Προς το περιεχόμενο

Έφοδος της αστυνομίας σε οικίες χρηστών "πειρατικών" συνδρομητικών καναλιών στη Θεσσαλονίκη


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
5 minutes ago, Bluedive said:

Για Netflix, dεν ισχυουν πλεον τα κολπα μεσω αλλης χωρας εκτος και αν βλέπεις μονιμα μεσα απο VPN. Πλεον ξυπνησε το Netflix και εχει αρχισει να κλεινει πορτες. Επισης εχει εφαρμοσει την πολιτικη του νοικοκυριου και εχει αρχισει και κοβει και την κοινη χρηση κωδικων εκτος σπιτιου. Αναγκαστηκα να ακυρωσω φτηνη συνδρομη απο την γειτονα χωρα και να μεταβω σε τοπικη προσφατα επειδη θελω να βλεπω μεσα απο την Smart TV μου και δεν θελω να ειμαι συνεχως με VPN που στα καλα η συνδρομη κοστιζει οσο η διαφορα του να εχεις τοπικο λογαριασμο.

Συντομα λεγεται οτι θα ακολουθησει και το Disney+.

Δεν ξέρω τι λες, εγώ Netflix προχτές μια χαρά ανανέωσα για ένα εξάμηνο με 40 ευρώ. Η κοινή χρήση ισχύει ακόμα στους γείτονες, όταν θα κοπεί το ξανασυζητάμε.

Δεν μιλάμε για συνδρομή από δίπλα, η συνδρομή προφανώς και δεν δουλεύει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Bluedive είπε

Για Netflix, dεν ισχυουν πλεον τα κολπα μεσω αλλης χωρας εκτος και αν βλέπεις μονιμα μεσα απο VPN. Πλεον ξυπνησε το Netflix και εχει αρχισει να κλεινει πορτες. Επισης εχει εφαρμοσει την πολιτικη του νοικοκυριου και εχει αρχισει και κοβει και την κοινη χρηση κωδικων εκτος σπιτιου.

Συντομα λεγεται οτι θα ακολουθησει και το Disney+.

 

images.jpg

Επεξ/σία από forgotten
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, panagiotis1988 είπε

Ερώτηση...εάν βλέπει κάποιος πειρατικά με τα credentials τρίτου έχει κίνδυνο να τον πιάσουν;

Για έναν φίλο μου ρωτάω....

... Δεν τον ξέρουμε και είναι από το χωριό;

  • Haha 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα τους τελειωσανε δεν θα πάρουν την θέση τους άλλοι δέκα τώρα.Πάλι καλά που  καταπολεμούν αποτελεσματικά την πειρατεία και κοιμόμαστε όλοι ήσυχοι.Και είναι και απίστευτα δύσκολο το να βρείς συνδρομητική σε μία από τις 20 χιλιαδες σελίδες που πουλάνε συνδρομητικες

 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Malthador είπε

Δεν ξέρω τι λες, εγώ Netflix προχτές μια χαρά ανανέωσα για ένα εξάμηνο με 40 ευρώ. Η κοινή χρήση ισχύει ακόμα στους γείτονες, όταν θα κοπεί το ξανασυζητάμε.

Δεν μιλάμε για συνδρομή από δίπλα, η συνδρομή προφανώς και δεν δουλεύει.

Νομίζω δεν αξίζει ιδιαίτερα τον κόπο και την ταλαιπωρία... Προσωπικά έχω κανονική συνδρομή (στο απλό HD πακέτο) και έχω βολευτεί αγοράζοντας giftcards

μπορείς εύκολα να βρεις 50αρα κάρτα γύρω στα €45 (πχ eneba), όπου ενεργοποιώντας την σου δίνει πάνω από 6 μήνες συνδρομή (€8/μήνα)

Προτιμώ την ευκολία με το πάτημα ενός πλήκτρου να βλέπω απροβλημάτιστα στη smart tv μου, παρά να μπλέκω με vpn, ενεργοποιήσεις με πλάγια οδό και φόβο ανά πάσα στιγμή να μου κλειδώσουν το account 🙂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναρωτιέμαι αν είχαν εισαγγελική άδεια έρευνας ή του ψάρωσαν...

Σε κάθε περίπτωση δεν αξίζει το πειρατικό. Προτιμώ να μη δω αν δεν έχω κανονική συνδρομή. 
Το θέμα είναι να μπει κανένας κανόνας στην ασυδοσία cosmote/Nova που έχουν τιμές στο θεό. 
Στην Αμερική το να δεις όλο το NBA νομίζω κοστίζει 7$ εδώ υποχρεωτικά σου βάζουν άλλα μαζί και  ξεκινάς από 25€. Επιπλέον δεν έχεις όλο το πρωτάθλημα (βέβαια σε αυτό φταίνε οι ΠΑΕ)

  • Like 2
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Malthador είπε

Για τα αθλητικά πληρώνουν οι περισσότεροι.

