Προς το περιεχόμενο

Καταλληλότερη RTX 4080 SUPER για Gaming


zisiskon78
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από JPaxilleas,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λόγο του ότι εκεί έξω γίνετε ένας χαμός με της κάρτες γραφικών θέλω τα φώτα σας. Ποια version πιστεύετε οτι είναι καταλληλότερη για gaming όσο αφορά απόδοση, καλύτερες θερμοκρασίες και γενικά να έχει ένα καλό ιστορικό κριτικών;

Επίσης όσο αφορά το τροφοδοτικό 750w θα είναι ιδανικό για μια 4080 κάρτα ή θα πρέπει να ετοιμάζομαι για αγορά μεγαλύτερου τροφοδοτικού?

Ένα μοντέλο που έχω βάλει στο ματι είναι:

Gigabyte GeForce RTX 4080 Super 16GB GDDR6X Windforce 16G

Και το τροφοδοτικό που έχω τωρα είναι Corsair 750 Wat 80 Plus Gold. Πιστεύεται ότι για αυτή την κάρτα τα 750w θα με καλύψουν;

Ο υπολογιστής μου αυτή τη στιγμή πρίν την αναβάθμιση. 

Screenshot_20240401_224644_Steam.jpg.d868dcec9df12268fc4a4d28e57589cb.jpg

 

Επεξ/σία από zisiskon78
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Καταλληλότερη RTX 4080 SUPER για Gaming
  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πρωτα απο ολα παρε ενα τροφοτικο στα 1000watt θα ηταν ιδανικο για να το εχεος γιααρκετο καιρο,η καρτα που εχεις υποψην μια χαρα ειναι αν και θα επαιρνα τωρα  AMD 7900GRE γιατι Νοεμβρη θα κυκλοφορησουν καινουργιες σειρες καρτων .

Επεξ/σία από ICE-T
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το υπόλοιπο σύστημα ποιό είναι;

Ένα 750αρι ποιοτικό gold τροφοδοτικό ναι είναι ικανό να τρέξει την 4080 super ωστόσο συμφωνώ κι εγώ οτι δεν είναι το ιδανικότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση

Οι Gigabyte κάρτες γραφικών είναι πράγματι δοκιμασμένες. Καλή ποιότητα, καλές θερμοκρασίες και γενικά θα μείνεις ευχαριστημένος. Ως προς τις επιδόσεις σε σχέση με μια κανονική 4080 δε θα δεις σημαντικές διαφορές. Μεταξύ των καρτών σούπερ της Gigabyte θα διάλεγα είτε την Windforce ή την Gaming OC αλλά η δεύτερη πρακτικά δεν διαφέρει σε επιδόσεις από μια απλή 4080 Super. Η πρώτη έχει ένα μικρό προβάδισμα σε σχέση με τις άλλες του 2% με 3% (σου μεταφέρω πληροφορίες από διάφορα reviews) μια και δεν είμαι πια κάτοχος μιας Gigabyte κάρτας. 

Εναλλακτικά θα σου πρότεινα και την MSI GeForce RTX 4080 Super 16GB GDDR6X Suprim X (εδώ). Σε ποιότητα, θερμοκρασίες κ.λπ. είναι το ίδιο καλή με μια Gigabyte.

Αναφορικά με το τροφοδοτικό, συμφωνώ με τους υπόλοιπους φίλους και προσωπικά θα σου πρότεινα ένα 850άρι Full Modular 80 Plus Gold.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nickol-us είπε

Το υπόλοιπο σύστημα ποιό είναι;

Ένα 750αρι ποιοτικό gold τροφοδοτικό ναι είναι ικανό να τρέξει την 4080 super ωστόσο συμφωνώ κι εγώ οτι δεν είναι το ιδανικότερο.

