Προς το περιεχόμενο

To World of Warcraft εξακολουθεί να έχει εκατομμύρια συνδρομητές


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως παίζω ακόμα σαν την πρώτη στιγμή. Κυρίως για την ιστορία του παιχνιδιού αλλά και γιατί για εμένα είναι ακόμα fun πάρα τα χρόνια του 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ ήρθα στο παιχνίδι το τελευταίο 2μηνο ξανά. Είναι αρκετά fun, το story σίγουρα είναι καλύτερο, και με την έλευση του Metzen, το επόμενο expansion φαίνεται ακόμα καλύτερο. Επίσης, κάνουν πολλές QoL αλλαγές (transmog, warbands, κλπ) και οι παίκτες φαίνονται ευχαριστημένοι. 

Δεν νομίζω να το αφήσω σύντομα, παίζω 1-2 ωρίτσες και το ευχαριστιέμαι. Αυτό θα γίνει - αν γίνει - με τον ερχομό του MMO της Riot. Αν και εφόσον είναι καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό να έχει ακόμα τέτοια νούμερα αφού ο ανταγωνισμός είναι ανύπαρκτος. Μόνο το Wildstar είχε πιθανότητες ενάντια στο WoW αλλά η έλλειψη softcore content μαζί με το άθλιο CPU optimization για AMD CPUs τελείωσαν το παιχνίδι.

Τώρα μένει να δούμε πως θα τα πάει το Throne & Liberty(Lineage 3). Και μετά έρχονται κι' άλλα(Ashes of Creation etc) τα οποία αργούν ακόμα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιζω αρκετά συχνά Heroes of the Storm

προσπαθώ να μπω μια μερα στο battle.net  και μου βγαζει αναμονή 40΄

λεω τι εγινε ρε συ, τι αναμονή

ε τελικά μπήκα μετά απο 1 ωρα και ειδα ειχε το Classic νεο expansion και γινόταν χαμός τοσο σε twitch αλλά και στο tik tok

Υ.Γ.

κάθε μήνα σχεδόν ανοίγει και ενας server στο lineage 2 (ως επι το πλειστον interlude c6,c9)

τι συζητάμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ένα έχω να πω, όποιος δεν έζησε εποχές Lan Party δεν ξέρει τι θα πει κάψιμο.

Σήμερα που μπορούμε όλοι να έχουμε υπολογιστές στο σπίτι και καλές συνδέσεις έχει πεθάνει το χόμπι στην Ελλάδα. Θυμάμαι κόσμος περνούσε την αλλαγή του χρόνου σε ίντερνετ καφέ που είχαν ειδικές προσφορές. Χριστούγεννα 12-ώρες Lan Party με 5~6 ευρώ, φοιτητές στα Σέρρας με πολύ κάψιμο!

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, KaRouLi είπε

Κι εγώ ήρθα στο παιχνίδι το τελευταίο 2μηνο ξανά. Είναι αρκετά fun, το story σίγουρα είναι καλύτερο, και με την έλευση του Metzen, το επόμενο expansion φαίνεται ακόμα καλύτερο. Επίσης, κάνουν πολλές QoL αλλαγές (transmog, warbands, κλπ) και οι παίκτες φαίνονται ευχαριστημένοι. 

Δεν νομίζω να το αφήσω σύντομα, παίζω 1-2 ωρίτσες και το ευχαριστιέμαι. Αυτό θα γίνει - αν γίνει - με τον ερχομό του MMO της Riot. Αν και εφόσον είναι καλό.

Την πατησες εχει μπει στον παγο το mmo της Riot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίζω απο την αρχή σχεδόν. Μετά το WoTLK δεν μου άρεσε η πορεία που είχε πάρει το παιχνίδι, με κάθε expansion να είναι χειρότερο απο το προηγούμενο. Την τελευταία φορά που μπήκα με ένα trial, πραγματικά δεν το αναγνώριζα. Δεν μου άρεσε καθόλου!

Οπότε απο το 2013, παραμένω πιστός στο WoTLK σε private server. Θεωρώ πως το συγκεκριμένο expansion είχε την πιο ισσοροπημένη προσέγγιση, και ο private server που παίζω, αν και εξαιρετικά μικρός σε population, τον λατρεύω γιατί στην ουσία είμαστε σαν μια παρέα, όλοι γνωστοί που παίζουμε. Δεν έχει τα καφριλίκια πχ του Warmane.

Όλα βέβαια τα παραπάνω, είναι απλά η προσωπική μου άποψη και τα γούστα μου, κάποιοι μπορεί να τους αρέσει περισσότερο το πως είναι το παιχνίδι σήμερα, και ομολογώ πως δεν περίμενα να έχει ακόμα τόση μεγάλη βάση συνδρομητών.

