Προς το περιεχόμενο

Έφοδος της αστυνομίας σε οικίες χρηστών "πειρατικών" συνδρομητικών καναλιών στη Θεσσαλονίκη


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, kakofonixx είπε

Νομίζω δεν αξίζει ιδιαίτερα τον κόπο και την ταλαιπωρία... Προσωπικά έχω κανονική συνδρομή (στο απλό HD πακέτο) και έχω βολευτεί αγοράζοντας giftcards

μπορείς εύκολα να βρεις 50αρα κάρτα γύρω στα €45 (πχ eneba), όπου ενεργοποιώντας την σου δίνει πάνω από 6 μήνες συνδρομή (€8/μήνα)

Προτιμώ την ευκολία με το πάτημα ενός πλήκτρου να βλέπω απροβλημάτιστα στη smart tv μου, παρά να μπλέκω με vpn, ενεργοποιήσεις με πλάγια οδό και φόβο ανά πάσα στιγμή να μου κλειδώσουν το account 🙂

Κ πώς είναι από ποιότητα βίντεο το basic πακέτο ??

Παλευεται??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 100
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 λεπτά πριν, pigos23 είπε

Κ πώς είναι από ποιότητα βίντεο το basic πακέτο ??

Παλευεται??

Ποιότητα 20ετιας κοντά. Το 2006 βλέπαμε 720p. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, Bluedive said:

Ειχα συνδρομη μεσω Τουρκιας εδω και σχεδον 4 χρονια χωρις προβλημα και τον λογαριασμο χρησιμοποιουσαν και αλλα 2 ξεχωριστα σπιτια (αδελφος/γονεις). Προσφατα σταματησε να τραβαει χρηματα απο την καρτα και με προετρεψε να δημιουργησω λογαριασμο στην χωρα που βρισκομαι ενω μολις το εκανα εριξε πορτα σε οποιαδηποτε συσκευη ειναι εξω απο το WiFi μου και επιπλεον δεν υποστηριζεται ακομα η δυνατοτητα προσθετου χρηστη με χρεωση. Αυτο αντιμετωπισα, αυτο κατεθεσα.

Εμένα με το που με κόψανε το γύρισα 100% σε local content και τελείωσε η υπόθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο τίτλος παραπέμπει σε εικόνες από αστυνομικά σίριαλ : 2 στη μπροστινή είσοδο, 1 στην πίσω πόρτα να μπουκάρουν συγχρονισμένα με πιστόλια και να βρίσκουν ένα τύπο χυμένο στον καναπέ να τρώει πατατάκια και  να βλέπει ισπανικό πρωτάθλημα με κλεμμένο σήμα 😛

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Arkin είπε

Ποιότητα 20ετιας κοντά. Το 2006 βλέπαμε 720p. 

Σαφώς, αλλά η πληθώρα σειρών και ταινιών στο νετφλιξ είναι hd, άρα και μεγαλύτερο πακέτο να έχεις δεν ωφελείσαι  σε κάτι

Εκτός αν είσαι φαν των ντοκιμαντέρ με ζώα και φύση, όποτε ναι εκεί έχει καλύτερη εικόνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 hours ago, darkmatinee said:

Πω πρέπει να τον μισεί πολύ κάποιος γείτονας τον συγκεκριμένο...

ισχυεί πρέπει να είσαι αρκετά ..... κιλά.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να φανταστω αν ο αλλος ο μπασταρδος που σκοτωσε την κοπελιτσα μπροστα στο αστυνομικο τμημα , ειχε συνδρομη σε πειρατικα , τωρα η κοπελιτσα θα ζουσε ε ? θα τον ειχαν ηδη δεμενο με αλυσιδες . δε παιζουμε με τη πειρατια στο ελλαντα

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτανει πια με το "ταξι δεν ειναι το περιπολικο" και ολα τις εξυπνες ατάκες γυρω απο αυτο το θεμα. Πραγματικά ωπα!

Καλυτερα για τον  καιρο και για ποσο τιπ αφηνουμε στο delivery.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πολλές χώρες της ΕΕ , μέχρι τώρα τουλάχιστον , δεν διώκεται κανείς. Απλά googlάρεις τη λέξη IPTV και κάνεις δοκιμή ( 24 ωρών δωρεάν )  σε όποιον θέλεις από τους εκατοντάδες παρόχους.  Εαν κάποιος από αυτούς σε καλύπτει , με 15-20€ το μήνα , βλέπεις τους 2 ελληνικούς παρόχους συν 3000 - 4000 ακόμη συνδρομητικά κανάλια από όλο τον κόσμο. Δεν ασχολείται κανένας , έχουν όλοι , από τη Λιθουανία μέχρι το Λουξεμβούργο και την Πορτογαλία. Είναι απίστευτο, σας μιλάω ειλικρινά. 

Ήμουν εδώ και αρκετά χρόνια χρήστης μιας τέτοιας "υπηρεσίας" για μερικούς μήνες , αλλά ήταν ακόμη η  εποχές που το internet δεν ήταν αρκετά καλό για να παρακολουθήσεις ( συνεχώς κολλήματα ). Πρόσφατα μάλιστα , μετά από χρόνια έκανα δοκιμή σε έναν τυχαίο τέτοιο πάροχο ( 24 ώρες ) και το αποτέλεσμα ήταν εξαιρετικό. Το έκανα μόνο για να δω πως είναι και αν η Android Tv που έχω το υποστηρίζει.