My PC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, JPaxilleas είπε

Οι Gigabyte κάρτες γραφικών είναι πράγματι δοκιμασμένες. Καλή ποιότητα, καλές θερμοκρασίες και γενικά θα μείνεις ευχαριστημένος. Ως προς τις επιδόσεις σε σχέση με μια κανονική 4080 δε θα δεις σημαντικές διαφορές. Μεταξύ των καρτών σούπερ της Gigabyte θα διάλεγα είτε την Windforce ή την Gaming OC αλλά η δεύτερη πρακτικά δεν διαφέρει σε επιδόσεις από μια απλή 4080 Super. Η πρώτη έχει ένα μικρό προβάδισμα σε σχέση με τις άλλες του 2% με 3% (σου μεταφέρω πληροφορίες από διάφορα reviews) μια και δεν είμαι πια κάτοχος μιας Gigabyte κάρτας. 

Εναλλακτικά θα σου πρότεινα και την MSI GeForce RTX 4080 Super 16GB GDDR6X Suprim X (εδώ). Σε ποιότητα, θερμοκρασίες κ.λπ. είναι το ίδιο καλή με μια Gigabyte.

Αναφορικά με το τροφοδοτικό, συμφωνώ με τους υπόλοιπους φίλους και προσωπικά θα σου πρότεινα ένα 850άρι Full Modular 80 Plus Gold.

Ευχαριστώ φίλε για τη βοήθεια είμαι ανάμεσα μου σε δύο μοντέλα διαφορετικά έλεγα να πάω ακόμα σε 1000 watt για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο στις μελλοντικές αναβαθμίσεις προτείνεις κάποιο από αυτά η κάποιο αλλο;

1. Corsair RMx Series RM850x (2021) 850W Full Modular 80 Plus Gold

2. Corsair RM1000x 1000W Τροφοδοτικό Υπολογιστή Full Modular 80 Plus Gold

Επεξ/σία από zisiskon78
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, zisiskon78 είπε

Ευχαριστώ φίλε για τη βοήθεια είμαι ανάμεσα μου σε δύο μοντέλα διαφορετικά έλεγα να πάω ακόμα σε 1000 watt για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο στις μελλοντικές αναβαθμίσεις προτείνεις κάποιο από αυτά η κάποιο αλλο;

1. Corsair RMx Series RM850x (2021) 850W Full Modular 80 Plus Gold

2. Corsair RM1000x 1000W Τροφοδοτικό Υπολογιστή Full Modular 80 Plus Gold

Θα συμφωνησω με τον φιλο @JPaxilleas για τις Gigabyte. 

Οσον αφορά το τροφοδοτικό προσωπικα

1) Θα πήγαινα οπωσδηποτε πια σε ΑΤΧ3.0 τροφοδοτικο ειδικα οταν μιλάμε πια για πιο ενεργοβόρες κάρτες και συστηματα.

2) Δεν βλέπω λόγo να παω σε Corsair ΑΤΧ2.0 οταν μπορω να πάω σε Seasonic ATX3.0 στην ιδια πανω κατω τιμη (Τα Focus βγαινουν και σε ΑΤΧ3.0 και σε ΑΤΧ2.0, τα Vertex μια κατηγορια πανω βγαινουν μονο σε ATX3.0 - 10 χρονια εγγυηση τα Focus, 12 τα Vertex πια).

Seasonic Focus GX ATX 3.0 850W 

Seasonic Vertex GX 850W 

Seasonic FOCUS GX ATX 3.0 1000W 

Seasonic Vertex GX 1000W 

Επίσης προτεινομενα (ATX3.0 με 10 χρονια εγγυηση)

Be Quiet Pure Power 12 M 850W 

Be Quiet Pure Power 12 M 1000W 

Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, SeNNinhA είπε

Θα συμφωνησω με τον φιλο @JPaxilleas για τις Gigabyte. 

Οσον αφορά το τροφοδοτικό προσωπικα

1) Θα πήγαινα οπωσδηποτε πια σε ΑΤΧ3.0 τροφοδοτικο ειδικα οταν μιλάμε πια για πιο ενεργοβόρες κάρτες και συστηματα.

