Προς το περιεχόμενο

Radio cd honda crv του 2008


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μπορει να μην υπαρχει aux. Το κουμπι αυτο ειναι στανταρ ετσι απο το εργοστασιο: πατωντας αλλαζει απο ραδιο σε cd

στις πλουσιες εκδοσεις ή αν το ειχαμε παραγγειλει σαν εξτρα πατωντας το ξανα θα παει στο aux που συνηθως ειναι τρυπουλα να βαλεις  εξωτερικη μοναδα ή/και bluetooth. Παντως συνηθως στα honda τετοιας εποχης ηταν στη κονσολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, vamvakoolas είπε

μπορει να μην υπαρχει aux. Το κουμπι αυτο ειναι στανταρ ετσι απο το εργοστασιο: πατωντας αλλαζει απο ραδιο σε cd

στις πλουσιες εκδοσεις ή αν το ειχαμε παραγγειλει σαν εξτρα πατωντας το ξανα θα παει στο aux που συνηθως ειναι τρυπουλα να βαλεις  εξωτερικη μοναδα ή/και bluetooth. Παντως συνηθως στα honda τετοιας εποχης ηταν στη κονσολα

Ευχαριστω 

Στην κονσόλα μπροστά δεν βλέπω κάτι 

Αν δεν υπάρχει μπορεί να μπει; 

Κάτι τέτοιο είναι; 

s-l1200.webp

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Gatilaras είπε

Εδω δειχνει καπου στην κονσολα στη μεση,παρα-κρυμμενο θα ελεγα

 

Λες; 

Θα το κοιτάξω το απόγευμα 

Έχει κι εμένα τέτοιο ντουλαπάκι 

Αν έχει τι μπορώ να βάλω εκεί; 

 

Διόρθωση :Όντως υπάρχει και στο δικό μου 

Κάτι τέτοιο; 

https://www.skroutz.gr/s/26547271/Ugreen-Bluetooth-Aytokinitou-5-0-gia-to-Tamplo-AUX-Audio-Receiver-me-USB-thyra-Fortisis-70601.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

 

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η θύρα aux στο crv είναι στο συρταροτό που έχει στη μέση. Έχει μια θύρα αναπτήρα και το aux. Bluetooth για ομιλία λίγο δύσκολο να δουλέψει από εκεί γιατί τα περισσότερα κιτάκια έχουν το μικρόφωνο ενσωματωμένο. Και από εκεί μέσα δε θα σε ακούει κανείς. Για μουσικούλα είναι μια χαρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, me3ikan είπε

Η θύρα aux στο crv είναι στο συρταροτό που έχει στη μέση. Έχει μια θύρα αναπτήρα και το aux. Bluetooth για ομιλία λίγο δύσκολο να δουλέψει από εκεί γιατί τα περισσότερα κιτάκια έχουν το μικρόφωνο ενσωματωμένο. Και από εκεί μέσα δε θα σε ακούει κανείς. Για μουσικούλα είναι μια χαρά.

Εμένα με ενδιαφέρει αποκλειστικά για ομιλία 

Πήγα επειδή είναι στη γειτονιά μου να ρωτήσω για αυτό που έβαλα πιο πάνω από skroutz αν κάνει κατ αρχάς για το δικό μου αμάξι αλλά δεν είχαν καν τεχνικό να μου πει. 

Εγώ γενικά είμαι άσχετος με αυτά οπότε θα το ψάξω κάπου που να κάνουν και τοποθέτηση. 

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Εμένα με ενδιαφέρει αποκλειστικά για ομιλία 

Πήγα επειδή είναι στη γειτονιά μου να ρωτήσω για αυτό που έβαλα πιο πάνω από skroutz αν κάνει κατ αρχάς για το δικό μου αμάξι αλλά δεν είχαν καν τεχνικό να μου πει. 

Εγώ γενικά είμαι άσχετος με αυτά οπότε θα το ψάξω κάπου που να κάνουν και τοποθέτηση. 

Δεν θέλει κάτι η τρελό η εγκατάσταση του Bluetooth, απλά το κουμπώνεις στην υποδοχή του αυτοκινήτου και μετά τα τροφοδοτείς με ρεύμα από τον αναπτήρα δίπλα. Το θέμα είναι ότι θα χρειαστείς κάποια προέκταση ώστε με κάποιο τρόπο να φέρεις τη συσκευή αυτή πιο κοντά σου ώστε να ακούγεσαι από το μικρόφωνο που έχει πάνω. Εγώ πχ έχω αυτό στο δικό μου και το τροφοδοτώ από τον αναπτήρα με ένα φορτιστή κινητού. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, me3ikan είπε

Δεν θέλει κάτι η τρελό η εγκατάσταση του Bluetooth, απλά το κουμπώνεις στην υποδοχή του αυτοκινήτου και μετά τα τροφοδοτείς με ρεύμα από τον αναπτήρα δίπλα. Το θέμα είναι ότι θα χρειαστείς κάποια προέκταση ώστε με κάποιο τρόπο να φέρεις τη συσκευή αυτή πιο κοντά σου ώστε να ακούγεσαι από το μικρόφωνο που έχει πάνω. Εγώ πχ έχω αυτό στο δικό μου και το τροφοδοτώ από τον αναπτήρα με ένα φορτιστή κινητού. 

