χρησιμοποιηθεί μελλοντικά για gaming σκοπό π.χ αγορά ενδεχομένως κάποιας κονσόλας, δεν έχουμε cosmote tv,nova eon,μόνο κανάλια κεραίας για πιο καθημερινή χρήση)

 

προτίμηση σε μέγεθος : Με μία γρήγορη έρευνα που έβλεπα νομίζω 65 inches είναι καλά, έναντι 45 που έχω τώρα

 

Έχουμε κάποιον περιορισμό λόγω πεθεράς/ χώρου/διάταξης/ μεγέθους επίπλων: H τηλεόραση θα μπει επιτοίχια.

 

Μας ενδιαφέρουν κάποια συγκεκριμένα χαρακτηριστικά; ( 3D, smart, ultra HD, HDR κτλ):Δυστυχώς δεν γνωρίζω καλά από αυτές τις τεχνολογίες :D

 

Έχουμε κάποια μοντέλα ήδη στα υπόψιν :Από τι έχω ψάξει και έχω δει,top tier σε ποιότητα ανάλυσης θεωρούνται οι LG,και μερικά reviews που είδα στο youtube,μου άρεσε πολύ η εικόνα!

 

Κατάστημα προτίμησης : Όχι δεν υπάρχει(μένω Χαλκιδική-Θεσσαλονίκη συνεπώς οποιαδήποτε από τις μεγάλες γνωστές αλυσίδες του είδους υπάρχουν στον χώρο μπορεί να γίνει αγορά και από εκεί αλλά και έλεγχος της τηλεόρασης

Όταν δίνεις τόσα λεφτά δεν συζητάς για tcl, hisense κλπ σκουπίδια που δεν έχουν εμπειρία σε panel. Συζητάς για samsung, sony και lg. Και με τα λεφτά που διαθέτεις πας σε  Samsung qn90c, sony X90L, αλλιώς oled. Και πραγματικά με αφήνουν αδιάφορες όσο καλές και να είναι οι tcl κλπ όταν δίνεις τόσα λεφτά. Πας σε δοκιμασμένα πράγματα. Και ξεκόλλα από τα burn in είναι λογική προ 5ετιας. Φιλικά πάντα και προσωπική άποψη.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί απλώς δεν αγοράζεις μια σχετικά φθηνή επώνυμη 4K, που θα σου προσφέρει ένα τεράστιο άλμα μπροστά σε αυτήν που έχεις τώρα, αλλά χωρίς το άγχος να "κλάψεις" τόσα πολλά χρήματα; Η αλήθεια είναι πως οι τηλεοράσεις πλέον είναι αναλώσιμο προϊόν, έχω πολλούς φίλους και γνωστούς που τους χάλασε ελάχιστα μετά την 3ετία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...