Επεξ/σία από Sorath
  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα και να ισχύει το γράφημα αυτό οφείλεται στο ότι δεν υπάρχουν MMO της προκοπής αυτή τη στιγμή, άσε που με το μοντέλο της συνδρομής σε συνδυασμό με τα microtransaction έχουν καταστρέψει τα περισσότερα MMO.

Καταραμένα microtransactions, και όλα άρχισαν με μια πανοπλία αλόγου.

3ae2a0dfefb5cbd898ab6372e224c49efb3527e4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 minutes ago, Sorath said:

Παίζω απο την αρχή σχεδόν. Μετά το WoTLK δεν μου άρεσε η πορεία που είχε πάρει το παιχνίδι, με κάθε expansion να είναι χειρότερο απο το προηγούμενο. Την τελευταία φορά που μπήκα με ένα trial, πραγματικά δεν το αναγνώριζα. Δεν μου άρεσε καθόλου!

Οπότε απο το 2013, παραμένω πιστός στο WoTLK σε private server. Θεωρώ πως το συγκεκριμένο expansion είχε την πιο ισσοροπημένη προσέγγιση, και ο private server που παίζω, αν και εξαιρετικά μικρός σε population, τον λατρεύω γιατί στην ουσία είμαστε σαν μια παρέα, όλοι γνωστοί που παίζουμε. Δεν έχει τα καφριλίκια πχ του Warmane.

Όλα βέβαια τα παραπάνω, είναι απλά η προσωπική μου άποψη και τα γούστα μου, κάποιοι μπορεί να τους αρέσει περισσότερο το πως είναι το παιχνίδι σήμερα, και ομολογώ πως δεν περίμενα να έχει ακόμα τόση μεγάλη βάση συνδρομητών.

Τι προσωπικά γούστα. Αφού μετά το WotLK είναι το χάος. Δεν υπάρχει σύγκριση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, panagi0tisgr said:

Εγώ πάντως παίζω ακόμα σαν την πρώτη στιγμή. Κυρίως για την ιστορία του παιχνιδιού αλλά και γιατί για εμένα είναι ακόμα fun πάρα τα χρόνια του 

Ιστορία ; Από τα πολλά που έχουν χαλάσει στο πέρασμα των χρόνων στο game το κυριότερο είναι το Lore το οποίο το έχουν μαμίσει στην κυριολεξία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησα πολλές φορές MMO (LA2, GW, WoW) αλλά ποτέ δε με κράτησαν οπότε δεν έχω κάνει και ποτέ συνδρομή να ασχοληθώ παραπάνω απ τα trial. Ακούγεται όμως πως δουλεύουν εκδόσεις για κονσόλες και πως θα μπει στο Game Pass, σε αυτή τη περίπτωση ίσως το δοκιμάσω, όπως φαντάζομαι και αρκετός κόσμος ακόμα κάτι που θα αναβιώσει ακόμα παραπάνω το παιχνίδι. Μου κάνει εντύπωση πάντως που έχει τέτοια player base τόσα χρόνια μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 minutes ago, Sorath said:

Παίζω απο την αρχή σχεδόν. Μετά το WoTLK δεν μου άρεσε η πορεία που είχε πάρει το παιχνίδι, με κάθε expansion να είναι χειρότερο απο το προηγούμενο. Την τελευταία φορά που μπήκα με ένα trial, πραγματικά δεν το αναγνώριζα. Δεν μου άρεσε καθόλου!

Οπότε απο το 2013, παραμένω πιστός στο WoTLK σε private server. Θεωρώ πως το συγκεκριμένο expansion είχε την πιο ισσοροπημένη προσέγγιση, και ο private server που παίζω, αν και εξαιρετικά μικρός σε population, τον λατρεύω γιατί στην ουσία είμαστε σαν μια παρέα, όλοι γνωστοί που παίζουμε. Δεν έχει τα καφριλίκια πχ του Warmane.

Όλα βέβαια τα παραπάνω, είναι απλά η προσωπική μου άποψη και τα γούστα μου, κάποιοι μπορεί να τους αρέσει περισσότερο το πως είναι το παιχνίδι σήμερα, και ομολογώ πως δεν περίμενα να έχει ακόμα τόση μεγάλη βάση συνδρομητών.

Σε ποιον private είσαι για WotLk? 
Πάντως και για εμενα καλύτερο fun είχα στους private servers για vanilla παρά όταν βγήκε το classic επίσημα από την Blizzard.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...