2) Δεν βλέπω λόγo να παω σε Corsair ΑΤΧ2.0 οταν μπορω να πάω σε Seasonic ATX3.0 στην ιδια πανω κατω τιμη (Τα Focus βγαινουν και σε ΑΤΧ3.0 και σε ΑΤΧ2.0, τα Vertex μια κατηγορια πανω βγαινουν μονο σε ATX3.0 - 10 χρονια εγγυηση τα Focus, 12 τα Vertex πια).

Seasonic Focus GX ATX 3.0 850W 

Seasonic Vertex GX 850W 

Seasonic FOCUS GX ATX 3.0 1000W 

Seasonic Vertex GX 1000W 

Επίσης προτεινομενα (ATX3.0 με 10 χρονια εγγυηση)

Be Quiet Pure Power 12 M 850W 

Be Quiet Pure Power 12 M 1000W 

Να πω την αλήθεια δεν ήξερα για το ATX3 σωστή τοποθέτηση σου φιλε και ιδικά πάνω στην ώρα!! Τελικα κατέληξα στα 1000 wat για μελλοντικές αναβαθμίσεις. Παρόλα αυτά αν μπορείς να ελέγξεις την μητρική μου όπως βλέπω αναφέρει 8+4 Pin Power Supply δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο όσο αφορά την συνδεμολογία. Ελπίζω για την ώρα να παραμείνω στην X470 GAMING PRO MAX να μην πάω και για μητρική μιας που ειναι θεϊκή δεν μου έχει παρουσιάσει το παραμικρό Ελπίζω να έχω συμβατότητα στο ακέραιο!!

Ποιο κάτω εχω τα πράγματα αυτή την στιγμή 

Και αναβαθμίζω όπως έχει ως τώρα 

1. 1000wat ATX3 

2. RTX 4080 SUPER

ΕΕπεξεργαστής θαρω πως παραμένω στον ίδιο! 

Δεν ξέρω μητρική και μνήμες να το κανω σε επόμενη φάση.

 

Screenshot_20240401_224644_Steam.jpg.d868dcec9df12268fc4a4d28e57589cb.jpg

Επεξ/σία από zisiskon78
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, zisiskon78 είπε

Να πω την αλήθεια δεν ήξερα για το ATX3 σωστή τοποθέτηση σου φιλε και ιδικά πάνω στην ώρα!! Τελικα κατέληξα στα 1000 wat για μελλοντικές αναβαθμίσεις. Παρόλα αυτά αν μπορείς να ελέγξεις την μητρική μου όπως βλέπω αναφέρει 8+4 Pin Power Supply δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο όσο αφορά την συνδεμολογία. Ελπίζω για την ώρα να παραμείνω στην X470 GAMING PRO MAX να μην πάω και για μητρική μιας που ειναι θεϊκή δεν μου έχει παρουσιάσει το παραμικρό Ελπίζω να έχω συμβατότητα στο ακέραιο!!

Ποιο κάτω εχω τα πράγματα αυτή την στιγμή 

Και αναβαθμίζω όπως έχει ως τώρα 

1. 1000wat ATX3 

2. RTX 4080 SUPER

ΕΕπεξεργαστής θαρω πως παραμένω στον ίδιο! 

Δεν ξέρω μητρική και μνήμες να το κανω σε επόμενη φάση.

 

Screenshot_20240401_224644_Steam.jpg.d868dcec9df12268fc4a4d28e57589cb.jpg

Συνήθως τα καλώδια από τα τροφοδοτικά βγαίνουν σε  διαμόρφωση 8pin σε 4pin+4pin διάταξη όπως στην φώτο.

Έτσι μπορούν να χρησιμοποιηθούν και σε μητρικές που έχουν CPU παροχή είτε με ένα 8πινο, είτε με ένα 8πινο και ένα 4πινο όπως η δική σου, είτε με 2 8πινα.

