Προς το περιεχόμενο

Μετά από realme gt neo 2 τι?


Ntelosxxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. 

Εχω το realme gt neo 2 είμαι ευχαριστημένος αλλά ήρθε ο καιρός για αλλαγή. Μπάτζετ μέχρι 500€ εχω και απαλοιφή φπα. Θέλω ψιλό καλή μπαταρία γιατί παίζω και παιχνίδια, fb Instagram yt κλπ. Κάμερες θέλω καλες και να είναι τουλάχιστον 256. Εχω δει κάποια όπως ποιο κάτω και θελω τη γνώμη σας ή κι αν τα έχετε δουλέψει. 

Realme 12 pro 

Realme 12 pro plus 

Motorola 40 neo

Κάποιο pixel 

Εχω δει samsung s22 plus μεταχειρισμένο απο δω

Honor 90

OnePlus Nord 3

 Κι αν έχετε κάτι άλλο να μου προτείνετε. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν αξιζει να δωσεις 500-500+ για realme,motorola αλλα μονο για καποιο με ενημερωσεις ακομη και με μετρια μπαταρια σαν το pixel 8 ή s23fe,s23,oneplus 12 π.χ.

 

Επεξ/σία από emp87
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι εδω για τις απαντησεις. Το Gt neo 5 σαν αντικαταστατης δεν σου κανει? https://gr.etoren.com/collections/realme-gt-neo-5 εγω το σκέφτομαι . σαν αντοχη , μπαταρια, απόδοση συσκευής έχω μείνει πολυ ευχαριστημένος απο neo 2 . Λίγο το κομματι με το wifi calling μου την σπαει που ακόμα κάποιες φορες το αποσυνδέει αλλά γενικα ήταν πολυ value for money επιλογη. 2 χρονια μετά και νομίζω ότι έχει ακόμα περιθώρειο η μπαταρία του αν δεν το ψωφάς στα παιχνίδια όπως εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Ntelosxxx είπε

Καλησπέρα. 

Εχω το realme gt neo 2 είμαι ευχαριστημένος αλλά ήρθε ο καιρός για αλλαγή. Μπάτζετ μέχρι 500€ εχω και απαλοιφή φπα. Θέλω ψιλό καλή μπαταρία γιατί παίζω και παιχνίδια, fb Instagram yt κλπ. Κάμερες θέλω καλες και να είναι τουλάχιστον 256. Εχω δει κάποια όπως ποιο κάτω και θελω τη γνώμη σας ή κι αν τα έχετε δουλέψει. 

Realme 12 pro 

Realme 12 pro plus 

Motorola 40 neo

Κάποιο pixel 

Εχω δει samsung s22 plus μεταχειρισμένο απο δω

Honor 90

OnePlus Nord 3

 Κι αν έχετε κάτι άλλο να μου προτείνετε. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Τα  συγκεκριμένα Realme, φημίζονται για τις φωτογραφίες και την ποιότητα κατασκευής, ίσως όμως κοστίζουν παραπάνω απ' όσο πραγματικά αξίζουν.

Το Motorola Edge 40 Neo, είναι μια καλή πρόταση, μια αρκετά Value for money επιλογή, δεν φημίζεται όμως για την αυτονομία της μπαταρίας του.

Pixel & Honor, δεν εισάγονται επίσημα στη χώρα μας με ότι αυτό συνεπάγεται.

Το Samsung είναι μια καλή περίπτωση, μπορεί να είναι παλιό μοντέλο, θα έχει όμως για κάμποσο αναβαθμίσεις. 

Το OnePlus, είναι μια εξίσου καλή πρόταση, έχω όμως την εντύπωση ότι και εκείνο σε θέμα μπαταρίας υστερεί.

Από προσωπική εμπειρία, προτείνω το Redmi Note 13 Pro Plus, είναι μια αρκετά ολοκληρωμένη πρόταση, δηλώνω ικανοποιημένος, δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα μέχρι τώρα. Η μπαταρία είναι ικανοποιητική, σίγουρα βγάζεις μια ολόκληρη μέρα και υπάρχει και απόθεμα ενέργειας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, DeVilMaYcRyGR είπε

Είμαι εδω για τις απαντησεις. Το Gt neo 5 σαν αντικαταστατης δεν σου κανει? https://gr.etoren.com/collections/realme-gt-neo-5 εγω το σκέφτομαι . σαν αντοχη , μπαταρια, απόδοση συσκευής έχω μείνει πολυ ευχαριστημένος απο neo 2 . Λίγο το κομματι με το wifi calling μου την σπαει που ακόμα κάποιες φορες το αποσυνδέει αλλά γενικα ήταν πολυ value for money επιλογη. 2 χρονια μετά και νομίζω ότι έχει ακόμα περιθώρειο η μπαταρία του αν δεν το ψωφάς στα παιχνίδια όπως εγώ.

