Προς το περιεχόμενο

Laptop HP 255 G8 7J034AA 15.6" FHD IPS / Ryzen 5 5500U 321 €


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξερω να απαντησω για το λαπτοπ αλλα για το εν λογω καταστημα το εχω χρησιμοποιησει καμια 15αρια φορες... Παρελαβα ολες εκτος απο μια που ενημερωθηκα οτι δεν υπαρχει τελικα αποθεμα. Στις 10 παρελαβα εντος 15-20 ημερων οπως λεει και στις 4 περιπου στις 35 ημερολογιακες. Να χασετε λεφτα δεν νομιζω αλλα οτι δουλευει σαν χονδρικης ναι δυστυχως ετσι ειναι και γι αυτο αυτες οι τιμες. Ρισκο ειναι οπως και να εχει γιατι μπορει να πεσουν προσφορες μεσα σε ενα μηνα αλλα μπορει και οχι.

Για οποιον δεν καιγεται μια χαρα ειναι, για αμεσες δουλειες δεν κανει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

3 ώρες πριν, cosmo21 είπε

Δεν ξερω να απαντησω για το λαπτοπ αλλα για το εν λογω καταστημα το εχω χρησιμοποιησει καμια 15αρια φορες... Παρελαβα ολες εκτος απο μια που ενημερωθηκα οτι δεν υπαρχει τελικα αποθεμα. Στις 10 παρελαβα εντος 15-20 ημερων οπως λεει και στις 4 περιπου στις 35 ημερολογιακες. Να χασετε λεφτα δεν νομιζω αλλα οτι δουλευει σαν χονδρικης ναι δυστυχως ετσι ειναι και γι αυτο αυτες οι τιμες. Ρισκο ειναι οπως και να εχει γιατι μπορει να πεσουν προσφορες μεσα σε ενα μηνα αλλα μπορει και οχι.

Για οποιον δεν καιγεται μια χαρα ειναι, για αμεσες δουλειες δεν κανει.

Εχω αγοράσει πολλά πράματα από κεί, οι αναγραφόμενοι χρόνοι παράδοσης (± 2-3 μέρες) μου τηρήθηκαν πάντα.
Σε πολλά προϊόντα είναι Drop Shipping κατάστημα γι΄αυτό και αυτοί οι χρονοι παράδοσης αλλά και οι χαμηλές τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλη προσοχή με τα "IPS" (σκοπίμως εντός εισαγωγικών) panels που χρησιμοποιεί η HP.
Κάπως έτσι την πατήσαμε κι εμείς.
Νήμα για παραπλήσιο μοντέλο: Συζήτηση για το HP 255 G8 (Ryzen 5-3500U/8GB RAM/256GB NVMe/15,6″ FHD/No OS)
Ελπίζω από τότε η κατάσταση να έχει διορθωθεί και οι οθόνες να μην είναι μόνο κατ’ όνομα IPS...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σχέση τιμής προσφοράς και τιμής αποφορολόγησης λογικά περιέχει κάποια μαϊμουδιά αποφυγής ΦΠΑ απο το κατάστημα στην τιμή της προσφοράς. Υπάρχουν τέτοια λογιστικά τερτίπια και έχουν εφαρμοσθεί κατά κόρον από καταστήματα (άλλες φορές νόμιμα, άλλες φορές στο όριο της νομιμότητας κλπ). Προφανώς η συγκεκριμένη προσφορά δεν αξίζει για κάποιον που θέλει να αγοράσει με αποφορολόγιση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 hours ago, 9-11 said:

Μεγάλη προσοχή με τα "IPS" (σκοπίμως εντός εισαγωγικών) panels που χρησιμοποιεί η HP.
Κάπως έτσι την πατήσαμε κι εμείς.
Νήμα για παραπλήσιο μοντέλο: Συζήτηση για το HP 255 G8 (Ryzen 5-3500U/8GB RAM/256GB NVMe/15,6″ FHD/No OS)
Ελπίζω από τότε η κατάσταση να έχει διορθωθεί και οι οθόνες να μην είναι μόνο κατ’ όνομα IPS...

Δεν θα ήταν λογικό να έχει καλό IPS panel, κοστίζουν.

Θα με ενδιέφερε πολύ αν έχεις κάποια καλύτερη εναλλακτική κάτω από 350 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα μαμα - panel της ΗΡ είναι είτε LG είτε Samsung...  δε βάζει μαϊμουδιές, εκτός αν το τμήμα πωλήσεων αλλάζει στα χαρτιά τα χαρακτηριστικά , αυτό δεν το ξέρω.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...