Το 8πινο κουμπώνει στο Psu και τα 4+4 κουμπώνουν στην μητρικη

s-l1200.webp.6f633a41f455ee7bc69488f1bf319011.webp

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/4/2024 στις 10:37 ΜΜ, JPaxilleas είπε

Οι Gigabyte κάρτες γραφικών είναι πράγματι δοκιμασμένες. Καλή ποιότητα, καλές θερμοκρασίες και γενικά θα μείνεις ευχαριστημένος. Ως προς τις επιδόσεις σε σχέση με μια κανονική 4080 δε θα δεις σημαντικές διαφορές. Μεταξύ των καρτών σούπερ της Gigabyte θα διάλεγα είτε την Windforce ή την Gaming OC αλλά η δεύτερη πρακτικά δεν διαφέρει σε επιδόσεις από μια απλή 4080 Super. Η πρώτη έχει ένα μικρό προβάδισμα σε σχέση με τις άλλες του 2% με 3% (σου μεταφέρω πληροφορίες από διάφορα reviews) μια και δεν είμαι πια κάτοχος μιας Gigabyte κάρτας. 

Εναλλακτικά θα σου πρότεινα και την MSI GeForce RTX 4080 Super 16GB GDDR6X Suprim X (εδώ). Σε ποιότητα, θερμοκρασίες κ.λπ. είναι το ίδιο καλή με μια Gigabyte.

Αναφορικά με το τροφοδοτικό, συμφωνώ με τους υπόλοιπους φίλους και προσωπικά θα σου πρότεινα ένα 850άρι Full Modular 80 Plus Gold.

Ευχαριστώ φίλε πολύ καλή επιλογή μόλις σήμερα παρέλαβα σε προσφορά την κάρτα!! MSI GeForce RTX 4080 Super 16GB GDDR6X Suprim X Ευχαριστώ για τη βοήθεια!

 

 

20240405_181640.jpg

Στις 2/4/2024 στις 10:02 ΠΜ, SeNNinhA είπε

Θα συμφωνησω με τον φιλο @JPaxilleas για τις Gigabyte. 

Οσον αφορά το τροφοδοτικό προσωπικα

1) Θα πήγαινα οπωσδηποτε πια σε ΑΤΧ3.0 τροφοδοτικο ειδικα οταν μιλάμε πια για πιο ενεργοβόρες κάρτες και συστηματα.

2) Δεν βλέπω λόγo να παω σε Corsair ΑΤΧ2.0 οταν μπορω να πάω σε Seasonic ATX3.0 στην ιδια πανω κατω τιμη (Τα Focus βγαινουν και σε ΑΤΧ3.0 και σε ΑΤΧ2.0, τα Vertex μια κατηγορια πανω βγαινουν μονο σε ATX3.0 - 10 χρονια εγγυηση τα Focus, 12 τα Vertex πια).

Seasonic Focus GX ATX 3.0 850W 

Seasonic Vertex GX 850W 

Seasonic FOCUS GX ATX 3.0 1000W 

Seasonic Vertex GX 1000W 

Επίσης προτεινομενα (ATX3.0 με 10 χρονια εγγυηση)

Be Quiet Pure Power 12 M 850W 

Be Quiet Pure Power 12 M 1000W 

Ευχαριστώ πολύ φίλε για την βοήθεια σου όντος ήταν μια λεπτομέρεια που δεν την ήξερα όσο αφορά για το ATX 3.0 τελικά κατέληξα σε μοντέλο CORSAIR PSU RMX Shift Series 1000 W 80+ Gold

αλλά πάνα πολλα ATX3.0! :)

Επεξ/σία από zisiskon78
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, zisiskon78 είπε

Ευχαριστώ πολύ φίλε για την βοήθεια σου όντος ήταν μια λεπτομέρεια που δεν την ήξερα όσο αφορά για το ATX 3.0 τελικά κατέληξα σε μοντέλο CORSAIR PSU RMX Shift Series 1000 W 80+ Gold

αλλά πάνα πολλα ATX3.0! :)

Αρκεί να σε βολεύει το Shift με τις εξόδους στο πλάι. Δεν είναι για όλους και όλα τα κουτιά.