Ναι δεν το είδα για να σου πω την αλήθεια. Θα το δω κει αυτό ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω άλλη μια περίπτωση το huawei mate 50 pro που ξέρω έχει ολα όσα θέλω εκτός google Service. Το έχει κανείς να μου πει γνώμη? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις όρεξη να ασχοληθείς και να διαχειριστείς τις παραξενιές που προκύπτουν λόγω της έλλειψης αυτής, αξίζει θαρρώ, θα πρέπει όμως να κάνεις πατέντες, αν δεν έχεις θέμα με αυτό, προχωράς....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ntelosxxx είπε

Εχω άλλη μια περίπτωση το huawei mate 50 pro που ξέρω έχει ολα όσα θέλω εκτός google Service. Το έχει κανείς να μου πει γνώμη? 

Εγω οτι hua ειχα εμεινα πολυ χαρουμενος. Θα μπορουσα να παω και εκει αλλα δεν ξερω αν ειναι απο βαρεμαρα ή μην φαω καμια βλακεια με την εγγυηση σε περιπτωση που αυτη χρειαστει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Ntelosxxx ....ήμουν στην ίδια κατάσταση με σένα! Πραγματικά πόσο underrated smartphone το GT Neo 2 ?!? ...τελικά μετά τα 1+1, 1+3T, 1+X, 1+5T... επέστρεψα στο OnePlus στρατόπεδο (αν κ είχα απογοητευτεί πολύ, γιατί κάπου στην πορεία, η εταιρεία ξέχασε τις αρχές της, σταμάτησε να ακούει το δυναμικό κοινό της)...παρόλα αυτά το 1+12 είναι ένα πανίσχυρο και ποιοτικό smartphone σε όλους τους τομείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Ntelosxxx είπε

Εχω άλλη μια περίπτωση το huawei mate 50 pro που ξέρω έχει ολα όσα θέλω εκτός google Service. Το έχει κανείς να μου πει γνώμη? 

Μακριά, θα το μετανιώσεις αργά ή γρήγορα. Κάπου θα σου χρειαστούν τα gservices και δεν θα τα έχεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, fantomasXxXx είπε

Μακριά, θα το μετανιώσεις αργά ή γρήγορα. Κάπου θα σου χρειαστούν τα gservices και δεν θα τα έχεις. 

Έχεις δίκιο φιλαράκι κι εγώ αυτό σκέφτομαι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, jimis_vts είπε

Γιατί όχι σε poco μεριά?? X6 pro και πιο πάνω ας πούμε??

Γιατί δεν έχω εκτίμηση τα xiaomi kai ta poco για καλα κινητα. Επίσης αν διαβάσεις αξιολόγησης στο σκρουτζ ολοι λένε οτι δεν έχει καλή κάμερα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Ntelosxxx είπε

Γιατί δεν έχω εκτίμηση τα xiaomi kai ta poco για καλα κινητα. Επίσης αν διαβάσεις αξιολόγησης στο σκρουτζ ολοι λένε οτι δεν έχει καλή κάμερα 

Παρέλειψα ότι θες καλή κάμερα όντως αυτά δεν έχουν... Εμένα δεν είναι και ο βασικός μου παράγοντας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Ntelosxxx είπε

Επίσης αν διαβάσεις αξιολόγησης στο σκρουτζ ολοι λένε οτι δεν έχει καλή κάμερα 

οντως δεν εχουν καλη καμερα,  (καλη σε σχεση με τις καλυτερες... οχι γενικα) αλλα τα poco ανεκαθεν εδιναν βαση στο soc..  

γι'αυτο και εχει μνημη LPDDR5x με τετραπλασια ταχυτητα απο τα υπολοιπα με LPDDR4X ακομα και συσκευων των 500+ευρω

UFS 4.0 που μοιαζει θαυμα οτι χωρεσε σε συσκευη κατω απο 400

QHD οθονη, dolby atmos ηχεια, και τo καινουργιo bluetooth version 5,4 που ακομα δεν εχουν ουτε κινητα των 1000 ευρω

γι'αυτο ως all around συσκευη προτεινεται

 

το google 7a εχει καλη καμερα (στα υπολοιπα ειναι οτινα'ναι)

και το realme 12 pro+ εχει την ιδια που εχει και το oneplus 12R ( το soc απαραδεκτο για ~400ευρω)

αυτες λογικα ειναι οι επιλογες σου "με εξω τα xiaomi poco" ( realme 12 pro+, nothing phone 2a, oneplus 12R και απο 2023 pixel 7a, samsung S23 FE)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...