Για ταινίες/σειρές δεν αξίζει, με τα διάφορα κόλπα από την γείτονα χώρα δίνεις λιγότερα για Netflix, Prime, Disney+ και Youtube μαζί, απ' ότι θα έδινες στο σπασμένο.

Εγω είμαι το αντίθετο, αντί να έχω συνδρομές σε απο γειτονικές χώρες, κάθομαι και βλέπω ταινίες και σειρές από κανάλια γερμανιας, πολωνιας, ισπανιας κλπ. Βλέπω και το epg, όποτε κάνω και record για αργότερα.

 

Να φανταστώ είχαν iptv εεε? δεν μου κάνει εκπλήξει........σχεδόν ολα iptv ειναι τώρα πια.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω μετα από χρόνια που έχω prime,netflix,disney νοιώθω ότι μου χρωστάνε λεφτά πίσω ιδίως η disney που δεν έχει καν το δικό της περιεχόμενο πλήρες ούτε καν στα cartoon.Αισθάνομαι οτι δικαιωματικά μπορώ να χρησιμοποιώ σπασμένη συνδρομητική και το νετφλιξ όσο μεγαλώνουν τα κέρδη του τόσο φαίνεται να κόβεται το εξωτερικό περιεχόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ σημαντική επιτυχία. Νιώθω πιο ασφαλής τώρα.

Ειδικά οι γυναίκες, παρά την τελευταία γυναικοκτονια έξω από το τμήμα, σίγουρα θα αισθάνονται ανακουφισμενες.

  • Like 20
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντίθετα με κάποιους, πιστεύω κάνουν καλη δουλειά στην αντιμετώπιση της πειρατείας τελευταία. Απ τη μια σχεδόν ολα τα ξενα πειρατικά πακέτα δεν δουλεύουν πλεον αν δεν; αλλάξεις dns + μερικα εξτρα. Αυτο απο μονο του κόβει το 70% όσων ειχαν. Οι περισσότεροι είναι άσχετοι. Για το 1-5% των γκουρού κανενας δεν ενδιέφερεται αν βλέπουν πειρατικά, το ζήτημα είναι να μη βλέπει το 95%, και αυτο το πετύχανε. 

Ήξερα καμια 10ρια που βλέπανε πειρατικά. Μονο 1 εμεινε και αυτος θα δούμε για ποσο ακομα.. Η δυσκολία να δεις, το κυνηγημα των ελληνικών πειρατικων (που πουλάγανε android ετοιμα για τον άσχετο), και ο εκφοβισμός με τέτοιου τύπου άρθρα είχαν αποτέλεσμα. 

Μονο που θα έχει πιστεύω το αντίθετο αποτέλεσμα στους νόμιμους συνδρομητές απο οτι διαφημίζουν οι εδώ παροχοι. Λεγανε οτι δεν μπορεί να πεσει το κόστος απ τη στιγμή που τοσο πόλοι βλέπουν πειρατικά. Στην πραγματικότητα συνέβαινε το αντίθετο. Ρίξανε οσο μπορούσανε τις τιμες επειδή υπήρχε η επιλογή της πειρατικής. Τωρα θα τις ανεβάσουν καθώς θα γίνει μονοπώλιο. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, Bluedive είπε

Για Netflix, dεν ισχυουν πλεον τα κολπα μεσω αλλης χωρας εκτος και αν βλέπεις μονιμα μεσα απο VPN. Πλεον ξυπνησε το Netflix και εχει αρχισει να κλεινει πορτες. Επισης εχει εφαρμοσει την πολιτικη του νοικοκυριου και εχει αρχισει και κοβει και την κοινη χρηση κωδικων εκτος σπιτιου. Αναγκαστηκα να ακυρωσω φτηνη συνδρομη απο την γειτονα χωρα και να μεταβω σε τοπικη προσφατα επειδη θελω να βλεπω μεσα απο την Smart TV μου και δεν θελω να ειμαι συνεχως με VPN που στα καλα η συνδρομη κοστιζει οσο η διαφορα του να εχεις τοπικο λογαριασμο.

Συντομα λεγεται οτι θα ακολουθησει και το Disney+.

Πάντως εγώ βλέπω μέσω Gamsgo, Netflix και Disney+ και για την ώρα δεν έχω κανένα πρόβλημα άρνησης πρόσβασης επειδή δεν είμαστε όλοι στο ίδιο νοικοκυριό.

Βλέπω κανονικά  χωρίς να δηλώνομαι σαν Τούρκος και να ψάχνω πως θα βάλω VPN στην τηλεόραση.

 

Επεξ/σία από yiankap
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, tapitas said:

Αντί να ακούσουμε ότι εξαρθρώθηκε εγκληματική οργάνωση ή κάποια συμμορία διακίνησης ναρκωτικών μάθαμε ότι πιάσανε 2 άτομα που έβλεπαν παράνομη τηλεόραση...

Και να εξαρθωθεί, δεν πρόκειται να το διαβάσεις εδώ γιατί δεν έχει καμμία σχέση με την θεματολογία του site.

  • Like 6
  • Thanks 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...