Επεξ/σία από SeNNinhA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, zisiskon78 είπε

Ευχαριστώ φίλε πολύ καλή επιλογή μόλις σήμερα παρέλαβα σε προσφορά την κάρτα!! MSI GeForce RTX 4080 Super 16GB GDDR6X Suprim X Ευχαριστώ για τη βοήθεια!

Ευχαριστώ πολύ φίλε για την βοήθεια σου όντος ήταν μια λεπτομέρεια που δεν την ήξερα όσο αφορά για το ATX 3.0 τελικά κατέληξα σε μοντέλο CORSAIR PSU RMX Shift Series 1000 W 80+ Gold

αλλά πάνα πολλα ATX3.0! :)

Μια χαρα θα είσαι. Καλορίζικα. Την κάρτα θα την ευχαριστηθείς. Αθόρυβη, καλή ποιότητα στην κατασκευή (σε όλες τις εκδόσεις Suprim η MSI βάζει το κάτι παραπάνω). Επίσης εάν σε ενδιαφέρει (πρακτικά δε το χρειάζεσαι) όλες οι MSI έχουν και ένα μικρό περιθώριο για overclocking που μπορεί να σου δώσει ένα 4 με 5 % παραπάνω σε επιδόσεις. Μπορείς να το κάνεις εύκολα με το "MSI Afterburner" πρόγραμμα της MSI. Οι ρυθμίσεις είναι απλές. Βάζεις 2-3 μονάδες το "Power Limit" κάτω από όριο, το αφήνεις σταθερό και παίζεις με "Core Clock" και "Memory Clock". Παραπάνω από 180 με 200 MHz πιθανώς να μη μπορείς να πας (αλλά δε γνωρίζω τις Suprim). Οπότε βάλε μια safe τιμή π.χ. στα 170 MHz και μετά παίζεις με το τελευταίο το "Memory Clock". Βάζεις τιμές στο "Memory Clock" και δοκιμάζεις (βάλε ένα benchmark π.χ. το 3D Mark) έως ότου δεις ότι η κάρτα είναι σταθερή (δηλαδή δε βλέπεις το οποιοδήποτε πρόβλημα στα γραφικά του τεστ). Εάν δεν είναι μειώνεις το "Memory Clock" κατά 100 MHz και ξαναδοκιμάζεις. Μόλις βρεις τι σταθερές τιμές σώσε τις ρυθμίσεις σε ένα "Profile" και βάλε από τα settings -> profiles να ξεκινά κάθε φορά το  "MSI Afterburner" με αυτό το προφίλ. Μη τη φοβάσαι. Δουλεύει μια χαρά.   

Επεξ/σία από JPaxilleas
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, SeNNinhA είπε

Αρκεί να σε βολεύει το Shift με τις εξόδους στο πλάι. Δεν είναι για όλους και όλα τα κουτιά.

Υπάρχει περίπτωση να μπορέσω να το ελέγξω με κάποιο τρόπο  πριν το ανοίξω το τροφοδοτικό αν είναι οκ; έχω το κουτί CoolerMaster H500M 

 

Επεξ/σία από zisiskon78
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, zisiskon78 είπε

Υπάρχει περίπτωση να μπορέσω να το ελέγξω με κάποιο τρόπο  πριν το ανοίξω το τροφοδοτικό αν είναι οκ; έχω το κουτί CoolerMaster H500M 

 

Αμφιβάλω ότι θα μπορεσεις να το ελέγξεις διότι μάλλον το κουτί θα είναι σφραγισμένο και σίγουρα τα σακουλάκια με τα καλώδια θα είναι σφραγισμένα. Οπότε δεν θα μπορείς να κάνεις δοκιμή.