Το συμπέρασμα είναι ότι με τέτοια ΣΑΒΟΥΡΑ στην Ελληνική τηλεόραση , δεν μου λείπει καθόλου.

Εναλλάξ , ανά μήνα , για σειρές και ταινίες ΝΟΜΙΜΟ streaming ( Netflix ,Disney , Prime , Apple , Cinobo κτλ ).

Για αθλητικά ΝΟΜΙΜΗ ετήσια συνδρομή EUROLEAGUE TV και σπάνια μηνιαίο NBA TV.

Για Ελληνικό πρωτάθλημα μπάσκετ ΝΟΜΙΜΟ ERTFLIX ( σαβούρα κι αυτό .... αλλά τι να κάνουμε ? είμαι εθισμένος ) .

Τώρα για ποδόσφαιρο δεν γνωρίζω γιατί δεν παρακολουθώ , σίγουρα όμως θα υπάρχει κάποιος νόμιμος τρόπος να δεις .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 minutes ago, niolaz said:

Σε πολλές χώρες της ΕΕ , μέχρι τώρα τουλάχιστον , δεν διώκεται κανείς. Απλά googlάρεις τη λέξη IPTV και κάνεις δοκιμή ( 24 ωρών δωρεάν )  σε όποιον θέλεις από τους εκατοντάδες παρόχους.  Εαν κάποιος από αυτούς σε καλύπτει , με 15-20€ το μήνα , βλέπεις τους 2 ελληνικούς παρόχους συν 3000 - 4000 ακόμη συνδρομητικά κανάλια από όλο τον κόσμο. Δεν ασχολείται κανένας , έχουν όλοι , από τη Λιθουανία μέχρι το Λουξεμβούργο και την Πορτογαλία. Είναι απίστευτο, σας μιλάω ειλικρινά. 

Ήμουν εδώ και αρκετά χρόνια χρήστης μιας τέτοιας "υπηρεσίας" για μερικούς μήνες , αλλά ήταν ακόμη η  εποχές που το internet δεν ήταν αρκετά καλό για να παρακολουθήσεις ( συνεχώς κολλήματα ). Πρόσφατα μάλιστα , μετά από χρόνια έκανα δοκιμή σε έναν τυχαίο τέτοιο πάροχο ( 24 ώρες ) και το αποτέλεσμα ήταν εξαιρετικό. Το έκανα μόνο για να δω πως είναι και αν η Android Tv που έχω το υποστηρίζει.

Το συμπέρασμα είναι ότι με τέτοια ΣΑΒΟΥΡΑ στην Ελληνική τηλεόραση , δεν μου λείπει καθόλου.

Εναλλάξ , ανά μήνα , για σειρές και ταινίες ΝΟΜΙΜΟ streaming ( Netflix ,Disney , Prime , Apple , Cinobo κτλ ).

Για αθλητικά ΝΟΜΙΜΗ ετήσια συνδρομή EUROLEAGUE TV και σπάνια μηνιαίο NBA TV.

Για Ελληνικό πρωτάθλημα μπάσκετ ΝΟΜΙΜΟ ERTFLIX ( σαβούρα κι αυτό .... αλλά τι να κάνουμε ? είμαι εθισμένος ) .

Τώρα για ποδόσφαιρο δεν γνωρίζω γιατί δεν παρακολουθώ , σίγουρα όμως θα υπάρχει κάποιος νόμιμος τρόπος να δεις .

 

Για ποδοσφαιρο, που κακα τα ψεμματα σχεδον ολοι αυτο βλεπουν, δεν νομιζω να υπαρχει καποιος αλλος νομιμος τροπος να δεις. Πρεπει να δωσεις 25 ευρω σε Cosmote και αλλα 25 σε Nova, αν θες να τα εχεις ολα.

Επεξ/σία από ardi21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, jmirko15 είπε

Εμένα με το που με κόψανε το γύρισα 100% σε local content και τελείωσε η υπόθεση.

Local content εβλεπα μεσα απο την Smart TV αλλα οτι και αν εκανα μου εβγαζε μηνυμα να αλλαξω λογαριασμο/καρτα χρεωσης και μαλιστα απο τον Τουρκικο λογαριασμο διεγραψαν τον τροπο πληρωμης (Ελληνικη τραπεζικη καρτα) που χρησιμοποιουσα 4 χρονια και με παρεπεμψαν στο Ελληνικο site για δημιουργια λογαριασμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 minutes ago, Bluedive said:

Local content εβλεπα μεσα απο την Smart TV αλλα οτι και αν εκανα μου εβγαζε μηνυμα να αλλαξω λογαριασμο/καρτα χρεωσης και μαλιστα απο τον Τουρκικο λογαριασμο διεγραψαν τον τροπο πληρωμης (Ελληνικη τραπεζικη καρτα) που χρησιμοποιουσα 4 χρονια και με παρεπεμψαν στο Ελληνικο site για δημιουργια λογαριασμου.

Εγώ με local content εννοούσα NAS -> Streaming σε TV/κτλ και τελείωσε η υπόθεση :P Ούτε Disney ούτε Netflix ούτε τίποτα πλέον. Και εγώ καμία 4άρα χρόνια είχα πριν και 1 χρόνο Disney

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...