Σε ευχαριστω.Ακριβως αυτο ειδα κι εγω αλλα ο αναπτηρας ειναι μακρυα απο την θυρα που κουμπωνει το καλωδιο και θα κρεμεται μεσα στο αμαξι 

Στο crv  ο αναπτηρας  ειναι μπροστα χαμηλα δεξια και το καλωδιο κουμπωνει σε ντουλαπακι στη μεση του αυτοκινητου αναμεσα στα μπροστινα καθισματα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε καλυτερα θα σε βολεψει κατι τετοιο,τα καλωδια τωρα ειναι ενα θεμα αλλα πιστευω οτι η κονσολα στα ακρα που ακουμπαει στη μοκετα πρεπει να εχει λιγο περιθωριο να κρυψεις το καλωδιο απο κατω αλλα και στην τελικη δεν εχεις αλλη επιλογη εφ'οσων η πηγη δεν εχει aux μπροστα για να το συνδεσεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιαννη αν δεν εχει aux η πιο απλη λυση ειναι το κινητο. Σε πολυ ακριβοτερο ιχ περιπου ιδιας εποχης αν και ειχα αγορασει επωνυμα ματζαφαλαρια (tom tom,  panasonic, blaupunkt κτλ) για να εχω το bluetooth απο ηχεια ιχ αν και δουλευε μερικες φορες εχανα συνδεση ή δε με ακουγαν καλα. Αν τωρα θες οπσωσδηποτε bluetooth μπορεις να πας σε ηλεκτρολογο να σου τοποθετησει ανταπτορα aux switch (που βρηκες) τραβωντας γραμμη απο πηγη

Επεξ/σία από vamvakoolas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/4/2024 στις 9:33 ΠΜ, Γιάννης Platano είπε

Σε ευχαριστω.Ακριβως αυτο ειδα κι εγω αλλα ο αναπτηρας ειναι μακρυα απο την θυρα που κουμπωνει το καλωδιο και θα κρεμεται μεσα στο αμαξι 

Στο crv  ο αναπτηρας  ειναι μπροστα χαμηλα δεξια και το καλωδιο κουμπωνει σε ντουλαπακι στη μεση του αυτοκινητου αναμεσα στα μπροστινα καθισματα 

Υπάρχει δεύτερη θύρα αναπτήρα ακριβώς δίπλα από τη θύρα  aux.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, me3ikan είπε

Υπάρχει δεύτερη θύρα αναπτήρα ακριβώς δίπλα από τη θύρα  aux.

Ευχαριστω.Φοβαμαι τι αν μπει κτι εκει δεν θα δολευει η ομιλια ..Απο οτι εχω διβασει δεν θα δουλευει  το μικροφωνο λογω αποστασης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Εγώ σε CRV του 2007, σύνδεσα ένα καλώδιο στην θύρα AUX και το πήγα μέχρι το κινητό που το έχω σε βάση στις περσίδες του αέρα. Όταν με καλούν πατάω το AUX, απαντάω στο κινητό και ακούγεται από τα ηχεία του αυτοκινήτου η ομιλία. Ούτε bluetooth ούτε τίποτα. Το καλώδιο βγαίνει από το ντουλαπάκι (έχω το συρταρωτό ελάχιστα ανοιχτό)  μετά στην μοκέτα πάνω και μετά ανεβαίνει στο κινητό. Μια χαρά με βόλεψε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, laz1 είπε

Καλησπέρα. Εγώ σε CRV του 2007, σύνδεσα ένα καλώδιο στην θύρα AUX και το πήγα μέχρι το κινητό που το έχω σε βάση στις περσίδες του αέρα. Όταν με καλούν πατάω το AUX, απαντάω στο κινητό και ακούγεται από τα ηχεία του αυτοκινήτου η ομιλία. Ούτε bluetooth ούτε τίποτα. Το καλώδιο βγαίνει από το ντουλαπάκι (έχω το συρταρωτό ελάχιστα ανοιχτό)  μετά στην μοκέτα πάνω και μετά ανεβαίνει στο κινητό. Μια χαρά με βόλεψε.

Ευχαριστω.Ελεγα να αποφυγω τα καλωδια μεσα το σαλονι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...