Επισημα δεν είναι συμβατό με το κουτί σου:

Screenshot_2024-04-05-22-16-55-50_3aea4af51f236e4932235fdada7d1643.jpg.9f8f700e2dd150712f216c4deb9aa7a3.jpg

 

Στην πράξη μπορεί και να το χωρέσεις εάν είσαι τυχερός

Πρέπει να μπουν αυτά:

RM1000x_SHIFT_03.webp.d4f846f17a8995a5e43a235a6f66886d.webp

 

Σε αυτό το clearance:

Screenshot_2024-04-05-22-27-59-38_3aea4af51f236e4932235fdada7d1643.jpg.160b71fdef6bde4ad86307ce83cedb08.jpg

 

Έχε υπόψη ότι τα καλώδια που έχουν τα τροφοδοτικά αφενως είναι σκληρά, αφετέρου έχουν κάποιους πυκνωτές στις άκρες και δεν επιτρέπεται να τα λυγίσει πολύ κοντά στις φύσες τους.

Η λύση σου είναι ίσως η αγορά ποιοτικών επεκτάσεων που είναι flexibles αλλά κοστίζουν και συνήθως μπαίνουν από την άλλη πλευρά για αισθητικούς λόγους.

Πιθανολογώ ότι θα πρέπει να ακυρώσεις την αγορά εάν δεν είσαι σίγουρος για την τοποθέτηση του.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 5/4/2024 στις 10:34 ΜΜ, SeNNinhA είπε

Αμφιβάλω ότι θα μπορεσεις να το ελέγξεις διότι μάλλον το κουτί θα είναι σφραγισμένο και σίγουρα τα σακουλάκια με τα καλώδια θα είναι σφραγισμένα. Οπότε δεν θα μπορείς να κάνεις δοκιμή.

Επισημα δεν είναι συμβατό με το κουτί σου:

Screenshot_2024-04-05-22-16-55-50_3aea4af51f236e4932235fdada7d1643.jpg.9f8f700e2dd150712f216c4deb9aa7a3.jpg

 

Στην πράξη μπορεί και να το χωρέσεις εάν είσαι τυχερός

Πρέπει να μπουν αυτά:

RM1000x_SHIFT_03.webp.d4f846f17a8995a5e43a235a6f66886d.webp

 

Σε αυτό το clearance:

Screenshot_2024-04-05-22-27-59-38_3aea4af51f236e4932235fdada7d1643.jpg.160b71fdef6bde4ad86307ce83cedb08.jpg

 

Έχε υπόψη ότι τα καλώδια που έχουν τα τροφοδοτικά αφενως είναι σκληρά, αφετέρου έχουν κάποιους πυκνωτές στις άκρες και δεν επιτρέπεται να τα λυγίσει πολύ κοντά στις φύσες τους.

Η λύση σου είναι ίσως η αγορά ποιοτικών επεκτάσεων που είναι flexibles αλλά κοστίζουν και συνήθως μπαίνουν από την άλλη πλευρά για αισθητικούς λόγους.

Πιθανολογώ ότι θα πρέπει να ακυρώσεις την αγορά εάν δεν είσαι σίγουρος για την τοποθέτηση του.

 

 

 

Ευχαριστώ φίλε πολύ καλή παρατήρηση θα το δω αύριο αυτό αν δεν γίνετε με τεχνικό και αν δεν είναι οκ θα πάω σε άλλο τροφοδοτικό με τα καλώδια απο πίσω.

Ερώτηση κάτι που παρατήρησα έχω την υδροψυξη Cooler Master ML240R RGB και ακούγετε το νερό για κάμποσα λεπτά μετά σταματά ειναι ανησυχητικό αυτο την έχω 3 χρονια. 

 

 

Επεξ/σία από zisiskon78
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...